Koşaner Paşa'dan ses kayıtları ile ilgili açıklama
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 10:59:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Koşaner Paşa'dan ses kayıtları ile ilgili açıklama  (Okunma Sayısı 3645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SUNGUROĞLU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 132


Attilâ'nın oğlusun sen unutma!


« : 27 Ağustos 2011, 20:10:27 »

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner, bir yabancı internet sitesinde kendisine ait ses kayıtlarının yayımlanmasıyla ilgili olarak, avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı.


Koşaner, açıklamasında; "Bu konuşmalar, vicdan sahibi bazı yazarlarımızın da belirttiği gibi bir 'İtiraf' değil, tamamen bir 'Özeleştiri'. Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların, noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım. En büyük üzüntüm, her zaman büyük kıymet verdiğim, acılarını daima yüreğimde hissettiğim şehitlerimizin ve onların değerli ve kederli ailelerinin bu vesileyle istismar edilmesidir" dedi

"HABER VE YORUMLARIN BİR KISMI TÜM VARLIĞIMI BORÇLU OLDUĞUM TSK'YI HEDEF ALMASI NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPMA ZORUNLULUĞU ORTAYA ÇIKTI"

 "Bir yabancı internet sitesinde şahsıma ait ses kayıtlarının yayınlanmasını müteakip, çeşitli basın yayın organlarında bu konu ile ilgili çok sayıda haber ve yoruma yer verilmiştir. Bu haber ve yorumların bir kısmının, şahsım üzerinden direkt olarak, tüm varlığımı borçlu olduğum ve herşeyden çok sevdiğim Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alması, halen devam etmekte olan bir takım davalarla ilişkilendirilmeye çalışılarak "Yargıyı etkileme" amacını taşıması ve bu kutsal vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ruhlarını ve onların değerli yakınlarının vicdanlarını rencide edecek nitelikte olması nedeniyle tarafımdan bir açıklama yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştır."

"İTİRAF" DEĞİL, TAMAMEN BİR "ÖZELEŞTİRİ"

 "Görev sürem içinde, Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik yoğun saldırıların olduğu dönemde çeşitli birlikleri ziyaret ettim ve bîr kısmı ses kayıtlarında da yer alan konuşmaları yaptım. Ancak bu konuşmalar, vicdan sahibi bazı yazarlarımızın da belirttiği gibi bir "İtiraf" değil, tamamen bir "Özeleştiri" ve personelimi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceği açısından önemli gördüğüm bazı konularda onların dikkatini çekme, son derece hassas bir dönemde hata yapmamaları konusunda kendilerini uyarma ve motive etmeye yönelikti."

"KİMSEDEN KAÇIRDIĞIMIZ, SAKLADIĞIMIZ VE GİZLEDİĞİMİZ KONULAR DEĞİL"

 "İfade edilen hususlar, zaten kurum içinde tartıştığımız, özeleştirisini yaptığımız, hatalardan dersler çıkarmaya yönelik bir çabanın sonuçlandır. İfade edilen konuların tamamı, devletin ilgili kurullarında, üst düzey devlet yetkilileriyle yaptığım görüşmelerde de kendileriyle paylaştığım, hukuki olarak gereğinin yapılması için emir verdiğim konulardır. Kimseden kaçırdığımız, sakladığımız ve gizlediğimiz konular değildir."

"BİR KISIM MEDYA TARAFINDAN ABARTILAN, İSTİSMAR EDİLEN BÖLÜMLER DE BU BÖLÜMLERDİR"

 "İfadelerde zaman zaman marjinalleşen uslüp ise bazı noktaların dramatize edilerek dinleyicilerin dikkatlerinin çekilmesine yönelik bir gayretin ürünüdür. Bir kısım medya tarafından abartılan, istismar edilen bölümler de bu bölümlerdir."

"ÖZELEŞTİRİYİ İZİNSİZ OLARAK KAYDEDİP YAYINLAMAK İSE AHLAKSIZLIK VE HUKUKSUZLUKTUR"

 "Unutulmamalıdır ki, samimiyet içeren, kibirden uzak ve gerektiğinde canı acıtan özeleştiri bir 'Erdem'dir. Ancak bir insanın ve hatta bir kurumun kendi içinde yaptığı bu özeleştiriyi izinsiz olarak kaydedip yayınlamak ise ahlaksızlık ve hukuksuzluktur."

"AÇIKLAMALARIN, NOKTASINA VE VİRGÜLÜNE KADAR ARKASINDAYIM"

 "Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların, noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım. Ancak üzüntüm, konuşmalarımın çarpıtılarak komuoyuna sunulması ve aldığım karar nedeniyle şahsımın, gayri ahlaki ve hukuki bir tartışmanın içine çekilmeye çalışılmasıdır. Ancak buna alet olmayacağım."

"İFADELERDE HUKUKA AYKIRI, HUKUK DIŞI TEK BİR CÜMLE YOKTUR"

 "İddia edildiğinin aksine ifadelerde hukuka aykırı, hukuk dışı tek bir cümle yoktur. Eleştirel anlamda maksadı aşan ifadeler, benzetmeler olabilir, nitekim gazetecilerle ilgili ifadeler bu çerçevede değerlendirilebilir. Ancak bu kinayeli ifadelerin maksadı da Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı devam eden bu süreçte, medyanın rolü ile ilgili dinleyicilerin dikkatlerini çekmekti. Bu ifadeler, kesinlikle 'hakaret' amaçlı söylenmemiştir."

"TERÖRİSTLE MÜCADELENİN HANGİ YASA VE USULLERE GÖRE YAPILDIĞI BELLİDİR"

 "İfadelerde terörle mücadele konusunda yer alan, 'Bizim hiç kimsenin talimatına falan da ihtiyacımız yok' cümlesinin maksadı, çarpıtılan haberlerde yer aldığı gibi 'Sivil otoriteye bir başkaldırı' değil, aksine o dönemde, 'Türk Silahlı Kuvvetleri bölücü terör örgütüne karşı neden operasyon yapıyor?' şeklinde bir kampanya yürütenlere karşı, birlik komutanlarını uyarmak, yasal haklarını kendilerine hatırlatmaktır. Yoksa, teröristle mücadelenin hangi yasa ve usullere göre yapıldığı bellidir."

"SES KAYITLARINDA, "BALYOZ BELGELERİNİN ÇALDIRILMASI" İFADESİ KESİNLİKLE YER ALMAMAKTADIR"

 "İfadelerde, halen devam etmekte olan bir dava ile ilgili olarak yer alan sözlerde çarpıtılarak kamuoyuna sunulmuştur. Ses kayıtlarında açık ve net olarak 'Seminerle ilgili evrakın hepsi imha edilmiş olduğu için olay ortaya çıkınca bir şey bulamadık' şeklinde yer alan ifade, bazı basın organlarında 'Balyozla ilgili tüm evrakı biz imha ettiğimiz için her şeyi iddianameden öğrendik' şeklinde verilmiştir. Varlığı dahi henüz kanıtlanmamış olan bir planın imhasından söz etmek mantık dışıdır. Ses kayıtlarında, 'Balyoz belgelerinin çaldırılması' ifadesi kesinlikle yer almamaktadır. İfade edilen, o tarihlerde icra edilen plan seminerine yönelik ses kayıdı ve bir kısım bilgi ve belgelere ilişkindir. Unutulmamalıdır ki, plan semineri ile halen devam eden dava ile ilgili konular birbirinden farklıdır."

"ÜZÜNTÜM, ŞEHİTLERİMİZİN VE KEDERLİ AİLELERİNİN BU VESİLEYLE İSTİSMAR EDİLMESİDİR"

 "Son olarak en büyük üzüntüm, her zaman büyük kıymet verdiğim, acılarını daima yüreğimde hissettiğim şehitlerimizin ve onların değerli ve kederli ailelerinin bu vesileyle istismar edilmesidir. Ailelerimiz şundan emin olmalıdırlar ki, Türk Silahlı Kuvvetlerinde meydana gelen her ölümlü olay mutlaka askeri savcılık tarafından soruşturulur ve gerekirse sorumlular hakkında dava açılır. Ancak burada üzücü olan ise, intihar ettiği yargı kararıyla da tespit edilmiş bir askerimizin bu ifadelerle ilişkilendirilmeye çalışılmasıdır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar.
ATİLA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 89« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2011, 21:06:08 »

   Açıklamaya bak. Konuştuklarının içeriğini savunuyor. Hukukmuş. Huluk mu kaldı, yargı tarafsızmı ki kime ne anlatıyorsun.
   Senin Türk Milletine vereceğin hesap kendini nasıl dinlettiğindir. Daha kendini ve karargahını dinlenmekten koruyamayan dan ne beklenir. İnsan biraz sıkılır.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2011, 22:58:33 »

Haklı haksız kimdir bilinmez lakin ortada olan bir sorun var; medyanın yönlendirmesine karşı çok fazla taraf olmayınız, görünen ve görünmeyen durumların mutlaka izahı vardır ve her ağızdan çıkanı düşünmeden kör bir zihinle ele almak yerine içerisinde bulunduğumuz koşulları da düşünerek karar veriniz. TSK bizim onurumuz ve gururumuzdur, ammavelakin seksenden sonra kurum içersinde bulunan bazı kişiler ve şahıslarca bu kuruma olan güven ve inanç bilinçli ve güdümlü olarak azaltılmak üzere  çalışmalara başlanmış ve gayesine de bu son sıralarda ortaya atılan iddalar ile ulaşılmıştır. Aslında bu bir günah çıkarmadır, amerikanın her zaman yaptığı hatta kendi filimlerinde bile kendiyle çatıştığını görebiliriz, bir şekilde insanların bilincine sempatik sevimli, gözükmek için eski yaptıklarından ders almış ve vicdanen bunun farkına varmışlık sezinletilir, bu hepimizin dikkatini çekmiştir. Ordu içersinde olanları genele maal etmek yerine bu tür olayların sonuçlarına bakarak maksatlarını görmeyi deneyelim. Ordu kendi mayınlarını kendi döşedi, ordu sessiz kaldı, ordu kendi askerini öldürdü, ordu  örgütleri besledi gibi karşımıza çıkacak her cümleyi irdeleyerek ve stratejiyi askeri açıdan düşünerek ele alalım. Ben hala hepsine canı gönülden inanıyorum ve paşalarımızın her attığı adımın bir amacı olduğuna da inanıyorum. Sahip çıkmak bizim asri görevimiz eğer biz de bu şekilde yerici bir  tavırla olaya yaklaşırsak, yıprattığınız paşalar değil, TSK olur. Bu arada tarih tekürrürden ibarettir, değişen roller değil kişilerdir ve bu kişilerin sahip oldukları fikirler, birileri eskiyi yeniyle takas etmeye çalışıyor..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2011, 02:13:31 »

Büyükanıt paşamıza a.k.p  hükümeti zırhlı araç tahsis etmişti. Bu paşamızada, ulu orta Tsk yı yeren laflarından sonra zırhı tank tahsis ederler artık. TSK onurumuz, gururumuz lakin, Tsk onursuz, gurursuz komutanlar yüzünden bu hallere düştü.  Madem hataları gördün neden düzeltmek için her hangi bir adım atmadında  sağda, solda Tsk yi yeren açıklamalar yaparsın? Düzeltmek için yetkinmi yoktu, seni süs diyemi diktiler Tsk nın başına. Kraliyet kolejerinde, nato savunma kolejlerinde  okuyup Tsk nın başına geçtiniz. Vizyonlarınızı sanırım oralarda genişletip, ruhunuzu  düşmana satmışsınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2011, 12:24:59 »

 İçerden çoktan fethedilmişiz zaten. Bir de neden şu p(iç)kk yı bitiremediğimizi söylüyorlar. Hiç bir zaman askeri yöntem kullanmadık ki bitirelim. Teoman Han ın, Mete Han ın, Atilla nın ,Alparslan ın makamı ne hallere düştü. Düşürenler tarih önünde hesap vereceklerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.247 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.