Genelkurmay’dan BDP ‘açılımı’
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 13:11:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Genelkurmay’dan BDP ‘açılımı’  (Okunma Sayısı 3950 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 01 Kasım 2013, 17:40:06 »

Genelkurmay "teröre destek olan parti" ifadesini yazılı açıklamasından çıkardı

Genelkurmay Başkanlığı, Cizre’de Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyelerinin bir Er’i bıçaklamalarıyla ilgili yazılı açıklamasında BDP’ye yönelik olarak kullandığı “terör örgütüne müzahir” (arka çıkan, yardımcı olan) nitelemesini açıklama metinden çıkardı.
-ER YANLARINA GELMEYİNCE BIÇAKLADILAR-
Cizre’de bir er, dün bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından 28 Ekim günü bıçaklanmıştı.
Olay, TSK’nın internet sitesinde şöyle duyurulmuştu:
“70′inci Mekanize Piyade Tugay 4′üncü Hudut Alayının Nusaybin’de konuşlu Hudut Tabur Komutanlığında görevli bir Er, kanuni izinli olarak bulunduğu Şırnak’ın Cizre İlçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir bir parti binasının önünden geçerken, bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bıçaklanmıştır. Anılan Er, 28 Ekim 2013 tarihinde saat 14.30 sularında, Cizre’de belirtilen bina önünden geçerken, YDG-H mensupları tarafından, yanlarına çağrılmıştır. Er, söz konusu grup üyelerinin yanlarına gitmeyi reddedince, grup üyelerinden birisi, Er’i sırtının sol tarafından bıçaklamıştır.
Olayı müteakip Er, Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.”
TSK açıklamasında olayla ilgili olarak Nusaybin Cumhuriyet Savcılığı adli tahkikat başlatıldığı belirtilmişti.
-TERÖRE MÜZAHİR PARTİ-
TDK sözlüğünde “Arkalayan, destekleyici, arka çıkan, yardımcı” olarak açıklanan “müzahir” kelimesiyle BDP kastedilmiş, ifade, başta sosyal medya olmak üzere birçok mecrada özellikle BDP’lilerce eleştirilmişti.
-YENİ AÇIKLAMA DAHA KISA-
İşte Genelkurmay internet sitesindeki bu açıklamayı değiştirerek kısalttı. Birkaç gün sonra yapılan değişiklikle açıklama şu hale geldi:
“70′inci Mekanize Piyade Tugay 4′üncü Hudut Alayının Nusaybin’de konuşlu Hudut Tabur Komutanlığında görevli bir Er, kanuni izinli olarak bulunduğu Şırnak’ın Cizre İlçesinde, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyeleri tarafından bıçaklanmıştır.
Olayı müteakip Er, Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili olarak Cizre Cumhuriyet Savcılığı adli tahkikat başlatmıştır.”
TSK olayla ilgili olarak tahkikat başlatan birimi de Nusaybin Cumhuriyet Savcılığı yerine “Cizre Cumhuriyet Savcılığı” olarak güncelledi. Er’in hayati tehlikesinin bulunmadığı bilgisi de eklendi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sübek Çor
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 41« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2013, 00:51:31 »

Kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış diye bir atasözümüz var. Düne kadar "aşiret reisi, peşmerge" diye niteledikleri Barzani'yi kırmızı halı ile karşılayan hükümet ve bu olayda açılan sözde k.rdistan bayrakları, bölücü afişleri izleyen genelkurmayımız... Sarı saçlım mavi gözlüm nerdesin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.