Kalp Hastalığının Belirtileri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 10:03:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kalp Hastalığının Belirtileri  (Okunma Sayısı 3019 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türkşat1926
İlteriş Kağan
Bölüm Başkurtu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 59« : 13 Aralık 2013, 00:48:48 »

1. Göğüs ağrısı veya göğüs rahatsızlık Birkaç belirtileri göğüs ağrısı daha fazla endişe verici bulunmaktadır. Birçok insanın zihninde, göğüs ağrısı kalp ağrısı eşittir. Ve diğer pek çok şartları göğüs ağrısı neden olur, kalp hastalığı çok yaygın - ve böylece tehlikeli - bu göğüs ağrısı belirti el olarak dışarı işten asla önemsiz olmak. "Göğüs ağrısı" imprecise bir terimdir. Genellikle, sıkma, uyuşma veya göğüs, boyun, veya üst karın başka rahatsızlık boğulma herhangi bir ağrı, basınç tanımlamak için kullanılır ve genellikle çene, kafa, kol ya da ağrı ile ilişkili. Bir gün veya hafta ikinci az gelen, sık veya nadiren oluşabilir ve sürebilir düzensiz veya tahmin oluşabilir. Göğüs ağrısı Bu tanım elbette çok muğlak, ve siz, kalp hastalığı birçok tıbbi durumlar bir yana, bu gibi semptomlar üretebilir bekliyor olabilir. Göğüs ağrısı nedenleri Zaman göğüs ağrısı Acil sayılır?
2. Kalp çarpıntı Çarpıntı, kalp atışı alışılmadık bir duyarlılık, son derece yaygın bir belirtisidir. Kim çarpıntı şikayet Çoğu kişi ya da kalp atışı "atlar" olarak (yani, bir duraklama, genellikle özellikle güçlü beat tarafından takip) veya bunları açıklamak gibi dönemleri ve / veya düzensiz kalp atışı hızlı. Çarpıntı kişilerin çoğu kardiyak aritmi bazı türü - anormal kalp ritimleri var. Orada aritmi birçok tür, ve hemen hemen tüm çarpıntı neden olabilir, ancak çarpıntı en sık neden olan atriyal erken kompleksleri (PACS), erken ventriküler kompleksler (PVC), atriyal fibrilasyon bölüm, ve supraventriküler taşikardi (SVT) bir bölüm. Ne yazık ki, zaman zaman, çarpıntı ventriküler taşikardi gibi daha tehlikeli kalp aritmi, sinyal olabilir. Kalp Aritmiler Anlamak In-Derinlik: çarpıntı
3. Baş dönmesi ya da baş dönmesi Sersemlik veya baş dönmesi Episodes, anemi (düşük kan sayımı) ve diğer kan bozuklukları, dehidratasyon, viral hastalıklar, uzun süreli yatak istirahati, diyabet, tiroid hastalığı, sindirim bozuklukları, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, damar hastalığı, nörolojik bozukluklar da dahil olmak üzere birçok nedeni olabilir , dysautonomias, vasovagal bölüm, kalp yetmezliği ve kardiyak aritmi. Çünkü çok farklı koşullar herkes gerektiğini bir doktor tarafından ayrıntılı muayene ve eksiksiz olması sersemlik veya baş dönmesi bölümleri yaşıyorsanız bu belirtiler, üretebilir. Ve bozuklukları pek çok organ sistemleri bu belirtiler, iyi bir genel dahiliye veya aile doktoru neden olabilir başlamak için en iyi yer olabilir.
4. Senkop (Bayılma / Bilinç kaybı) Senkop bilinç, bayılma ya da ani ve geçici kaybolmasıdır. Bu bir ortak belirtisidir - insanların çoğu en az bir kez hayatlarında pass out - ve genellikle ciddi bir tıbbi sorun göstermez. Ancak, bazen senkop, bu nedenle zaman senkop bunu neden anlamaya önemlidir oluşur hatta tehlikeli yaşamı tehdit gösterir. Senkop nedenleri dört ana kategoriye: halinde gruplandırılmış olabilir nörolojik, metabolik vazomotor ve kardiyak. Bunlardan sadece kardiyak senkop genellikle ani ölüme yol açar. Kalp-İlgili Senkop Non-Kardiyak Nedenler ve Senkop Vazomotor Senkop, bu semptom kadar en yaygın nedeni ile.
 5. Yorgunluk, letarji veya gündüz uyku hali Yorgunluk, uyuşukluk veya uyuklama (gündüz uykululuk) çok yaygın belirtileri vardır. Halsizlik veya uyuşukluk düşünülebilir olarak bir yetersizlik bir normal düzeyde işleyen devam etmek. - Ya da daha kötüsü uyuklama, ek olarak, bir ya uyku craves ima, bulur kendini aniden uykuya, bir koşulu Narcolepsy - gündüz olarak bilinir. Ise yorgunluk ve uyuşukluk kalp hastalığı belirtileri olabilir (özellikle, kalp yetmezliği), bu ortak ve spesifik olmayan belirtiler vücutta hemen her organ sisteminin bozuklukları nedeniyle olabilir. Amacıyla belirli bir neden aşağı bağlantılarını başlamak için baş dönmesi ve baş dönmesi, yorgunluk ve uyuşukluk olan bireyler benzer bir genel tıbbi değerlendirme gerekir. Uyuklama genellikle gece uyku bozuklukları ile uyku apnesi, huzursuz bacak sendromu ya da uykusuzluk gibi neden olmaktadır. Tüm bu uyku bozuklukları, ancak, daha fazla kalp hastalığı olan hastalarda yaygındır.
6. Nefes darlığı Nefes darlığı en sık kardiyak veya pulmoner (akciğer belirtisi) bozukluklar olduğunu. Kalp yetmezliği ve sık sık nefes darlığı üretmek koroner arter hastalığı. Gayret ile nefes, bir genel deneyim darlığı veya düz sırtlarında yatan kalp yetmezliği olan hastalar. Ayrıca gece için aniden uyanıp nefes nefes nefese bir durum paroksismal nokturnal dispne olarak da bilinir. Kapak hastalığı veya perikardiyal hastalık gibi diğer kalp koşulları, olabildiğince kardiyak aritmi bu belirti üretebilir. Birçok akciğer koşulları akciğer ve göğüs duvarı arasında (sıvı birikimi), astım, amfizem, bronşit, zatürre veya plevral efüzyon dahil, nefes darlığı üretebilir. Nefes darlığı hemen her zaman önemli bir tıbbi sorun bir işareti ve her zaman bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türklük; Türklüğü ve Türk` ü sevmekle başlar ve uğrunda ölmekle biter ancak !

Hüseyin Nihal Atsız..
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 979« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2013, 08:17:07 »

15-16 sene once akcigerlerimden bir rahatsizlik yasadim, geceleri gogsumde batma, ve derin nefes alamama gibi alametler ile basladi.
Nefes alirken hemen oksurmem gerekiyordu. Cok genctim daha 20-21 yaslarindaydim onemsemedim ilk zaman.
Cocukluktan beri hep spor yapmistim, cok saglikliydim. Hastalikta neymis, ben hasta olamazdim, olamam saniyordum daha dogrusu.

Gun geldi doktora gitmeye karar verdim, rontgenlerden sonra doktor durumun ciddi olabilecegini akciger zarinda iltihap gibi sivi oldugunu, ilerledigini soyledi. 2 hafta antibiyotik kullandim, cok halsizdim zayiflamaya baslamistim. Dermanim takatim mecalim yoktu,
adeta kipirdamak bile gelmiyordu icimden.
Antibiyotik tedavisi bitince doktor iki tane secenek var dedi, akcigerlerinin "plevra" denilen zarinda biriken iltihabi almak icin.
Birincisi ameliyatla yani gogsunu acacaklar, digeri nedir dedim. Sirtindan igneyle alinabiliyor dedi.
Ameliyat olmak istemiyordum ama o sirtimdan igneyle nasil akcigerime girebilirlerdi, uyusturmadan, uyusturma imkani yok bu durumda
ayik olmak sart, kendini kasmamak gerek, ufak bir yanlista igne kirilabilir baska seyler olabilir.

Bir hastabakici gibi iri yari Hollandali onden bana sarilir gibi kollarimi kilitledi, doktor kipirdamayacagimi anlayinca igneyle yaklasti.
kafami hafif cevirdim, igne okulda kullanilan cetvel gibi 40cm var gibiydi. Ya da bana oyle gorundu, daha kisa olabilir.
Igneyle ilk girdiginde sirtima, her santimde muthis bir aci hissettim, zaten korkarim igneden filan.

Hayatimda hic ama hic duymadigim bir cesit aciydi bu, sonra igneyi tekrar cekerken , ignenin siringasi kanli bir sivi ile dolmustu.
Kan olmadigi belliydi cunku rengi daha farkliydi. Hollanda'da "punctie" diyorlar bu tedavi yontemine, Turkcesini bilmiyorum ama
"punctie" kelimesi direk cevirsem Turkcede galiba punksiyon olmali.

Sonra iyilestim yani toplam 2 hafta antibiyotik ve ayakustu o inanilmaz aci veren sirtimdan igneyle cigerime girmis beni 5 dakikada
iyilestirmislerdi. Pirpirikli oldugumdan galiba, ben hastalik hastasi oldum o ara.
Kardiyolog'a gittim, bana 3 gun bir makine takmam gerektigini evde ne yaparsam yapayim, hepsini saati dakikasi not etmemi soyledi.
Sonra 3 gun dolunca makineyi hastaneye teslim ettim ve sonuclari bekledim.
Sonuclar gelince doktor bana guldu, tuttugun notlara bakilirsa ilerde bol bol beraberiz dedi.
Nasil yani dedim doktora. Doktor 8-10 seneye kalmaz benim daimi hastam olursun dedi.
Hafif bir ritim bozuklugu, normal insandan biraz daha hizli atmasinin haricinde hicbir sorunum yokmus ama ilerde
8-10 seneye kadar kalp hastasi olacaksin dedi, bir de oyle emin soyluyor ki pezo Peynir

Eee doktor 8-10 sene dedin gecti 15-16 sene ve hala iyiyim, hani kalp hastasi olacaktim.
Turkum lan ben, benim kalbim hollandali kalbi gibi beklenen sure icinde hasta olur mu Gülümseme
Adam siradan hollandali icin 8-10 sene hesabi yapmis, bu demektir ki ben Turk olarak en az bunun iki kati dayanirim.

Bu da benim basimdan gecen bir hatira, paylasayim dedim...
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.