Esenlikler Dilerim
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 19:03:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Esenlikler Dilerim  (Okunma Sayısı 2413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Amir Temur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« : 11 Ekim 2013, 00:55:38 »

"Esen" sözünün geniş bir anlamı olduğunu biliyorum. Özü "isen"'dir. (Büyük komutan Esenboğa'nın (İsen Buga) adında olduğu gibi). "Güçlü, gür, uzun ömürlü, mutlu, kutlu" anlamlarının hemen hepsini kapsar.

Onun için "Esenlikler dilerim" ve "Esen kalın" dilekleri son derece içten ve anlamı yerindedir. Herkese esenlikler dilerim.

29 yaşında bir orta Anadolu Türkmen'iyim. Ailemin kökenleri Şabanözü'dür. Bu ilçenin büyük bölümü yakın tarihe kadar Çankırı iline bağlıyken, şu anda Çubuk ilçesine bağlıdır. Dolayısıyla eskiden Çankırılı iken şimdi Ankaralıyım.

Ailemin kökenlerine ait bildiği tek şey Horasan'dan göç etmiş olmasıdır. Anam ve babam birbirlerine yakın ailelerden olduğu için kökenim konusundaki araştırmalar, rivayetler tek bir adresi gösteriyor : Horasan. Yani büyük Türkmen göçü.

Kişisel olarak pozitivist bilimsel altyapım olağan ülke ortalamasının üzerindedir. 12-13 yaşlarından itibaren bilimsel kriterleri yerine getiren her konuda kitap okuduğum için ideolojik anlamda sabit fikirlerim yoktur. Tinsel ve ahlaki reflekslerim, doğduğum, büyüdüğüm ve şu anda yaşadığım toplumların refleksleri çizgisinde şekillenmiştir. Babam bir ilkokul öğretmeni olduğu ve güzel memleketimin her köşesini göçebe gibi dolaştığımız için hemen her insan tipiyle, her toplum ve kültür birikintisiyle, her getto çukuruyla birebir temasım olmuştur. Kısacası, insan sarrafı bir tarafım vardır. Bunun en büyük getirisi de, ideoloji sarrafı olabilmektir. Kısacası memleketimdeki her insan tipinin ciğerini bilirim.

Alevi bir soyağacım var. Kişisel olarak arap siyasi-politik tarihine ait bir hesaplaşmanın tarafı olmayı kabul etmediğim için kendimi hayatımın hiç bir anında "alevi" olarak tanımlamadım, bunu kendimle ilgili bir ayrıntı olarak görmedim. Beni ilgilendiren, binlerce yıllık bir kültür serüveninin, coğrafya coğrafya gezmiş, her gittiği yerden birşeyler almış, herşeyini katmış bir toplumun Anadolu üzerinde oluşturduğu sestir. Yani Türk kültürüdür. Yani babaannemin günlük yaşantısında giydiği etek, başına sardığı Türkmen yazması, konuşması, ağlaması, gülmesi, biz farkına bile varmadan bize üflediği kültür, dedemin eline alıp evreni ters çevirdiği sazı, dilinden dökülen binlerce yıllık sözcükler, yani saf ve duru Türk kimliğidir. Dinsiz değilim, kişiliğimi oluşturan ahlaki değerlerin pek çoğunu İslam öğretilerinden alırım, ama tamamına yakınını binlerce yıllık yolculukla Anadolu üzerine kök salmış Türk kimliğinden aldığımın bilincindeyim. Hala orta Asya insanı gibi gökyüzüne bakarım, ağaca, suya, taşa toprağa bakarken Tanrı'yı görürüm. Bunu dile getirmek için Kuzey Afrika ve Kızıldeniz kökenli felsefe akımlarına ihtiyacım olmadığını çok iyi biliyorum.

Tuva'dan Etrüsk'e uzanan kültürün bir parçası olmak istiyorum. Olabilmek için araştırmak, bilmek ve öğrenmek istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Hepinize esenlikler dilerim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2013, 01:01:45 »

Hoşgeldiniz, esenlikler getirdiniz. Muhteşem bir esenlik bölümü yazısı. Umarım kalıcı olursunuz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2013, 01:05:04 »

Hoşgeldin kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.597


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2013, 01:23:11 »

Türklük bilinci ilk şarttır bu kutsal yolda, görülüyor ki bu duyu da sizde mevcut kandaş, tek hatanız Ankaralı olmanız   Peynir

Otağımıza Esenlik getirdiniz, inanıyorum ki sizden öğreneceğimiz çok şey var, iyi ki geldiniz!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2013, 08:44:38 »

Esenlikler getirdiniz, hoşgeldiniz Temur Bey Irkdaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Göktuğ33
Türk olmak, için mutlaka müslüman olmaya lüzum yoktur. Çünkü bugünkü Türkler arasında birkaç yüz bin Şaman, birkaç yüz bin Hıristiyan ve hatta birkaç bin Musevi Türk (Karayımlar) de vardır. Hüseyin Nihal ATSIZ.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 19« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2013, 09:40:26 »

Esenlikler getirdiniz. Hoşgeldiniz kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılık; bir takım şarlatan maskaraların ileri sürdüğü gibi kan tahlil etmek, kafatası ölçmek veya yedi cet saymakla alakalı değildir. Irkçılık; yabancı hiçbir şuuru benimsememek, ona sahip çıkmamak davasıdır. Hüseyin Nihal ATSIZ.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.