Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Turan Coğrafyasından Haberler => Konuyu başlatan: Tengiz üzerinde 02 Kasım 2011, 02:45:00Konu Başlığı: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: Tengiz üzerinde 02 Kasım 2011, 02:45:00
İBRETLİK GÖRÜNTÜ... RESMİ KÜÇÜLTMEDEN KOYDUM; UZUN UZUN, DERİN DERİN BAKILSIN DİYE...RESMİN ARKASI DA VAR, ONU DA KOYACAĞIM. ŞU RESMİN ÜZERİNE BİRAZ DÜŞÜNÜLDÜKTEN SONRA...

ZİNCİRE VURULMUŞ KURT, ZİNCİRE VURULMUŞ TA, KÖPEKLERİN ÖNÜNE ATILMIŞ MASKARASI OLSUN İT OĞLU İTLERİN  DİYE. İTLERİN İÇİNDEN CESARETİ OLAN KURT A ISIRIK ATMAYA ÇALIŞIYOR; KEPAZELİĞİNE BAKMADAN SAHİBİNİ EĞLENDİRMEK İÇİN...

(http://img28.imageshack.us/img28/7990/k1316771339.jpg)...ARDINDAN KURT ARKASINA DÖNER, BOYNUNDAKİ ZİNCİRE VE İÇİNE DÜŞTÜĞÜ DURUMUN ACIMASIZLIĞINA ALDIRMADAN, VAR GÜCÜ İLE PEŞİNE DÜŞER SOYLULUĞUN KAPISINDAN GEÇMEMİŞ ARKADAN VURUCU İTE...
İT CAN DERDİNE DÜŞER, KURTUN ZİNCİRE BAĞLI OLDUĞUNU BİLMESİNE KARŞIN GÖZLERİNDEN OKUNUR KORKUSU!..
GEBERDİĞİ ANA KADAR ANLAYAMAZ KURDUN SOYLU SAVAŞÇILIĞINI...GEL GELELİM ŞU ZİNCİR OLMASA, AH BİR OLMASA!...


(http://img687.imageshack.us/img687/4260/k1416771389.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: Giray-han üzerinde 02 Kasım 2011, 03:41:33
Nitekim bozkurt hala saldırgan, ve dik duruyor. Ensesi ise hala kapkalın.


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: Börü_Bilge üzerinde 02 Kasım 2011, 04:02:12
Ben o iti’de o it’e sahip olan it oğlu ite’de aciyorum. Ne kadar zavallilar ki Bozkurt’a takmiş oldukları zincir ile kazandıklarını sandıkları galibeyetlemi kendilerini tatmin ediyorlar. Ne kadar düşük ve insanlıklarından nasip almamiş, hayvan bile demeyi utandığım ( ki hayana hakaret olur ) yaratık it sürüleri. Korkuları yoksa itlerinden tasma takmadan Bozkurt’a itlerini karsi karsiya koysalarya görelim bir bakalım Bozkurt'un asaletini gücünü kuvetini. O it oğlu itlere tasma takacaksın ki Bozkurt ecdatlarını bir düzlesin..


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: T A R K A N üzerinde 02 Kasım 2011, 05:43:20
Bu aslında gerçek bir BOZKURT değildir..Grey Wolf diye geçer ve bir çeşit kır kurdudur..Elimde National Geographic'in belgeselleri de var...Gerçek bozkurt (ingilizcede kocakurt diye tabir edilir) kaplan büyüklüğündedir,pençelidir ve bazı türlerinde yele vardır..Ancak gerçek bozkurtların günümüzde neslinin tükendiğine inanılıyor..

Mesela geçenlerde Bulgaristan'da avcıların vurduğu kurt devasa birşeydi..Avcının boyunun 2 katıydı neredeyse..Kilo olarak da çok ağırdı..

Bakın mesela aşağıda verdiğim köprüde de bir resim var ve orada daha net gözüküyor..Oradaki tam olarak bozkurt değil ama kır kurtlarına kıyasla çok daha yakın özelliklere sahip bozkurta..

http://www.sundownoutfitters.com/wolf_hunts.htm


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: YigitKam üzerinde 02 Kasım 2011, 08:52:31
Bu kadar Cuk oturmaz, resim Türkiyenin, Türk milletinin şu an ki durumu ile çok benzeşiyor..


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 10 Kasım 2011, 13:15:27
Süs köpeklerine benzeyen simarik it, birinci resimde Bozkurt´un zincirli olmasindan istifade ederek sahiplerinin önünde iyi efeleniyor, lakin kuyrugu kaptirdigi ikinci resimde isler karisinca yüz hatlarindan caninin yandigi belli oluyor ve sanki; "aman ben ettim sen etme" der gibi bakis firlatiyor.

Anlayana ibretlik bir resim...


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 10 Kasım 2011, 16:26:23


           Çok belgesel izleyen biriyim doğrusu. Bir yayında kurtların anlatıldığını duyunca dikkat kesildim. Ciddi bir yayındı ve anlatımı güzeldi. Ne olursa olsun kurtların ne kadar özgürlüğüne düşkün ve ne kadar güçlü bir hiyererşi içinde yaşadıkları anlatılıyordu. Başkanları olan alfa erkek ne derse yapıyorlar ve ondan izinsiz neredeyse yemek bile yemiyorlar. Bu gözlemler Türklerin yapısına ne kadarda benziyor. Kağandan izinsiz birşey yapmayan ve özgürlüklerindende hiç ödün vermeyen bir toplum. Söyleyecek birşey yok herşey ortada ve bu yakınlığı görmeyenler sanırım hem gözden hemde beyinden kör !!!


Konu Başlığı: Ynt: İbretlik Görüntü... (Köpeğin Maskarası)
Gönderen: Börükam üzerinde 25 Aralık 2011, 22:30:33
Irktaşım bu görüntüler yanılmıyorsam(sen daha iyi bilirsin); kazakistan veya kırgızistanda kış dolayısıyla şehre inen aç kurtların koyunları ve diğer hayvanları yediği,çiftçiye zarar verdiği gerekçesiyle devlet başkanı her bir kurt kellesine (yanlış hatırlamıyorsam türk lirasına göre 11 bin lira) ödül koymuş. bunlarda o görüntüler olabilir.