Bozkurt Selamı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 16:19:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 12
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bozkurt Selamı  (Okunma Sayısı 123964 defa)
0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« : 17 Kasım 2010, 14:05:22 »

İçeriği Bozkurt selamı olduğuna göre, konuyu esenleşme köşesinde açmaya karar verdim. Yanlışım varsa affola.

Bozkurt Selamı; öncelikle bu selam Türk'ün öz selamıdır. Hiçbir siyasi partinin işareti, simgesi değildir. O yüzden bozkurt selamı yapmaktan çekinmeyin.Türklerin Bozkurt işareti Çin’in Kansu eyaletinin Dunhuang kentinde ortaya çıkarılan ve turizime açılan Mogau mağaraları,Türk Tarihi’nin Budist döneme ait izlerini, bütün haşmetiyle ortaya çıkarıyor. Bozkurt işaretinin, İslamiyet öncesi Göktürk döneminde ve diğer Türk devletlerinde, Türk hakanlarının zafer işareti olduğu, bu mağaralarda bulunan 6.yüzyıla ait “Türk hakanı heykeli” ile apaçık anlaşıldı. Heykelin bıyıkları, başındaki Türk hakanı börkü, Bozkurt işareti, tarihten bugüne bir selam gibi…

Bu heykelle ilgili olarak Fahrettin Savaş Konar Beğ'in dedikleri: Çin Halk Cumhuriyeti Siyasi Danışma Meclisi'nin davetlisi olarak bu ülkeye giden Prof. İrfan Ünver Nasrattınoğlu, Doğu Türkistan'daki Kansu Eyaleti'nin Dunhuang kentindeki Mogau mağaralarının yanındaki müzede Çinli rehberler nezaretinde ziyaret ve incelemelerde bulundukları sırada bu heykeli görmüş ve donakalmış bu heykelle ilgili yazılar, ''6. yüzyıl Bozkurt Selâmı'' başlığı ile Ortadoğu gazetesinde 2 Mart 1998 de ve ''Ortadoğu Türk tarihini anlatıyor'' sürmanşeti ile 3 Mart 1998 de, yine aynı gazetede ''Çin'deki Türk mührü'' başlığı altında dizi olarak verilmiş.

Göktürk BayrağıGünümüzde Bozkurt Selamı

Bozkurt selamı Türkiye'de ilk olarak 1984 yılında Ankara'ya gelen Gagavuz Kültür Bakanı Maria Marunoviç kullandı. Zira bu işaret, Hıristiyan Gagavuz Türkleri'nin bin yıldır kullandığı bir selamdı.  Bu selam Türk kanı taşıyan herkesin selamıdır. Türklerden korkan Ruslarda bu Gagavuz bölgesinde başlarına bela gelmemesi için  diğer gayri Türklerle beraber bu selamı kullanırlar. 10 asırdır bu selamı Gagavuz Türkleri kullanır.

Gagavuz bayrağı,
Atatürk ve Bozkurt
Atatürk'e Hediye Edilen Bozkurt Heykeli

          Ağustos 1926 gecesi Türkiye'nin ''Bozkurt'' adlı yolcu gemisi, Fransız ''Lotus'' gemisi ile Ege Denizi'nde çarpışır. Bozkurt gemisi batar ve 8 Türk denizcisi boğularak ölür. Ertesi gün, İstanbul'a gelen Lotus gemisinin kaptanı tutuklanır ve Türk mahkemelerince 80 gün hapis cezasına çarptırılır. Lotus gemisinin kaptanının karşı çıkışları sonucu dava, Lahey Sürekli Adalet Divanı'na intikal eder. Lahey Sürekli Adalet Divanı, 7 Eylül 1927'de, Türkiye'nin hukuka aykırı davranmadığına karar verir. Bu kararla birlikte ''Geminin adı ve Türk milletinin milli simgesi, Türk özgürlük ve bağımsızlığının timsali olmasından ötürü'', Türk heyetine, Atatürk'e verilmek üzere tunçtan bir Bozkurt heykeli armağan edilir. Bu davadan dolayı, dönemin adalet bakanı Mahmut Esat'a, Atatürk tarafından Bozkurt soyadı verilmiştir.Bozkurt, Türk milletinin değişmez simgesidir.Türklüğün Kanıtı Bozkurt!


1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapılmasının en büyük nedeni, Rum militanların Türkler'e karşı yaptıkları mezalim ve katliamlardır.
Rumlar, savunmasız ve silahsız Kıbrıslı Türkler'e, kuduz itler gibi saldırıyorlardı. Gördükleri savunmasız Türkler'i (özellikle kadın ve çocukları) acımadan katlediyorlardı. Rumlar birçok Türk yerleşme merkezine baskın düzenlediler. Baskına uğrayan yerlerden Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerinde, bozkurdun Türk kültüründeki önemini gözler önüne seren bir olay cereyan etmiştir.Adı geçen Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerindeki Türk cesetleri tanınmaz durumdaydı. Cesetlerin Türkler'e ait olup olmadığı belirlenemiyordu. Birleşmiş Milletler'in yetkilileri, cesetler kısmen çürümüş ve bozulmuş olduğu için, sünnetli olmalarını Türk olmalarının kanıtı olarak kabul etmedi. Ama çocuk cesetlerinin kemer tokalarında bozkurt tasviri vardı. İşte bu bozkurtlu kemer tokalarını gören Birleşmiş Milletler'in yetkilileri hemen cesetlerin Türk cesedi olduğu raporunu verdiler.

Dikkat edin ! Bizim kanımızdan, kültürümüzden olmayan kişiler bile Türklüğün en büyük kanıtı olarak Bozkurt'u görüyorlar. Sünnetli olmak bile Türklük için yeterli bir belirti sayılmazken Bozkurt, Türk olmanın birinci kanıtı derecesine yükseliyor.

Bozkurt Selamı Nasıl Yapılır?

 


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2010, 14:25:55 »

En güzelini yapmışsın gümüş kurt, açıktan yazmamam gerekiyor bunu ama sen bir Tarkan olarak bu otağda istediğini yapmaya kudreti olan birisin ki asla yaptığın işten af falan dilememen gerekiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2010, 14:36:07 »

En güzelini yapmışsın gümüş kurt, açıktan yazmamam gerekiyor bunu ama sen bir Tarkan olarak bu otağda istediğini yapmaya kudreti olan birisin ki asla yaptığın işten af falan dilememen gerekiyor.

Doğru söylüyorsun abi. Lakin Türk soylu kandaşlarımıza karşı yapacağım bir kötü hareket onları etkileyebilir, Türkçülüğe bir darbe vurabilir. Bunun için çok dikkatli olmakta yarar var. Söylediklerini dikkate alıyorum. Tanrı bizimle olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2010, 15:11:18 »

 Varol anda. Otağa çok güzel ve yararlı konular ekliyorsun. Emeğine sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2010, 19:33:20 »              Gümüşkurt Kandaşım, sağol varol. Bu iletin oldukça değerli bir konu. Daha önce bunlarla ilgili konular olsa da bu olayı pekiştirmek anlamında oldukça önemli. Yapacağın çalışmalarda kolaylıklar dilerim. Siz gençlerin yoğun uğraşları beni mutlu ediyor doğrusu. Helal olsun ve kutlu olsun ! Esenlikle... Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2010, 19:57:45 »

             Anda bu konuyu hazırlaman çok iyi olmuş, milli sembolümüzü kulanmaya siyasi sebeplerden çekinen Türkçü kandaşlarımdan ricam, bizim olanı ülküsüz olana kaptırmamamamız olacak.
             İnternette bir yerde bu selamda işaret parmağının İslam'ı, serçe parmağının Türklüğü, uçta birleşen üç parmağın mührü (?) ortada kalan boşluğun da Dünya'yı sembolize ettiği yazıyordu. Artık arapçılar kurdun put (!)olmasından mı korktu, yoksa kendisinden mi bilinmez bunu uydurmuşlar. Aslında işaretin Bozkurt'u yansıttığını çok güzel açıklamışsın. Bu yazıyı çok kişinin göremesini sağlarsak bu sentezci oyunu da ortaya çıkacaktır. Tekrar eline sağlık.

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isenbike
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2010, 12:29:43 »

Güzel bir konuya değinmişsin kandaşım.Türklerin sembolu olan kurt işaretini çoğu kişi siyasi olarak biliyor.Keşke sizin yazdığınız yazıyı okusalarda az bilgileri olsa!T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
Tengri_Kurt
Atsızcılar - Karaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 235


Türkçü- Turancılar


« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2010, 12:42:37 »

Yüzyıllardır kullanmış olduğumuz sembolü, esenleşmemizi bir siyasî düşünceye indirgeyecek veyahut bir başka TÜRK soylusundan görüpte yozlaştırarak kullanan ve bu sembolü her gördüğünde partici olarak bizi damgalayan beyinlere lânet olsun!

Bozkurt, TÜRK' lüğün sembolüdür, ne idüğü belirsiz bir partinin asla olamaz! Biliyoruz, sizlere bilgi soksak girmez fakat henüz afyonlayamadığınız nesiller var onlar bilsin bizi!

Çok güzel ve yerinde bir konu, emeğinize sağlık andam.

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türküz | Türkçüyüz | Atatürkçüyüz
kemal67
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 122« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2010, 12:59:48 »

Elleriyle bozkurt işareti yapacaklarına 2 yapıp üstüne de gülümseyen bir gençliğe sahibiz... Bozkurt'un anlam ve önemine ilişkin hiçbir çalışma yapılmamaktadır !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin
İşbara Alp
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2010, 17:30:11 »

Bu kitabın adı ve yazarı nedir? Temin edebilme imkanım var mı?
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.freeimagehosting.net/uploads/3a27b74f08.jpg

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gök Girsin Kızıl Çıksın!
Sayfa: [1] 2 3 ... 12
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.