Doktorlar artık muayenehane açamayacak
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ocak 2021, 07:19:03


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Doktorlar artık muayenehane açamayacak  (Okunma Sayısı 3073 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sonturk
Ziyaretçi
« : 18 Temmuz 2010, 12:38:57 »

Alıntı
"Bir doktoru mesai saati içinde özel muayenehanesinde görürsem gereğini yapacağım"
17 Temmuz 2010 Cumartesi, 18:36:56


Anayasa Mahkemesi'nin doktorlara getirdiği tam gün uygulamasını kısmi iptal kararının subjektif olduğunu belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yasanın yüzde 80'lik kısmının uygulanabilir hale gelmesini olumlu bulduğunu belirtti. Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendiren Bakan Akdağ, 30 Temmuz'dan sonra mesai saati içinde vatandaşın sağlık hakkını vermesi gereken doktorların özel muayenehanesinde görüldüğü takdirde tutanak tutularak gereğinin yerine getirileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anayasa Mahkemesi'nin tam gün yasası ile ilgili kararını değerlendirdi. Kararın yapmak istediklerini yüzde 20 oranında olumsuz etkilediğini vurgulayan Akdağ, vatandaşa çile çektirenlere artık ‘dur’ denilmesi gerektiğini belirterek “Mesai saatinde muayenehanede görülen doktor kendi kurumumda çalışıyorsa gereğini yerine getiririm. Silahlı kuvvetlerde çalışıyorsa oraya ya da YÖK'e bağlı ise oraya göndereceğim. Sağlık Bakanı olarak sürekli bu meselenin peşinde olacağım.” dedi.

“Yeter artık. Bu millete çektirilen çile yeter. Bu milletin muayenehanelere gidecek bıçak parası verecek gücü yok.” diyen Bakan Akdağ, yüzde yüzlük düzeltme isteklerinin yüzde 80'nin gerçekleştiğini söyledi. Sağlık Bakanlığı'na bağlı 26 bin doktordan 3 bin 500'ünün muayenehanesinin olduğunu ve bunların artık kapanacağını vurgulayan Akdağ, “Vatandaş ekstradan ücret ödememiş olacak. Yasanın sadece üniversite hastaneleriyle ilgili kısmı olumsuz. Geneli olumlu.” dedi. Mahkemenin öğretim üyelerinin zorunlu ders saati sayısını iptalinin tıp eğitimini sekteye uğratmayacağını dile getiren Akdağ, “Bu iptal önemli değil. Çünkü yasaya ve verilen karara göre öğretim üyeleri kendi mesaileri bittikten sonra özel işyerlerine gidebilecekler.” şeklinde konuştu.

Tabipleri Birliği'nin bu iptal kararının devlet hastanesi doktorlarını da kapsadığı yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Akdağ, “Tabipler Birliği Hekimleri hukuk dışı davranmaya teşvik ediyor ve provokasyon yapıyor. Yapmasınlar. Değerli hekimlerimiz bundan zarar görür.” Uyarısında bulundu. Anayasa mahkemesinin gerekçeli kararını beklediklerini kaydeden Akdağ, “Merak ediyorum. Acaba üniversite hocalarının özel muayenehane açmasını anayasanın hangi ilkesine dayandıracaklar? Bu gerekçelerin gecikmesi çok mahzurlu. Bu gerekçeler yazılmalı ve kararlar öyle verilmeliydi.”

BUNLAR HALKÇI FALAN DEĞİLLER
Yüksek mahkemenin kararına uyacaklarını belirten Bakan Akdağ, CHP'nin başvurusu üzerine alınan kısmi iptal nedeniyle ana muhalefet partisini sert bir şekilde eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başka konularda olduğu gibi tam gün yasası konusunda da gelgitler yaşadığını belirten Akdağ şöyle konuştu: “CHP'nin bu başvuruyu ne mantıkla yaptığını anlamak mümkün değil. Sayın Kılıçdaroğlu, şimdi ‘anayasa mahkemesinin iptal gerekçelerini dikkate alarak yeni bir düzenleme getirirlerse buna destek veririz' diyor. Ancak mahkemenin kararı bunu düzeltmeyi imkansız kılıyor. Bunu sayın Kılıçdaroğlu da biliyor. Ama hep yaptığı gibi halkı aldatmaya çalışıyor. O bunu hep yapıyor. Ben genel başkan olmayacağım dedi tam tersi çıktı. Aslında tamgün ile ilgili bir pişmanlık hali görüyorum. Bunlar halkçı falan değiller. Halkı aldatıyorlar. Gerçek yüzleri tamgün yasasına yaptıkları iptal başvurusuyla ortaya çıktı. Kime yaranmaya çalışıyorlar. Muayenehanesi olan az sayıda doktora. Ama yarın sandıkta halkımız bunun hesabını sormayacak mı? Soracak ben bundan eminim.”

Tabipler Birliği'nin durumunu da değerlendiren Bakan Akdağ, “Bir yandan sosyalist olduklarını iddia ederler öbür taraftan vatandaşın zararı için çalışırlar. Çok yaman bir çelişki. Sağlık hakkı satılamaz diyorlar. Ama istekleri aslında bu hakkın satılması.” dedi.
Yasanın öğretim üyelerini diğer memurlardan farklılaştırdığını belirten Akdağ, “Doktorlar gibi diğer öğretim üyeleri de tam gün çalışacak ancak mesaileri bittikten sonra başka bir iş yapabilmesinin yolu açıldı. YÖK hukukçuları bu kararı inceleyecekler. Mahkemenin aldığı bu karar, üniversite hocalarının kafalarına göre dışarıda çalışmasını da getirmemeli." şeklinde konuştu.

Cihan

Köle gibi çalıştırılacak artık toplumun her kesimi. Eğer AKP iktidara yine gelirse tüm alanlarda sözleşmeli sisteme geçişi düşünecekler. Yavaş yavaş özelleşecek her alan. Bu bilinçsiz halkımız sanırım ancak o zaman akıllanacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
sonturk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2010, 12:45:28 »

Bu adam sigara yasağı esnetilirse, sigaraya bağlı rahatsızlıkları SGK kapsamından çıkartırız da dedi çok yakın zamanda. Böyle akılsız insanlar işte başımızda. Sen önce büyük şehirlerdeki fabrikaları vs. denetle. Onlardan çıkan gaz da en az sigara kadar zararlı.

Üstelik en önemlisi de büyük şehirlerin hepsinde AKP'nin dağıttığı kalitesiz (linyit ve türevi) kömürlerin yakılmasından dolayı. Kışın kitlesel zehirlenme yaşıyoruz zaten yeteri kadar. O inan ömrümüzden seneler alıyor sayenizde. Eskiden böyle değildi. Artık kışın dışarı çıkamıyoruz hava kirliliğinden sizin yüzünüzden.

Ulan domuz gribi diye ülkeyi bu kadar zarara uğratan adam nasıl olur da bunları düşünemiyor diye düşünüyor insan...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2010, 12:49:46 »

              Kandaşım, bunlar ne diyorsa karşısındayız doğrusu ancak gerçekliğe bakarsak doktorlarımızda ipin ucunu kaçırmasınlar bence. Ben Tıp olayına uzak değilim. Eşim yıllardır tıp alanı içinde çalışıyor. Bizler toplumumuzun Türksoyunun her parçasının mükemmel olmasını savunuyoruz. Bu yoklukta hekimlerimizinde yurttaşın sorunlarının bilincinde olması beklentimizdir. Yoksa her parçamızın en iyi olması kıvancımızdır. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.122 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.