Yeni Orta Doğu Haritası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 03 Haziran 2020, 14:58:21


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Orta Doğu Haritası  (Okunma Sayısı 4988 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« : 16 Şubat 2015, 15:53:01 »

 Soydaşlar, bu haritayı geçenlerde yabancı bir sitede gördüm. Kimler tarafından hazırlandığını bilmiyorum ancak, Azerbaycan sınırlarının genişlemiş olması ve Işid'i devletleşmiş olarak göstermesi ilginçtir. Aynı zamanda İsrail'in ortada olmaması da şaşırtıcı.


 Altta imzası bulunan 'aydeezy' kimdir, bilen var mı?

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2015, 17:12:17 »

Israilsiz bir orta doğuyu yapsa yapsa müslumanlar yapar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Salur Kazan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 96« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2015, 20:25:04 »

Haritayı çizen kişi sanat amaçlı çizmiş. Yazışmalarından anladığım kadarıyla Fransa'da yaşayan Türkçü-Turancı (pan-turkist) bir Türk; ve Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 3 dil biliyor.

Haritaya gelince, sadece Türkiye ve Azerbaycan'ı görerek söylüyorum, Musul ve Kerkük'teki Türkleri ve oradaki tarihimizi "unutursak"(!) bizim açımızdan makul bir çözüm. Yapmacık olarak önümüze konan, aslında Ortaasya ile bağımızı koparmayı amaçlayan engeller ("Ermenistan - Karabağ" & "İran - Güney Azerbaycan") ortadan kalkmış oluyor.

Bir diğer düşündüren nokta, 3 şii devletin (Suriye, İran ve şii Irak) tam ortasında bir sünni Arap devleti var. İran dili konuşan k*rtlere vaat edilen bu toprakları bir an için k*rdistan olarak düşünürseniz, aslında İran'ın, "din ve ırk ekseninde" birliğini büyük ölçüde sağlamış olacağını göreceksiniz. Ayrıca Türkler ile Araplar arasına İranlılardan bir duvar örüldüğünü de! İranlılar derken İran'ın dilinden veya dininden olanları kastediyorum. Tek eksik, şu sıralar Kırgız Türklerine diklenen İran'ın Tacik piçleri ve onlar için de mutlaka planları vardır. Tacikleri gözden kaçırmayın.

Yani biz aslında Büyük İsrail falan derken, bana öyle geliyor ki Büyük İran kurulmaya çalışılıyor. Zaten düşünürseniz, İsrail'in nüfusu ne, belli ki başka bir ırkı kullanarak yapacak. Görmemek için kör olmak gerekir.
- Güney Azerbaycan'a yerleşmiş bir İran,
- Türkiye'nin tamamını (olmazsa doğusunu) isteyen İran dili konuşan seküler K*rdolar,
- (Ben bunlara Pers ırkı deyince bana kızanlar oluyor, Med'mişler onlar! Ana dilleri ne? İran dili; böyle ifade ediyorum artık.)
- Araplardan Irak'ı ve Suriye'yi isteyen İran dili konuşan K*rdolar,
- Kırgızlara diklenen İran dili konuşan Tacikler!
- Kavga-gürültü görünümü ile de olsa Batı'nın, İran'a nükler izni vermesi,
- Ortadoğu'da yaşananlardan sonra Suriye'ye de nükleer izni verilmesi,

Peki "Neden? Nasıl?" derseniz, cevabı biraz "mistik" olacak. Hıristiyan Batı, İran ve Hindistan'ın dinleri Güneş dinleridir. Bu dinler, Tanrı'nın insan suretinde yeryüzüne inip, farklı topluluklara farklı insanlar olarak görünüp onlara din öğrettiğini düşünürler. Yani bunlar arasında "Tanrı size İsa şeklinde göründü, bize Ali, öbürüne Brahma..." diyerek birbirlerine karşı "kabul" de vardır.

2150 yılında, Güneş burç değiştirip Kova çağına giriyor. Güneş dinlerine inanan insanlar, Tanrı'nın insan suretinde yer yüzüne inip dini yeniden anlatacağını düşünüyorlar; yani yalancı peygamber bekliyorlar. Bunların dinlerine bakarsanız Tanrı ile kul arasında mutlaka Tanrı'nın yetkilerini kullanan birilerinin bulunduğunu görürsünüz. Bunun Güneş dininden olmayan ve tek Tanrıya inanan Yahudilerle alakası ne derseniz, onlar da İsa'nın ve Muhammed'in peygamberliğine inanmadıkları için hala peygamber bekliyorlar. İslam açısından ise değil yeni bir peygamber'in gelmesi, sıradan bir insanın bile ortaya çıkıp "ben Kuran'daki mesajı tazeledim" demesi bile, "Nebi" kavramına ve son Nebi'nin Hz Muhammed olduğu kavramına aykırıdır. Vakit az, hikaye uzun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kara_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 192« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2015, 20:42:38 »

İşidin iranın tarafında olduğu söyleniyor  Ha? Nasıl uyduruk harita ben çözemedim israil yok ama kekoistan var ? Sanki kürtler yeniden rus tarafına geçerse böyle birşey olabilir tarzı olmuş ermenistan küçülmese ve Azerbaycan irandaki topraklarını geri almasa moskof yanlısı biri çizmiş diyeceğim  Ha? Birde birleşmiş kıbrıs var  Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2015, 23:41:35 »

İşid koyu sünni-selefi bir akimdir, kesinlikle şii olan Iran ilebir alakasi yok. En önemli nokta işidin arkasinda yahudiler var . Kirolar israilin gözünden düşmüş  gözüküyor şimdilik, herkes harita çalişmasi yapabilir bu normal. Amerikada bundan on sene önce yapti sonuçlari belli, mühim olan bizlerin harita yapip, uygulamaya koymasi oda çok zor gerekiyor. Saglam bir lider gelmeden de o olamaz.

Büyük İran projesi diye bir proje yok islam aleminin şiileşip iran tarafindan kontrol edilmesi gibi durum söz konusu. Yalniz unutmayalim Azerbaycan şii oldugu halde namerd persler ermeni gavuruna destek verdiler, dün bir yerde okumuştum iranli bir yetkili biz ermenilerle ayni kandan geliyoruz diyordu vaziyeti siz anlayin.
Tacikler tarihte varlik gösterememiş asalak bir kavim fakat o bolgede pers ajanlarinin ortaligi kizistirmasinida unutmayalim.

Son olarak iran ile israil arasindaki sürtüşme yapay bir olaydir, ciddiye almayin iran'a kalsa israili on kere yok ederdi lafta ama bunlar danişikli döğüş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.137 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.