Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Sağlık => Konuyu başlatan: Motun_TR üzerinde 15 Ağustos 2009, 14:42:19Konu Başlığı: Hamileyken alkol kullanımı bebekte davranış bozukluğuna yol açıyor
Gönderen: Motun_TR üzerinde 15 Ağustos 2009, 14:42:19
 
İsveç'te yapılan bir araştırmada hamileyken alkol alan kadınların bebeklerinde davranış bozuklukları görüldüğü ortaya çıktı. İsveç Halk Sağlığı Enstitüsü'nün yaptığı araştırmaya göre; hamilelik esnasında alınan en düşük miktardaki alkol bile anne karnındaki cenine zarar veriyor. Alkol, çocuğun fizyolojik yapısına etkisi yanında, davranış bozukluklarına sebep oluyor. 
 
 
 
Konuyla ilgili yayınlanan raporda, haftada bir ile dört bardak arası alkol alan kadınların çocuklarının üçte ikisinde doğum sonrasında davranış bozuklukları tespit edildiği kaydedildi. Dünyada konuyla ilgili çeşitli araştırmaların yapılageldiğini ve bazı araştırmacıların az miktarda olmak kaydıyla alkol kullanımına müsaade ettiği hatırlatılan raporda, son araştırmalar ışığı altında az da olsa alkolün zararlı olabileceğinin altı çizildi. İsveç'te 2004 yılında yapılan bir araştırma, kadınların yüzde 30'unun alkol kullanımını gebelikte bırakmadığını ortaya koymuştu.