Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Sağlık => Konuyu başlatan: 0707 üzerinde 24 Eylül 2013, 21:35:14Konu Başlığı: Kostik
Gönderen: 0707 üzerinde 24 Eylül 2013, 21:35:14
(http://k1309.hizliresim.com/1f/s/szpvv.jpg)

Sodyum hidrostik solidi, kısaca ticari adıyla kostik. Hanımlar saf halde lavabo açıcı olarak kullanır. Onun haricinde bulaşık makina deterjanından yağ-çöze kadar birçok temizlik ürünlerinde endüstriyel alanlardaki çeşitli maddelerin içeriğinde bulunur. Kimyada NaOH formülüyle gösterilir. Suda kolayca çözülüp yumuşak kaygan bir çözelti oluşturur. Ph derecesi yüksektir. Asit değil bazdır ama piyasadaki en güçlü baz olduğundan asitten tehlikeli bir maddedir. Çözüldüğü suyu kısa sürede 50 santigrad derece yükseltir.
 İyi bir dezanfekte aracı olduğundan yaşamımızın her alanında çıkabilir. Bu yüzden hanımların bulaşık yıkarken bile eldiven kullanmasını önemi büyüktür. Çok ciddi yaralanmassanız ama belli olmaz kostiğinin reaksiyona girmesi eti eritecek kadar etkilidir. Suyla karıştığında ortaya çıkan buharın solunum yollarını tahriş eder. Bu yüzden lavabo açıçı olarak kullananların maske takması önerilir.


Konu Başlığı: Ynt: Kostik
Gönderen: açina üzerinde 24 Eylül 2013, 21:59:21
Teknoloji ve bilim ilerledikçe, ne yazık ki insan sağlığı da giderek  tehdit altına giriyor. Kanser gibi  henüz tam anlamı ile tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıkların, bu tür kimyasallar sonucu geliştiğini tüm bilim adamları söylüyor. Hem beslenme , hem günlük yaşamımızda doğal yöntemlere başvurmak en iyisi ama insanoğluna getirdiği kolaylıklar yüzünden vazgeçemiyoruz.


Konu Başlığı: Ynt: Kostik
Gönderen: 0707 üzerinde 15 Kasım 2013, 18:20:11
(http://o1311.hizliresim.com/1h/h/ukjk8.jpg)
Bugün karşılaştığım bir durum. Kuş biz moladayken 3.5 tonluk kostik oranı yüksek bir ürünün içine düşmüş.Zavallı çıkamayıp bir moladan gelinceye kadar yanı yarım saatte bu hale gelmiş. Tüyleri, gözü hatta eti yer yer erimiş kanadı kopmuştur. Biraz daha dursa sadece kemikleri kalacaktı...