Avrasya birliği he !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 08:48:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrasya birliği he !  (Okunma Sayısı 16826 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« : 19 Kasım 2011, 13:27:55 »

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan zirvede liderler anlaşmayı imzaladı


Alıntı
Avrasya Ortak Ekonomik Alanının kurulması için ilk imzalar atıldı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan zirvede Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko bir araya gelerek Avrasya Ortak Ekonomik Alanı'nın hayata geçirilmesi için hazırlanan anlaşmayı imzaladı.

2010 yılından bu yana kendi aralarında Gümrük Birliğine gitme kararı alan ve Gümrük Birliği kurallarını kendi sınırlarında uygulayan Rusya, Kazakistan ve Belarus, özellikle eski SSCB üyesi bölgedeki diğer devletlerin de katılımıyla Avrasya Ortak Ekonomik Alanını kurmayı hedefliyor.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, yaptıkları açıklamalarda 1 Ocak 2012'den itibaren hayata geçirileceğini duyurdukları Avrasya Ortak Ekonomik Alanı, ileride ortak para birimine de geçilmesi gibi pek çok unsuru içinde barındıran bir entegrasyon öngörüyor

Rusya Devlet Başkanı Medvedev Avrasya'da ekonomik entegrasyon öngören Avrasya Ortak Ekonomik Alanı'nın tam olarak 2015'ten önce tamamlanabileceğini söyledi.

Avrasya Ortak Ekonomik Alanı 1 Ocak 2012'den itibaren Rusya, Kazakistan ve Belarus'la resmen başlatılmış oluyor. İleride Avrasya Birliği adını alması hedeflenen birliğe Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Azerbaycan, Ukrayna, Gürcistan gibi eski SSCB üyesi ülkelerin de dahil olabileceği belirtiliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2011, 21:52:25 »

Dünya'da önde gelen ülkeler eski emperyal güçlerini tekrar elde etme çabaları içinde.
Ruslar, SSCB'yi tekrar kurma peşindeler; Fransızlar Afrika'da kendi dillerini konuşan ülkelere tekrar geri dönüp, onlarla sıkı ilişkiler kuruyorlar.

AB projesi çöktü. Yunanistan, Portekiz gibi ülkelerin içinden geçtikleri kriz gösteriyor ki, AB projesi imkansız politik olarak.
Sadece bir ekonomik, gümrük temelinde birlik kalacak AB. Böyle ise, Türkiye'de girebilir AB'ye; sorun yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2011, 22:03:49 »

Ruslar tekrardan Türk topraklarını sömürmeye hazırlanıyor kandaşlar.
Bu oyunun ileride bozulması lazım gelir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2011, 22:26:43 »


            Türkiye UluğTürkeli doğrultusunda önlemler almazsa ve özellikle budunumuzla iletişimi tam sağlayamazsa olacağı budur. Yeterince güçlü olamazsan ve sağlam Türkçü siyaset içinde olmazsan ruslara kaptırırsın gücü. Dahada olmadı çinliler ve hintlilerde meydana çıkar sen kalırsın yaya !..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2011, 23:44:31 »

Tüm hayallerimin suya düştüğü an oldu bu haberi okumam. Biz Turan derken, Türk birliği derken bu ülkelerin gidipte avrasya birliğine katılmaları tüm hayal ve düşüncelerimi yerle bir etti. İçimde yüreğimde hissettiğim ağrı canımı çok yaktı. Bu kadar ayrı mı kaldık birbirimizden ırk olarak ? Bu kadar mı düşman belledik kendi kendimizi ! RTE, Nursultan ikinizinde Tanrı belasını versin. Ve diğer Türkelleri başkanlarının hepsini !

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2011, 00:27:34 »


            Yaman Kandaşım, acun ekonomik düzeni tam kurtlar sofrası olmuş. Bu durumda herkes bu sofrada bir yer kapma savaşında. Sen kendine çekemezsen Acundaki kandaşlarını herkes bir yere dağılır kalır. Güçlü bir Türk ülkesinin başını çektiği bir oluşum önem taşımakta ancak bu koşullarda kolayda değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2011, 01:14:25 »

Ruslar Türkistan'a Türkiye'yi kolay kolay sokmaz.
Zaten bakarsanız, orada bulunan yönetimler; eskiden kalma adamlar hala. Orta Asya'daki tüm devletler çete düzeniyle yönetiliyor. Tepeden inme yönetim var. Halka muhtar bile seçtirmiyorlar. Azerbaycan'da da öyle.
Muhalefetteki partinin (Musavat partisi galiba) yandaşları bozkurt selamı veriyorlar; sanırım Turancılar, onlar iktidar olsa, Türkiye ile birleşir Azerbaycan ama her seçimde hile var, her seçimi Aliyev alıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2011, 02:59:11 »

Andalar olayları çok duygusal değerlendirmeyin.Bir anda Nazarbayev'e bile saydırmış.O saydırdığın zaman şu anda mankurtlaşmış Türk coğrafyasında Türkçülüğe en çok hizmet etmiş ve etmeye devam eden yaşayan en büyük liderdir.Ekonomik olarak Kazakistan'ı sokak kenarlarında samagon çekip adam öldüren insanların olduğu bir ülkeden her yıl refahı ve ekonomisi yükselişe geçen bir ülkeye çevirmiştir.Bazı yorumları yaparken biraz da bilgisizliğin kurbanı olmayalım.
Ayrıca bu haberin son cümlesinde geçen diğer sscb ülkeleri Kırgızistan dışında tamamen bu birliği reddetmektedir.Kırgızistan'da devrime yapılan yardım sebebi şimdi Kırgızistan kartını açık gösteriyor fakat 4-5 yıl içerisinde tavır değişebilir.Bu 3 lider ilk kez değil belki yüzüncü kez karşılaşıyorlar.Rusya tek başına zaten sovyet rejimiden sonra CIS içerisinde bu ülkelere ulaşıyor öyle yada böyle.Şu an kurmayı tasarladıkları toplum muhalif Ukrayna,Rusya,Tacikistan,Özbekistan gibi ülkelere rağmen kurulamaz.Ki Belarus'taki rejim maksimum 1 2 yıl daha dayanır,şu an insanlar açlıktan birbirini yiyecek durumda avrupanın göbeğinde.Her çarşamba başkentte eylemler var öyle yada böyle şempanze baharı buraya da uğrayacak.Tacikistan'da rus karşıtı iktidar en son kaçakçılık yapan 2 rus uçağını indirip mürettebatı tutukladı,onbinlerce tacik sınırdışı edildi aynı hafta Rusya'dan.Gürcistan'da savaş sonrası durum malum insanlar rus düşmanı haline geldiler,bölge çok karışık.Ukrayna'da artık rusçuluk eskisi gibi değil,ukrayna dili heryerde ve tek resmi dil olacak 2014te.Azerbaycan'ın da bu türden bir birliğe katılacağını hiç düşünmüyorum.

Yani kısacası bu tür notları uzatmak mümkün,Rusya dışında ikinci bir büyük güç(Hindistan,çin veya Türkiye)olmadan hiçbir anlam ifade etmez bu birlik.Benim için boş muhabbet.Şu an Turan Coğrafyası'nda dikkat edilmesi gereken daha ciddi olaylar var.Özellikle Tataristan'da son zamanlarda...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2011, 02:59:53 »

Nur Sultan Nazarbayev, Türkiyeden bu konuda adım atması için çok uğraştı. Banu Avar'ın Sınırlar arasında, izletisinde bunu açıkça ifade etti. Banu Avar, Türk Dünyasının birlşmesi hakkında ne dünüyorsunuz diye bie soru yönellti. Nur Sultan Nazarbayev şu yanıtı verdi. Biz bunu Türkiyeden hep bekliyoruz. Ama  siz buraya hiç kendiniz olarak glmediniz. Ya, Amerikan politikalrını yaymak, yada islamı yaymak için geldiniz. Bir gün kendiniz olaral geldiğinizde bunlar oturulup konuşulur demişti. Biz ülke olarak, Suriye, Filistin, Somali, Libya ile uğraşırken, Öz kardeşlerimiz birer birer elimizden kayıp gidiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2011, 06:21:03 »

Nur Sultan Nazarbayev kesinlikle güvenilir birisi degildir...Kazakistana siginan onlarca Uygur Türkünü Cine para karsiligi teslim eden serefsizin birisidir...

Bakmayin Türk kameralari karsisinda bizlere hos gelen demecler falan vermesine...ayni kerimov gibi bu serefsizde bir nolu beynini rusa dölletmis ruscudur...

BOP esbaskani tayyip nasil ki abd tasmali takiyyeci birisi ise buda ayni sekilde ruscu serefsizin ta kendisidir....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.