AİLE PLANLAMASININ TÜRK MİLLETİNE KAYBETTİRDİKLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 16:42:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: AİLE PLANLAMASININ TÜRK MİLLETİNE KAYBETTİRDİKLERİ  (Okunma Sayısı 3931 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ÖZBEKTÜRKMEN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10


« : 04 Ekim 2009, 13:05:50 »

Özellikle 1980 yılından itibaren devlet politikası olarak aile planlamasına ağırlık verilmiştir.Bizzat dönemin cumhurbaşkanı 2(iki)den fazla çocuk yapılmamasını halktan istemiştir.Devletine ve devlet yöneticilerine saygılı olan ve onların sözünü dinleyen Türk halkı 1 veya 2 çocuk yaparak aile planlaması sistemine uymuştur.Çok sayıda aile planlaması merkezleri kurularak halk az çocuk yapmaya teşvik edilmiştir.Bu durumdan dolayı 1980 yılından sonra ülkede Türk nufusun artmadığı açıkça görülmektedir.
Yalnız bu uygulama sadece Türkleri kapsamıştır.Doğu ve güneydoğu insanı devletin inadına daha da fazla çocuk yaparak tepkisini ortaya koymuştur.Bu durum cumhuriyetin kuruluşunda toplam nufusa oranı yüzde 9 olan kürt nufusunu yüzde 20 nin üzerine çıkartmıştır.
Buradan şu gerçek görülmektedirki son 30 yılda nufusun kontrolsuz artışı sebebiyle ortaya çıkan terör,hırsızlık,kapkaç,işsizlik ve diğer sosyal sorunların sebebi kürtlerin nufus artırarak ülkede hakimiyet kurma çabalarıdır.Doğu ve güneydoğuda halende bu nufus artış politikasını devam ettirmektedirler.Yokluk var,işsizlik var devlet bize bakmıyor diyorlar ama bir yandanda 12 çocuk yapmaya devam ediyorlar.
Doğu ve güneydoğuda nufus bu şekilde artığı müddetçe orada terörü bitirecek hiç bir güç yoktur.Bir anne babanın 4 çocuğu varsa kıyıpta birini dağa göndermez.Ama 12 çocuğu varsa bir ailenin birini hatta ikisini dağa gönderse pek umurunda olmaz.Çünkü bir ailenin 4 ten fazla çocuğa sevgi vermesi,aile terbiyesi vermesi,eğitim aldırması mümkün olmamaktadır.Buda terör örgütünün işine yarayan bir ortam ve sosyal yapı oluşturmaktadır.
Bu durum bize terör sorununun ve varsa kürt sorununun çözüm yolunu açık seçik göstermektedir.ÇÖZÜM EĞİTİM VE TEŞVİK ETMEYE DAYALI BİR AİLE PLANLAMASININ DEĞİL,YASAL DÜZENLEMEYLE 4(DÖRT) ÇOCUKTAN FAZLA ÜREMENİN YASAKLANMASIDIR.Terör sorununu çözmeye gerçekten niyetli olan bir hükümetin yapacağı ilk icraat bu olmalıdır.Yoksa son 30 yılda olduğu gibi terörle mücadele havanda su döğmekten öteye gitmez.
Eğer hükümet bu düzenlemeyi yapmıyorsa yapacak tek şey Türklerinde aile planlaması denen bu tuzağa düşmeden en az 4 çocuk yaparak kendilerinin ve devletlerinin bekasını sağlamaları olmalıdır.Bu iki durumdan biri yapılmazsa 20 yıl sonra iş işten geçmiş olabilir.Son bağımsız Türk devletide haince bir yöntemle ad,şekil ve yön değiştirerek yok olabilir.
EY TÜRK EVLADI,İSTİKBALİMİZ İÇİN,DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN ÇOĞALMALIYIZ.BU AMAÇLA BEKARSANIZ HEMEN EVLENİNİZ.EVLİ İSENİZ EN AZ 4 ÇOCUK YAPARAK MİLLİYETÇİLİĞİNİZİ ORTAYA KOYUNUZ.EVLENENLERE VE ÇOCUĞU OLANLARA MADDİ VE MANEVİ YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİNİZ.ÇEVRENİZDEKİ TÜRK AİLELERİ ÇOCUK YAPMAYA TEŞVİK EDİNİZ.İŞ İŞTEN GEÇMEDEN GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKINIZ.NUFUS ARTIŞI DOLAYISIYLA SOSYAL SORUNLAR ÇIKAR DİYENLERE YILLARDAN BERİ KÜRTLERE BUNU NEDEN SÖYLEMEDİKLERİNİ SORUNUZ.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE ÇOĞALTARAK YÜCELTSİN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Nurgül
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 141


« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2009, 13:12:26 »

..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Nurgül
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 141


« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2009, 13:15:19 »

..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ÖZBEKTÜRKMEN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10


« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2009, 13:18:56 »

Hoşbulduk değerli soydaşım.Evet ben Özbek ve Türkmen karışımı bir Türküm.Anne tarafım ırak Türkmeni,Baba tarafım Timur döneminde Anadoluya yerleşmiş Özbeklerdendir.Bu tür sitelerin yapılması beni çok mutlu ediyor.emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Nurgül
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 141


« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2009, 13:23:39 »

..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ÖZBEKTÜRKMEN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10


« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2009, 13:28:15 »

BİROĞUL kandam söylediğin de doğru bir yöntem ama her taş yerinde ağır ve yerinde lazımdır.Her Türk bulunduğu coğrafyayı elde tutmak zorundadır.Türkiyenin sorunuda diğer Türk topluluklarının sorunuda nufuslarının azalıyor olmasıdır.Türkmenistandada özbekistandada durum budur.TETBİR AİLE PLANLAMASINDA ÇITAYI YÜKSELTMEKTİR.EN AZ 4 ÇOCUK YAPMA GELENEĞİNİ TEKRAR TÜRK DÜNYASINA HAKİM KILMAKTIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mete Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2009, 19:12:13 »

Bence aile planlaması doğru çünkü ailelerin ekonomik durumu çokda iyi olmadığı için fazla çocuk iyi olmuyor. Burda önemli olan kürt nüfusun artışının önlenmesi en az beş çocuğu oluyor her bir kürt ailesinin, kürtlerin önlendiği takdirde nüfus artışı,Türk aileleri için yararlı olur aile planlamaları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''BEN VE BUDUNUM TENGRİNİN KIRBACIYIZ.TENGRİ LANETLENEN BUDUNLARI CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR.''BAŞBUĞ ATTİLA          ''TÜRK BEĞLERİ, BUDUNU, İŞİTİN!ÜSTTE  MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE,ALTTA YAĞIZ YER DELİNMEDİKÇE, SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR?
TİTRE VE KENDİNE DÖN!''BİLGE KAĞAN                                           "TÜRK'ÜN ALAMET'İ FABRİKASI BRAKİSEFAL KAFATASINDADIR" BAŞBUĞ ATATÜRK                                                                      1)CAHİLİN DİNİ OLMAZ.2)ARAPLAR CAHİLİN ÖNDE GİDENİDİR.
1. CÜMLEDE CAHİLLER YERİNE ARAPLAR YAZABİLİRİZ ÇÜNKÜ ARAP=CAHİL
ASENA-01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 700« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2010, 03:00:04 »

Aile planlamasından ziyade TÜRKLÜĞÜ ve Tarihini bilmemek TÜRK milletine birşeyler kaybettirmektedir.Sn.ÖZBEKTÜRKMEN önemli olan  nicelik değil, niteliktir.
Gebelik öncesi, gebelik,doğum ve doğum sonrası süreç bir kadın için çok önemlidir.Bu gerek anne gerekse bebek sağlığı için böyledir. Özellikle yurdumuzda bu önemli süreçte bakım konusunda eksiklikler çoktur.Bu dönemde gereken sağlık bakımını alamayan anne ve bebeklerin sağlıklı olması düşünülemez. Söylediklerinizde haklılık payı muhakkak var ama günümüzün ekonomik koşulları;çalışan eşlerin bakıcı gibi problemlerini de göz ardı etmemelisiniz. Sağlıklı bir gebelik için normal doğumlarda en az 2 yıl; sezaryen doğumlarda da en az 3 yıl ara verilmelidir. TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BENİ ANCAK TANRI YARGILAR!
KANK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 113« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2010, 21:15:51 »

ÖZBEKTÜRKMEN  Kandaşım,öncelikle Otağımıza esenlik getirdin. Tespitiniz çok yerindedir,ama Türk soylu ailelerin az çocuk yapma nedenleri, devlet politikasının bir sonocu değildir. Bu eğitim seviyesinin artması,ekonomik güçlüklerin artması,az çocuk yaparak onlara daha iyi imkanlar sunma fikrinin bir sonucudur. Belirtmiş olduğunuz gibi Türkiyemiz'in nüfus artış oranları bu şekil de seyereder ise,önümüz deki 20-30 yıl içinde
bizi büyük bir tehlike bekliyor demektir. Buna nasıl bir önlem alınır bilemiyorum,ama bugün bir çok Türk soylu erkek yabancı kadınlar ile evlilik yapmakta,ingilizler,almanlar,ruslar,ukraynalılar,ilk sıralarda ve buda ayrı bir tehlike. Öncelikle bunun önüne geçilmesi gerek, bunun içinde diğer Irkdaş Ülkerimizdeki soydaşlarımız ile evlilikler teşvik edilmeli,bu Devlet eli ile olacak bir şey ancak bu amaca hizmet edecek dernekler,siteler,
ocaklar kurula bilir,bu sayede hem Irkımız'ın saflığı korunur hemde nüfüs oranımız artar. Fikrinize katılmadığım nokta ise, çok çocuk yapmakla
bir yerlere varamayız,2 yada 3 çocuk idealdır,yeter ki onları Türklük bilinci ile yetiştire bilelim,var sayalım Türk soylu bir aile 12 çocuğa sahip,
ve bu çocuklar yetişti bir şekilde ve içlerinde hiç birinde Türklük şuuru yok,peki bunun Türkiye'ye yada Türklüğe ne gibi bir getirisi olacak? O halde önemli olan az sayıda  çocuk ama iyi biliçlendirilmiş,iyi eğitilmiş,kanında,ruhunda,dilinde TÜRK.
TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün dünya bilmeli ki; karşımızda böyle bir düşman oldukça onu affetmek elimizden gelmez ve gelmeyecektir. Düşmana merhamet, aciz ve zaaftır; bu insaniyet göstermek değil, insanlık hassasının yok olduğunu ilan eylemektir.
Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2010, 22:44:42 »

ÖZBEKTÜRKMEN kardeşime hoşgeldin derim.

Burada yazılanlarda bir dizeltme yapma ihtiyacı hissediyorum.

Irak Türkmenleri esasen Azerbaycan Türklerindendir. Onlara Türkmen denmesi Türkmenistan Türkü oldukları kanısını doğuruyor.

Kafkaslardan Bağdata kadar olan bölgedeki Türkler bizim başta Kars ve Erzurum olmak üzere Doğu bölgelerindeki Türklerin ta kendisidir ve Azerbaycan kökenlidirler. Kuzey Irak'ta yaşayanlara Türkmen denmesinin anlamı şudur. Man, Men batı dillerinde (bölgemizdeki Farsca, Ermenice, Yunanca'da Hint Germen dili gurubundandır) Türk ve Turk sözcüğü le Man, Men sözcüğünü birleştirerek Türk adamı, Türk insanı anlamına gelen Türkmen sözcüğü kullanılagelmiştir. Biz doğrudan Türkmen deriz ama onlar genelde Turkoman derler yani Türk adamı, Türk insanı. Tabiki Türkmenistan Türklerinin adının kökenide aynıdır. Turk-Man ama dediğim gibi Kuzey Irak Türkleri Azerbaycan kökenlidir.

Aslında bu ayrımları yok etmek lazım. Türk Türktür. Bizi en ufak ayrıntılarımızı öne sürerek bir sürü adlar takmışlar. Gönül isterki Kazak, Özbek, Türkmen, Kırgız, Azerbaycanlı, tatar, Karakalpak vs. tarihe karışırda hepimizin adı Türk olur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.242 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.