KIRO DAN OLSA EVLiYA SOKMA AVLUNA.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 07:14:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KIRO DAN OLSA EVLiYA SOKMA AVLUNA.  (Okunma Sayısı 5471 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
IRKIMTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 38


YA TÜRK´LÜGÜNÜ TANIRSIN!,YADA SOYSUZ´LASIRSIN.


« : 22 Ekim 2009, 20:22:54 »

BU GÜN PERSEMBE HER TÜRK´CÜ YÜ YIKAN GÖRÜNTÜLER YiNE TV HABER´LERiNi SÜSLEDi!.BEN TÜRK´ÜN EViNE SEHiT HABERi GELDi´Mi BU HABERLERi iZLEYiP SEViNC NARA LARI ATMAYA CALISAN KENDiNi ASLAN ZANEDEN KEDi BiLE OLAMAYAN KANI BOZUK´LAR YURDUMUN DÖRT KÖSESiNDE MiTiNG´LER DÜZENLEDi!.VAY BE PiC TAYiP ZATEN TÜRK DEGiL GÜRCÜ´SÜN NEDEN ÜZÜLÜRSÜN KÜRT GARDAS´LARININ MiTiNG´LERiNE?,BiZ SÖYLEYELiM YA OY KAYBEDERSEN!,DEGiLMi TÜRK´ÜN iLK BECERECEGi iT SEN SiN ONDAN.GELELiM MHP´YE SAHSEN ESKi MiLLiYETCiLERDENiM ESKiDEN TÜRKES SAG KEN iKi SAHiT GEREKiRDi TÜRK OCAGINA KABULÜN iCiN VE MiLLiYETCi KiMLiGi MAVi OLUP SADECE iCRAT VE AKTiViTESi YÜREGi TÜRK´CE VURAN´LARA KIRO´LARI MASA OLARAK KULANMAYI SEVEN TURAN´CILARA VERiLiRDi!.SiMDi ANTEPLi KEL DEVLET CIKIYOR ESMEYE CALISIYOR FAKAT YAPRAK YERiNDEN KIMILDAMIYOR!.BiRDE UTANMADAN ANTEPLiYDiM KÜRT DÜM ARTIK ADANALI´YIM DiYEBiLiYOR.PiCLER BiRLiGi BiZE MEZAR KAZIYOR,BAKALIM ZAMAN iCERiSiNDE O KUYUYA KiM GiRECEK.VATAN iKi MiZDEN BiRiNE FAZLA YA TÜRK IRKI YADA MiKROP KIRO´LAR.SABIR KALMADI TÜKENiYOR iC SAVAS CIKSA DA KURTULSA NESLiMiZ BU iT SOYLU HIRBOLARDANGünümüze kadar kürt tehlikesi yalnızca terör bazında, eğitimsiz insanlar düzeyinde yaşanmıştır ve birçok şehit pahasına da olsa ordumuzun gücü sayesinde bu tehlike azaltılmıştır. Ama daha büyük ve daha sinsi tehlike çok yakınımızdadır: Eğitimli kürtler.

Hukuk fakültesinden mezun olan kürtler avukat olmanın yanısıra hakim, savcı ve noter de oluyorlar. Siyasal bilimleri bitirenler kaymakam, vali oluyorlar. Polis akademilerini bitirenler komiser oluyorlar. İktisadı, işletmeyi bitirenler üst düzey yönetici oluyorlar; tapuya, kadastroya giriyorlar. Eğitim fakültelerini bitirenler ögretmen oluyorlar. Dil tarih fakültelerini bitirenler tarihçi oluyorlar. Bunların bir kısmı devlet içerisinde önemli noktalara kadar çıkıyorlar. Tayyip Erdoğan başbakan olmadan önceki Amerika ziyareti sırasında övünerek T.B.M.M.'nin %60'nın kürtlerden oluştuğunu söylemedi mi?

Kilit noktalar kürtlerin ellerine geçmeye başladı. Eskiden de vardı ama azdı. Türklere, Türk düzenine karşı çıkacak güçte değillerdi. Şu anda ise kitlesel olarak artıyorlar. Gayri meşru yollarla mafyacılıktan, genelev patronluğundan, uyuşturucu ve kadın ticaretinden, pavyon ve kumarhane işletmeciliğinden, silah kaçakçılığından elde ettikleri paralarla sermeye sahibi de olmaya başladılar. Avrupalı ve Amerikalı patronlarının katkılarını da unutmamak gerekir.

Maddi gücü eline geçiren kürtler tarafından Türklere uygulanan "milliyetçilikten soğutma" politikaları sayesinde Türkler özlerinden uzaklaştırılırken, kürt ırkçılığı temelinde yetiştirilen kürtler ise büyük bir kin ve nefretle kendi yollarında ilerlemeye çalışıyorlar. Terörizmi kürtlerin sözde yoksulluğuna ve ezilmişliğine bağlayan zihniyetlere göre paraya kavuşan, rahata ulaşan kürtlerin terörizmden uzak durması gerekir. Ama bu tez geçerli değil. Çünkü çok lüks semtlerde yaşayan, büyük şirket sahibi, lüks araç sahibi olan kürtler terörden uzaklaşmıyorlar. Tam tersine teröristleri besliyorlar. Onlara maddi kaynak sağlıyorlar, geceler düzenliyorlar. Filmler çekerek kürt kültürünü yaymaya çalışıyorlar. Onlar büyük kürdistan hayaliyle hızla ilerlerken bizlerin önüne dikilip "Milliyetçilik ayıptır, geçmişte kalmıştır, Türküm demekten utanmalısınız, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, halkların kardeşliği önemlidir" diyorlar.

Madem biz kürtlerle kardeşmişiz, Leyla Zana neden Talabani ve Barzani'ye gönderdiği mektupta "Halkımızın acısını paylaşıyoruz, ilerleyişimizi kimse engelleyemez" türünden ifadeler kullanıyor? Demek ki Leyla Zanalar, vs. bilinçsiz Türklere aşılanmaya çalışıldığı gibi bizim halkımız, kardeşimiz değil, Barzanilerin, Talabanilerin kardeşi, halkı.

Gerçekten bir çok Türk bu durumun farkında değil. AB pasaportlarıyla, malla mülkle, parayla satın alınan sözde aydınlarımız (!) Türk toplumunu milliyetçilikten soğutmaya çalışırken, kürtler büyük kürdistan hayaliyle, bilinciyle yetiştiriliyor. Güç dengeleri Türkler aleyhine hızla bozuluyor. Milli yozlaşmanın had safhasına ulaştığımız günümüzde, bu süreci basın-yayın organları hızlandırıyor. Artık insanlar televizyondaki kürtçe şarkılara, dizilere tepki göstermez oldu. Yılmaz Erdoğan utanmadan T.B.M.M. girişinde kürt şivesiyle konuşuyor, şakalar yapıyor ve "Oh olsun, nasıl da kürtlüğü yüceltiyorum; filmimi Türklere seyrettirip alkışlatıyorum" dercesine atıp tutuyordu. (Gerçek anlamda eleştirmenler ve filmi izleyen kişiler filmin çok basit ve berbat olduğunu söylüyorlar. Hatta bir uzman "film berbat ama Yılmaz Erdoğan kendini iyi pazarlıyor, yoksa film beş para etmez" diye yazmıştı.)

Bir tarafta Türklük bilincinden inanılmaz bir hızla uzaklaşılması nedeniyle her gün daha da yoksullaşan biz Türkler; diğer tarafta ise kürtlük bilinciyle yetişen ve gayri meşru yollardan sermayeyi de ele geçiren kürtler... Hakim, savcı, avukat olan kürtler tabi ki kürt teröristleri koruyacaklar, onların eylemlerine göz yumacaklar. Çalıştıkları bölümlere kendi soydaşlarını dolduracaklar; tapu, kadastro onların eline geçecek.

Öğretmen olan kürtler, gencecik çocuklarımıza Türk kültürü yerine kürt kültürünü aşılıyorlar. Düşünebiliyor musunuz kürt öğretmenin elinde yetişen Türk çocuklarının geleceklerini? Tarihçi olan kürtlerin tarihi kendi lehlerine değiştirme çabaları olmayacak mı? Tarihi kendi kürtlük bilinçlerine göre yazmayacaklar mı dergilerde kitaplarda? Bunlar güvenilir insanlar mı ki her şeyimizi onlara teslim ediyoruz ve milletimizi Türklük bilincinden uzaklaşmalarına göz yumuyoruz?

Zenginliklerine zenginlik katan sözde aydın kesim basın-yayın organları yoluyla büyük bir savaş veriyor. Bu savaş, "hangimiz daha fazla Türk'ü Türklük'ten uzaklaştırabileceğiz, hangimiz kürt kültürünü Türkler arasında daha fazla yayabileceğiz" savaşıdır. Evet sözde aydınlar böyle bir yarış içindeler. Hatta yarışı daha da kızıştırmak için çesitli ödül törenleri düzenleniyor. Bu sözde aydınlar aptal olsalardı kafaları bu kadar kurmazlığa çalışmazdı. Niyetleri farklıdır ve her zaman ısrarla üzerinde durduğum gibi soylarında gayri Türklük vardır. Bunlar gerçek Türk değillerdir.

Annesi Macar, babası Romanyalı olan bir kişinin, damarlarında azıcık Türk kanı olduğu için gözlerinin parlamasına; Lübnan asıllı bir diğerinin 3-5 kuşak önceki bir atası Türk olduğu için övünmesine şahit oldum. Genetik yapılarında birazcık Türklük bulunan kişiler dahi "Türk" adından etkilenerek gözleri parladığına göre bu sözde aydınların Türk olması imkansız.

Sonuç itibariyla Türklük bilincine sahip olan Türklere çok büyük bir görev düşüyor. Kürt tehlikesini toplumumuza anlatmak ve bir şekilde anlamalarını sağlamak zorundayız. Beyinleri ümmetçilikle uyuşturulmuş ve yoksulluk çemberine sokularak geçim derdinden başka birşey düşünemez hale getirilmiş soydaşlarımıza "Kilit noktaları kürtler ele geçiriyor, Türklüğün yarınları için tehlike arz ediyorlar." dediğinizde sizi anlamak istemeyecekler; "Biz din kardeşiyiz, müslüman müslümana zarar vermez" diyeceklerdir çünkü Türklerin milli bilinçlerini köreltebilmek amacıyla yegane kardeşlik türü olarak din kardeşliği ögretiliyor. Ama bıkmadan, yılmadan topluma bu tehlikeyi göstermek zorundayız. Tehlikenin bu yönünü önce biz çok iyi kavramalıyız ve toplumun psikolojik yapısına uygun anlatma şekilleri, yolları bulmalıyız.
atam ATSIZ´IN SEVDiGiM BiR SiiR´i iLE KANDAS´LARIMA HAYIRLI PAYLASIM´LAR DiLERiM!.SEVGiM SADECE ASiL SOYLU TÜRK´LÜGÜMÜN OLSUN VARLIGIM IRKIMA HiBA OLSUN.
   TÜRK KIZI

Pınar başına geldi
Bir elinde güğümü;
Çattı yay kaşlarını
Görünce güldüğümü,
Bağlamıştı gönlümü
Saçlarının düğümü.
Bilmiyordum bu örgü
Acaba bir büyü mü?

Sordum: Nerdedir yerin?
Nedir senin değerin?
Yedi kral vurulmuş,
Ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın
Bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak
Göklere derin derin:

Kralların taçları
Beni bağlar büyü mü?
Orduları açamaz
Gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem
Şu öksüz Türklüğümü...

     1942
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2009, 20:28:36 »

 Türkiye GökTürk KURT Güzel değerlendirmeler yapmışsın Kandaş. bunlara çok dikkat etmemiz lazım. Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
IRKIMTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 38


YA TÜRK´LÜGÜNÜ TANIRSIN!,YADA SOYSUZ´LASIRSIN.


« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2009, 21:01:51 »

VAROL ÖTÜKEN´Li BiLGE KANDAS´IM YiNE SiLAHIMI YGLAYIP,JARJÖRÜ DOLDURDUM DERDiMi SANALDA iLK KENDiMDEN OLAN´LARLA PAYLASAYIM DEDiM YOL ARKADASI OLUP CEVAP´LADIN SAG OLSUN BUDUNUMUZUN GURURLU IRKDASLARIMIZI.KARANLIK CÖKTÜ BEN NEDENSE PUSLU VE KARANLIKDA YANLIZ DOLASMAYI SEVERiM!.TABi BiRBiRiMiZE HABER VERDiGiMiZ BELi YILLARiCiNDE KAZANDIGIMIZ ATSIZCI VE TURANCI BOZKURT VE ASENALAR HEP BiRBiRiMiZDEN HABERDAR OLMASINA ÖZEN GÖSTERSELERDE.NEREYE BAKSAM KIRO KAYNIYOR GECDiGiM YERDE YOL DEGiSDiREN MiKROPLAR BU GÜNLER YANIMDAN GECMEYE BiLE CESARET EDEBiLiR DURUMA GELDi.iYi AZDILAR!.COK MERAK EDiYORUM iLK KURSUN BU ACILIM SACMALIGINDA KiM TARAFINDAN SIKILACAK?.BiZDEN BiRi OLURSA iKi GÜNDE UNUTURULIR.KIRO´LARDAN BiRi OLURSA KAHRAMAN iLAN EDiLiR.MORAL BOZUK
DÜZEN BOZUK,
SiSTEM BOZUK!.
HERSEY TÜRK´LÜGÜME KARSI CEPHE ALMIS,HEPSi BiRDEN ELLERiNDEN GELENi YAPIYORLAR!.
SiMDi ANLADIM BiZi YARADIP ÖVEN,BiZi DURDURUP ENGELLiYOR!.
YOKSA BU PiC´LER DiSiMiZiN KOVUGUNU DOLDURMAZ.
AMPÜL CÜ PC TAYiP YÜZÜNDEN DiNSiZLESME SÜRECiNE GiRDiGiMiN FARKINA VARDIM!,AMA GERCEK SU Ki BUNLAR iSLAMiYETi CHP Li LERiN ATATÜRKÜ SEVDiGi GiBi ANCA KALKAN OLARAK KULANIP TÜRK,TURAN DAVASINI ENGELEME SÜRECiNE ESKi JiTEM´Ci ADANA DA VAAZ VEREN BiR ZAMANLARIN YOKSUL iLAHiYATCISI FETULLAH GÜLEN KiROSUNUN EKTiGi TOHUMLAR MEYVE VERDi.YILANIN BASINI EZMEZ SEN BASINA PiSLiK OLUR.BELAYA KURBAN OLAYIM BU iT SÜRÜSÜ iNSAN GiBi CARPISMASINI DA BiLMEZ CÜNKÜ MAYALARI BOZUK!.SAYGILAR ve HAYIRLI GECELER MUTLULUK´LARIN TÜMÜ SADECE IRKIMIZIN OLSUN!.KALAN YOL ARKADAS´LARIMIZA HAYIRLI PAYLASIM´LAR DiLERiM.TEKiN ATAK.SEVGiM SADECE TÜRK´ÜMÜN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 21:07:53 »

SEN DE VAROL SEVGİLİ KANDAŞIM.


                                    VARLIĞIN VARLIĞIMA ARMAĞAN OLSUN ! ESEN KAL SONSUZA KADAR  Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 21:09:49 »

Bunlanmışsın kandaş.Bunlanmakda var bu davada ama yüreklerimizin yakında serinlemesi için gün kutu bize bir şeyler getirecek.Çadır kurar gibi devlet kuran Türküz biz dostda düşmanda tanır bizi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
nihal
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 188« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2009, 21:24:23 »

Yüreğine sağlık kandaşım , bizim yüreklerimize tercüman oldun ...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Zulmün topu var, güllesi, kal'ası varsa,
Hakkın da bükülmez kolu, dönmez yüzü vardır.
Göz yumma güneşten, ne kadar nuru kararsa,
Sönmez edebî her gecenin gündüzü vardır.
IRKIMTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 38


YA TÜRK´LÜGÜNÜ TANIRSIN!,YADA SOYSUZ´LASIRSIN.


« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2009, 20:34:13 »

KUSURUMA BAKMAYIN IRKIM GÖRDÜMKi GAZi ANTEPLi KIROLAR BiLE DALMIS NiYETLERi HEP AYNI NEREDE BiRLiGiMiZ SiNSi CE iCiMiZE GiRiP KÜFÜRLERi YALAYIP YUTUYORLAR!.DAYANAMADIKLARI AN KORKUDAN TATLI VE YALAKA ÜSLUB KULANIYORLAR KIRO BiZ DiNSiZ DEGiLiZ,BiZi DiNiMiZDEN SOVUTAN AKPiCLERDiR!.ATSIZ ATAMIZ BiLE ELiMiZDE NAMAZ KILARKEN FOTORAFLARI VAR CAHALET NE KÖTÜ!.BiZ ÖNCE BiZiM KANIMIZDAN TÜRK ASILI OLSUN HANGi DiNE MENSUP OLURSA OLSUN DiYORUZ.TEMEL FiKRiMiZ´DiR NE BiLSiN KIRO.SAYGIM ASiL SOYLU SOYUMUN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tarakan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2010, 11:38:29 »

Kürtler, tarih boyunca eşkiyalık yaparak İran Irak arasındaki dağlarda mağaralarda yaşamış sapık bir topluluktur. Aslen Fars kökenlidirler ancak eşkıyalıkları ve sapıklıklarından dolayı bunları hiçbir millet aralarında barındırmamış ve kovmuşlardır. Bunlar Zagros dağlarındaki mağaralara sığınmış oralarda sapık yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Tek geçim kaynakları eşkıyalıktır. Kürtlerde ensest ilşkiler çok yaygındır, hemen hepsi cinsi sapıktır ve doğuştan katil tabiatlıdır. (‘’ Hz. İbrahimi ateşe atması fikrini Nemruta bunlar vermişlerdir, çok zalimdirler, insanlara işkence etmekten çok zevk alırlar. Kürtler bu günde zalimliklerine devam etmektedirler, bunların en Salihlerine bile selam vermek caiz değildir.’’ İsmail Hakkı Bursevi Hz. )
Kürtler yaşadıkları yerde başka insanları yaşatmazlar öldürürler. İnsanlar bitince hayvanları öldürüler , sonra ağaçları bitkileri yok ederler. Daha sonrada birbirlerini öldürürler. Hiçbir şey üretmezler .Bunlar eğitilebilir değillerdir. Bunlardan doktor mühendis. Öğretmen olmaz . olanlar sahtekarlıkla zorbalıkla diploma alırlar. Kürt doktor hastasına, kürt öğretmen öğrencisine tecavüz eder. Bu yüzden Kürtlerin tarih boyunca nüfusları artmamıştır. Çok üremelerine rağmen, sürekli birbirlerini öldürmüş lerdir.
Yavuz Sultan Selim döneminde bunları , Alevi Türkmenlere karşı kullanmak için Osmanlı Güneydoğu Anadoluya  yerleştirmiştir. Böylece Kürtler mallarını ürünlerini yağmalayacakları medeni insanların ( Türkler ve Ermeniler) komşuları olma şansına sahip olmuşlardır. Yavuz dönemine kadar Güneydoğunun hiçbir yerinde bir tek kürt bile yoktu.
Yavuz döneminden sonra dersim yöresindeki alevi  Türkmenlerde Kürtlere tanınan imtiyazlardan dolayı Kürtlerle karışarak Kürtleşmişlerdir.
Ancak Türk ve Ermeni halkı zaman zaman silahlanarak eşkıya tedip hareketleri düzenleyerek Kürtleri  en azından şehirlere sokmamışlardır. Bu yüzden Osmanlı döneminde de Kürtlerin nüfusları çok fazla artmamıştır. Ancak Ermenilerin Türkleri katletmesi ve devletin Ermenileri tehcirinden sonra, boşalan yerleri Kürtler işgal etmişler ve bir kısım Türk ve Ermeniyide katletmişlerdir. Boşalan şehirlere ve köylere konan Kürtler hızla çoğalmaya başlamışlardır.
Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra ise, Kürtler Türkiye vatandaşlığı statüsüne kavuşmuşlar, devlet her türlü imkanı sağlık eğitim vb. götürmüş ve kürt nüfusu hızla artmaya başlamıştır. Çünkü artık hastalıktan ölmüyor, temiz  evlerde oturuyorlardı. Birbirlerinide öldürmüyorlardı çünkü etrafta bolca öldürecek Türk vardı.
Güneydoğuda öldürecek malını yağmalayacak, Türk kalmayınca aşırı artmış olan kürt nüfus Türkiyenin büyük şehirlerine sahil bölgelerine gelmeye başladılar. Ve buralarda kürt mahalleleri oluşturdular. Kürt olmayan hiç kimseyi orda barındırmıyorlar. Polis bile giremiyor, böylece silahlı teröristlerini bile rahatça aralarında barındırabiliyorlar. Batıda artık tehditle herkesi yıldırabiliyorlar. Her gelir kaynağını ele geçirebiliyorlar. Şehirlerimiz şimdiden yaşanmaz hale geldi. 10 yıl sonra dahada kötü olacak.
Eğer Cumhuriyet kurulurken, Kürtlerin o zaman istediği , nüfuslarının çoğunlukta olduğu bölgelerde Hakkari ,Van ,Diyarbakır, Mardin,Urfa, Elazığ, Maltya  da ayrı bir devlet kurmaları kabul edilip, dersim Kürtleri de oraya gönderilip ordaki Türkler bu tarafa alınsaydı. Bugün hiçbir şekilde sorunumuz olmayacağı gibi Kürt nüfusuda hala 3 milyon civarında olacaktı. Çünkü Kürtler  ancak başkalarının kanını emerek yaşayan asalaklar oldukları için başkasını bulamayınca birbirlerini yiyeceklerdi.
Çare Türk Nüfus artışının Kürtlerden de çok olması ve milyonlarca kişiden oluşacak profesyonel anti terör timlerinin her yerde görevlendirilmesi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.198 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.