TÜRBANLI SOYTARILAR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 22:32:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 13
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRBANLI SOYTARILAR!  (Okunma Sayısı 272059 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 25 Ağustos 2010, 19:48:54 »

Türban a.k.partisinin iktidarı ile kendisine değişik bir yol çizdi. Birçok alanda olması gerekenden fazla kullanılmaya başladı. Bundan 20 yıl kadar öncesine kadar Türban nedir diye sorduğunda bir kişinin bile bilemeyeceği bu aziz ana örtüsü bizim kaypaklara aparat oldu.

Türk devletinde Türkün töresine uymayan bu acaip başlık, kimilerinin de arkasına saklanmak ihtiyacı duyduğu bir giysi haline geldi. Din ticareti yapanlar, bundan geçimini sağlayanlar ilk başlarda kullandılar. Erbakan denen şerefsiz başı ilk gündeme getirenlerdendir. Arkasından da bu partinin mensupları değişik şekillerde kullanmaya başladılar. Daha sonraları bunu takip eden siyasi görüşün mensupları bir oy nedeni olarak gördüklerinden dahada ileri giderek bir türban savaşı haline getirerek kazanımlarına kazanım eklediler.

Daha daha sonra  A.K. Partisi iktidar olunca  Bu partiye yamanmak isteyen ileri fikirliler ma aile bu türbanı takmaya başladılar, öyleki daha sükseli dursun başlarında iyicene görüksün diye kafalarının arkasına tas koyarak bağlamaya başladılar. Öğrenciler, Memurlar ve arkalarından poşet ve kömür bekleyenler başladılar takmaya, yani hep çıkar davası, din işini güden pek az aralarında.


Daha, daha, daha sonraları gece hayatındaki ve anlık oruspularda bunu takmaya başladılar. Gece bilmem neyine kadar açılıp iş yapan kevaşeler gündüzleri türban takmaya başladılar. Birçok yerde şahit olduğumuz bir durum bu, sevincimiz odur ki bu türban denen acaipliği Türk katunları takmamakta, asena anaları Baş örtüsü veya Türkmen başlıklarını giymekteler...


"TÜRBAN, ST PAUL'ÜN İNCİL'E SOKTUĞU KIYAFETTİR"

Prof. Dr. Öztürk, son yıllarda "türban" adı verilen ve değişik tarzda bağlanan örtünün ise Müslümanlıkla ilgisinin olmadığını söyledi.
Öztürk, bunun St Paul'ün İncil'e soktuğu rahibe kıyafeti olduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye'de iki büyük operasyon yapılıyor. Kuran dininin birinci vasfı anti emperyalizmdir. Atatürk de tarih önünde bu konuda en başarılı adamdır. Ama onun anti emperyalist yanını kınıyorlar. Türkiye kullanılarak İslam'ın, anti emperyalist ruhunu yok etmek istiyorlar. Her 50 metreye kurulan camilerde bu ruhu katlediyorlar. Bize, 'İslam'ın diğer taraflarını bırakın, size bol cami yapmak, hanımların başını örtmek kafidir' diyorlar. Hanımların başındaki örtü, rahibe kıyafetidir. Saint Paul'un İncil'e soktuğu kıyafettir. O bizim Müslüman insanın örtüsü değildir. 'Cami ve bu örtü size din olarak yeter' deniyor. Müslümanlara din diye başka bir şey bırakmadılar."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2010, 20:06:23 »

Ben gözümle canlı görüyorum ama kalabalık yerlerde. Dapdar pantalon giyerler, yüzleri makyajdan geçilmez ama kalabalık olduğu için fotoğraf çekemiyorum.

Bunu da sanal ortamda buldum.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2010, 20:13:19 »

ALTI AMERİKAN, ÜSTÜ ARABİSTAN Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2010, 20:32:48 »

Burdaki mesele türban giyen kişileri kötülemek değil. Türbanın toplum içine nasıl girdiği ve şuan toplumdaki yeri ve önemidir. Namus kavramının bir çapıt parçasına nasıl indirgendiğidir. Başkalarının namuslarına art niyetle bakan softa sınıf erkeklerinin, kendileri gibi düşünen  diğer erkeklerin, kendi kadınlarına da aynı gözle bakmalarını engellemek isteyişlerinin sonucudur.
 Bunları görünce bazen nerden müslüman olduk diyorum. Arapların tüm fesat düşünceleri ve gelenekleri bu şekilde bize de geçti. Keşke o çağda Göktürkler daha derli toplu olsalardı da, gelen Arap kansızlarını Asyadan defetselerdi. Daha sade, Türklüğe göre kurgulunan Gök Tanrı inancında kalsaydık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2010, 20:39:18 »

Türk anasının Türk kızının binlerce yıl namuslarını, iffetlerinin, kendilerini korumak için örtünmeye ihtiyacı yoktu. Çünkü Türk Obasında kimsenin ırzına namusuna bir tehdit yoktu. İsteyen her Türk inancı ne gerektiriyorsa - töreyi çiğnememek şartıyla- ona göre giyinebilir. Buna bir sözüm yok. Ama iş bu duruma gelince insanı dininden imanından soğutuyorlar. Tek kendilerini inançlı sayan, herkesi din yönünden hakir gören bu kevaşeler arada böyle deşifre de oluyor. Tanrı yeniden obamızda olduğumuz günleri göstersin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2010, 20:47:58 »

Bundan 20 yıl kadar öncesine kadar Türban nedir diye sorduğunda bir kişinin bile bilemeyeceği bu aziz ana örtüsü bizim kaypaklara aparat oldu.

Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, 20 sene öncesine kadar bu türban denen sıkmabaş tarzını ne duyuyorduk ne de biliyorduk. Analarımız, bacılarımız başlarını örtüyorlarsa; geleneksel başörtü bağlama usulü olan çene altından bağlıyorlardı. Ne olduysa 90'lı yıllardan sonra başladı. Taliban zihniyetindeki ülkemizin kökten dinci islamcı siyasetçileri, geleneksel başörtümüzü kaldırıp arapların baş bağlama usulü olan türbanı önce kendi cemaatlerine aşıladılar ondan sonra da topluma dayattılar. 

Topluma türbanı dayatanların ve türbanı namus, namahremlik timsali gibi sunanların yüzünden türban bugün aynı zamanda kamufle amaçlı da kullanılır hale gelmiştir. Bu resimlerde ki kişilerin birçoğu aile, çevre ve toplumsal baskı sonucu muhtemelen türban takmaktadırlar. Bu topluma bunu dayatanların gözünün içine bu resimleri sokarak; şimdi iyi mi oldu? sorusunu sormak gerekir...

Zamanın birinde Refah Partisi döneminde türban tartışmalarının en ayyuka çıktığı zamanlar, televizyonda türban ile ilgili bir haber izliyorduk. Ömründe başörtüsünü hiç başından çıkartmamış ve bildim bileli dini vecibelerinin hiç birini aksatmamış olan ilkokul mezunu anamın sözü şu olmuştu: ''Türbanınız boynunuza dolansa da bu millet sizden kurtulsa...''

Tanrı, bu hokkabazlardan milletimizi korur korumasına da lakin, biraz da milletin çabalaması gerekiyor... Ki, bunların türbanları boyunlarına dolansın!..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2010, 20:52:53 »

Türban; hangi cemaate mensup olduğunu belli eden, siyasi simge olarak kullanılan; tabir yerindeyse bir irtica-i faaliyettir.  

Her cemaatin kendine ait bir türban bağlama şekli vardır. Sözde din kisvesi adı altında bağlanan türbanın asıl amacının siyasi olduğunu buradan anlayabiliriz. Çünkü, asıl amaç din olsa idi böyle bir ayrışmaya gidilmez; birlik olmaya çalışılırdı. Bu hadiseyi örnekleyecek olursak; nur cemaatine uygun şekilde bağlayanlar AKP'yi, süleymancılar ise Saadet'i desteklemektedirler.

Recep Tayyip ve hocası Erbakan başta olmak üzere, çeşitli zaman dilimlerinde, siyasi çıkar elde etmek amacıyla, ısıtılıp ısıtılıp önümüze getirilen türban meselesi artık kabak tadı vermektedir. Nedenine gelecek olursak, bir Türk geleneği olan başörtüsü ile uzaktan yakından alakası olmayan türban; başta üniversite öğrencileri olmak üzere birçok çevrede ayrışmalara sebep olmaktadır. Kaldı ki başta terör olmak üzere birçok sorunu olan bu memleketin, gerici zihniyetin sırf siyasi çıkarları uğruna kullandıkları türbana ayıracak 1 saniyesi bile yoktur.

Kendi söylemlerine göre; eşitlik, özgürlük ve ahlak kavramlarını barındıran türbanın aslında bu kavramlarla hiçbir alakası yoktur.
En başta türbanlıların reddettiği, eşitlik ve özgürlük kavramları; türbanlılarla aynı cümlede kullanıldığı taktirde gerçekten çok komik duruyor. Ahlak kavramı ise başlı başına bir hadise. Kendilerini ahlak timsali olarak gören türbanlılar; kılık kıyafetleriyle, sokak ortasında gerçekleştirdikleri tavırlarla, erkeklerle olan ilişkilerinde vs. vs. ne derece ahlaklı olduklarını göstermektedirler.

Eğer ki ahlaklı olmak; başın dışında kalan yerleri açmak, ulu orta erkeklerle öpüşmek, oturup kalkmasını bilmemek ise ben, AHLAKSIZIN ÖNDE GİDENİYİM !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
gezgin1881
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 107


Atam İzindeyiz...


« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2010, 21:13:18 »

Merhaba arkadaslar

Size trajikomik bir olayı anlatayım nerden duyduğumu hatırlamıyorum ama olay Trabzonda otogarda geçmiş yaşlı bir teyzenin önünden başında türban olan ama etegi diz kapaklarının biraz üzerinde olan bir kız geçerken teyze kıza dönmüş ve ula kizumm alttan yapeyler alttan Gülümseme diye bağırmış

saygılarımla
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ÜSTTE MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE, ALTTA YAGIZ YER DELİNMEDİKÇE, KİM BOZABİLİR SENİN İLİNİ VE TÖRENİ!..
EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN!
Bilge Kağan

HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR AÇILIMLARLA VERİLEN ŞEHİTLERE ARTIK DUR DEMEK İÇİN HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYIR HAYI
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2010, 22:11:10 »

            Başlarına taktıkları paçavra ile namus abidesi mi olduklarını sanıyorlar? Namus ne kafalarını örten tüyleri kapatmakta,nede örümceklenmiş bedenlerini kaplayan hastalıklı ruhlarındadır. Namus, vatanı için ölen canlarda, ülkesi için yanan yüreklerde, çıkarları için Tanrıyı alet etmeyen tertemiz yüzlerde anlam kazanır. Sizin namus anlayışınız yada Tanrı'ya inancınız  arap özentisi paçavralardaysa ,bırakın ben hem namussuz hem inançsız kalayım..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gökkurt-1776
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 48


Türklük ve Türkçülük ebedidir.


« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2010, 22:12:48 »

Bence türban diye ortya atılan saçmalığın şekline baktığımızda gerek bağlama usulü gerekse de görüntüsü hıristiya katolik rahibelerininki ile aynıdır. Bnların 1990 sonrası kasıtlı ortaya atıldığını ben de düşünüyorum bunun da ucun abd de yaşayan sümüklü böceğin olduğu kanaatindeyim. Bana göre türbanlı biri ile katolik rahibesinin resmini dikkatle incelediğimizde aradaki yedi benzerliği bulabiliriz  Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk Olmak En Büyük Sanattır !!!!
Sayfa: [1] 2 3 ... 13
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.