Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Esenleşme Köşesi...(TANIŞMA) => Konuyu başlatan: Balauz Beg üzerinde 29 Kasım 2016, 22:01:02Konu Başlığı: Türkmenistandan Başlayıp Anadolu'ya
Gönderen: Balauz Beg üzerinde 29 Kasım 2016, 22:01:02
Esenlikler kandaşlarım!
Öncelikle yazma sebebim benim gibi Halep Türkmeni ya da aynı hikayeye sahip bir kandaşım var mıdır?

Benim dedelerim anlatır, ben dinlerdim. Atalarım Türkmenistan'dan çıkmış yola, Halep olmuş bir dönem yaşadıkları yer. Nasıl oldu, dilden dile nasıl bugüne ulaştı emin değil. Eminim dedelerimin bana anlattığı gibi onlara da anlatmış dedeleri. Benim bilebildiğim dedemin dedesinin dedesinin adı Nebi Kağ mış. Ondan öncesi unutulmuş. Tek hatırlanan göç olmuş. Her neyse Halep'ten Selçuklu zamanında Anadolu fetihleri sırasında Gazi Antep'e oradan Kahraman Maraş Afşin'e ve 400-500 sene evvel şu anki köyümüz Tıravşın'a gelmişler. Köyün adı Afşin'e olan özlem için koymuşlar. Hatta Afşin edemezler bizim köyde. Avğşın gibi telafuz edilir.

Fotoğraf koyma sebebim de bana hafif kıvırcık saçlarımdan dolayı bazılarının sen Arapsın lan demesi ki benim 7 ceddim içinde bir tek Arap Kürt Alevi karışmamıştır. Çünkü biz doğuştan onlardan nefret eder kız alıp vermeyiz. Bu saç meselesine takıldık bilgi verirseniz sevinirim. Esen kalın! :GokTurk:


Konu Başlığı: Ynt: Türkmenistandan Başlayıp Anadolu'ya
Gönderen: Balauz Beg üzerinde 29 Kasım 2016, 22:08:42
Fotoğrafı yükleyemedim bir türlü.


Konu Başlığı: Ynt: Türkmenistandan Başlayıp Anadolu'ya
Gönderen: Gündoğdukurt üzerinde 30 Kasım 2016, 06:56:08
Abi bence kıvırcık değil