Bu fotoğraf hakında ne düşünüyorsunuz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Aralık 2020, 22:37:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu fotoğraf hakında ne düşünüyorsunuz?  (Okunma Sayısı 6396 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.294


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 20 Ocak 2014, 17:27:03 »

Türk memuru açlık çeken ermeni çocuklara ekmek gösteriyor.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Ayrica atamiz basbug Timur'un düsman artiklari hakindaki düsüncelerini de unutmayalim.
 
Eşkıya artıkları

Timur’un, emirlerinden birisi şehirdekilere “Çocukları toplayıp Timur’un yoluna çıkın ve şefaat dileyin, Timur o zaman belki yumuşar ve merhamette bulunur” diye öğüt verince, Isfahan halkı çocukları topladı. Timur gelip bunları görünce: “Bunlar da kim? Eşkıya artıkları mı?” diye sordu. Emiri de “Bunlar masum çocuklardır, anneleri ölmüştür ve babalarının yaptığı katlden sorumlu değillerdir. Efendimiz Timur, onların babalarını öldürmekte haklıdır, ama bu çocuklar kendisinden şefaat ve merhamet dilemektedirler” diye cevap verdi. Fakat, Timur bu sözlere hiç aldırış etmeden, atını çocukların üzerine sürdü ve ordusu da onu takip edince çocukların hepsi atların ayakları altında can verdi. Çünkü, Timur’un gözünde onlar birer masum çocuk değil, sadece düşmanından geriye kalanlar, kendi deyimi ile “eşkıya artıkları” idi.

(İbn Arabşah, 1986: 100-101; İbn Hacer,97
1998, I: 319; İbn Kâdı Şuhbe, 1997, IV: 431).
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Hun53
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 597


Gökyüzü bayrağımız olsun, yeryüzü otağımız!


« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2014, 19:23:39 »

İlk düşündüğümde bende bu memur gibi yaparım oldu. Timur olabilmek kolay değil. Bunun için öncelikle insani zayıflıklarından kurtulacaksın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.294


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2014, 20:43:13 »

Bence her itin eniklerine acimak ilerde kendi cocuklarimiza olan bir karsi güce acimak olur. Gelecekte ki Türk cocuklari günes gibi daha kolay parlayabilmesi icin elin piclerinin cogalmasini önlemek en mantikli bir davranisdir.

Ne de olsa düsmana acimak Türklüge ihanettir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2014, 02:29:45 »

Çocuklar ile büyükleri arasında pek bir fark yoktur. Düşman düşmandır. Başbuğ Timur bunlara şefkat gösterse idi şayet, bu çocuklar büyürken bu şefkatin hikayeleri ile değil, babalarının nasıl Türk kılıçları ile can verdiğinin hikayelerini duyacak, yine kendilerine şefkat gösteren Timur'a düşman olacak, ve kısır döngü devam edecekti.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2014, 13:30:02 »

Kandır çekmişim atama, Timur atama benzemişim. Bende de acıma duygusu yoktur. Ilımlılık, yufka yüreklilik, duygusallık Türk' e yakışmaz. Türk acımasız ve sert olmalı. Kök Tengri Türk' ün yüreğini taşlaştırsın, içini kinle doldursun. Zayıflık vermesin, yağısını yok edecek güç versin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tegin Baybora
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2014, 14:04:38 »

Türk Irkinin basina  ne kötülük geldiyse Humanizim ve iyi niyetlilik yüzünden gelmistir Humanizim Türklügün sert yapisini yumusatmistir iyi niyetliligimizide baska milleten olanlar yada etnik kimlikler hep kötüye kullanmistir Humanizim acima duygusu mütevazilik gibi seyler Türklügün ruh temelinde olmamasi gereken duygulardir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2014, 17:55:57 »

Türk Irkinin basina  ne kötülük geldiyse Humanizim ve iyi niyetlilik yüzünden gelmistir Humanizim Türklügün sert yapisini yumusatmistir iyi niyetliligimizide baska milleten olanlar yada etnik kimlikler hep kötüye kullanmistir Humanizim acima duygusu mütevazilik gibi seyler Türklügün ruh temelinde olmamasi gereken duygulardirAğzına sağlık kandaşım. Atalarımız acımasız ve kin doluyken bizleri merhametli, hoşgörülü bir millet olarak tanıtanlara yazıklar olsun. Türk' ün içinde acıma, hümanizm, hoşgörü olmayacak. Kalpler yumuşadığında acizlik olur, taviz verilir. Sert ve radikal olunduğunda boyun eğilmez, taviz verilmez. Senin gibi kandaşlarımın böyle düşündüğünü görünce içim umut doluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt6161
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 72« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2014, 02:11:03 »

Bilmiyorum Agabey O Anki Ruh Halime Baglı Şuanda Şu Kafamla Yapamam Gibime Geliyor O Fotograftakini Hem Bencede Yakışmaz Bizlere Böyle Şeyler Savaş Meydanında Acımam Çoluk Çocuk. Polis Aracını Taşlayan Piçi Acımam Çocuk Demem Vururumda Bu Fotograf Yapamam Gibi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan;

Vatan büyük ve müebbed bir ülkedir: TURAN"
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.294


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2015, 13:41:52 »

Ermeni İddialarındaki Fotomontaj Sahteciliği
Bilkent Üniversitesi Tarih Profesörü Doktor Jeremy Salt, Ermeni iddialarına dayanak gösterilen ve Soykırım Müzesi’nde asılı duran “Türk resmi görevlisi, açlıktan ölmek üzere olan Ermeni çocuklara ekmek göstererek alay ediyor” fotoğrafının, fotomontaj olduğunu kanıtladı.
Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ders veren, Osmanlı Ermenileri üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Avustralyalı tarihçi Prof Dr. Jeremy Salt’ın dikkatini, Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan okuduğu kitaptaki fotoğraf çekti. Erivan’daki Soykırım Müzesi’nde de sergilenen ve St. Lazar Mkhitarian koleksiyonuna ait olduğu belirtilen fotoğrafın altında “Türk resmi görevlisi açlıktan ölmek üzere olan Ermeni çocuklara ekmek göstererek alay ediyor” yazıyor.
OKURKEN FARK ETTİ
Arama motoru Google’a ‘starving armenian’ (Açlıktan ölen Ermeniler) yazıldığında da karşınıza çıkan bu fotoğraf Ermeni iddialarının sembol fotoğrafı. Donald Bloxham’ın 2005 yılında yayınlandığında büyük ses getiren “The Great Game of Genocide. Imperialism, Nationalism and the Destruction of the Ottoman Armenians’ (Büyük Soykırım Oyunu. Milliyetçilik ve Osmanlı Ermenilerinin Yok edilişi) adlı kitabında da yer aldı. Zaten düğüm Prof. Salt’ın bu kitabı incelemeye başlamasıyla çözüldü.
HaberTürk’e konuşan Prof. Salt, sözlerine “Sahtekârlığı, 2008 yılında Donald Bloxham’ın Büyük Soykırım Oyunu adlı kitabını incelerken fark ettim” diye başladı. Kitabın ‘tek taraflı’ yazılmış olmasının kendisi açısından dikkat çekici bir unsur olduğunu kaydeden Prof. Salt şöyle konuştu:
Soykırım iddiaları tek yanlı olarak ele alınmıştı. Ancak benim en çok dikkatimi çeken yazılardan çok parlak kâğıda basılmış bir dizi fotoğraftı. Özellikle de bir fotoğraf… Bu fotoğrafta ceket ve kravatlı bir adamın etrafında yırtık pırtık elbiseli çocuklar vardı. Adam elinde ekmek tutu yor, etrafını saran çocuklar ellerini açmış ekmeğe ulaşmaya çalışıyordu. Nereden bakılırsa bakılsın iç burkarı bir sahne.” Prof. Salt işte burada biraz duraksadı ve sözlerini kocaman bir “Ama” ile sürdürdü:
‘MANTIK HATALARI VAR’
“Fotoğrafla ilgili yazılan bilgide aç Ermeni çocuklarla alay eden Türk resmi görevlisi olduğu belirtilmişti. Eğer iddia edildiği gibi I. Dünya Savaşı sırasında çekilmişse oradaki Osmanlı memuru olmalıydı, Türk resmi görevlisi değil. Fotoğraftaki adam ceket ve kravat giyiyordu. Oysa Osmanlı memurunun boyna kadar düğmelenmiş yakasız gömlek ve fes giymesi gerekmez miydi?” Prof Salt fotoğrafı inceledikçe şüphelerinin arttığını söyledi:
ANALİZLE KESINLEŞTİ: SAHTE
Fotoğrafa bakarken adamın ceketi boyunca giden bir çizgi dikkatimi çekti. Fotoğrafı eğerek ışığı yakalamaya çalışınca adamın sağ tarafıyla sol tarafı arasında kalan pürüzlü, düzgün olmayan bir çizgi fark ettim. Ceketin bir tarafı diğerinden daha koyuydu. Sonra fotoğrafın geri kalan kısımlarına baktım. Adamın kafasının arkasındaki duvar birdenbire beyaz bir boşluğa dönüyordu. Dikkatlice incelediğimde yerde yatan çocuklardan birinin bir eli sıska, diğeri toplucaydı.
Prof. Salt şüpheleri artınca fotoğrafı Ankara’da bir fotoğraf uzmanına götürmüştü. Çıkan sonuç şüphelerinde haklı olduğunu gösteriyordu:
“Fotoğraf laboratuarında 10 dakika süren analizde fotoğrafın pikselleri 2 bin 400 kez büyütüldü. Evet, fotoğraf sahteydi. Fotoğrafı inceleyen uzmanlar fotoğrafın birçok yerden alınmış parçalardan oluştuğunu net bir şekilde tespit ettiler. Fotoğraftaki adam figürü tamamen derlemeydi. Yerde oturan çocuklardan birinin elinde bir şey varmış gibi duruyordu. Oysa elinde hiçbir şey olmadığı ortaya çıktı. Taklitçi belli ki çok dikkatli davranmadığı için başka biz yerden kopya1adığı fotoğrafta çocuğun parmak kenarlarını kesmek için çok zaman harcamamış.
 
OXFORD KİTAPLARI İMHA ETTİ
Sorularına tatmin edici cevap alamayan Prof. Salt konuyu İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu’na taşıdı. Federasyonun genel koordinatörü ve ‘Asılsız İddialarla Mücadele Komitesi’ Başkanı Servet Hassan, 19 Ekim 2009’da Oxford Yayınları Tarih Editörü Christopher Wheeler’a şikâyet mektubu gönderdi. Hassan süreci şöyle anlattı:
“Wheeler’a gönderdiğimiz şikâyet mektubuna 2 Kasım’da yanıt geldi. Hata yaptıklarını, birkaç parçadan oluşan fotoğrafın fotomontajla bir araya getirildiğinin anlaşıldığını, yani fotoğrafın sahte olduğunu kabul ediyordu. Ama konunun kapanmasını sağlamak için de, ellerinde bulunan ilgili kitabın tüm stoklarını imha ettiklerini söylüyordu. Ama bu yeterli değildi. Çünkü bu kitap başta İngiltere olmak üzere dünyadaki birçok ülke kütüphanesine dağıtılmıştı. O kitapların da toplatılması gerekiyordu.”
 
TİKSİNDİRİCİ BİR SAHTEKARLIK
Fotoğrafın sahte olduğunu anlamak için birkaç dakikalık ayrıntılı bir incelemenin yeterli olduğunu söyleyen Prof. Salt, “Benim kısa sürede gördüğümü Oxford Üniversitesi Yayınları yetkilileri göremedi mi? En azından içlerinde hiçbir şüphe oluşmadı mı?” diye sordu, sonra da sorusunu cevapladı:
“Mutlaka birileri şüphelenmiştir. Peki, buna rağmen fotoğraf neden basıldı? Çünkü Ermeni iddiaları artık tarihten çok teolojiye geçti, tabu haline geldi. Tarih kutsallaştırıldığında, gerçek bilindiğinde soru sormaya gerek kalır mı? Kalmaz.
O zaman editörler de şöyle düşündü: ‘Tabii ki, Türk resmi görevlisi Ermeni çocuklarla dalga geçecektir, o halde neden basmayalım?’ Ortaya çıkan tiksindirici bir sahtekârlık ama maalesef bu konudaki tek sahtekârlık değil!”
 
FOTOĞRAFA YİNE YER VERECEKLER
Oxford Üniversitesi sahteciliğin anlaşılmasından sonra, fotoğrafa yeni basımda da yer vereceğini açıkladı. Ancak bu kez altına “Bu fotoğrafı her iki tarafın da başvurduğu sahtekârlıklara örnek teşkil etmesi için yeniden yayınlıyoruz.” Cümlesinin yazılacağını bildirdi. Servet Hassan ise buna karşı çıktıklarını belirtip “Sahtekârlar belli. Türk tarafında sahte belge yok. Kaynağının çarpıtılmadan yazılmasını istedik.” dedi.
İŞTE FOTOĞRAFTAKİ SAHTEKARLIKLAR
1. Dünya Savaşı’nda çekilmiş olsaydı adam Osmanlı memuru olmalıydı, Türk görevlisi değil.
Fotoğraftaki adam ceket ve kravatlı. Oysa Osmanlı memurunun boynuna kadar düğmelenen yakasız gömlek ve fes giymesi gerekirdi.
Fotoğrafın pikselleri 2400 kez büyütülünce birçok fotoğraftan alınmış parçalardan oluştuğu net olarak tespit edildi.
Adam figürünün tamamen derleme olduğu anlaşıldı.
Çocuklardan birinin elinde bir şey varmış gibi görünüyor. Oysa elinde hiçbir şey olmadığı ortaya çıktı.
Başka bir yerden kopyalanan çocuğun parmak kenarları kesik kalmış.
Çocuklardan birinin, bir kolunun diğer kolundan çok daha ince olduğu anlaşıldı.
Adamın arkasındaki duvar, birdenbire beyaz bir boşluğa dönüşüyor. ALINTI:TÜRKCÜ HABER
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
TürükOk
TürükOk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 356


Adam Ol Irkına Çek!


« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2015, 14:19:13 »

Bu ermenicilerin her bir haltı yalan dolan. Bizim Doğu Anadolu topraklarımıza sözde "batı ermenistan" diyen bu soyu belli olmayanlar topluluğunun her iddiası ülkemizden toprak koparmaktır. Geçmişte denediler ve cevaplarını atalarımız gayet güzel vermiş. İstiyorlarsa denesinler yine. Misliyle cevaplarını alırlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.216 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.