ÇOK ÖZEL PAŞAYA, ÇOK ÖZEL DANIŞMANLAR.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Nisan 2020, 09:41:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÇOK ÖZEL PAŞAYA, ÇOK ÖZEL DANIŞMANLAR.  (Okunma Sayısı 3915 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 10 Mayıs 2012, 13:29:34 »

Binlerce yıllık Türk Ordusu, terör, dış politika, strateji, askeri ve ulusal güvenlik, silah sanayi, iletişim, gibi alanlarda uzman yetiştirememiş olacak ki, çok Özel Paşa'ya 10 özel "sivil" danışman geliyor...
TSK’ya tarihinde ilk kez özel danışman geliyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, terör, dış politika, strateji, askeri ve ulusal güvenlik, silah sanayi, iletişim, gibi alanlarda sivil danışman alabilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde ilk kez, Genelkurmay Başkanının da sivil danışmanları olacak. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 10 sivil danışman çalıştırabilecek. 4 ile 6 bin 500 lira arasında maaş ödenecek olan danışmanların, terör, dış politika, strateji, askeri ve ulusal güvenlik, silah sanayi, iletişim, gibi alanlarda uzman kişilerden seçilmesi bekleniyor.

TBMM’ye sunulan askerlikle ilgili kanun tasarısındaki bir maddeye göre, Genelkurmay Başkanı, TSK faaliyetleri ile ilgili alanlarda danışmanlık yapmak üzere, kadro şartı aranmadan ve yasalardaki sözleşmeli personel hükümlerine bağlı olmaksızın, 10 danışman çalıştırılabilecek. Bu danışmanların çalışma süreleri, Genelkurmay Başkanının görevi bittince, sona erecek.

Bu kişilere 60 bin ile 100 bin gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda, aylık ücret ödenecek. Miktar, bugün için, 4 bin ila 6 bin 500 lira arasında değişiyor. Ücret, danışmanın tam gün ya da kısmi biçimde çalıştırılmasına göre saptanacak. Kamu kurum ve kuruluşları ile kamu tüzel kişiliği olan kurumlarda çalışanlar da Genelkurmay Başkanlığınca geçici olarak görevlendirilebilecek. (Gazeteport)

ÖZEL PROGRAM

Pentagon, 4 günlüğüne gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel için 3’ü Florida’da olmak üzere 4 ayrı ziyareti kapsayan çok özel bir gezi programı yaptı. Orgeneral Özel, Amerikan ordusunun teröre karşı savaş merkezi olarak bilinen Langley’deki istihbarat üssünü ziyaret etti. Key West’te Usame Bin Ladin’i öldüren komandoların komuta merkezini gördü, brifingler aldı.

GENELKURMAY Başkanı Necdet Özel, Pentagon tarafından hazırlanan 4 günlük ABD’deki gezi programı kapsamında, Amerikan ordusunun en stratejik üslerinde brifing aldı. Bunların arasında teröre karşı savaş merkezi olarak bilinen Langley’deki istihbarat üssü ile Key West’te, Bin Ladin’i öldüren komandoların komuta merkezi de vardı. Pentagon Sözcülüğü, gezinin, Amerikan ve Türk ordusu arasında uzun süreye dayalı ilişkinin bir parçası olduğunu ve ABD’nin Türkiye’ye ve bölgeye karşı sürdürdüğü taahhütleri gösterdiğini belirtti. Pentagon, Özel’in ABD gezisinin perşembeye kadar olan bölümünü tek başına programladı. Ve Özel için üç tanesi Florida’da, dört ayrı önemli ABD üssü ziyareti planlandı.

Ladin’i öldüren komandolar

Orgeneral Özel’in ziyaret ettiği en önemli üs, 480’inci Keşif, Gözlem ve İstihbarat (ISR) Filosu’nun bulunduğu, Virginia’daki Langley Hava Üssü oldu. Pentagon ve CIA’in ortak yürüttüğü operasyonların kumanda merkezi olan üste Orgeneral Özel’e brifing verildi. Salı günü Florida’ya geçen Özel için burada da yine üç ayrı üs ziyareti programlandı. Bunlardan en önemlisi ise yine Langley kadar kritik, Usame Bin Laden’e operasyon düzenleyen Navy Seal komandolarının da bağlı olduğu, Joint Interagency Task Force (JIATF) birimini gördüğü Key West Donanma Üssü ziyaretiydi.

F-35’ler için brifing verdiler

Özel daha sonra yine Florida’da 1. Hava Kuvvetleri’ni gördüğü Tyndall Hava Üssü ile yeni nesil savaş uçağı F-35 projesi için brifing aldığı 33. Filo’nun bulunduğu Eglin Hava Üssü’ne gitti. Basına hiçbir konuda bilgi vermeyen Özel, dün ise Washington’da Büyükelçi Namık Tan ile buluşup, savunma sektöründe etkin, Türk Amerikan Konseyi (ATC) üyeleri ile kapalı bir öğlen yemeği yedi. Şimdiye kadar bir Türk Genelkurmay Başkanı’nın Washington’a düzenlediği geziler arasında basına en kapalı program olarak değerlendirilen ziyaret kapsamında Orgeneral Özel bugün Pentagon’da olacak. Geziyle ilgili Hürriyet’e bilgi veren Pentagon’a yakın bir yetkili, ziyarette ele alınacak konulardan çok bu gezinin Türkiye ve Amerika arasında askerden askere ilişkiye dönüşün sembolü olduğunu söyledi. Ve Orgeneral Özel’den önce Washington’a Genelkurmay Başkanı sıfatıyla en son 3 yıl önce Mayıs 2009’da Orgeneral İlker Başbuğ’un geldiğini, önceki Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in görevi sırasında Washington’a gelmediğini hatırlattı.

Evlerinde ağırlayacaklar

WASHINGTON’da önce Arlington Askeri Mezarlığı’nda Meçhul Asker Anıtı’nı ziyaret edecek olan Orgeneral Özel, daha sonra Pentagon’da ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey ile öğlen yemeği yiyecek. Yemeğin ardından da emprovize patlayıcı cihazlara (IED) karşı kendisine kapsamlı, gizli bir brifing verilecek. Amerikan güvenlik güçlerinin özellikle terörle mücadelede üzerinde en çok durduğu konulardan biri olan IED’lerle ilgili Pentagon bünyesindeki Ortak IED İmha Örgütü (JIEDDO) tarafından Türk yetkililerle bilgi paylaşımı gerçekleştirilecek. Akşamında ise Orgeneral Özel, akşam da Dempsey ve eşi Deanie Dempsey’nin evine konuk olacak ve akşam yemeğini Dempsey’nin konutunda yiyecek.
KAYNAK: GAZETE VATAN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Seyhan Sürer
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 72« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2013, 00:04:11 »

Bu ziyaretlerin bir af dileme, özür ve yalvarma ziyareti olduğunu mantığı olan her Türk bilmeli. Kominist Sovyetler Birliği yıkılmadan önce, Amerika'ya bir tehdit olarak görülüyordu. Türkiye ise Ortadoğuda Amerikanın eli kulağı malesef bu bir gerçek. O tarihlerde Sovyet tehdidine karşı TSK içerisinde Amerikanında büyük yardımları ile "özel Harp Dairesi" adı altında özel bir birlik kuruldu. Bu birlik Amerika ile daima iletişim halinde ve işbirliği içerisindeydi. Fakat kominist sovyetlerin yıkılması ile bir süre hedefsiz ve amaçsız kalan özel harp dairesi Atatürkçü kumandanların ordu ve kuvvet komutanları olması ile hedefini amacını hatta ismini değiştirdi. Özel Harp Dairesi artık "Özel Kuvvetler Komutanlığı" adını almıştı. Tehdit olarak gördüğü ülke ise artık yıkılan Sovyetler değil Büyük güç olan Amerikan Emperyalizmiydi. Amerika bunun farkındaydı ve PKK terör örgütünü gayet güzel bir şekilde koz olarak kullandı. Amerikan helikopterlerinin PKK lılara yardım malzemesi, silah ve techizat sandıklarını atması bizzat Eşref Bitlis tarafından görülmesi ve kısa süre sonra uçağının düşmesi, daha sonra Antakya civarında düşen Türk Casa uçağı ve içerisinde Şehit olan onlarca bordo bereli, en son ise Irak-Süleymaniyede başına çuval geçirilen bordo bereli komandolarımız. İşte bunların hepsi Amerikanın TSK'ya olan düşmanlığının bir göstergesi. Aslında son olay bu çuval olayı değildi. Son olay tam bir acemi tiyatro senaryosu olan "ERGENEKON ÖRGÜTÜ" olayıdır. Amerika kendilerini tehdit olarak gören TSK'dan intikamını, onları yargılayıp hapse atmakla almıştı. Bir taşla bir kaç kuş vurmayı hedefleyen Amerika amacına ulaşmak üzeredir. Hem kendi emirlerinin dışını çıkmayan kukla bir hükümet sahibi oldular, hem TSK dan intikamlarını aldılar ve yeni kadrolarla kendilerine köle bir Türk ordusu kurdular ve en önemliside Türklüğü yok etme yolunda dev bir adım attılar. Nasıl mı?
   Bundan 10 yıl öncesine kadar sokakta gördüğünüz 10 çocuğa Ergenekon nedir diye sorduğunuzda en az 5 çocuktan alacağınız cevap şuydu... "Türklerin ata yurdu, Türklerin orta asyadan ilk çıktıkları yer vs."
Fakat bundan 10 yıl sonra sokakta gördüğünüz 10 çocuğa aynı soruyu sorduğunuzda hepsinden alacağınız tek cevap "Türk tarihinin en büyük ve en tehlikeli terör örgütü" olacaktır. Aynı zamanda kukla hükümet sayesinde hortlattığı ümmetçilik, islamcılık, arap sevicilik körler tarafından bile görülmektedir. Boşbakan her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık demesine rağmen arap milliyetçiliğini baştacı yapması düşündürücüdür. Atatürk düşmanlığı ve yaptıklarını inkar zaten alıştığımız şeyler oldu anlatmaya değmez.
   işte TSK Genel Kurmay Başkanı ve heyetinin Amerikaya yaptığı ziyaret bu kapsamda bir af dileme, özür ve yalvarma ziyaretidir. Biz TSK yı düşmanlarınızdan temizledik nolur bizi affedin ziyaretidir. Biz ettik aman siz etmeyiz ziyaretidir.
    Türk Irkı bu vatan hainlerinde elbet bir gün en şiddetli bir şekilde hesap soracaktır.
NE MUTLU DÜRK DOĞANA...!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Bozkurt'a benzeyenler ve bir günde dev gibi orduları yenenler, destanlarda kalan Bozkurt'un nesi olurlar'' diye sorana, tarih diyecek: YAVRULARI...!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.