Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Tunga Bey üzerinde 30 Ağustos 2019, 19:05:20Konu Başlığı: "Sanat dünyasında Türk karşıtı bir lobi var."
Gönderen: Tunga Bey üzerinde 30 Ağustos 2019, 19:05:20
Usta sanatçı İsmail Türüt, söyleşisinde sanat dünyasındaki Türklük karşıtı lobiyi açıkladı.


"Türkiye'de oluşturulan bir lobi var ve sanatçılar da bunun tekelinde yer alıyor. O lobiye bizim girmemiz mümkün değil, zaten asla girmem. İsteyerek ya da istemeyerek bu lobinin içerisinde yer alan Karadenizli arkadaşlarımız var. Benim bu adamlarla hiçbir zaman ortak bir noktam olmaz. Onlar ne millilikten ne de bayraktan anlarlar. Ben bazı isimleri Diyarbakır'da, PKK konserlerinde görüyorum. Ben böyle adamlarla babamım oğlu olsa muhatap olmam. Bu lobiye dikkat etmek gerekiyor. Zaman zaman bu konuda yalnızlaştırılıyoruz ama bu konuda hiç şikayetçi değilim" ifadelerini kullandı.


RİZE'DE LAZ BASKISI MI VAR?

Rizeli bir müzisyen olmasına rağmen 15 yıldır memleketinde konser veremediğinden dert yanan Türüt, şöyle dedi: "Bunun nedenini merak ediyorum. Birilerinin bayrağını sallamayınca ya da yaranmayınca kendi memleketine bile yaranamıyorsun. Doğru neyse o her yerde söylenir. Biz de doğru bildiğimizi söyledik. Kimisinin hoşuna gitti, kimisinin gitmedi. Yani ne İsa'ya ne de Musa'ya yarandık. Sadece Rize'yi değil bütün Karadeniz'i nakış nakış işleyen bir adamım. Yaylasını, dağını, köyünü, muhlamasını ekrana taşıdım. Zorluklar içerisinde yöremize hizmet ettik. Bize alınan tavırlar hoş değil. Memleketimde 15 sene sahne alamadık, bizi seven insanları mağdur ettiler."

İsmail Türüt nedenini anlamıyorum dese de nedenin "Rize'deki laz baskısı" olabileceği akıllara geliyor.


VE MEYDAN OKUDU: ÖZÜMÜZDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİM !

"Ben bazı noktalarda çok da iş kaybettim. İçime sinmeyen bazı isimlerle ayarlanan programlara katılmayacağımı söyledim. Bu şekilde de bu sürecek. Her zaman doğrudan ve özümüzden ödün vermeden hareket edeceğim" diye konuştu.Konu Başlığı: Ynt: "Sanat dünyasında Türk karşıtı bir lobi var."
Gönderen: Kaan ULAŞ üzerinde 31 Ağustos 2019, 00:42:16
Kıçı boklu lazların sayıları 40 bini geçmez, ama birlik olup lobi kurarak böyle güçlü oluyorlar işte. Herkes birlik olabiliyor, bir tek biz Türkler birlik olamıyoruz malesef.