Eskişehirden Esenlikler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Nisan 2020, 08:22:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eskişehirden Esenlikler  (Okunma Sayısı 3169 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KutaybaK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« : 19 Haziran 2015, 23:38:45 »

Herkese esenlikler dilerim. Adım Görkem, 30 yaşında, Türkçe yaşamaya, töre gereği davranmaya elimden geldiğince özen gösteren Nogay'ım. Kimine göre solcuyum, kimine göre ırkçı. Göreli bir mevzu herkes için ama benim için şans eseri de olsa Türk olmak, Tanrının kişiye verdiği en güzel meziyettir. Tanrı kimi övmek isterse onu Türk olarak Acuna getirir. Evet ekonomik mevzularda ve egemenliğin paylaşımı konularında ırk gözetmeksizin paylaşımcı olmak size göre sol ise itiraz etmem ancak benim Kemalizmden çıkarttığım budur, "üleşte yargulu olmak" ise Göktürk Bitiglerinden buyruktur Türklere. İslamcı değilim zira ben dinin siyasal olarak kullanılmasının Türklüğün doğasını bozduğunu düşünüyorum, Türk Türkçe yaşamalıdır, çocuğunun adını Türkçe koymalıdır, Türk'e Türkçe seslenilmelidir çok önemlidir onu Türkçe anmak.. Kendimi İsmail Gaspıralı çizgisinde önce Turancı sonra Avrasyacı olarak tanımlayabilirim bu yüzden yakın çevremde ama uzak çevremde de kendi fikirlerime yakın birini bulamadım, umarım burada bulabilirim. Dünyaya düzen getirmek bize Tanrı buyruğudur. Madem öyle, bize düşen Oğuz Kağan Atatürkten itibaren bütün Atatürklerin izinden gitmektir. Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.991


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2015, 23:49:51 »

Çok güzel bir giriş yaptınız Otağa. Hoş geldin, esen getirdin kandaşım. Umarız kalıcı olursun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
KutaybaK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2015, 23:54:37 »

sağ ol kandaşım. umarım öyle olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2015, 09:10:04 »

Irkçı değilsin, belki olabilirsin!

Anlattıklarına bakarak sıradan Türk de değilsin, kafan karışık kandaş!

Önce Türkçü büyüklerimizin kitaplarını okuyup, bir Türkçünün yaşamında nasıl davranması gerekiyor onu öğrenmelisin, sen Mankurt değilsin bu görülüyor yazından. Herkesin allahıda kendine, kitabıda biz Türkçü olarak kişinin dinine imanına değil direk kanı ile ilgileniriz o isterse krem peynire yada domatese tapsın bizi ırgalamaz!

Türkçü kendinden olmayana acımamalı, içimizde bizden olmayanların sadece bize hizmet için var olduklarına inanıyor bunun için savaş veriyoruz ki ekonomik bakımdan onlarla eş değer olmak veya gelirleri üleşmemiz, paylaşmamız imkansızdır, bizim düşüncemiz bu!

Göktürkler zamanında değil onlarla geliri üleşmek onlar içimizde yaşıyorlar diye Türk olmayanlardan HARAÇ alınırdı kandaş Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.538


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2015, 12:32:36 »

Hoş geldin, esen getirdin kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
KutaybaK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2015, 15:24:00 »

Yürekli-kam kandaşım bahsettiklerine bende katılıyorum lakin 21. yüzyıl Dünya düzeni içerisinde eski orman kanunlarını uygulamak pek akılcı görünmüyor. Hizmet edenlere ne kadar ortak olduklarını gösterebildiğimiz sürece egemenliği elimizde tutabiliriz, 1950 sonrası İngiltere bu işi nasıl kitabına uydurmuş çok güzel bir örnek. Demokrasi ve insan hakları güzel kullanıldığı zaman en etkili silahlar olabiliyorlar, biz de kullanabiliriz. 1908 ve Cumhuriyet Devrimleri bize bunun kapısını araladığı gibi çok partili sisteme geçiş ise bu silahların bize doğrultulmalarını ve bizi etkisiz hale getirmelerini sağladı. Egemen sınıf ve egemenlik altında olanların ilişkileri her zaman sert dille açıklamak çok sağlıklı görünmüyor. Günümüz insanları boynunda kravat, altında son model araba ve şişkin maaşlar ile daha işlevsel hizmetkarlara dönüşebiliyorlar, tasma ve prangalara nazaran. Kazı uyandırmadan yolmanın formülü diplomasi ve siyasi becerikliliklerden geçiyor.

Naçizane fikrim, Ziya Gökalp, Nihal Atsız, Atatürk, İsmail Gaspıralı gibi düşünürleri o dönemde bahsettikleri ile değil, bu gün olsalar fikirlerini ne şekilde revize ederler gibi beyin fırtınaları ile anmak Türkçülük adına çok daha olumlayıcı ve değer katıcı olur. Aksi takdirde kaba kuvvetimiz kendi silahımız olmak yerine başka milletlerin kullan at traş bıçağı olabilir, tıpkı Kore Savaşında olduğu gibi. Nihal Atsız NATO işbirlikçileri tarafından katledilmeseydi bu gün milliyetçi fikriyat çok daha zengin ve kucaklayıcı bir hal alabilirdi, en azından bu gün Irak ve Suriyedeki Türkmenler Türkiye eli ile ezilmezdi ve Türklük İslam adı altında Araplaşma eğilimi göstermezdi diye düşünüyorum.

Türkçü düşünürleri kendi fikir sentezimi yapacak kadar tanıdığımı düşünüyorum lakin öğrenmeye, akıl danışmaya meyilli olduğumu ve bu konularda alınganlık gösterecek biri de olmadığımı biliyorum. Bana göre Türkçülük; Dünyaya Türk Adaletini getirme fikridir. Türk demek zaten aynı zamanda hukuk da demektir. Bunun için kullanılacak enstrümanlar ise bellidir, hepsi zamanı geldiğinde kullanılır.


Kaan Ulaş kandaşım hoş bulduk kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2015, 15:52:47 »

Türk her zaman adaletin timsali olmuşsa bu bir çok  gayrıyı içerisine almasından onlara hükmetmesindendir lakin adaleti bir kılıç olarak düşünürsek keskin tarafı her zaman kendinden yana olmuştur, bütün büyük milletlerde de böyledir işte bunun adına Demokrasi deniyor, demekrasi üstün ırka çalışır, demokrasiyi bir ülkede kurucu olan millet çalıştırır hep ondan yana çalışır.

Demokrasinin beşiği ingiltere misali, ingilizler her nerede olursa olsun bir ingilize gelecek olan zararı engellemek için içerisinde barınan yabancı kanların bir çoğunu harcar. Örn; bundan bir kaç yıl evveli  ingilterede bir kanlı baskın yapmıştı araplar, o günlerden birisiydi bir metro istasyonunda arap kılıklı bir vatandaşına polisi dur bile demeden kafasına sıktı, bu sıradan bir olay olarak karşılandı ingilterede çünkü bir kaç gün evvel bir kaç adet ingiliz araplarca öldürülmüştü.

Kaba kuvveti akılla birleştireceksin tabi ki, mesela Amerika demokrasi getirmek için girdiği her ülkeye elinde güller ve karanfiller ile mi giriyor, demir yumruk misali oranın halkını ezip geçiyor ve bunu da en kısa zamana endeksliyor. Her kim ki amerika dışında bir Amerikalıyı öldürebilir? onun yedi ceddini temizlerler.

Biz yurt içinde egemen sınıf olamadıysak sizin gibi düşünen güya sol kesimin arada bir iktidara gelmesinden ötürüdür, onlar ki her zaman içimizde barınan etnikleri başımıza sıçırtmışlar demokrasi adı altında neredeyse Türklerin bütün haklarını onlara kullandırmaktan geri kalmamışlardır, kandaşım sen biliyormusun ki yüce Atatürkün ardından bu güzelim Türk elini bir tane bile olsa Türk yönetmemiştir, yönetememiştir.

Türk milletinin birinci etken kaybı din adı altında araplaşmak, arap boku yemektir. Türkler ne zaman ki İslamı kabul etmiş o günün ardından güç olarak da kültür ve diğer vurucu değerlerimizi kaybetmişizdir, yozlaşma o tarihten başlar aslında. Biz ne zaman ki kendi benliğimize döneriz işte o zaman yeni bir güç olarak dünya tarihine yeniden adımızı yazdırırız bu mutlak olmalıdır bunun olması içinde senin gibi değerli kandaşlarımın hümanist fikirlerden arınarak öz kendi benliklerini yaşamaya başlamaları ile olacaktır, netice de olmasanız da olacak ama bu uzun zaman alacaktır!

Tabi ki Türkçü yenilikçidir, Atsız atam bize kominiz mi düşman olarak gösterdi diye kominizmin yok olduğu bir zaman da oraya saplanıp kalacak değiliz, Atsızı anlamak yetiyor bu durumda, Atsızın bize o tarihte düşman olarak gösterdiği kominist yapı şu an içimizde barınmıyormu, tabi ki barınıyor ama değişik yapılanmaların içeriisine saklanmış vaziyetdeler, genel de de sol guruh içerisindeler. Bana da beni tanıyan arkadaşlarım sen solcusun diyorlar, ben Türkçüyüm; Türkçülüğün gerçeklerini dillendirdiğinde kandaşlar arasında temelden fikir ayrılığı olmadığı görülür ki sol cenahtan masum kişilerle ilerde fikir birliği içerisinde olunabilir. Türkçülük gök bilgenin dediği gibi sağdadır, bu doğrudur tabi Türkçü için tek sağ  içerisinde de Türkçülük vardır, yoksa şu an ben sağcıyım diyen kesimlerle en ufak bir benzerliğimiz bile olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.081


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2015, 15:57:50 »

Otağımıza hoş geldin, Esenlik getirdin kandaşım!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
KutaybaK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2015, 16:11:37 »

Yürekli-kam benzer hatta paralel düşünceleri paylaşıyoruz ama,

"Biz yurt içinde egemen sınıf olamadıysak sizin gibi düşünen güya sol kesimin arada bir iktidara gelmesinden ötürüdür, onlar ki her zaman içimizde barınan etnikleri başımıza sıçırtmışlar demokrasi adı altında neredeyse Türklerin bütün haklarını onlara kullandırmaktan geri kalmamışlardır"

Lafını üzerime almıyorum, biraz maksadını aşan bir cümle olmuş.. Öncelikle ben kendimi sol ya da hümanist olarak tanımlamam ek olarak egemenliği kaybetmiş olmamızın sorumlusu sol düşünceli insanlar da değildir, sistemli olarak Menderes döneminde başlamıştır bu yozlaşma ardından Demirel onun ardından Özal ve bu gün RTE dönemlerine bakmak daha sağlıklı analiz yapmamızı sağlar ama her zaman perde arkasında ki güç Nakşibendilerin Gümüşhanevi Dergahı olmuştur. Özallar, RTE, Gül, Demirel'in önemli bürokratları ve vekilleri bizzat bu dergahtandır. Bu dönemlerde Atlantik Sistemi "zaten iktidardayız" diyerek boş durmamış, muhalefeti de dizayn etmiş ve dönem dönem parlatmıştır, misal Ecevit dönemleri ki "köy kentler" "öz yönetim" projelerinin ürünü PKK illeti...

Benim için önemli olan Türklüktür. Ne mutlu Türk'üm diyene lafı bile benim için bir silahtır.. Zamanla fikirlerimi daha yakından fırsatı bulacağından şimdilik sorun etmiyorum dediğini Kandaşım. Saygılar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KutaybaK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 8« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2015, 16:13:36 »

Hoş bulduk Kandaşım, Sağ ol..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.366 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.024s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.