Gaziantep Türkçülerine
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 07:21:21


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gaziantep Türkçülerine  (Okunma Sayısı 10125 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KIZILKURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32Site
« : 19 Aralık 2009, 00:41:34 »


Kardeşçe yaşadığımız topraklarda kardeşliği bozan ve şimdilerde asılsız soykırım diye tutturan sahtekarların katliam yaptığı yer burası....
Aç kalan halkın ölü beygire yamyamlar gibi saldırdığı yer burası...
Müslümanım diyen arapların fransız üniformasıyla din kardeşine saldırdığı yerburası...
Silahı cephanesi olmayan tahtadan alet yapıp silah sesi çıkartan ve onunla fransız askerini korkutan yer burası...
Genç ihtiyar erkek kadın ve çocukların hep bir dilden öleceksek açlıktan değil savaşarak ölelim dediği yer burası...
Anasının baş örtüsünü açmaya çalışan fransızı canından eden Şehit Kamilimin yere düştüğü yer burası...
Elmalı Köprüsünde it sürüsüne karşı duran bedenimi çiğnemeden burdan gecemezsiniz diyen Şehit Şahinin yere düştüğü yer burası...
Çetesiyle cepheleri yaran önüne kim çıkarsa yıkan en sonunda o da uçmağa varan Şehit Molla Mehmet Karayılanın yere düştüğü yer burası...
Kalesine beyaz bayrak çekilen ama Türk bayrağı indirilemiyen yer burası...
Dualar karşılığında Allahın bile birşey yapamadığı yer burası...
Atamın dedemin ninenim yere düştüğü yer burası...
Savaşın yıpratamadığı açlığın yıprattığı yer burası...
Türkiye Cumhuriyetinde örnek alınacak yer burası...
Güney Doğunun incisi Kurtuluş Savaşının Gazisi Şanlı Davanın Güney Kalesi Gaziantep burası...

Şiir ve Resim:
KIZILKURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIZILKURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32Site
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2009, 20:20:43 »

Bugün Gaziantep Savunmasının yıl dönümü.
Bu topraklar bizimdir ve herdaim bizim kalacak.Bunu en iyi bilenler Fransızlardır.Londrada ki görüşmelrinde İngiliz Komutanın "Osmanlı artık bitti topraklarını parsellemek ve bölüşmek lazım halkı zaten kendinden bezdi"
Bunu duyan Fransa sözcüsü;
"Biz bir Ayıntap(Gaziantep)la baş edemedik köple Osmanlıyla nasıl baş edeceğiz.İlk siyaset Osmanlı halkını kendi etnik yapısı içinde bölmektir"demişti.
Yurdumuzda nice Gaziantepli andaların kanının aynısı taşıyan Türk cerileri olduğu sürece Türkiye hudutlarından hiç bir düşman giremiyecektir.
Selam olsun Gaziantep Şehitlerine
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2009, 02:44:34 »

KIZILKURT Kardeşim ve kandaşım 25 Aralık'ı burada işlediğin için seni kutlarım.

Sanırım benim gibi Gaziantep'in yerlilerindensin. Bende yerlilerindenim vede Şehit Kamillerin Musullu Sokağındaki evlerinin (şimdi o evler yok) duvar komşusu oluruz. Daha doğrusu benimde okul öncesi çocukluğumun geçtiği Gazi Büyük Dedemin evi Şehit Kamillerin duvar komşusu olur.

Şehit Kamilin süngülenerek Şehit edildiği yerde Mezarı vardı ve adını taşıyan ablamında ilkokula gittiği Şehit Kamil İlkokulu avlusunda bulunurdu. Bu okul CHP'li belediye zamanında küçültülerek kütüphaneye çevrilmiş ve Şehit Kamilin mezarıda ortada yok.7-8 yıl önce adını taşıyan Şehit Kamil Belediyesine gittim onlar bile mezarın akibetini bilemediler. Senin yukardaki resimdede Kamille anasının heykeli var. Acaba bu mezarın akibetini sen biliyormusun?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KIZILKURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32Site
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2009, 20:06:08 »

Toprağım ben doğma büyüme Mersinliyim ata memleketim Gaziantep.Bende bilmiyorum kabrin akibetini ama araıştırma konusu olur.Bence bunun için bir heyet kurulmalı dönemin belediye başkanınıda heyet gözetimiznde tutularak ecdadımızın kabri bulunmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2009, 03:17:28 »

Kızılkurt kardeşim, senin gibi başka illere yerleşmiş çok kişi tanıyorum. Gaziantep'in yerlileri başka illere gidip yerleşiyor yüz misli ise Fıratın doğusundan gelip Gaziantep'e yerleşiyor. Gaziantep'in etnik yapısı hızla geğişiyor buda beni çok rahatsız ediyor. Kurtuluş savaşında verdiği 6317 Şehidi ile Türkiyenin en çok Şehit veren Şehitler ve Gaziler diyarı, Türk Milletinin ve Tarihinin gururu Gaziantep hızla doğudan gelenler ile kimliğini kaybediyor. Şu sıralar sınırlarımız dışında bulunan 1200 yıllık Türkmen diyarı Kerkük etnik işgalle Kürtleştirilip sözde Kürdistanın başkenti yapılıyor. Birşey yapamıyoruz. Bu hızla giderse Gaziantep'te 25-30 yıl sonra bir Diyarbakır olacak birgün Kerkük'ün akibetine uğrayacak. Sınırlarımız dğşına elimiz ulaşmıyor diye yakınıyoruz ama yetkililer sınırlarımız içinde olanada duyarsızlar. Dün Türkmen Süleymaniye, Erbil bugün Kerkük, Musul yarın Gaziantep. Bu tehlikeyi Gaziantepliler olarak her yerde dile getirelim.

Şehit Kamilin Mezarı bulunan Şehit Kamil İlkokulu Gaziantep Büyükşehir olup Şehitkamil ve Şahinbey diye ikiye bölününce Şahinbey sınırları içinde kaldı. O zaman Gaziantepspor Başkanıda olan CHP'li belediye başkanı ve adını bilemiyorum o zamanki Şahinbey Belediye başkanı bu okulun bir bölümünü yıkmışlar Şehit Kamilin mezarınında bulunduğu avlusunuda iyice küçültüp birkaç oturak koymuşlar. İzinlerimin birinde görmek için gittiğim bu manzara beni çok üzdü. Bu arada başka okuyanlar için yazayım. CHP'nin oy oranı Gaziantep'te aslında %12'yi geçmez ve bunların %90'ıda dışardan gelenlerdir. Celal Doğan ise seçimlerde her görüşten seçmenin oyunu alarak %32'lere ulaşırdı.

Bundan 7-8 yıl önce ulusal kanalların birinde şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Asım Güzelbey telefonla gelen sorulara cevap veriyordu. Bende aradım ve Şehit Kamilin mezarını sordum. Milyonların önünde bu konuyu araştıracağını söyledi ama halen bir açıklık getirilmedi. Şehit Kamil'den geriye bir iki heykel ve kurulan Şehitkamil ilçesi kaldı. Bu sene gittiğim izinde Musullu Sokağını ziyaret ettim. O dar sokak duruyor ama Şehit Kamillerin ve duvar komşusu olan büyük dedemin evleri yok. Hemen karşısında dükkanı önünde oturan biri o evlerin çoktan yıkıldığını söyledi ve aşağı yukarı tahmin ettiğim yerinide 'evet şurasıydı'diye gösterdi.

Biz öyle bir ülkeyizki, kendi değerlerimize zerre kadar değer vermeyiz yıkılmaya yok olmaya terkederiz hatta kendi ellerimizle yıkar yok ederiz. Bu konuda Türk Osmanlı eseri bırakmayan Bulgarla, Yunanla, Sırpla yarış ederiz. Ama Bizansın, Romanın tarihi eserlerine gelince onları gözümüz gibi koruruz zarar vereni katil gibi cezalandırırız. Şimdide Gaziantep'te Zeugma dedikleri tarihi bir Bizans yeri bulmuşlar hızla Gaziantep'in simgesi haline getiriyorlar. Nereye gitsen Zeugma resmine rastlıyorsun. Baklavayı, Kebabı, Çiğköfteyi, Fıstığı, Salçayı, Lahmacunu, Gaziliği, Şehitliği, Kahramanlığı kısaca Gaziantep'in Türklük değerlerini, simgelerini bırakmışlar Yunanın Zeugmasını tanıtıp duruyorlar. Sanki Yunana 'buralar bir zamanlar sizindi' mesajını vermeye çalışıyorlar. Ben olsam bulduğum bu eserleri onların bizim eserlere yaptıkları gibi yok ederim hatta taşları değirmede un haline getiririm Anadoludan bütün izlerini silerim. Onlar bunu çoktan yaptılar. Binlerce Türk eserinden birkaç tanesi kaldı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2009, 03:29:01 »


                 Abi hoşgeldin diyelim yeniden. Ben de dediklerine katılıyorum bu duyarsızlıklar bizi nereye götürür bilemiyorum. İşimiz zor gerçekten.  Sinirli Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
KIZILKURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 32Site
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2009, 21:23:35 »

Gaziantepli abim Şehit Kamil ecdadımın mezarını ne pahasına olursa olsun bulacağız.Ben şuan Gaziantepde ikamet ediyorum.İmza kampanyası başlatacağız.Şehit Kamil değil sadece daha bir çok ecdadımızın kabirleri yok oldu.Elimizden geldiğince dirayetimizi göstereceğiz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Takiyyeci
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 151


« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2009, 21:55:54 »

Sevgili KIZILKURT kardeşim. Bu girişimin beni çok sevindirdi. Ben birkaç haftalık izinlerimde senelerdir mezarın başka yeremi taşındığı yoksa tamamen ortadan kaldırıldımı bunu bile öğrenemedim. Taşınsa yeni yeri bilinirdi ama genede taşınmış olsa bile o mezarın en gözel yeri Kamilin Şehit düştüğü yerdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.249 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.