BÖRÜ – MİLLİ, ŞAMANİK, BİLİMSEL VE ÖZGÜN BİR ÇİZGI FİLM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 11:45:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BÖRÜ – MİLLİ, ŞAMANİK, BİLİMSEL VE ÖZGÜN BİR ÇİZGI FİLM  (Okunma Sayısı 2837 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 30 Mart 2017, 15:50:23 »

cesaret ve emek gerektiren bir işin meydana getirilip getirilemeyeceğini, veya kimler tarafından yapılacağını hep düşündüm durdum. Ta ki MayAna Creatives‘in başlattığı KickStarter projesini görene kadar. Börü, diğer adıyla Boerue : Şamanik bir temaya ve Bilimkurguya dayalı olan Dünya’nın ilk Animasyon Serisi.


“Daha önce Türk yapımcılar milli animasyonlar yapmadılar mı?” diye sorabilirsiniz. Fakat Börü’yü diğerlerinden ayıran özellik hem yapımı hemde konusu itibariyle Türk milletinin köklerinden besleniyor ve bunu çağdaş animasyonculuğa yaraşır bir şekilde yapıyor olmasıdır.

Gelelim bu macera dolu dizinin karakterleri ve konusuna;
Tanrıları Küstürdük. Artık Dünya’ya inmiyorlar. Huzurlarına çıkıldığında kapılarını açmıyorlar, bizim ile konuşmuyorlar. Artık bizleri dinlediklerini bile sanmıyoruz. Onlar ile en son 27 sene evvel KAM ANA temasa geçti. KAM ANA’nın dediğine göre Tanrılar, üç bilim akademisini, doğanın sırlarını çalarak Gök Tanrıya meydan okudukları için bizi lanetliyorlardı.
O gün KAM ANA’ya Dünya’nın sonunu gösterdiler. Boyumuzdan büyük işlere kalkışmıştık.
KAM ANA dehşet içinde Dünya’ya dönerken, Küskün Kader Tanrıçalarının Kitabını aldı. İşte o kitapta yazıldığına göre, sonumuzun gelişine engel olabilecek tek bir kişi olabilirdi. KAM ANA’nın gökleri dinleyen kızı PAMİR ve BARS’ın yardımıyla büyük işler başaracak bir bilim insanıydı bu kişi…

Kimyacıların en bilgesi değildi o kişi ama en genç olanıydı. O kişi Dünya’da ki en iyi element avcısı DUMAN‘dı.

Ruhlar Aleminin, Kimya ve Kurgu ile buluştuğu çizgi filmde baş karakter 16 yaşında genç bir kimyager olan DUMAN aynı zamanda doğada bulunan kıymetli elementleri toplayan bir avcı. Ona bu kutlu-bilimsel uğurda yardım edenlerde var..


Adı PAMİR, o da genç arkadaşı DUMAN gibi bir avcı. Savaşçı özellikleriyle öne çıkıyor. Ok ve yay kullanmak en büyük marifetlerinden. Bu maceranın en asilerinden. Geçinmesi zor.

BARS, tam bir doğa dostu. Genç ve kaşif karaktere sahip. Hayvanlar ve böcekler ile çok iyi geçiniyor. Üstelik ayı kardeşi var.

KOZA bir kül ayısı ve BARS’ın kardeşi. En büyük yeteneği madenlerin kokusunu alabilmesi. Aynı zamanda çok güçlü ve koca yükleri taşıyabilecek kadar.


KAM ANA bu dünya ile öte dünyanın seyyahı. Uluların en bilgesi ve atarlısı. Bozulan düzeni düzeltmek uğruna savaşan kutlu mücadeleci
.

Peki bizler bu projeye nasıl destek olabiliriz;
Börü yapımcı ekibi, internet üzerinden başlattıkları Projeye Bağış Kampanyası ile 13 Mayıs 2016 tarihine kadar herkesten destek bekliyor. Börü ilk bölüm ne zaman yayınlanacak veya ilk sezon çıkış tarihi ne zaman diye soracak olursanız, MayAna Creatives’in yaptığı açıklamaya göre Ekim 2016 gibi yerli animasyon hayata geçecek. Fakat bu projeye verilecek desteğin boyutu ile çizgi filmin yayınlanma hızı arasında ters orantı olduğunu düşünürsek, bağışçılar olarak ancak bizler Börü isimli çizgi filmin çabucak hayata gelmesini sağlayabiliriz.

Bunun için hangi adımları takip etmemiz gerektiği
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
bu videoda
izah edilmiş. Aynı zamanda Börü’nün Resmi Sitesinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.boerue.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.198 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.