Afganistan'ın Kuzeyinde "Güney Türkistan" devleti için yürüş..
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 06:34:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Afganistan'ın Kuzeyinde "Güney Türkistan" devleti için yürüş..  (Okunma Sayısı 841 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.937


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 08 Temmuz 2018, 17:43:59 »

Afganistan'ın kuzeyinde yaşayan Türkler, bugün sokaklara indi ve Afganistan'dan ayrılıp Güney Türkistan devletini kurmak istediklerini belirtti.
Ayrılık hareketini büyük aşiretlerin ve Afganistan güvenlik güçlerinde görevli Türk subay ve polislerin de desteklediği belirtiliyor.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2018, 22:21:44 »

Hafi hayırlısı, bilinç ne kadar yūkselirse o kadar iyi olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2018, 17:12:25 »

Hem Afganistan bayrağı taşıyorlar hem Türkistan bayrağı.  Böyle bir çelişki mi olur. Ayrılmak isteyen Afganistan en güçsüz zamanındayken ayrılırdı, şimdiki Afganistan'dan ayrılmak demek Afganistan'daki 8 milyon Türk'ün 4 milyona düşmesi demektir. Birileri iyi gaz vermiş, protestoya çıkmışlar. Her protesto yapan devlet kursaydı bu gezegende yüzbinlerce devlet olurdu.

Irak'ta abd yarağı yalayan barzani bile her türlü koşul uygunken ayrılmak istedi tüm dünya karşı çıktı. Şu an dünyada ulus devlet sistemi egemenken ve Avrupa devletleri homojen ve üniter yapısını korumak istiyorken Afganistan'da doğacak bir iç çatışmanın göç dalgasını hangi ulus devlet ister ki. Dünyanın dengesini ve dünyadaki mevcut sistemi değiştirmek isteyenler günümüz şartlarında kaybeder. Şu an Afganistan'da Afgan milliyetçiliği yokken ordaki Türkler'in Afganistan'ı ele geçirmeleri gerekiyorken ardıl hareketi gelmeyecek gereksiz protestolarla Afganistan'da asimilasyon politikalarının oluşup Türklere yönelik kültürel ve ırksal bir savaş başlatılacak ortam dizayn edilip bunun uygulanılmasına sebep olunacak.
Ayrıca, Türkleri belli başlı bahanelerle sokağa dökenler sovyet artıkları da olabilir, abd kenesi de olabilir.

Elbette Turan olsun ama bu Turan belli bir koordinasyonla gerçekleşsin. Gelişigüzel, ufak tefek, kimin başlattığı ve kontrol ettiği bilinmeyen protestolarla bu iş olmaz. Sadece kalp ile istemek de yetmez, mantık dahilinde de olmalı. Yoksa her önüne gelen bizdeki Turan aşkını kullanır ve bizi kendi planlarındaki bir piyon yapar. Ortam sağlanmadan, Türkçülük fikriyatı dünyadaki Türkler arasında yaygınlaşmadan, yeni nesil Türk çocuklarının kalplerine Turan fikri yerleşmeden, Türk çocuğu kendini üstün hissetmeden Türk Birliği kurulmaz.  Türklerin yeni devletler kurması için de sağlam zemin gerekir. Uygun şartlar sağlanmadan  gerçekleşecek her eylem zararımızadır.

Afganistan'dak kandaşlarımız Türk olmayanlarla evlenmesinler ve çok sayıda çocuk yapsınlar. Enerjilerini de Afganistan devletini ele geçirmek için harcasınlar.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2018, 00:45:41 »

Tabi Peştunlarla uğraşmak da kolay değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2018, 16:26:15 »

Afganistan'daki Türkler şimdi iç tehdit unsuru görülecekler ve hedef tahtasına koyulayacaklar. Durduk yere Afganistan'da Afgan milliyetçiliğinin oluşmasına neden olacaklar. Bunun ardında İran devleti de olabilir, amaç aynı ailenin ülkeleri olan İran-Afganistan-Tacikistan yakınlaşmasını artırmak ve Türkler aleyhinde birlik olmak. Ardılı olmayan ve ilerisi düşünülmeden gerçekleşen protestolar zararımızadır. Bunun götürüsü getirisinden daha fazla ve önemlidir.

Kurtuluş Mücadelesinde ülkenin her yanında meydana gelen saltanat karşıtı bağımsızlık yanlılarının milli protetostalarına karşı Başbuğ Atatürk bir sınırlandırma getirmiş ve uygulamaya geçirtmeyecek ve sadece protestoda kalacak bu eylemlerin amacından saptığını söylemiştir. Afganistan'daki bu protestolar da sadece protestoda kalacak ve yararından çok zararı olacak eylemlerdir.

Bazen de bu tarz protestolar yükselen milli duyguyu törpülemek amaçlı psikolojik savaş yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bazen de meydana gelecek milliyetçi ve ayrılıkçı dalgayı kontrol etmek için kendi figuran ve ajanlarına geniş çapta protesto hazırlatıp yerel önderler yaratma peşinde olanların bir planı da olabilir veya başka bir ülkede gerçekleşen olayı Afganistan'da yapılmış gibi göstermek ve kitleleri yanıltmak amacı taşıyan devletlerin ve oluşumların kandırmacası da olabilir.

Belki de küçük çapta, kendiliğinden vuku bulmuş bir harekettir.

Ama ne olursa olsun, yabancı bir ülkede yaşayan Türkler Türk olduklarını gizlemeli, gizleyemiyorsa tamamen asimile olmuş gibi görünmeli,  onlara hizmet ediyormuş, onların dinine mensupmuş gibi yapmalı ve bulunduğu yabancı ülkelerde en üst makamlara gelip o yabancı devletleri ele geçirip çökertmelidir.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.