30 Ağustos Zafer Bayramı Türk ırkına Kutlu Olsun
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 17:27:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
  Yazdır  
Gönderen Konu: 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk ırkına Kutlu Olsun  (Okunma Sayısı 22021 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onbaşı Sançar 1944
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« : 28 Ağustos 2009, 18:13:20 »Türkün 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

1919'da İzmir'de başlayan Yunan işgali hızla ilerlemiş, 1921 yılında bütün Batı Anadolu'yu ve Trakya'yı içine alarak Ankara - Polatlı yakınlarına kadar yayılmıştı.

Ulu Başbuğ Atatürk'ün önderliğinde gelişen Türkçü direniş hareketi de dağınık ve bıkkın olan Türk Milletini yavaş yavaş bir araya getirerek düzenli ordunun kurulmasıyla, Türk tarihinin en önemli meydan savaşlarından biri ve Türk Irkının kendi öz yurdunda Türkçü direnişin simgesi olan Sakarya savaşında verilen Tanrısal Türk direnişi, Yunanlıları Polatlı yakınlarından Eskişehir - Afyon istikametine kadar geri püskürtmüştür.

26 Ağustos 1922 günü Türk topçularının ateşi ile Türklerin kutlu Tanrısal direnişi başladı ve arkasından Piyadelerimizin kalkıştığı hücumla Yunan ordusu neye uğradığını şaşırdı 1 yıl uğraşarak hazırladığı savunma tesislerinin kısa bir zamanda aşıldığını görerek 27 Ağustos günü öğleye doğru geriye kaçmaya başladı. Ancak düşmanın gerisinde de Yüce Türk ordusu vardı.

Kahraman Türk süvarileri, geçilemez olarak düşünüldüğü için tedbir alınmasına lüzum görülmeyen Ahır dağlarını beklenmedik bir şekilde ve büyük fedakarlık ve kahramanlıklarla aşarak Yunan ordusunun arkasını çevirdiler. 30 Ağustos 1922'de Türkçü direnişcilerin Türk topraklarını savunma azmi karşısında tutunamayan Yunan kuvvetlerinin bir kısmı, yeni atanan baş komutanları ile birlikte esir olmuş, bir kısmı korkakça geçtikleri yerleri yakıp yıkarak, sivil ve savunmasız kadın çoluk-çocuk demeden öldürerek İzmir'e doğru kaçmaya başladılar. O an Ulu Başbuğ Atatürk Yunan orduları Baş komutanı çapulcu general Hacıanesti'ye "...Hacıanesti ! Neredesin ? Gel de ordularını kurtar ! ..." diye bağırarak hak ettiği cevabı vermistir.

Ulu Başbuğ Atatürk Türk ordularına "...Ordular ! İlk hedefiniz Akdeniz'dir . İleri !...". Bu emri alan Türk ordusu büyük bir heyecan ve coşkuyla İzmir'e doğru ilerlemekteydi. 9 Eylül 1922'de Türk ordusu İzmir'e girmiş ve 18 Eylül 1922'de esir olanların dışında Anadolu'da Yunan askeri kalmamış, kurtuluş gerçekleşmişti. Afyon, İzmir, Bursa Uşak... bütün Batı Anadolu 2 - 3 yıl katlandığı Yunan esaretinden, Yunan işgalinden Türk Irkının Tanrısal Türk direnişi ile kurtulmustur.

Malazgirt Savaşı'yla Anadolu'nun kapılarını Türklere açan kahraman ordumuz; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının Türk yurdu olduğunu Tanrısal Türk direnişiyle düşmana ispatlamış ve Türk Milleti'nin iradesiyle GökTürkler döneminden sonra Türk adı taşıyan Türklük ve Türkçülük esasına dayalı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Bu kutlu günde, Büyük Zaferi bize yaşatan Ulu Başbuğ Atatürk, silah arkadaşları ve bu Türk direnişinde savaşan Türkçü gazi ve şehitlerimizi en derin sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Yüce Türk Milleti'nin Zafer Bayramı kutlu olsun

Savaşan Atsız

Türk İntikam Birliği Teşkilatı

Kaynak: TİBT

///////ALINTIDIR///////Türk soyluların zafer bayramı kutlu olsun.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık. Nihal Atsız Ata
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2009, 20:39:43 »

 Türkiye  TÜRK'E CANIYLA KANIYLA DİŞİYLE TIRNAĞIYLA HİZMET EDEN KAHRAMANLARA ESEN OLSUN. SİZLERİ UNUTMUYORUZ. SİZLERİ SEVMEKTEN SONSUZA KADAR VAZGEÇMEYECEĞİZ. SİZİN YOLUNUZA KURBAN.  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2009, 21:26:35 »

ALPASLAN GAZİ'DEN SONBAŞBUĞ GAZİ'YE 30 AĞUSTOSLARI YARATANLARA NE MUTLU ! ONLARLA CANLARINI KANLARINI FEDA EDENLERE NE MUTLU ! ONLARIN YOLLARINDA OLDUKLARINI CANDAN SÖYLEYENLERE NE MUTLU ! 30 AĞUSTOSLARIMIZ KUTLU OLSUN !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Onbaşı Sançar 1944
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2009, 23:27:53 »

Kurtuluş Savaşı'nın son darbesi olan Büyük Taarruz'un nasıl kazanıldığını gösteren, en duygulu olaylardan biri Miralay Reşat Bey'in Başbuğ Atatürk'e verdiği sözü yerine getiremediği için intihar etmesi.

Kocatepe'den verilen emirle Büyük Taarruzu başlatan Türk askerleri, taarruzun ilk ve ikinci gününde tüm tepeleri ele geçirmeye başladı.
Çiğiltepelerinde bulunan Yunan askerlerine karşı direnen 57. Tümen Komutanı Miralay Reşat Bey ile Başbuğ Atatürk arasında şu telefon konuşması geçer:

"- Niçin hedefinizi alamadınız?

- Yarım saat sonra bu hedefi alacağım paşam." Geçen yarım saat süre içinde Çiğiltepe'yi düşman askerinden alamayan Miralay Reşat Bey, "Verdiğim sözü yerine getiremediğim için yaşayamam" diyerek beylik tabancasıyla intihar etti.

Başbuğ Atatürk Çiğiltepe sırtlarında çarpışan 57. Tümen Komutanlığı'nı tekrar telefonla aradığında Miralay Reşat Bey'in intihar ettiğini öğrenir ve kendisine vedanamesi okunur.

"Yarım saat zarfında o mevkiyi almaya size söz verdiğim halde, sözümü yapamamış olduğumdan dolayı yaşayamam" ifadelerinin yer aldığı Miralay Reşat Bey'in vedanamesinin ardından geçen 15 dakika sonra Çiğiltepe düşman askerlerinden kurtarılır.

Miralay Reşat bey ve yüzlerce adı duyulmayan kahramanlarımızın ruhları şad olsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık. Nihal Atsız Ata
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2009, 23:44:44 »

 Türkiye  AMİN! KARDAŞIM. NİCE KAHRAMAN YİĞİTLERE ESEN OLSUN . REŞAT BEY VE ONUN GİBİ KAHRAMANLARA , ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLARA ESEN OLSUN. SAYISIZ ŞEHİTLERE, SAYISIZ GAZİLERE , NİCE KUTLU YİĞİTLERE ESEN OLSUN. YOLUNUZA CAN KURBAN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Onbaşı Sançar 1944
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2009, 01:58:04 »


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık. Nihal Atsız Ata
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2009, 02:04:41 »

   Böylesine kutlu bir zaferi elde eden,bizlere bu vatanı ve cumhuriyeti armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımızın ruhu şad mekanları Türk uçmağı olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2009, 15:08:46 »

30 AĞUSTOS'UN ÖNEMİ

Türkün şanlı tarihinin en önemli iki gününden birisidir 30 Ağustos.Birincisi Kürşadın çin sarayını basması ikinciside 30 Agustostur.Türklüğün yok oluştan kurtuluş günüdür,Kutlu ve Şanlıdır.Yüce Türk milletinin her günü zaferlerle dolu her günü muzafferdir.İstanbulun fethi veya çaldıran savaşı bu günümüz kadar kutlu değildir.Yokluk ve ihanetler içerisindeki ülke birlik ve beraberliğinin kanına tezahürü ile ne yapabileceğinin kanıtı bu zaferdir.Bu günün diğer bir öğretiside içerinizde ne kadar hain bulunursa bulunsun damarlarınızdaki ruhun canlanmasına izin verdiğinizde şahlanışın gerçekleşerek yok oluşun önüne set çekilebileceğini göstermesidir.Ne mutlu bize bunu akan kanlarıyla öğreten atalarımıza.

Binlerce yıldır yersiz yurtsuz vatansız kalmayan yüce Türk milleti Her halukarda zamanla bununda altından kalkardı fakat bu günde olması önemini artırmıştır.Türk milletinin zayıfladığını düşünen düşman bütün dünya milletlerini arkasına alarak ve ve bizim içerimizdeki hain yandaşlarınında yardımlarıyla Türklüğün üzerine karabulut gibi çökeceklerini ve onu yok edeceklerini sandıkları an tepelerine darbeyi yemeleridir.İşte bu önemli kavramı Türk düşmanlarının kafalarına yerleştirilmesi bakımındanda çok önemlidir 30 Agustos.Türkün düşmanları anladılarki Türk milleti savaşmakla yenilmez.

Kurtuluş savaşımız başlı başına kahramanlıklar destanıdır.Bu destanların içerisinde dünya milletlerinin askeri kısımlarına eğitim dersleri olacak konular mevcuttur.Bu destanlar içerisindeki anlık kahramanlıklar Türkün Türk olmasının eseridir.Bu destanlar yarım saat farkla bir tepeyi alamayan komutanların intahar etmelerinin eseridir.Düşmanın gözlerine yeşil yada başka renklerde perde inmesinin değil.Kahramanlıklarda inancın ne kadar önemli olduğunu bilsekte  ırk özellikleri daha önce gelir.Esaret ve kula kulluk kavramını kendisine yedirememek Türkün asli mizacıdır.Ümmetçiler tarafından dini kuvvetler tarafından kazanıldığı söylenen bu zaferlerin gerçekle alakası yoktur,çünkü Karşımızda savaştığımız düşman askerlerininde pek çoğu arap ülkelerinden ingilizler ve fransızlar tarafından devşirilerek bizim karşımıza çıkarılan müslümanlardı,ümmetçilerin dedikleri gibi olsa onlarında bize karşı zaferler kazanmaları gerekmekteydi.Hala günümüzde bu saçma fikirlere hizmet eden Türk soylular Tarihlerinden bihaber yaşayarak ırkımıza bilerek yada bilmeyerek zarar vermekte ve kurtuluş savaşımız sırasındaki hainlerin durumlarına düşmektedirler.

Kürşadın çin sarayını basması Türkçüler için nasıl bir tabu ise  30 Ağustosta odur.Bu günün özelliği diğer kutlu günlerimizden farklıdır,Türkçüler bu günü daha bir şerefle kutlamalı bunuda herkes görmelidir.Çünkü bu gün savunma değil taarruzun zaferidir,Çanakkaleden farklıdır,Her yıl gururumun okşandığı bu günü iple çekiyor evimi ve sokağımı bayraklarla donatıyorum.Ne mutlu ki bana Türk doğdum,Şanlı Türk ırkının evladıyım.             NE MUTLU TÜRK DOĞANA-TTKyürekli-kam
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2009, 20:59:18 »

          30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Genel Kurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak'ın ATATÜRK'E telgrafı:


            '' 30 AĞUSTOS ZAFERİNİ , CUMHURLUĞUN ÇELİK ORDUSUNA ÖRNEK OLARAK YARATAN ULU BAŞBUĞ'A ORDU ADINA KUTLAR VE CANDAN SAYGILAR SUNARIM.''                
                                                                                            Türk Silahlı Kuvvetleri
               
                                                                                       Genel Kurmay Başkanı Mareşal

                                                                                                    Fevzi Çakmak
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2009, 21:22:49 »

        1935 Yılı 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerinde En Genç Subay Nuri Cuylan'ın Tören Konuşmasından:

1-Eylül 1922 : 1338 Sabahı TÜRK ORDUSUNUN BAŞBUĞ'U ORDULARINA ( ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ'DİR, İLERİ ! ) buyruğunu verdi.  BU buyrukta sade Akdeniz değil , Türk Medeniyetinin yaşamış olduğu yerlere varın anlamı vardır.
        ERGİNLİĞE SUSAMIŞ OLAN ORDU :  BAŞBUĞ'UNUN BU BUYRUĞUNU 9 GÜNDE YERİNE GETİRDİ. ve yine onun buyruğuyla durdu. 

        30 Ağustos Türk kin ve intikamının taştığı gündür.

 YAŞASIN TÜRK ULUSU, O'NUN BAŞBUĞ'U VE ORDUSU.
 YAŞASIN CUMHURİYET                                                                  Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.024s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.