Amerikalı Gözü ile Türk Askeri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 19:46:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Amerikalı Gözü ile Türk Askeri  (Okunma Sayısı 10357 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 31 Mayıs 2010, 19:22:46 »

   Emekli Yarbay Anthony Herbert, Amerika'nın en tanınmış savaş kahramanlarından birisidir. Kore Savaşı patlak verdiğinde, orduya katılmılştır. Kunuri'de ilk büyük Çin taarruzu sırasında geri çekilen kendi birliği tarafından, Türk Tugayı'na irtibat görevlisi olarak verilmiştir. Kuşatılan ve yokolma tehlikesiyle karşılaşan Türk birliğiyle beraber kuşatmayı yarmak için mücadele etmiştir. Kunuri'de Türk askeriyle birlikte verdiği mücadeleden ötürü, sonradan Türk Ordusu tarafından madalya ile ödüllendirilmiştir. Kore Savaşı'nı, savaşın en çok madalya kazanan askeri olarak tamamlamıştır. Vietnam Savaşı'nda da görev almış ve Yarbay rütbesine yükselerek tabur komutanı olmuştur. Vietnam Savaşı sırasında gösterdiği başarılarla adı Amerikan halkı tarafından daha fazla duyulmuş ve bir savaş kahramanı haline gelmiştir. 1973 yılında Soldier isimli kitabında anılarını anlatmış ve anılarında Amerikan Ordusu'nun Vietnam'da işlediği insanlık suçlarından bahsetmiştir. Anılarıyla birçok Amerikalı'nın tepkisini çekmiş olsa da, o bugün hala bir kahraman olarak anılır.

   İşte, parlak bir askeri kariyere sahip olan Herbert, henüz genç bir askerken, 1950 yılının soğuk bir Kasım günü, Kunuri bölgesinde etrafı kuşatılmış bir Türk bölüğüyle birlikte yaşadıklarını anılarında anlatmıştır. Aşağıda anlatılanlar, "Türk askeri nasıl savaşır?" sorusuna, bir Amerikalı'nın verdiği cevaptır.


   Türkler bir bölük kadardılar. Bulunduğumuz tepe üzerine mevzilerimizi hazırladık ve gelecek emirleri beklemeye koyulduk. Ben Türkçe bilmiyordum ve onlardan da İngilizce konuşan kimse yoktu. Böylece sessiz ve soğuk bir gece geçirdik. Ertesi sabah kendimizi Çinliler tarafından kuşatılmış halde bulduk. Gergindim. Hiç savaş tecrübesi olmayan bir birlikle beraberdim ve onlarla konuşamıyordum. Onlar ise daha mutlu olamazlardı. Oturup piknik yaptılar. Ne tarafa baksalar, düşman vardı. Hangi tarafa ateş etseler Çinlileri öldürebilirlerdi. Onlar da, tüm sabahı Çinlileri öldürerek geçirdiler. Ben ise, bir kenarda oturmuş, buradan nasıl çıkacağımızın planlarını yapıyordum. Güneş yükseldiğinde herkesin cephanesi iyice azalmıştı ama Türkler yine de inanılmaz derecede sakindiler. Bir avcı zinciri oluşturdular, süngülerini taktılar ve sırıtarak yüzlerini kuzeye döndüler. Döndükleri yönü gördüm ve anında anladım ki, gitmek istediğim yön orası değildi. Ayağa fırladım ve yumruğumu güneye doğru savurmaya başladım. Türklerin oluşturduğu muharebe hattı güneye doğru çark etti ve birden kendimi tüm Kore Savaşı içerisinde gördüğüm en mükemmel eski usül süngü hücumunun içinde buldum. Buradan şu dersi çıkardım: Türkler asla tuzağa düşürülemez. Başı belada olan kişiler, onları kuşatanlardır. O gün, onları süngülerini kullanırken görmek ilham vericiydi. Onlar birer dervişti. Sıradışı bir teknikleri vardı ve bize Fort Benning'de(Amerikan Piyade Okulu) öğrettikleri gibi değildi. Düşmanın üzerine atlıyorlar, süngüyü düşmanın karnına sokuyorlar, etraflarında dönüyor ve tüfeğin kabzasına sol elleriyle bastırarak düşmanın bağırsaklarını deşiyorlardı. O güne dair, en canlı şekilde hatırladığım şey ise, o hücumu izlerken Tanrı'ya veya Birleşmiş Milletler'e veya Türkler'in bizim yanımızda savaşmasına sebep olan her kimse, o kişiye karşı duyduğum minnet duygusudur.

   Anthony Herbert
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
TÜRK NEFERİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 50


KARAMANOĞLU


« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 20:02:13 »

Elin oğlu bile anladı artık.Boşuna Başbuğ Atilla'ya tanrının kırbacı dememişler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Turk Oguz begleri, budun, esidin uze tenri basmasar asra yir telinmeser Turk budun ilinin, törüngün kim artati udaçı? / Türk Oğuz beyleri, ulus, işitin; üstte gök Tanrı basmasa, altta yer delinmese, Türk ulusu, ülkeni, töreni kim atar, bozar?
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 22:34:47 »

Ben umarım bir savaş görmeden ölmem. Elin Amerikalısı bile onure olmuş. Bir savaşa da bizimle girseler de Türk milletinin başına BOŞ BAŞBAKAN nasıl saf halk kandırılarak geçirilmiş gösterelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
b-asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2010, 22:05:53 »

Kim Türk`lerin belini yere getirebilirki, Ulu Yaraticimizdan baska. Damarlarinda asil kanin dolasan irkiz biz....
Bunu anlatan bir Amerikali.....Bütün dünya biliyor Türk nedemek....
Esenlikler Üzerinize olsun Kandaslarim....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ya Sev Yada Terket Baska Caren Yok
Türkün Türk`ten Baska Dostu Yoktur
Bir Türk Dünyaya Bedel Ise, Gerisini Sen Düsün.....
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2010, 00:00:24 »

Ben umarım bir savaş görmeden ölmem. Elin Amerikalısı bile onure olmuş. Bir savaşa da bizimle girseler de Türk milletinin başına ŞEREFSİZ BAŞBAKAN nasıl saf halk kandırılarak geçirilmiş gösterelim.
Hay diline sağlık. Umarım bende görmeden ölmem. 11-12 yaşlarımda iken Adana da Kuveyt Krizinin olduğu dönemler de yalnızca bir tatbikat gördüm. Bir tek onu hatırlıyorum. O dönemde de ninemin evimizin bir ev ötesinden gelip; sirenlerden korktu sanırım(Yaşlılık), banyomuza saklanması çok komikti.Gülümseme Sanki oraya bomba atılmayacak gibi. Demek ki ebem bile bizim evde ki TÜRKÇÜ ışığı o zamandan görmüş ve bizim onu koruyacağımızı anlamış diye düşünüyorum şimdi. 
Şimdi ki bilinçle bir savaş görmek şart oldu.T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2010, 10:08:27 »

Askerlik yapmış olanlar bilirler hep uygun adım yürütürken söylenir "HER TÜRK ASKER DOĞAR" bu söz o kadar doğrudur ki anlatamam. Bunun sebebi bence Hiç bir Türk'ün ölümden korkmamasından gelir. Ölümden korkmayan insan neden düşmandan korksun ki? Çanakkale'de bunu gördük, hayat şartlarının cephede ne kadar ağır olduğunu okuduk. Bunu malazgiritte gördük 5 -6 katı düşmana karşı nasıl savaşılır, Türk ölümden korkmadığı sürece Türk'ün ilini ve töresini kim bozabilir? Bu gün yine bir savaş olsa damarında Türk kanı akan ama eline hayatı boyunca silah almamış bir çocuk bile düşmanın en eğitimli askerini çok rahat boğazlar. Muhtaç olduğu kuvvet damarlarında ki asil kanda mevcuttur çünkü.

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2010, 14:18:21 »

Araplar, Türk illerinden getirilen Türk kölelerin saf kanlığı bozulmasın diye onlar için özel bir şehir yaptırmış (Samara) ve satın alınan Türk kız kölelerle onları burada evlendirilmiştir. Soyumuzun savaşçılığını Amerikasından Arabına kadar herkes anladı bir başımızdakiler anlayamadı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2010, 22:51:34 »

KİMİSİ DE TSK İLE UĞRAŞINCA, BAŞINA BİR İKİ SATILIK GETİRİNCE ZANNEDİYOR Kİ TÜRKLERDE ASKERLİK BİTER.
ANCAK UNUTUYORLAR "TÜRKÜN ASKERLİĞİ BEŞİKTE BAŞLAR, MEZARDA BİTER."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2010, 23:05:45 »

1.ci dünya savaşı sonunda Osmanlı ordusu dağıtıldığında geri zekalı emperyalistler tamam dediler orduları yok oldu,TÜRKLERİN de yok olması yakındır..Ama unutttukları yada hiç bilmedikleri bir şey vardı.TÜRKLER için yeni bir ordu kurmak okadar kolay ki..Çünki HER TÜRK ASKER DOĞAR..TÜRK ordusu MİLLETİN ORDUSUDUR.Ve dünyada ki ülkeler arasında başka hiç bir ülkede böyle bir ordu yoktur..Şimdi tekrar ordumuza yok etmeye çalışanlar sanırım geçmişten der almamışlar yada unutmuşlar.Birgün çok acı bir şekilde hatırlayacaklar...Umarım o gün çok geç değildir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2010, 23:17:35 »

Araplar, Türk illerinden getirilen Türk kölelerin saf kanlığı bozulmasın diye onlar için özel bir şehir yaptırmış (Samara) ve satın alınan Türk kız kölelerle onları burada evlendirilmiştir. Soyumuzun savaşçılığını Amerikasından Arabına kadar herkes anladı bir başımızdakiler anlayamadı.

Kandaşım ben köle olarak değil abbasi ordusunda görev yapan Türk askeri olarak ( yada paralı asker ) biliyorum. Yanlış bilsem bile kölelik Türk'e yakışmaz ve Türk ile köleyi yan yana telaffuz bile etmemek lazım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.