Yıl, Yıl Türkçüturancı.com 11 Aralık! Atsızımızın ölüm Yıldönümü Görselleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ocak 2020, 02:00:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıl, Yıl Türkçüturancı.com 11 Aralık! Atsızımızın ölüm Yıldönümü Görselleri  (Okunma Sayısı 44805 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunç Yürekli
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 107


Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.


« Yanıtla #90 : 11 Aralık 2010, 22:12:06 »

Adım gibi eminim ki orda bulunan kandaşlar gereğini yapmışlarıdır. Bizleri en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

Birde sorum olacak. "11 Aralık Bilimsel Tartışmalar Günü" adı altında, hatırladığım kadarı ile Osmanlı tartışılacaktı. Çıkan sonuçta bizlerle paylaşılacak mı?

Konu hakkında makaleler yazıldı ve hala devam etmekte, bunu makaleler başlığında bulabilirsiniz. Herkes kendi düşüncesini makalesel olarak paylaştı, tartışmadan kastımız buydu.

Önemli birkaç nedenden dolayı Atsız Ata'mın kurganına gidemesem de kandaşlarımın beni oraya yüreklerinde götürdüğünü hissediyorum. Bu bir nebze de olsa üzüntümü azaltmakta. Türklük için elinden geleni hiçbir karşılık beklemeden yapmış olan Atsız Ata'mızı her zaman özlem ve saygı ile anacağız, yol gösterdiği kutlu davamızda her türlü fedakarlığı yaparak ilerleyeceğiz. Ruhu şad olsun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul! Türk Irkı sağolsun!''
Nejdet sançar
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #91 : 12 Aralık 2010, 00:22:27 »

   Atsız Atamızı anma günümüzde emeği geçen ve yüreği bizimle olan herkese minnetlerimi iletirim.

   Özellikle, Oğuz Şad andamın, yoldaşımın emeklerinden dolayı minnet borcumuzu kanımla ödeyeceğime and içerim.

   İl dışından ve aramıza yeni katılanlara kandaşlara ; Gerçek Türkçüleri buldukları için teşekkür ederim.

   Kanı bir , ülküsü bir tüm Türklere esen olsun. Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #92 : 12 Aralık 2010, 01:08:44 »

Son derece olumsuz hava koşullarına rağmen; şahsen bugüne kadar gördüğüm en büyük Türkçü katılımlı anmayı gerçekleştirdik.

Özellikle il dışından gelen kandaşlarımıza Atsız Atamızı anmak için gösterdikleri özveri ve davalarına bağlılığın nişanesi katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Anma programımızın organizasyonu ile yakından ilgilenen Yürekli Boran ve Onbaşı Yamtar kandaşlarımıza da parantez açarak ayrıca teşekkür ediyorum.

Evlatları olarak huzuruna varıp Atsız Atamızın ruhunu bir nebze şad edebildiysek ne mutlu bizlere...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Küyşü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 78


Qoya berdim küyimdi sen üşin; Teñgrim!


« Yanıtla #93 : 12 Aralık 2010, 01:40:37 »

Ulu Türkçü H. N. Atsız'ı öz kurganında onun yoldaşları ile birlikte anmak çok anlamlı ve ruh doyuran bir günü ardından doğurmuştu. Yeni yüzlerle tanıştık ve yüreklerdeki ülkünün bir olduğu kandaşlar ile aynı yerde aynı duygularla Atsız'a olan saygımızı belirttik. Kurgan başında biz bize olmak güzel ve onur verici idi. Var olan Türklüğün bir yerde sıkışıp kalışını ve aramızdaki bölünmelere duyduğum acı oldukça arttı. İşte o an Atsız'ı kaybetmenin acısını belki de çok daha iyi anlamıştım. O da bizimle bu dönemleri yaşıyor olsaydı böyle bir ayrılık belki de olmayacaktı. Kim bilir?...

Dün gece bugüne varış konusunda kendimi Tanrı'ya adayarak hazırlamıştım. Düşüncelerimde olan destanların bir çoğu gözümün önünde belirmişti. Türk'ün o vazgeçemediği dirliği ve bütünlüğü tüm gece ruhuma güç vermişti. Düşüncelerimle yalnız kaldığım bu yerde "gerçek bir kandaş yok mudur bu topraklarda?" diye haykırma isteği doğmuştu yüreğimde.

Ama bunu bugünkü buluşmada kısmen de olsa anlayabilmiş gibiyim. Yeniden yüz-yüze tanışmak mutlu etti. Var olan kandaşların bütününü bir arada görmek, kıvanç verici idi ama bu buluşmadan daha çok şey beklerdim. Kişiler arası iletişimin tam anlamı ile sağlandığını söyleyemeyeceğim. Biz bu Türk yer-suyunda yalnız başına dolaşan Kurtlar değiliz. Bizim iyi bağlar kurabilmemiz için daha çok birbirimizi ve kendimizi anlamamız gerekiyor. Güçlü oluşumların varlığı, bireyler arasındaki dirliğe bağlı olarak gelişen ve büyüyen bir yapıdır. Biz bunu bugün tam anlamı ile başaramadığımızı düşünüyorum. Gündemdeki konumuz Atsız idi. Bu konu ile gelişerek belki de tüm her şey yol aldı ya da hâlâ alışma evresindeyiz...Bilmiyorum, sizler neler düşünüyorsunuz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Höömeyim ciğerlerimden gelen bir ruh
Altın suyum akar Yenisey' den
Altaylarım sezdirir bana bir şahrud
Tengri'de uçan Bürküt'ünden
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #94 : 12 Aralık 2010, 02:33:05 »

Değerli kardeşim Küyşü,

Bugün Atsız Ata'nın huzurunda hep beraberdik. Anma etkinliğimizden sonra il dışına seyahet etmesi gerektiğini beyan eden kandaşlarımız yola çıkmasına rağmen; karşılıklı tanışmalar ve da samimiyetin artması maksadı ile; kalan kandaşlarımızla hep beraber sohbet edip birbirimizi tanıyabileceğimiz kapalı mekana geçtik.

''Dombra''nın tadilatını yapmak için; aramızdan ayrılmandan ötürü o havayı görmediğin ve de bir çok kandaşımızla karşılıklı sohbet etme şansın olmadığı için sanırım bugünün ''karşılıklı iletişim'' yönü sende biraz eksik kalmış... Gerçi bizlerde kabristan'dan sonra vakit geçirip daha fazlası ile tanımak isterdik. Bu sefer kısmet sadece kabristan başındaymış, umarım bir sonraki daha etraflıca olur.

Ya da, yakın bir zamanda istanbul'da yapacağımız herhangi bir etkinliğimize mesafe yakın olduğu için davet ettiğimizde dombra ile geldiğinde karşılıklı iletişim olayını aşabileceğimizi düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #95 : 12 Aralık 2010, 03:18:46 »             Atsız Bilge'nin huzurunda anma gününü yadetmek hepimize kıvanç verdi. Ev sahibi konumunda ki Kandaşlarımızın ilgisi bizleri mutlu etmiştir sağolsunlar varolsunlar. Güçlü bir katılımın oluştuğunu özellikle o döneme yakın olan Sami Yavrucuk Beğ'den sevinçle işittim. İlerlemiş yaşına rağmen Yeniçağ gazetesinde yazarlık yapan büyüğümüzden bunları duymak kıvanç verdi. Farklı düşüncede de olsak, diğer topluluklarında anmaya katılması acun gerçekliğinde olumluydu. Birbirimize Türkler olarak bağlanacağımız günler çağındayız. Yağıların yaptıkları ortada. Bu nedenle katılım yoğunluğu ve içten anma etkinliği önemliydi.
             Gelemeyen Kandaşlarımın üzüldüğünü biliyorum. Bizler Kandaşların yokluğunu aratmamaya uğraştık. Değerli Kandaşım Onbaşı Yamtar'ın yardımlarını unutmayacağım. Sağolsun varolsun. Daha güçlü birliktelikte günlere  demek istiyorum. Küyşü Kandaşım, sen de aramızda bir ara olamadın.Özel nedenlerle aramızdan ayrıldığında daha çok konuşmalar yapabilmiştik. Bundan sonraki görüşmelerimizde umarım daha güçlü bir birliktelikte paylaşımları sağlamlaştıracağız. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #96 : 12 Aralık 2010, 10:32:05 »

Müthiş bir etkinlikti. Yılların özlemi ile Atsız Ata'nın kurganına vardık Atayurt toprağı olan (Kazakistan toprağını) serptik ve bu Ulu Türk Büyüğünün huzurunda diz vurmanın şerefine kavuştuk. Ne mutlu ki bize o Ulu Kişiyi andık.
Tanrı Tüm Türkü Korusun ve Yüceltsin!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Laik-Milliyetçi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 20


« Yanıtla #97 : 12 Aralık 2010, 12:58:58 »

11 Aralık 2010'daki anma ve buluşma benim için önemliydi. Dün birbirini tanımayan kişilerin ortak bir fikir çevreside buluşması, birbirini tanıması ve kabir başında aynı anda aynı duyguları hissetmesi gibi güzellikler yaşandı. Umarım sonraki yıllarda Atsız Ata'nın kabrinin bulunduğu mevkide iğne atsan yere düşmeyecek şekilde bir sayıya ulaşırız.

Dün Türkçülerden bilgice ve kavrayışça en önde olanlarla tanışma imkanı bulduğum için mutluyum. Tüm Türkçüler düzgün, aklı başında, içinde Türklük ateşi yanan kişilerdi. Her gün çevremizde gördüğümüz ilgisiz, apolitik ya da hainlerden sonra Türkçü erleri bir arada görmek ilaç gibi geldi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Asena
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 183


Gök Çeri


« Yanıtla #98 : 12 Aralık 2010, 15:23:42 »


11 Aralık 2010
**Kabir ziyareti sonrası çekilen görseller Adana'ya dönüş yolunda olan Yürekli Kam henüz ulaşmadığı için şu an eklenmemiştir. İlerleyen saatlerde onları da paylaşacağız.

T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde yabancı duygu ve düşüncelerden gelen bütün engeller yıkılacaktır. - Türkçülük insanlara hiç bir vaatte bulunmuyor, maddi veya manevi bir şeyvermiyor. Yalnız istiyor... Fedakarlık ve feragat istiyor. ATSIZ
KARAÇAYTÜRK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 63


GÜN DOĞMADAN İNTİKAM ALINMALI.


« Yanıtla #99 : 12 Aralık 2010, 15:58:23 »

ATSIZATA 'mın kurganında olamadığım için kendime kızıyorum olmayınca olmuyor kandaşlar..Yüreğim hala sancıyor,kalbimde ağrım biraz daha arttı. Ama fırsat bulduğum anda tek başıma varıp, diz vurup affını dileyeceğim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DİĞER MİLLETLER BAYRAĞINI SADECE SEVEBİLİR.AMA BİZ UĞRUNDA ÖLÜRÜZ..
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.18 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.