TSK'NIN İÇİNDE İMAMLAR VAR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 22:55:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TSK'NIN İÇİNDE İMAMLAR VAR  (Okunma Sayısı 2913 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« : 23 Eylül 2010, 09:06:36 »

Ali Rıza Üçer
 
 
21 Eylül 2010
 
 
CHP yöneticilerinin AB kapısında derman aramak için Brüksel yollarına düşmesine ne demeli. Bu ne yaman bir çelişkidir….
 
    Deniz Harp Okulu komutanlığından kendisine sahip çıkılmadığı gerekçesiyle istifa eden Tuğamiral Türker Ertürk’ün bugünkü Cumhuriyet’te yer alan röportajı oldukça dikkat çekici. Ertürk “Bir numaralı hedef TSK, orda da Deniz Kuvvetleri merkezde. Bu kesimde 28 Şubat’ın mimarının Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olduğu yönünde bir algı var. Özellikle Güven Erkaya nedeniyle. Ayrıca personel yapısı daha laik, laiklikten taviz vermez. Daha yenilikçi. Bu operasyonu tetikleyen dış odaklar var. İrtica, Suudi Arabistan, İran kaynaklı diye düşünürseniz hata yaparsınız. Bizde irticanın kaynağı Batı. Türkiye’yi dindarlaştırmaya çalışan Batı. Türkiye’yi transformasyona uğratmaya çalışıyorlar. Niye dönüştürmeye çalışıyorlar? Adına BOP deyin ne derseniz deyin, bu coğrafyadaki kaynakların üzerine oturmak, buradaki insanları sömürge haline getirmek için. Kuruluş felsefesi 1923’te şekillenmiş Cumhuriyet, bu operasyona engel, baş ağrısı. Onun için bu cumhuriyet dönüştürülmeli. Cumhuriyet’in kırmızı çizgileri var. Bunlara TSK öncü, sonuna kadar sahip. Eğer, TSK’nin Türkiye halkı üzerindeki kredibilitesini düşürmezseniz bu operasyonu yapamazsınız. O zaman ne yapmak lazım? TSK’nin güvenilirliğini, inanırlılığını yok etmek lazım. Amaç kurumu yok etmek.” diyor. Ertürk’ün cemaatin TSK içindeki örgütlenmesiyle ilgili söyledikleri Hanefi Avcı ve Fethullah Gülen’in bir dönem sağ kolu olan Nurettin Veren’in söyledikleriyle bire bir örtüşüyor.
 
    Hal böyleyken CHP yöneticilerinin AB kapısında derman aramak için Brüksel yollarına düşmesine ne demeli. Bu ne yaman bir çelişkidir….
 
    DR. ALİ RIZA ÜÇER
 
Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevinden istifa eden Tuğamiral Türker Ertürk konuştu:
 
Komutanı olduğu Deniz Harp Okulu’na yapılan saldırılar sırasında kendisine sahip çıkılmadığı gerekçesiyle istifa eden Tuğamiral Türker Ertürk, Cumhuriyet’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemaatin TSK içinde uzantıları ve imamları olduğunu; bunların bilgi sızdırdığını söyleyen Ertürk, Türkiye’nin transformasyona uğratılmaya çalışıldığını kaydetti.
 
    Ertürk, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yapılan operasyonun diğer kuvvetlere de sıçrayacağını belirtirken, “Teknolojiye sorgulamadan, tedbirini almadan geçtik, fecaat bilgileri buradan verdik” dedi. Telefon dinlemeleri nedeniyle insanların paranoyaklaştığını ifade eden Ertürk, “Resmi telefonlarda bize kota tanınır. Eskiden kotalar yetmezdi. Şimdi dörtte biri bile doldurulmuyor” diye konuştu.
 
Ertürk, istifa etmesinin ardından Cumhuriyet’e verdiği röportajda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın en önemli eğitim kuruluşu olan Deniz Harp Okulu Komutanlığı’nda 2008 – 2010 yılları arasında yaşadıklarını anlattı. Başından geçenleri kitaplaştıracağını da ifade eden Ertürk’ün değerlendirmeleri şöyle:
 
    Görüntüleri cemaat uçuruyor: 11 Ağustos 2008’de Deniz Harp Okulu’ndaki görevime başladım. Dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, ‘Türker seni ateşin ortasına gönderiyorum’ dedi. Göreve başladıktan sonra saldırılar artarak devam etti. Nisan 2009’dan sonra konsantrasyon kuvvetlendi. ‘Bu okulda fuhuş yapılıyor, ibadet yasak, dindarlığa izin verilmiyor, Alevi yapılanması var, eşcinseller var’ şeklinde saldırılar oldu. Bir öğrenci, ziyaretçi salonunda, dışarıdan gelen bir kız arkadaşının elini tutunca bile bu görüntüler hemen okul dışına uçurularak, exagere (abartma) ediliyor. ‘Bu okulda ahlaksızlık yapılıyor, bu okulda götüren götürene’ diye yayın yapılıyor. Cemaat uçuruyor. İçeride uzantılar var. Kimin olduğuna anlamanıza imkân yok. Uzun süredir yatırım yapılıyor bu işe. Her seviyede var uzantılar. Bunlar genelde, disiplinsiz, çalışma performansı düşük insanlar değil. Belki benim bile en gözde subayımdır, astsubayımdır.
 
    Öğrencilerimi sorgulatmadım: 32 öğrencimi imzasız ihbar mektubu ile ‘eşcinsel’ diye ihbar ettiler. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan bir heyet geldi. ‘Bu öğrencileri sorgulayacağız’ dediler. Böyle bir iddia ile sizi sorgulasalar, ‘Sizin kuruma güveniniz kalır mı? Motivasyonunuz kalır mı’ diye sordum. ‘Ben bunu yaptırmam, uygun değil’ dedim. O dönemin Eğitim Öğretim Komutanı Kadir Sağdıç’ı aradım. ‘Komutanım, bu çocukların ruhlarında onarılmaz yaralar bırakırız. Bu 20 sene sonra subayken, komutanken tesir eder’ dedim. ‘Türker haklısın’ dedi.
 
Metin Ataç’tan onay aldı, heyeti bir şey yaptırmadan geri gönderdik. Bu olay çok kısıtlı personel arasında döndü ama bu bilgi de basına sızdı. Hakkında iddia bulunan öğrencileri daha sonra kendi kurduğum bir heyetle ben 25 saat aralıksız sorguladım. Sorguları ses kaydına aldırdım. Daha sonra deşifre etirmek için. Bu ses dosyaları da dışarı çıktı. Çok kısıtlı tutmama rağmen. Bulamadım kim? Komutan, ‘Bul’ diyor bulamıyorum. İçerden bilgi verildi mi bunu bulmanız çok zor. İhbar mektupları ile ilgili bir dosya oluşturdum, Kuzey Deniz Askeri Mahkemesi’nde dava açtım, mart ayında. Savcı, herkesi tek tek soruşturdu. Çocukları GATA’ya sevk ettiler. Hepsi, ‘görevini yapabilir’ diye rapor aldı.
 
    Kötü çıkmaz bunlardan: 28 Şubat öncesinde 6 kişi attım ben. Birisi elektronik astsubayı, takdirname vermişim 1 ay önce. En güvendiğim adam. Yıkıldım ben bu adam çıkınca. ‘Bize bir gün emir gelecek bu gemiler buradan kalkmayacak’ diye ifade verdi. Gözüm kapalı güvendiğim bir çocuk. Kötü asla bulamazsınız. Bunların arasından çıkmaz. 1977 – 78 yılları, bizim okuldan ilmi yetersizlikten atılan Arman Yavaşoğlu isimli bir arkadaşımız var. Okuldan atıldı İTÜ’ye girdi. Bizden ayrılamıyor tabii. Bir gün Kadıköy’de buluştuk. Türker dedi: ‘Bir dergi var üniversitede dağıtıyorlar. Derginin adı Sızıntı. Bunu Fethullah Gülen çıkarıyor’ dedi. Ben ilk defa adını o zaman duyuyorum. ‘25 – 30 yıl sonra iktidara geleceğiz diyorlar’ dedi. ‘Yok artık’ dedim.
 
Dosya tutanla bir tutulmamalıydım: Ben savaşıyorum. Elimde kılıç cephedeyim. İsabet alıyor muyum, alıyorum. Belki hatalar da yapıyorum. Ama ben kendimi şöyle düşünüyorum; 1571 İnebahtı Deniz Savaşı, 20 bin şehit veriyoruz. Sıkı bir dayak yiyoruz. Geriye kalanları Uluç Ali Paşa kurtararak İstanbul’a getiriyor. Sarı Selim padişah, Sokullu Sadrazam, onların takdirine mazhar oluyor. Ben de savaştan çıkmıştım. Ben de muzaffer değildim ben de isabet almıştım ama elimde kılıç savaşıyordum. Dosya tutanla bir tutulmamalıydım. Terfi önemli değil. Önemli olan amirlerin tarafından takdir edilmemek.
 
Bana taarruz etmiyorlar: Bunlara darbe yapmasını öğretiyorlar, demokrasi öğretmiyorlar diye yayın yapıyorlar. Amirlerime telefon açıyorum. Komutanım basın turu düzenleyelim diyorum. Karşıdan ses alamıyorum. Diyorum ki; ‘Bizim okulda sosyal dal bile yok. 5 tane mühendislik dalı var. Biz burada matematik, termo dinamik, akışkanlar mekaniği, yapay zekâ okutuyoruz. Burada demokrasi ile yan yana gelmeyecek ne var?’ Ya susalım.
 
    ‘Komutanım bana taarruz etmiyorlar. Deniz Harp Okulu’na taarruz ediyorlar’ diyorum. ‘Uğraşalım bunlarla’ diyorum. ‘Zaten tirajları düşük, ilgilenen de yok biz üstüne gidersek olay büyüyor sus.’ Bana taaruzları nedeniyle tetikçi gazeteler aleyhine dava açtım. Ama kaybettikleri tazminatları ödemiyorlarmış. 300 trilyon borcu olan yayın organı nasıl yayın yapıyor? Soruyorum size
 
.
 
BARKIN ŞIK/CUMHURİYET
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2010, 14:16:00 »

CHP yöneticilerinin AB kapısında derman aramak için Brüksel yollarına düşmesine ne demeli. Bu ne yaman bir çelişkidir….

            Kılıçdaroğlu CHP genelbaşkanı olması oynun bir parçası zaten. Dersim söylemlerinde ısrar etmesi, kürtçe anadilin serbest bırakılması, PKK ya genel af düşünmesi bizi şaşırtmamalıdır. Kılıçdaroğlu CHP yi hızla Kürtleştirmekte ve kürtçüleştirmektedir. Bürüksel'e koşarak gitmesi de bu yüzdendir. sanırım orda kürt hayranı parlementerlere şunları söylemiştir:
            "-Biz, yani yeni CHP sizin istekleriniz AKP den daha çabuk  yerini getiririz. Akp nin islamcı yönü sizin pek işinize gelmeyebilir. Biz ise yani YENİ chp hem laik, hem kürtçü, hem TÜRK düşmanı hem de Atatürkçü görünüp Atatürkçülüğün altını oyanlardanız. Bu yüzden sizin işinize daha çok yararız"
               Kandaşlarım önümüzdeki genel seçimlerden sonra meclis bu iki pArtiden oluşursa bugünden daha hızlı yokolmaya doğru gideceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2010, 21:28:15 »

TANRI TÜRKÜ,ORDUMUZU HAİNLERDEN VE ŞEREFSİZLERDEN KORUSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.073 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.