TÜRK ORDUSU NE YAPIYOR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 04:43:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK ORDUSU NE YAPIYOR?  (Okunma Sayısı 4895 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« : 19 Mart 2011, 02:39:23 »

Atatürk’ün Kara Harp Okulu’na girişinin önümü için önceki gün düzenlenen törende, bu yıl bir ilk gerçekleşti. Her yıl törenlerde tamamı okunan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin (seslenişinin) bir bölümü, bu yıl (ilk kez) okunmadı, öğrencilerin seslendirdiği bölümde Hitabe’nin birinci ve üçüncü paragrafı eksiksiz okunurken, giriş, orta ve son cümleler seslendirildi.

Törende öğrencilere Atatürk’ün şu sözleri okunmadı:
‘…İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır…
Cebren (zorla) ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil (gerçekten) işgal edilmiş olabilir…
Bütün bu şeraitten (koşullardan) daha vahim ve daha elim (acı) olmak üzere, memleketin dahilinde İKTİDARA SAHİP OLANLAR gaflet ve dalalet (doğru yoldan sapmış) ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.
Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin (ülkeyi ele geçirenlerin) siyasi emelleriyle tevhit edebilirler (birleştirebilirler)…”

Haber bu kadar…
Ve bu cümleler Kara Harp Okulu’nda atlanıyor, her nedense okunmuyor!

Genç öğrenci Mustafa Kemal’in Harp’Okuluna girdiği gün, her 13 Mart’ta görkemli törenlerle kutlanır. Törenlere Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanlan ile birlikte Harp Okulu öğrencileri katılır.
Törende sembolik bir yoklama yapılır. Mustafa Kemal’in numarasından önceki birkaç numara ayrı ayrı okunur. O numaranın öğrencisi ayağa kalkarak “Burada” diye seslenir.
Öğrenci Mustafa Kemal’in numarası okunduğunda Kara Harp Okulu öğrencileri topluca ayağa kalkarak haykınrlar:
“İçimizde.”
Binlerce genç Harbiyeli’nin katıldığı muhteşem bir görüntüdür.
Sonra çeşitli gösteriler yapılır ve Atatürk’ün Gençliğe Seslenişi -tam metin- okunur(du).

İşte, önceki gün yapılan törende o seslenişin en kritik cümleleri okunmadı!
Iskalandı!..
Çünkü o cümlelerde memleketi satan, hıyanet içinde olan iktidarlardan söz ediliyordu.
Atatürk’ün Türk gençliğine seslenişi, 1927 yılında Meclis çaüsı altında, kürsüden günler boyunca okuduğu Büyük Nutuk’un sonunda yer alır…
Ve bazı bölümleri belleklere kazınmıştır.
Atatürk, yukarıda verdiğim cümlelerin günün birinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hem de kendisini anma töreninde sansür edileceğini herhalde aklına getirmezdi.
Bizler de getirmezdik!
Sevgili okuyucularım, Türkiye’de işlerin nerelere geldiğini sık sık ve üzülerek izliyoruz.
“Aman iktidarı karşımıza almayalım, onu ürkütmeyelim” anlayışı, ya da korkusu, demek ki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de bulaşmış. Öylesine ki, Atatürk’ün ağzından taaa 1927 yılında çıkan sözler bile
artık bu anlayış doğrultusunda makaslanıyor, sansür ediliyor.
Güvendiğimiz dağların zirvelerine karlar yağmaya devam ediyor!
• • •
Unutmayın, böyle bir olayı geçen yıl aralık ayında yaşamıştık. Atatürk’ün Ankara’ya ilk gelişinin yıldönümü, her yıl çeşitli törenlerle kutlanır… Ve o kapsamda bir garnizon koşusu yapılır.
Harp Okulu’ndan silahlan ve bayraklarıyla çıkan binlerce subay ve öğrenci, Ankara’nın ana caddelerinden uygun adım koşarak geçer.
Bunun da doğrusu “Geçerdi” olmalı.
Aralık ayında Valilik bu koşuya izin vermedi. Gerekçesi: “Trafik aksar” idi! Belliydi ki, bu istek valiliğe hükümetten gelmiş, “Biz askerin izlerini ortadan kaldırırken bunları başkentin göbeğinde koşturmayın” denilmişti.
Genelkurmay bunu da normal-anlayışla karşıladı ve garnizon koşusu yapılmadı! Böyle bir şey ilk kez oluyordu.
Dün gazetelere yansıyan bir başka haber vardı.
AKP’li bakanlar bazen programlanna yetişemiyormuş. Emirlerinde çok sayıda ve en iyi cins uçaklar olduğu halde, başka bir uçak daha istenmiş… (Son günlerde Airbus firmasına kendileri için bir lüks uçak daha sipariş ettiler. Bedeli 200 milyon dolar!)
Ve Genelkurmay’a ait bir başka VIP uçağı şimdi iktidarın emrine tahsis edilmiş. Onarım bitince emirlerine verilecekmiş.
Valla şu olanlara ne demeli, Türk Silahlı Kuvvetleri için başka ne söylemeli, bilemiyorum ki!
Allah iktidarla dostluklarını daim etsin, daha da arttırmasın! Amin!


/ SÖZCÜ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2011, 02:43:43 »

Ben de  son günlerde TSK kurumunu anlayamıyorum. Memleketin orduları zaptedilmiş cümlesinide okumasinlar artik. Çünki zaptedilmek üzere.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #2 : 19 Mart 2011, 02:56:02 »

Üzere degil .Coktaaaan zaptedildi Kaliteli subaylar tasfiye edildi.Tasfiye edemediklerini,Saldiray Berk pasa örneginde oldugu gibi,pasif görevlere atadilar. Yani Türkiyeyi tam savunmasiz hale getirmek icin,ellerinden geleni,ardlarina koymadilar.Bunlara gerekce olarakta,ordu siyasete karismasin tezini islediler. Adamlar isi biliyor,önce suc isnat ediyorlar,arkasindan,saldiriya geciyorlar. Orduda süt dökmüs kedi gibi seyrediyor. Bu ordu Türk ordusu olamaz,olsa olsa vahdettinin hilafet ordusu olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 19 Mart 2011, 03:25:45 »            Kutsalımız dediğimiz ordumuzda bunlar oluyorsa yandık ki ne yandık !!! Acı gönlerde olduğumuz bellide bu kadarı fazla yani. Çok kötü iş yapmışlar. Bu nasıl temizlenir bilemiyorum doğrusu...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2011, 03:45:37 »

Rahatlık duyup rehavete kapılmayalım fakat, bu kadar da karamsar olmayalım. Türk ordusu her ne kadar pasifize edilmiş bir görüntü sergilese de, milletin en kara günlerinde her zaman milletin makus talihini değiştirmeye muktedirdir. Her şeyin bir sebebi ve nedeni olur. O yüzden her hoşumuza gitmeyen iş olduğunda vatandaş olarak önce biz şapkamızı önümüze alıp koymadan dışarıdan medet ummamız doğru olmadığı gibi, beklentilerin gerçekleşmesi durumunda daha karanlık günlerin gelebileceğini unutmamamız gerekir. Zira en yakın olarak Libya buna güzel bir örnek olur. Bakın düzmece bir isyan vede iç çatışma bahanesi ile Libya'yı işgal ediyorlar.

O yüzden belki birileri planlarımı faaliyete geçiriyorum diye seviniyor olabilir. Değerli Türk evlatları planlarını faaliyete geçirenler tarafından mağdur edilip, toplum nazarında rencide edilmiş olabilir. Bunlar bizlerin karamsar olmamız için neden olmamalıdır. Daha çok çalışmamız için bizlere sebep olmalıdır. Mantıklı çıkış yolları bulmak için daha fazla uğraşmamız anlamını taşımalıdır.

Zira, bu millet nelerini kaybetmedi de düştüğü yerden geri kalkmadı ki? Her kaybettiğimizi sandığımız isim aslında binlerce olarak yeniden doğmaktadır.

Daha Türk milleti son sözünü söylemedi... Acunda şer, Oğuzda er tükenmez!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENEKON GÖKTÜRK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #5 : 19 Mart 2011, 04:10:54 »


Törende öğrencilere Atatürk’ün şu sözleri okunmadı:
‘…İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır…
Cebren (zorla) ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil (gerçekten) işgal edilmiş olabilir…
Bütün bu şeraitten (koşullardan) daha vahim ve daha elim (acı) olmak üzere, memleketin dahilinde İKTİDARA SAHİP OLANLAR gaflet ve dalalet (doğru yoldan sapmış) ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.
Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin (ülkeyi ele geçirenlerin) siyasi emelleriyle tevhit edebilirler (birleştirebilirler)…”

Haber bu kadar…
Ve bu cümleler Kara Harp Okulu’nda atlanıyor, her nedense okunmuyor!

SÖZCÜ

Kandasim, bu TSK´dir. Bazen sifreli konusur, diplomasi diliyle konusur. Söylemek istediklerini iste böyle söylemeyerek gündeme düsürüyor olamaz mi? Orada Genclige Hitabe tam okunsaydi, buna kimse deginmeyecekti. Fakat tam A.K. partisini anlatan bölümler okunmamis. Acaba TSK biz bunlari biliyoruz, ya da "okumadigimiz bölümler adresine taahhütlü ulasmistir" diyor olamaz mi? Bir olasilik olarak bunuda düsünmemiz gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü_Bilge
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 238« Yanıtla #6 : 19 Mart 2011, 04:31:00 »

Orda Han Kandasim Neden O dizeleri okusunlar ki? O Cagi yasiyoruz hep beraber Kandaslar.
Oysaki o Mavi gozleriyle ne guzel gormus gelecegi!...
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır derken Basbug’umuz gozlerini acun’a kapattigi zaman baslamadimi?
O kaleler, tersaneler coktan girilmemismiydi? Turkculuk ugruna Turkluk ugruna caba veren ugras veren Kandaslar dagitilmadilarmi? Sira Sanli Turk Ordusuna da gelmis ise bu beni sasirtmiyor.
Bugune kadar hangi iktidara gecen siyasetci dogru yolda oldu ki sapmis olsun? Hangi birisi kendi sahsi menfaatleri icin kullanmadi koltugu?
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Evet Turk’un damarinda gezen Asil Turk kani mevcuttur.
Devsirme olan kisilerin kaninda Soysuz Kan dolastigi icin malesef Basbugumuzun bu sozunu sahiplendiklerinde sinir oluyorum. Iste Soysuz Kan tasiyan kisilerin yaptigi islerde nitekim soysuzluk oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Neresinde bir Türk varsa Yeryüzü Küresinin….
Sınırı ordan başlar Bozkurt mefkuresinin…
Yürü sensin umudu bütün esir illerin…
Yürü nutku tutulsun Emperyalist dillerin....
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.