Çin'de ortaya çıkan, insandan insana bulaşıcı ve öldürücü virüs, ABD'ye sıçradı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mayıs 2020, 00:34:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çin'de ortaya çıkan, insandan insana bulaşıcı ve öldürücü virüs, ABD'ye sıçradı  (Okunma Sayısı 2945 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.746


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #70 : 27 Nisan 2020, 00:18:43 »

Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için 50.000’e varan günlük test kapasitemizin 30.000’i kullanıldı. Son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün, bugün oldu. Yoğun bakım desteği alan hastalarımızın sayısındaki azalma devam etti.

Sağlık Bakanı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Abılay Han
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 285« Yanıtla #71 : 27 Nisan 2020, 13:31:08 »

MIT'de Araştırmacılar; MGH, MIT ve Harvard Ragon Enstitüsü; ve MIT ve Harvard Geniş Enstitüsü; dünyadaki diğer meslektaşları ile birlikte, Covid-19 pandemisine neden olan koronavirüsün hedefleri gibi görünen belirli hücre tiplerini belirlediler.

Araştırmacılar, farklı hücre türlerinde bulunan RNA üzerindeki verileri kullanarak, SARS-CoV-2'nin insan hücrelerine girmesine yardımcı olan iki proteini eksprese eden hücreleri aradılar ve sonucunda akciğer, nazal pasaj (geniz yolu), bağırsakta proteinlerin ikisi için de RNA'yı daha fazla eksprese eden hücre alt kümelerine ulaştılar.

SARS-CoV-2 salgını başladıktan kısa bir süre sonra, bilim adamları viral "başak" proteininin  ACE2 olarak bilinen insan hücreleri üzerindeki bir reseptöre bağlandığını keşfetmişti.
"TMPRSS2" adı verilen bir enzim, hücre girişine izin vermek için koronavirüs başak proteinini aktive etmeye yardımcı oluyor. Bağlanma ve aktivasyonun birleşimi, virüsün konakçı hücrelere girmesini mümkün kılıyor.

Dünyadaki birçok laboratuvar, hangi genlerin açıldığını belirlemek için tek hücreli RNA dizileme teknolojisiyle on binlerce insan, insan olmayan primat ve fare hücresi üzerinde büyük ölçekli çalışmalar gerçekleştirdi. MIT'den Sarah Nyquist, geçen yıldan bu yana, geniş veri tabanının büyük bir koleksiyonunu tek bir yerde saklamak için Broad Institute'deki ortaklarıyla bir veritabanı oluşturmuş ve bu da araştırmacıların çeşitli bulaşıcı hastalıklarda belirli hücreler için potansiyel rolleri incelemesine izin veriyor.

Verilerin çoğu, insan vücudundaki her hücre tipi için gen aktivitesinin ayırt edici modellerini kataloglamak olan İnsan Hücresi Atlas projesine ait laboratuvarlardan geldi. MIT'nin bu çalışma için kullandığı veri kümeleri, akciğerlerden, geniz yolundan ve bağırsaktan hücre tipleri içeriyordu. Araştırmacılar bu organları Covid-19 çalışması için seçtiler çünkü önceki kanıtlar virüsün her birini enfekte edebileceğini gösterdi, daha sonra sonuçlarını etkilenmemiş organlardan alınan hücre tipleriyle karşılaştırdılar.

Uzmanlar, geniz yolunda yeni tip koronavirüsün hücreleri enfekte etmek için kullandığı iki proteinin RNA'larını dışa vuranların, mukus üreten goblet salgı hücreleri olduğunu keşfetti. Akciğerlerde de bunları "tip II pnömositleri" olarak adlandırılan hücrelerde buldular. Bu hücreler akciğerlerin alveollerini (hava keseleri) sıralar ve onları açık tutmaktan sorumludur. Ayrıca bağırsakta, bazı besinlerin emilmesinden sorumlu olan "emici enterositler" adı verilen hücrelerin de, bu iki protein için RNA'ları diğer herhangi bir bağırsak hücresi tipinden daha fazla eksprese ettiğini buldular.

Bu çalışmalarda kullanılan tüm veriler diğer laboratuvarlarda da kullanılabilir hale getirildi.
Bulgularının, yeni ilaç tedavileri geliştirmek veya Covid-19'u tedavi etmek için kullanılabilecek mevcut ilaçları test etmek için çalışan bilim insanlarına rehberlik etmesini umuluyor.

Kaynak: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

26 Nisan 2020 Türkiye İstatistikleri:Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Men Türk evladıyam, derin aklım, zekam var,
Ne vahtacan çiynimizde gezecekdir yağılar?
Ne kadar ki, hakimlik var, mahkumluk var, ben varam,
Zülme garşı isyankaram, ezilsem de susmaram!
BATURGAN
Kurultay Bozkurdu
Atsızcı
*******
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 624« Yanıtla #72 : 04 Mayıs 2020, 03:14:34 »

Sivas'ta 3 gündür koronavirüse yakalanan hasta tespit edilmedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hazara
Tanrı Dağlarının zirvesinden yayılan Işık
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 107


Herşey Türklük icin


« Yanıtla #73 : 04 Mayıs 2020, 20:54:20 »

ABD , Çin yönetimine her gün havlıyor. Bedel ödeteceğiz diyerek
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yüceliğin zirvesidir Türklük
Tunga Bey
ULAK
Atsızcı
**
ileti Sayısı: 385« Yanıtla #74 : 08 Mayıs 2020, 00:14:04 »

'KOVİD-19 salgınına karşı  Türkiye bütün olanaklarıyla direniyor, ulusal sağlığın korunması amacıyla her türlü önlem devreye sokuluyor.
Ancak, sağlık gibi bir sorunda bile başarısız olmamızı isteyenler var. Vaka ve vefat sayısının artmasını içten içe dileyenler var. Ülkemizin salgına yenilmesini isteyen iç düşmanlar var.
Bu bakımdan vatandaşlarımız uyanık ve bilinçli olmalı, ona buna kulak asmamalı, onun bunun kışkırtmasına aldanmamalıdır.

…
Bu arada herkesi uyarmak gerekiyor, sizler de yakınlarınızı uyarın;
Virüsü  ciddiye almadan toplumsal hayatın içine çokça karışmak, çağrı ve uyarılara yüz çevirmek büyük bir bilinçsizliktir. Bana bir şey olmaz diyenleri uyarmalıyız.
Evde kalmak, solunum cihazına bağlı olarak hastanede yatmaktan çok daha iyidir. Türk milleti nice saldırı ve suikastları göğüsledi, bu salgını da alt edecektir.
Salgından siyasi rant elde etmenin peşinde koşan alçak siyasetçilere itibar etmeyiniz. Hastalığın sonuçlarından çıkar uman, Türkiye’nin çöküşü ve toplumsal infiali için alavere dalavere içinde olanlara fırsat tanımayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.746


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #75 : 14 Mayıs 2020, 17:18:15 »

ABD'de can kaybı 85 bini aştı!
ABD'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1777 artarak 85 bin 268’e ulaştı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.746


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #76 : 23 Mayıs 2020, 16:48:28 »

  Hiç bir yerde "Virusa yakalanan Suriyeli" yada "Karantinaya alınan Suriyeli" haberi yok.

Bu size de tuhaf gelmiyor mu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
BATURGAN
Kurultay Bozkurdu
Atsızcı
*******
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 624« Yanıtla #77 : 25 Mayıs 2020, 09:40:23 »

Haber Global canlı yayınında sorularını cevaplayan Azap, "Yaz aylarında beklemiyoruz ama sonbahar, kışta 2020 yılının sonlarına doğru bir ikinci dalga olma olasılığı var gerçekten. Bunun sebebi de havaların soğumasıyla birlikte bu solunum virüsleri tıpkı grip, nezle yapan virüsler gibi, kapalı ortamları severler, iyi havalandırılamayan ortamları severler. Soğuk havayı severler ve ultraviyole ışınlarından da hiç hoşlanmazlar. Dolayısıyla havaların soğumasıyla tam da onların seveceği daha kolay bulaşabileceği insanlar arasında daha kolay dolaşabilecekleri bir ortam oluşmuş oluyor" şeklinde konuştu.

Koronavirüsün grip ile benzer özellikler taşıdığını ifade eden Azap, "Grip nasıl ki kasım, aralık aylarında artış gösterir, ocak şubat gibi çok grip vakası görürüz, sonra havaların ısınmasıyla birlikte grip vakaları azalır, yazın tek tük grip vakasıyla karşılaşırız, bu virüs de aynen onun gibi. Zaten çok benziyor pek çok özelliği grip virüsünü andırıyor. Bu nedenle bu virüste de biz, sonbahar kış aylarında bir ikinci artış bekliyoruz. Ama yaz aylarında ciddi bir artış olması, ikinci dalga olmasını beklemiyoruz" dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BATURGAN
Kurultay Bozkurdu
Atsızcı
*******
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 624« Yanıtla #78 : 25 Mayıs 2020, 14:46:54 »

Koronavirüsten (Covid-19) salgınının başladığı ve enfekte olan kişilerin neredeyse sıfıra indiği Çin’de vaka sayısı yeniden yükselişe geçti. Ülkede haftalar sonra 51 kişide virüs tespit edildiği açıklandı.

Bu 7 santimetreliklerin her şeyi palavra zaten.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.231 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.