TSK'nın sitesinden “Bölücü terör örgütüyle mücadele" de kaldırıldı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 20:38:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TSK'nın sitesinden “Bölücü terör örgütüyle mücadele" de kaldırıldı  (Okunma Sayısı 10346 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« : 29 Ağustos 2011, 13:25:33 »

Alıntı
TSK'nın sitesinden “Bölücü terör örgütüyle mücadele" de kaldırıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin resmi internet sitesinde yapılan yeni düzenleme ile, 27 Nisan e-muhtırası kaldırıldı. Ancak atılan adım bununla sınırlı değil; TSK sitesinden terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda kaldırıldı. Terörle mücadelede komutanın “sivillere” geçmesinin bir başka adımı olarak, açıklamalar bundan böyle İçişleri Bakanlığı ve Valilikler tarafından yapılacak.   

Genelkurmay Başkanlığının “Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.tsk.tr
”  adresli internet sitesi güncellendi.     

Güncelleme çerçevesinde, çok önemli bir detay var;

TSK’nın resmi internet sitesinde daha önce iki ayrı bölüm vardı. “Bölücü terör örgütüyle mücadele” ve “bölücü terör örgütüyle mücadelede haftalık” durum başlığı taşıyan bu iki bölümde, PKK’yla mücadelede yaşanan gelişmeler aktarılırdı.

Ancak, yeni düzenleme çerçevesinde bu iki bölüm, TSK’nın resmi sitesinden sessiz sedasız kaldırıldı.

Bu değişiklik, “terörle mücadelede sivil kontrolün arttırılmasının” yeni bir adımını oluşturuyor.

Son Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, terörle mücadelede yeni yöntemler masaya yatırılmıştı.

“VALİLERE KOMUTAN YETKİSİ” KONUSUNDA YENİ ADIM

MGK toplantısı konusunda Ankara’da sızan bilgiler, ele alınan yeni yöntemler içinde, valilerin görev yaptıkları illerdeki jandarma üzerinde de, tıpkı polis üzerinde oldukları gibi “tam yetkili” olmalarının ele alındığını gösteriyordu.

Ankara kulislerine göre, TSK sitesindeki bu değişiklik de “Valilere komutan yetkisi” olarak nitelendirilebilecek o adımlarla bağlantılı olarak atılıyor.

Bundan böyle, terörle mücadele çerçevesinde yaşanan gelişmelerin daha küçük ölçekli olanları, gerçekleştiği ilin valilileri, daha büyük ölçekliler ise bizzat İçişleri Bakanlığı tarafından, ya yetkililerin resmi açıklamaları olarak, ya da resmi internet siteleri aracılığıyla kamuoyuna duyurulacak.

27 NİSAN E-MUHTIRA KALDIRILDI

TSK resmi internet sitesindeki güncellemede çok önemli diğer unsur ise 27 Nisan bildirisinin siteden kaldırılması oldu. Ancak TSK, sadece bu bildiriyi kaldırmak yerine, çok daha radikal bir karar alarak, son 7 gün içinde yapılan bildirim ve açıklamalar dışındaki tüm eski unsurları siteden kaldırdı.

Güncelleme, Genelkurmayın internet sitesinde “Genelkurmay internet  sitesi güncellenerek kamuoyunun hizmetine sunulmuştur” şeklinde duyuruldu.

Güncelleme sonrasında basın duyurusu ve açıklamaları, internet sitesinde  sadece son 7 gün içinde yayımlananları kapsar hale getirildi.

Daha önceki basın duyuruları ve açıklamalar, internet sitesinden  kaldırıldı. Böylece tartışmalara konu olan 27 Nisan'daki açıklama da siteden kaldırıldı.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Kaynak
Bildiride değinilmeyen diğer nokta ise, sayfada T.S.K. ile ilgili izlekleride kaldırmışlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2011, 13:33:32 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Türk Silahlı Kuvvetleri - Tanıtım İzlek
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2011, 13:37:55 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Ben Türk Askeriyim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2011, 13:59:48 »

Yakında TSK da kalkar bu gidişle, ve yüzde elli şerefinden noksan adamın kıçı soğur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2011, 14:24:10 »

Kam adamlar dün bir iftar yemeği yapıyor yemekte ermeniye ruma hediye paketi olarak 1936 dan buyana sahip olmadıkları azınlık haklarını geri veriyor, bu çok ciddi bir durum,  bu ülkenin aydınları da buna alkış tutuyor,  yarın evleri - arazileri bu vakıflara ait diye bildirge çıkarsa  ve tahliye ile sahip oldukları mülkiyet ellerinden giderse o zaman da ben alıkışlayacağım bu andaval sürüsünü.. Bu kadar olan şeylerden sonra TSK yı kaldırmanın lafı bile olmaz, zaten amaçları cemaatçi polisleri güçlendirip, kendi güdümlerinde hareket eden mankurt bir güvenlik kurumu yaratmak değil mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2011, 14:36:38 »

Hiç önemi yok, hiç ama hiç önemi yok bu dinci kesim için içimizde ki azınlıkların hiç önemi yok.

Bunlarda işin en önemli tarafı her nasıl olursa olsun iktidara sahip olmak ardından da kendi fikirleri doğrultusunda allahlarına yakın bir yönetimi ellerine geçirdikleri yerde uygulamak, sonrası çorap söküğü gibi geleceğini bildiklerinden şimdilerde hedeflerine ulaşmak amacı ile ermeniye hoş görüntü vererek museviyi kucaklayabilirler.

Peki sonrası, ya sonrasında ne olacak? Bunlar iktidarı ele geçirdiklerinde işte yanı başımızda iran örneği var, Humeyni gelmeden evveli demokrasi havarileri tonlarca olmuştu bu acem topraklarında şimdilerde oradaki azınlıkların halini bilen varmı Göz Kırp halleri çok güzel çünkü din eksenli hiç azınlık yok yani kendilerine karşı gelecek cinsten olanlardan yok, gıklarını çıkarmadan ibadetlerini veya din açısından gereken ne ise onu yapmadan sinmiş azınlıklar var, işte bizdekilerinde sonu bu, yarın bu azınlıklara  ha siktirin lan dendiğinde kim yok yaaa diyebilecek, bunun cevabını verecek olan varmı içimizde? var mı kanıkey!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2011, 14:52:47 »

Kam bunlar başka dinciler diyim o zaman Humeyni ile bunları bir kefeye koymak sadece talihsizlik olur.. Bunlar din adı altında kapitale hükmetmek istiyorlar humeyni ise  demokrasi adı altında dine hükmetmek istedi.. Ama bir konu var ki binlerce yıldır dinler, paranın rotasını ve miktarını belirlemede her zaman baş faktör olmuştur. Haçlı seferleri ve İslamı tüm seferlerin ana mantığı ganimettir. Bu şuursuzlar para için ganimet için kendi bayrağını satıyor ise ve milletine ihanet ediyor ise kucakladığı dinin Alllahı onları asla affetmeyecek. Çünkü hiç bir dinde münaffıkın yeri yok!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2011, 14:57:46 »

BEN BUNLAR ONUN BUNUN ÇAKALLIĞINI YAPMAZLAR DEMEDİM Kİ, KENDİ HÜKÜMLERİNİ SÜRMEK İÇİN HER TÜRLÜ HÜKMÜN ALTINA YATARLAR, BUNLARDA SINIRIN  ÖNEMİ YOK, KENDİ EGOLARINI NEREYE KADAR, NASIL SÜRDÜREBİLİRLERSE ORASI SINIRLARIDIR, YANİ BUNLAR DA TOPRAK, VATAN NANAY!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2011, 15:29:49 »

Azınlıklar ,Kürt,ermeni;bunların hiç biri büyük sorun değildir.Bizim en büyük sorunumuz Türk'lerdir.Atam bu gaflet uykusundakiler  biraz uyandırdı.O'ndan sonra tekrar uykuya yattı ve öylece bekliyorlar.Bu Irkımızı uyandırmaını bir yolu varmı?Asıl mesele budur.Üniversite okumuş öküzleri görünce insan gerçekten bunlarmı benim ırkım? Diyor.Allah ile Tanrı'yı anlatmaya çalışıyorum,kafası basmayınca ne diyorlar bana,mustafacığım şimdi işim var sonra tekrar konuşuruz.Allah'a ,Tanrı deyince dinsiz olacağını düşünen bir insana  ne öğretebiliriz ki?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2011, 15:38:55 »

Tengiz fikirlerinde haklı olabilirsin ama olaya siyasi yaklaşmakta her zaman fayida vardır. ATATÜRK zamanında senin gibi yaklaşsaydı osmalı adına topladığı asker ve orduya mensup paşalarla, bu günün temelini atamazdı, tamam zaten savaşlar alanları terketti her şey masa başında bitiyor bakma göz boyamak için arada masumları telef ettiklerine, asıl telef olan savaşmadan, sıcak koltuğunda durumu izleyen çoğunluk ve bekasıdır. Kurum içersinde ne kadar yanlış ve etik olmayan durumlar cereyan etse de TSK her zaman onurumuz olmalıdır, şahıslar gider  ve yenisi gelir, biz böyle yaparsak, yıprattığımız bir kurum olacak ve gelecek nesil artık  Türk milletinin bu zamana kadar övündüğü ordusunu tanımayacak. Sen, ben, böyle düşünürsek ancak tespit de doğru fakat etik anlamda yanlış bir yolda ilerliyor oluruz. Zaten bu günlerin geleceği serves den bu yana planlı ve programlıydı, bu düşüncelerin  gayelerine ulaşmalarına izin vermek olur, onların bize medya ile direttiğini öngörürsek eğer... Umarım açıklayıcı olmuşumdur..  Durumlar ne olursa olsun kurumlar değil, şahıslar suçludur, sahısları hedef alırken de siyasi, politik ve ekonomik her anlamda durumu irdeleyerek konu bütünlüğünü yakalamaya çalışın. Bize ışık tutan ve bu zamana kadar onurumuz olan  ORDUMUZ, TKS ya yazıp çizerken daha dikkatli olun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.