Alaton:'Kürtlere ayrılmak isteyip istemediklerini soralım!'
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 04:52:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Alaton:'Kürtlere ayrılmak isteyip istemediklerini soralım!'  (Okunma Sayısı 6707 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 08 Nisan 2011, 23:58:04 »

Suratsız itin söylediklerine bakın; k.rt maymuncuklarına lütfedip ''bizi istiyor musunuz'' diye soracak mışız.

HABER ALINTISI


Alaton:'Kürtlere ayrılmak isteyip istemediklerini soralım!'
08 Nisan 2011 15:21

Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen " Barışı Kurmak "konferansına, DEP Eski Milletvekili Leyla Zana'yla birlikte konuşmacı olarak katılan işadamı İshak Alaton tartışılacak önerilerde bulundu.
Eskiden Kürdistan kelimesini kullanmanın mümkün olmadığını söyleyen Alaton, bugün gelinen noktada bölge insanının Türkiye'den ayrılıp ayrılmama konusundaki tercihinin sosyal araştırmalarla tespit edilmesi gerektiğini söyledi.

Üstü kapalı olarak bu konuda referandum çağrısı yapan Alaton, Kanada, İskoçya ve İngiltere gibi ülkelerin bu yola başvurarak, önemli ilerlemelerde bulunduğunu hatırlattı.

Alaton şöyle konuştu: "Herşeyden önce bölgeden ayrılmak istenilip istenilmediğini belirleyecek geniş kapsamlı sosyal araştırmalar yaparak, gerçek istekleri görmeliyiz. Kürtlerin gerçekten ayrılmak isteyip istemediklerini, hem kendileri ve hem de biz Türkler görmüş olacağız. Bu bizi, şiddeti kullananlar karşısında çok güçlü bir konuma getirecektir. Bunu yapan ülkeler huzur içinde yaşamadıktadırlar. Mesela Kanada'daki Quebec bölgesinde ayrılmak isteyenler azınlıkta kaldı".

Büyük ihtimalle Türkiye'nin de Kanada Quebec'deki gibi bir tecrübe yaşayacağını öne süren Alaton, "dürüst bir şekilde bu araştırmayı yapalım. Diyelim ki, ayrılmak isteyenlen küçük bir azınlık, beraber yaşayanlar çoğunlukta, o zaman çoğunlukta yürüyelim" şeklinde konuştu.

AYRILIP AYRILMAMAK İSTEDİKLERİ BÖLGE İNSANINA SORULMASI
Bölgede ayrılmamayı isteyenlerin çoğunlukta olduğuna inandığını vurgulayan Alaton, " Barış kelimesi gerekli gereksiz kullanılarak hakikatan çok yıprandı. Yıllarca propagandaya kurban edildi ve böylece algı karışıklığı da yarattı. Ne yazık ki bir taraf için her barış çabası, savaşın devamı gibi algılanıyor. İki tarafta barış derken savaşın galibi olduğunu söylüyor. Eğer bir taraf, barış derken diğer taraf onu elleri tetikte tutmak olarak algılıyorsa, mevcut olandan da daha tehlikeli bir duruma işaret ediliyor" diye konuştu.

KUZEY IRAK'IN GÜNEYDOĞU'YA ETKİSİ KAÇILINMAZ
1984'ten bu yana Kürt meselesinde çok değişlikler yaşandığını söyleyen İshak Alaton, " Irak'ta artık Saddam Hüseyin yok. Irak'taki kürt topraklarında federal bir Kürt devleti kuruldu. Kürt sorununa hala şartlar hiç değişmemiş gibi yaklaşıyoruz. Dünde yaşamaya devam ediyoruz ve inat ediyoruz. Bugün yapacağımız hareket, Irak Kürdistanı'ndaki kalkınma hamlesinin Güneydoğu'daki etkilerine bakmak olmalıdır. Bu etki kaçınılmaz. Bölge hızla değer kazanmakta. Bölgeyi Türk şirketleri kuruyor. Kendi bölgemizde hayvancılık ve tarımı yeniden inşaa etmeliyiz." şeklinde konuştu.
Kürt sorununda siyasi olarak yapılması gerekenleri de sıralayan Alaton, seçim barajını düşürülmesini ve bölge insanına tek bir oyunun bile ziyan olmadan mecliste temsil edileceği güvencesinin sağlaması gerektiği söyledi. Tek başına hükümet iradesiyle değil, Ulusal bir uzlaşmayla Öcalan'ın durumunun netleştirilmesi gerektiğini belirten Alaton, " Kürtleri teskin edecekse Öcalan ev hapsi konumuna da geçirilebilir. Parlamentonun toplumu bu fikre hazırlayacak, toplumsal zemini hazırlaması gerekiyor. Bu toplumsal bir hazırlık icab ediyor" diye konuştu.

SİLAHLA ULAŞILDI, SİLAHLA DEVAM EDEMEZ
Silahla bir yere varılamayacağını söyleyerek sahte bir iyimserlik sunmayacağını söyleyen Alaton, " Açıkca Kürt meselesinin bugün geldiği yere silahla ulaşıldı. Bunu da biliyorum. Ancak silah bundan daha fazlasını alamaz. Silahları bırakmak şart. Şiddet devam ettikçe, elde ettiklerini hızla kaybedeceklerdi ortadır" şeklinde konuştu.

ALINTI SONU

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2011, 00:01:05 »

......
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2011, 00:04:36 »

....

Sözümde durup seni atacaktım Ağabey ama atamıyorum ne hikmetse...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2011, 00:11:16 »

Ne hikmetse ya yahudi, ya çerkez ya da bilumum etnik döküntülerden başka kürtseverliğe soyunan yok... Bunlar BDP denen pkk'lı partiden daha cüretkar açıklamalarla Türk'ün valığına ve yaşadığı vatana kastetmiş durumdalar.

Hadi diyelim kürtlere ''Ayrılmak istiyor musunuz'' diye sorduk varsayalım... %90'larda pkk destekçiliği ya da sempatizanlığı bulunan kürtler, %90'larda ile ''Ayrılmak istemiyoruz'' diyeceklerdir.


Diyarbakır'ın arka sokaklarında sokak iti gibi itlaf edilen Musa Anter iti ne demişti hatırlayalım: "Kürt salak mı ki bölünmek istesin? Türk batıdaki en iyi yerleri alacak, Kürde ise güneydoğudaki bereketsiz topraklar kalacak. yok öyle yağma. İstanbul da bizim, Ankara da, İzmir de. Günü geldiğinde hepsini alacağız."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2011, 00:12:11 »

            Ömür boyu validesinin mesleğinin acısını çeken bu müsvedde-i ins; uzv-u tenasül-ü müneccime mi maruz kalmış, nereden biliyormuş bu işin sonunda savaş tehlikesi olduğunu? Biz savaştan korkacak kadar yahudi miyiz, yoksa bu söylediğiyle kürt deneni kendilerinin kışkırttığını kabul mü etmiş oluyorlar?

Küfür etmeden ileti atmağa alışmak lazım. Biz yetkin oluruz da, bu soyubozukların babaları acaba bundan gayrı yetkin olabilecekler mi? Yoksa türeyişleri sürer mi acaba?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isbara.alp
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 176« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2011, 01:19:20 »

Açıkcası bu yamuk tiplilerin vatanımdan defolup gitmesini isterim. Bizden ayrılmalarında hiç bir sakınca yok aksine büyük fayda var. Ama toprak istiyolarsa bu istemekle olmaz. Eline alsın kılıcını,  götleri yiyorsa kanla alınan bu aziz vatanı bölsünlerde görelim. Lakin kıçındaki necaseti bir türlü silmeyi beceremeyen bu insan müsfetteleri bir bok yiyemezler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ISBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2011, 01:36:42 »

Bir yahudiye bel bağlayan Zananın orta yerine kurdela da bizden olsun,
Bizden artan aletin kalanı da Alatonun avradınınkine tas tamam dolsun,
kürt piçi bağımsız olacak, öcalan denen hain eve konacakmış,
Bunu döllenmiş beyinlerin de canlandıranların Anüsüne de obüs girsin!


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENEKON GÖKTÜRK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2011, 02:05:39 »

Ergun Poyraz Ergenekon iftirasi durusmalarinda bu hain herifin öldürülen ortagi Üzeyir Garih´ten icin söyle demisti:
"Üzeyir Garih Erbakan´a yakindi, RTE´yi sevmezdi, ölmeseydi RTE basbakan olamazdi."

Ek olarak bu adam hakkinda bir süre önce gönderdigim bir iletiyi yeniden paylasayim:
Alıntı
Istanbul´da yasayan bir arkadasimin bana aktardigi, kulak misafiri oldugu bir anisini paylasayim:
"Yil 1990´di, bir kahve bahcesinde oturuyordum, arka masamda Ishak Alat..´un oldugunu farkettim. Yanina iki adam geldi, onlarla konusmaya basladi. Onlara RP icindeki Güllos ve Tayyos´u desteklemeleri gerektigini telkinliyordu. Adamlarsa saskin bir sekilde biz bu yobazlari neden destekleyelim dercesine bakiyor ve konusuyorlardi. Adamsa onlara, desteklemeleri gerektigini, gerisini bosvermelerini söylüyordu."

Bu olaydan 6 sene sonra Aydinlik Dergisi "Morton Abromowitz Tayyos´u Basbakanliga Hazirliyor" basligiyla cikti. Ardindan 28 Subat dönemi girdi. O gün birileri ciksa ve deseydi; "Bu sürecten sonra Tayyos ve Güllos ülkemizin basina getirilecek", bizde "komplo teorisi yapma" derdik. Tayyos siir yüzünden hapishaneye girdi ve mazlumu oynadi. Hatta kimileri Tayyos´un bu cezayi almasi icin 2 Trilyon´dan fazla para harcandigini bile yazdi. Iste simdi bu "komplo teorisi" Tayyos ve Güllos´la basbasayiz. Basimizdan atamadik gitti.

Demek ki birileri planlarini cok detayli bir sekilde hayata geciriyor. O yüzden bazen duyduklarimizin hicbirine, gördüklerimizin yarisina inanmamiz gerektigini düsünüyorum. Oyun icinde oyun, senaryo icinde senaryo... Ne malum, belki Ergenekon Iftirasi sürecinde de gün gelir rüzgar tersten esmeye baslar. Umarim rüzgar tersten estiginde birilerinin bu sürece ilistirdigi kisiler degilde, samimi Türk milletinin evlatlari yelkenlerini bu rüzgarla doldurur.

Üzeyir G. ve ortagi Ishak A. icin "Israil´in sivil generalleri" denilir. Garih, Mossad´la ters düstügü ve RTE´yi istemedigi icin Mossad tarafindan yok edilmistir. Ishak A.`ya böylelikle gözdagi verilmis ve görevlerini eksiksiz yerine getirmesi icin son bir sans verilmistir. Kimbilir bu olaylardan sonra A.K. partiside bunun bazi aciklarini yakalamis ve bu haini tam kulu kölesi yapmistir. Kisacasi, A.K. partisi secim arefesinde kendi söyleyemediklerini masalarina söyletiyor...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.017


IRKÇI


« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2011, 04:24:12 »

2012 kiyamet yili...Nilden-Firat´a vaadedilmis kutsal topraklar...Armagedon...Altin cag...Mesih´in yeryüzüne inip insanlari kurtarmasi...2050´ye kadar tüm Ortadogu ve Asyanin hiristiyanlastirilmasi...Büyük Ermenistan...Megalo idea...Pontus Rum devleti...Hacli zihniyetini bir türlü üstünden atamamis Avrupalilarin Hiristiyanligin besigi olarak gördükleri Anadolu cografyasinida ayni Balkanlar gibi Türklerden arindirma hedefleri...

Siyonistlerle ittifak halindeki hacli batinin bu hedeflerini üst üste koydugumuzda bugün cografyamizda dönen dolaplarin, politikalarin asil hedefinin Türkiye ve Türkler oldugunu herkes görebilir...

Güya kirolarin kara gözüne kara kasina hayran oldugu icin bunlari söyleyen alaton cifiti gercekte tevratta kendilerine vaadedilmis büyük Israil Ülküsü icin bunlari söylemektedir. Yoksa yarinlarda Anadolu cografyasini istedikleri duruma getirsinler bir tane kiroyu o bölgede birakmazlar !

Bu yahudiler korkak, sinsi ve bulunduklari her ortama göre renk degistirdikleri icin perde arkasindan tüm senaryolari bunlar tezgahladiklari icin asil tehlike arz etmektedirler. Yoksa her zaman birilerinin masasi olmus beyinsiz kirolar ve diger Türk düsmanlari yikim ve tahribat alaninda seytana papucunu tersten giydiren cifitlarin tirnagi dahi olamazlar.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 952


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2011, 06:06:47 »

Tefeci soysuz yahudi gelmis memleketimizin hakkinda görüs belirtiyor Bu ne cesaret ? Birde akil verip tavsiyede bulunuyor!
 Maskara küstah köpek arap gürcü müttefiklerinin verdigi destekle gül rte adina konusuyor. Derler ya konusturana bak.

 Bu iktidarin sözcüsü soysuz köpege fikrini soranmi oldu Kimsin lan sen asagilik yahudi?
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.137 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.057s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.