ABD çekilince Türkmenler ne olacak?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Mayıs 2020, 15:15:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ABD çekilince Türkmenler ne olacak?  (Okunma Sayısı 1570 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kamtar
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37


« : 07 Ocak 2012, 14:06:50 »

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşad Salihi, Amerikan askerlerinin Irak'tan çekilmesinin ardından doğabilecek gerginlikte kendilerini kormak zorunda kalabileceklerini söyledi.

ITC il başkanları olağan üstü toplantısında Kerkük'te son durum ile ABD askerlerinin Irak'ta çekilmesi ve Türkmenlerin kaçırılma ve öldürülme konuları görüşüldü.

Toplantı sonrası Cihan'a konuşan ITC Başkanı Erşad Salihi, Türkmenlerin son günlerde hedef haline geldiğini ifade ederek, bu konuda merkezi hükümetin sesiz kalmasını anlayamadıklarına dikkat çekti.

Irak Türkmenlerinin can güvenliğinin ele alınması için bir komisyon kurulmasını istediklerini kaydeden Salihi, "Sıkıntılarımızı başta Cumhurbaşkanına ve diğer yetkililere dilekçe ile bildirdik. Bu konuda acil bir komisyonm toparlanmasını istiyoruz. Türkmenler kaçırılıyor ya da öldürülüyor. Bunun önüne geçmek istiyoruz. Türkmenlerin geleceği tehlikede. Bu konuda siyasi engeller var. Irak hükümeti bu konuyu ciddi bir şekilde önemsemiyor." dedi.

Türk dünyasındaki siyasi ve sivil örgütlerden hukuk danışmalarına kadar Türkmenlerin neden hedef oldukları konusunda bir inceleme komisyonu isteyen Salihi, "Irak'ın içindeki siyasi pazarlıkların yapıldığı Sünni, Şii ve Kürt dağılımında Türkmenleri yaşadıkları bu bölgelerden silme politikasının devam edeceği görülüyor. Buna karşı sessiz kalmayacağız. Bu sebeple herkesten destek istiyoruz." şeklinde konuştu.

ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesinin ardından Türkmenlerin korunmaması durumunda Türkmenlerin kendilerini koruyacaklarına dikkat çeken Salihi, şunları söyledi: "ABD askerleri Irak'tan çekilecek. Bu çekilme ile birlikte gerginlik olabilir. Türkmenlerin korunmasında sıkıntı olabilir. Yaşadıklarımız bunu gösteriyor ki Irak hükümetinden bize destek gelmeyecek gibi. O zaman da Türkmenler kendi kendilerin koruyacak. En azından herkes kendi mahallesini korumaya geçecekler."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2012, 14:36:58 »

          Sokaktan birini çevirip sorun, Irak savaşında ne oldu, diye. Hatta daha geride Irak-İran savaşında, Körfez sürtüşmesinde, mezhepsel iç çatışmalarda ne olduğunu sorun. Acaba kaçı aslında çoğunluk olan Arap nüfusa oranla bölgesel güç unsuru olan Türkmenler'in daha çok kaybı olduğunu söyleyebilecek?

          ABD, Irak'ta savaşa başladığında Saddam yandaşı sloganları Araplar atıyordu. ABD tankları kısa sürede Güney Irak'ı geçtiler. Hafızamı ne kadar zorlasam da şanlı bir Arap direnişi (!) bulmakta güçlük çekiyorum. ABD askerine karşı izzet-ü ikramın haddi hesabı yoktu. Hakkını yemeyelim, yabancı eller bostanları ve sonra namuslarına uzanınca, ufak tefek itiş kakış yaşanmadı değil. Ama Tanrı aşkına ne adalettir, Bağdat 2 gecede düştü! Ertesi sabah gözlerime inanamadım, bağlılık yemini eden ve o meşhur ritmik sloganı atan Iraklı Arap kardeşlerimiz bir tanka bağlanmış halatla çekilen Saddam heykeline terlikle vurmaya başlamışlar.

          Saddam savaşı kaybetti, ordusu karşı safa geçti. Üzüldük hali ile. Belki sorsalar iti çakala tercih edebilirdik. Irak'ta Saddam çağının en geri kalmış, en hakir görülmüş ve en çok kıyıma uğramış unsuru Irak Türklüğü olsa da...

          Öykümüze devam edelim mi?
          Malumunuz bu kadar hızlı ilerleyişe rağmen ahlak bakımından pek geri olan ABD askerinin hareketleri ve azınlık aşiretleri liderlerinin işgalden umdukları karı elde edememeleri üzerine şanlı bir direniş faslı vücuda geldi. Allah allah o ne fasıldı? Buram buram petrollerin gemiye yüklenmesinden canı yanan toprak zenginleri -vakti ile Üssein'in sağ kolu idiler!- Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyarak çoluk-çocuğu direnişe çağırdılar. Düşmanlarını uğraştırdılar. ABD tarafından vergi ''güzelliği'' ummuşlardı, Washington'a pirince giderken eldeki ham petrolden oldular.

          Kimileri bu malum fasla bağlasa da ABD askerlerinin bu kadar fazla kayıp vermesinin tek sebebi Tıkrît, Erbil, Süleymaniye, Musul ve tabiî ki Kerkük'teki direnişlerdir. Yaklaşık tahminim 5,000 kâfire karşılık Irak tarafının 100.000 kayıp verdiği yönünde. Pentagon da buna benzer bir rakam telaffuz etmişti. Doğrudur. Şu Yahudi gazetecinin takasında ne kadar Müslüman fedaolunmuştu, değil mi?

           Irak işgali yıllar sürdü. Öncesinde uzun yıllar Saddam'ın zulmü altında ezilen insanlar, bu kez kendileri için mücadele verdiler. Şanlı Turan kanını Irak'a döktüler. Kayıpların pek çoğu Türkmendir. Zaten ABD de Güney'deki çöllerde değil, daha çok Bağdat ve Kuzey'de arama yapmıştı. Aradığını buldu.

           Şimdi Irak Türkmenleri ne olacak? Yazık ki şu anki halimiz, işgal başındaki halimizle aynı. Bilmiyoruz, üstelik elimiz kolumuz da bağlı. Büyük bir fedakarlık olmaksızın kimsenin meydanı Bağımsız Irak Türkmenistanı'na bırakmayacağı açık. Türkmenler de göçler yolu ile Türkiye sınırına en yakın noktalara yerleştirilmiş durumdalar. Kürt nüfus, ITC bölgesinde, daha fazla. Kürtlerin verdiklerini ABD'ye biz verseydik sanırım bize bir devlet (!) ayarlayacaktılar. Ah şu şerefin gözü kor olsun!


Tanrı Türkmen yurtlarını korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 651


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2012, 15:36:20 »

Türkmenler ırakta öksüz masum çocuk durumundalar saddam dönemi ve önceki dönemlerde çeşitli sebeblerle 10 binlerce soydaşımız katledilmiştir. Bugün ırakta Türkmenler yok sayılmaktadır adeta itilip kakılmaktadır türlü türlü oyunlarla yerlerinden edilmekte asimile olmakta özellikle direnen liderler suikasta kurban gitmektedir. Abd işgali döneminde kürtlere özel sütatü tanındı işgal güçlerinin önce köpekligini yaparak palazlandılar ellerinde bir çok ağır silahlar oldugu gibi hemen her ev hafif silah deposu oldu buna karşın Türkmenlere silah konusunda da baskı yapıldı savunmasız durumda kaldılar imar ve iskan politikasıyla önemli yerleşim birimlerinden kovularak sürülerek kürtleri yerleştirdiler  bir taraftan kürtler bir taraftan araplar tarafından sıkıştırılanTürkmenlerin en büyük sorunlarından birisi asimile edilmeye çalışılması tarihi kayıtlara göre şu an 5-6 milyon olması gereken Türkmenler en fazla 500 bin gösterilmektedir. Asimile olanların haricinde, fakat 2,5 milyon nufusları oldugu tahmin edilmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.078 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.