Esen olsun.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ekim 2020, 12:04:42


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Esen olsun.  (Okunma Sayısı 3521 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cirman
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« : 08 Haziran 2011, 23:24:01 »

Esenlikler kandaşlarım. Bu kutlu otağda yanınızda olmaktan mutluluk duyarım. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2011, 23:26:09 »

Kullanıcı resminizden siyasi parti logosu olan üç hilalle Arapça Allah yazısını silecekseniz hoş geldiniz, esenlik getirdiniz kandaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2011, 23:26:21 »

Hoş geldiniz kandaşım, konulara dahil olmadan evvel başlıklarımıza bir bakarsanız sizin açınızdan çok güzel olacaktır, Kurt İni sizindir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Cirman
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2011, 23:33:01 »

Niye bu kadar rahatsız oldunuz ki Allah Türk'ü Korusun sözünden? Anlamış değilim hala.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2011, 23:34:30 »

Niye bu kadar rahatsız oldunuz ki Allah Türk'ü Korusun sözünden? Anlamış değilim hala.

Allah kelimesi arapçadır. Burası bir Türkçü otağı. Burada Türkçe olarak Tanrı demek zorundasınız.


Tam da öğrenecektin bak. Atmışlar. Tanrı ruhuna acısın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2011, 23:35:57 »

Yürü git sana demedik mi otağı bir incele konulara dahil olmadan diye.

ATILDIN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2011, 00:34:55 »

Niye bu kadar rahatsız oldunuz ki Allah Türk'ü Korusun sözünden? Anlamış değilim hala.


                     Allahin tarihi arap muhammetle baslar! Ondan önce Türk´ü kim koruyordu ise o  korusun. Bizim baska ilahlarin korumasina ihtiyacimiz yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

GöKTÜRK KÜRŞAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 400


TTK


« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2011, 00:51:02 »

Tanrı Türkü Korusun kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK,bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf TÜRK soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı.Dost ve düşman,hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler.                          M.Esat Bozkurt
Altan Beğ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 69


Site
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2011, 02:45:03 »

Saatlerdir nerden, nasıl başlayayım diyerek düşünüyorum. Bu def’a hazîn bir manzara... Niçin?

Lisânî tercîh, kişinin doğrudan tecrûbesindeki safiyetle alâkalı bir hâl değildir. Zâten tecrûbesizse de nezâket göstermeli, fırsat vermelidir. Yazıda kullanılan üslûb ferdin tab’ı ve tabîatı lüzûmunca farklılık gösterir. Tanrının “Allah” adıyla târif edilmesinin, sizlerce her hâl ü kârda kabûl görmemesi; o’nun nisbeten Arabça oluşundan veyâ ayrı bir ülûhiyet vasfı ifâdesiyle ilgili değildir. Bu o’nun bizlerde âdetâ nefret uyandıran bir tedâîsinden ileri gelmektir. Öyleyse bu yanlışın ve mânâsız muamelenin sebebi, ne mâlûmatla ne de mantıkla değil, rûhîyat ve hislerle îzâh edilebilir. Yağmur Atsız Beğ'in “Her kelîme ama her kelîme, değişik çağrışım yüküne sâhibdir” sözüne delîl arayanlar, buyursunlar…  

Ben yazılarımda “Allah” tercîhini nâdiren; “Tanrı”nın dilin mucizevî mûsıkîsine uygun olmadığı vaziyetlerde kullanabilirdim. Çûnki dilin benden ya mîmârisi ya da san’atı öyle istiyordur. Amma ayni görüş zâviyesinden bakarak; bu hûsûsî adın veyâ kelîmenin illî ve hissî tiksintiye vesîle olan tedâîsi bahânesiyle kullanmıyorum.  

Lâkin:
Türkçü âid olduğu gerçek mâziye hâkim ve zerrece fazîletli ise; kimsenin dil iz’anına, Arabça menşeli kelîme eğilimi gerekçesiyle müdahâlede bulunmaz. O yalnızca Türkçenin her güzelliğine îmân etmelidir. Zamânın şartları, sizlere bu bediî hazzı unutturmuştur. Türkçe bir imparatorluk dilidir. Yeryüzünce ve cihan târihinde imparatorluk dili olmamış diller çok, fakat, imparatorluk dilleri azdır. Çûnki dünyâ târihinde hem askerî ve idârî imparatorluk, hem de dil ve kültür imparatorluğu kurabilmiş milletler azdır.

“Hun_Kurt” ..?..
Şübhesiz herkes yanlışlarını bir hamlede çözemezler. Etrâflarındaki mâlûmattar kişilerin, tâlimatlarına ve işâretlerine ihtiyâçları vardır. Siz mütemâdiyen çalakalem gitmekle, ancak kin ve nefret havası yaratmakla mezûn olmuşsunuz. Lisânî mevzûu, sâbit ve dînî fikirlerden apayrıdır, münâsebetsizdir. Ondandır ilmi olmayan Türkçü, mes'ûliyetinde pek çok katiyet bahis olduğundan, sükûnetini muhafaza etmelidir. Aksi elbet lisânî değil ama, ahlâkî bir hoyratlık olacaktır. Ahlâkı tahrîk eden unsûrlara kanî şekilde faaliyette bulunanlar; millî terbîyemizi zedeleyen hastalığa iştirâk edenlerdir. Mes'ele yaratıcı kuvvetin "Allah" adıyla târif olunması değil, büsbütün Türk ahlâk ve nezâketine aykırı olan muâmeledir.

Türk evlâdı, artık bugün her bakımdan mahvedilen mânevîyatına bir an evvel teslîmiyet göstermelidir.
Ahlâkî vuku Türk varlığının aslî rüknüdür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2011, 08:20:49 »

Altan Beğ Üstadım;
Çok kere hususi sohbetlerde ya da kutlu otağa attığınız dil konulu çoğu iletide savunduğunuz fikri görmenizi sağladınız. ''Eski köke tapmamayı'' Türkçe adına olumlu görürken bir imparatorluk dilinin de kolayca özleştirilemeyeceğini bu sebeple ''Taş Devri Türkçesi'ne'' dönmek lüzumunun bulunmadığını ilan etmiştiniz. Türkçüler'in ortak ve genel kanaati birinci ile aynı cihette olsa da Atsız Ata'nın buyruğu gereği ''Dilde sadeleşme'' taraftarı olduğumuzu, ancak bunu ''Türkçe'yi bir anlaşamama dili'' yapmadan başarmayı teorikte amaçladığımızı belirtmeliyim. Görüşlerimiz burada uyum göstermeyebilir. Size Gökalp'in bir manaya gelen iki kelime varsa ne yapmak gerektiğini anlatan yazısını anımsatırım. (Türkçülüğün Esasları/ Dilde Türkçülük) Dil konusundaki samimiyetinize her zaman inandığımdan bunları söylemekle yetineceğim.


Tien San Beğ'in iletisi hususunda ise;
Kendisinin affına sığınarak cevap hakkı doğduğu halde bunu vermesine mani olarak konuyu kilitleyeceğim için beni bağışlamasını umuyorum. Değerli iki üyemiz arasında başkalarının da girip görebileceği bir tartışma ortamının oluşmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Altan Beğ;
Sayın Tien San Beğ Türklük ve Türkçülük fikirleri doğrultusunda öyle bir ideolojik noktaya gelmiş ki -bunu, kendisini ömründe hiç görmemiş yalnız yazılarını okumuş ve yazınsal tahliline güvenen biri olarak söylüyorum- bizim romantik veya duygusal bakabileceğimiz çoğu konuya millet yararında bakabilecek bir şahsa kavuşmuştur. Kendisinden boş yere söz etmekle bir çıkarım yok. Zaten beni çok da sevmez. Lakin kendisi, Türk Milleti'nin asil evlatlarının da nasıl düşünmesi gerektiğini belirtirken bizim değer ve duygu dediğimiz, duygu temelli olup ırki temellere dayanmayan konulara tahammül edememektedir. Kendisini,  en kalbi samimiyetimle, bu işin fikir boyutunu çok aşmış, tabiri caizse Türkçülüğün feylesofu olmuş bir şahsiyeti gördüğümden böyle iletilerini tabii bulmaktayım. Esasında o, hepimizin düşünüp de kendimize itiraf edemediğimiz ulvi değerlerin bir ilan edicisi konumundadır. Hepimiz kendisini böyle kabul edersek çok faydalanabileceğimiz fikirlerine rastlayacağız.

Tien Beğ, geçenlerde farklı seslerin otağdaki zenginliğe delalet edeceğini söylemişti. Bu fikir zenginliğinde ırkımız faydasına yararlar çıkmasını umarak, Tanrı Türk'ü korusun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.245 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.