Aziz Sancar: "Türk Dünyası'nın birliğini görmek istiyorum"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2019, 05:16:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Aziz Sancar: "Türk Dünyası'nın birliğini görmek istiyorum"  (Okunma Sayısı 112 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.965


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 17 Eylül 2019, 03:13:52 »

Azerbaycan'da bir radyo programının konuğu olan Aziz Sancar, “Gerçekleştiremediğiniz hayaliniz nedir?” sorusuna, "Türk Dünyası'nın birliğini görmek isterim. Bu, çocukluğumdan beri hayalim olmuştur" cevabını verdi.


Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof.Dr. Aziz Sancar, Azerbaycan'da bir radyo programına katıldı. Sancar programda sorulan "Gerçekleştiremediğiniz bir hayaliniz var mıdır?" sorusuna,  "Türk Dünyası'nın birliğini görmek isterim, hayattayken. Bu, çocukluğumdan beri hayalim olmuştur" dedi.

ALINTI BASINDAN
Sancar sözlerinin devamında ise, "Bu benim yapabileceğim bir şey değildir. Ama inşallah olur. 70 yaşındayım. Ben gittikten sonra olursa da olur. Ama bu yönde bir çalışmayı bütün Türk Dünyası'nda görmek istiyorum." dedi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tunga Bey
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 243« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2019, 12:39:59 »

Aziz Sancar, Türk birliği istiyorum diyor, Celal Şengör "Anadolu'da Türk yok" diyor. Türk çocuklarının önüne medyada sürekli celal çıkarılıyor. Celal ve onun gibiler Türk gençliğinin düşüncelerini biçimlendiriyor, beyinlerini yıkıyor. Aziz Sancar ise sesini ancak bir Azerbaycan radyosundan duyurabiliyor, ona ne kadar duyurmak denirse! Acı gerçeğimiz bu işte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Genç Atsızcı
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2019, 15:32:07 »

Aziz Sancar, Türk birliği istiyorum diyor, Celal Şengör "Anadolu'da Türk yok" diyor. Türk çocuklarının önüne medyada sürekli celal çıkarılıyor. Celal ve onun gibiler Türk gençliğinin düşüncelerini biçimlendiriyor, beyinlerini yıkıyor. Aziz Sancar ise sesini ancak bir Azerbaycan radyosundan duyurabiliyor, ona ne kadar duyurmak denirse! Acı gerçeğimiz bu işte.

Benim en büyük hayalim bir Türk çocuğu olarak, bir Türk olarak, yazılım alanında gerek ülkemizin savunma sanayiine bir şeyler geliştirerek, gerek yerli silahlar, hava araçları üretiminde bir görev üstlenerek, gerek de sanal ortamda geliştireceğim yazılımlar ile uluslararası çapta Türkleri ve Türkiye'yi başarıya ulaştırmak. Bu geliştiricilik sadece sanayii sektöründe olacak da değil, eğlence sektörüne Türk kültürünü, Orta Asya kültürünü dünyaya tanıtabilecek, şanlı tarihimizi herkese anlatabilecek oyunlar da geliştirmek bu ideallerim arasında yer alıyor. Amerikalılar tarihlerinde şerefin zerresi olmayan bir topluluk. Buna rağmen oyunlarında, filmlerinde sahte kahramanlar üreterek bunları Türk çocukları da dahil tüm dünyaya empoze ediyorlar, kendilerini her zaman dünyanın lideri ve "kahraman Amerikalı" olarak gösteriyorlar gerçekte "mendebur Amerikalı" oldukları halde. Hatta sadece Amerikalılar yapmıyor bunu, ibne Fransızlar "Semerkant'ın Altın Evi" isimli bir çizgi film yapıyor buna da bizdeki meraklılar Türkçe altyazı koyuyor, çizgi filmde Enver Paşa ve büyük kahramanlıklar gösterdiğimiz Doğu Cephesi, Kafkasya Cephesi çirkin ithamlarla sunuluyor, bunu da Türk çocukları izliyorlar. Ne kadar sinir bozucu, mide bulandırıcı bir şey. Bizim ise koskoca ve çok köklü bir tarihimiz var. Bizim kurgusal bir şeye bile ihtiyacımız olmadığı halde mitoloji yönünden de çok güçlü kaynaklarımız var, destanlarımız var, koca kültürümüz var. Mesela millet kurt adam kavramının Avrupa'ya ait olduğunu sanar ama bizim Oğuz Kağan Destanımızda "it barak" isimli bir topluluktan söz edilir. Bu kültürümüz de son derece doyurucu yani ama kimse bunu bilmiyor, gidip Ortadoğu kültürüne ya da Avrupa kültürüne özeniyor insanlar. Benim amacım bunları sunabilmek, derleyip onların bizim çocuklarımıza oynattığı ve izlettiği gibi hem bizim onlarda olmayan şanlı ve sadece gerçeklerden ibaret olan tarihimizi hem de mitolojimizi, eski inançlarımızı, geniş kültürümüzü onlara, onların çocuklarına izletmek. Bunun için var gücümle çalışacağım.
Bunun için elimdeki tüm imkanlardan faydalanıyorum. Umuyorum zamanı geldiğinde bu hedefime kavuşabileceğim. Tüm bu gördüklerimiz, burada okuyup sinirlendiğimiz şeyler de bana daha çok hırs getiriyor, beni daha çok motive ediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.046 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.