Son iletiler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ağustos 2018, 17:11:04


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Bugün 11:55:52 
Başlatan KÜR-AÇİNA - Son ileti Gönderen: Göktürk Tuğra
"Atatürkçülükten başka hiçbir prensip tanımadıklarını söyleyenler, Atatürk’ün adını unutturmak için elinden geleni yapan, para ve pullardan, resmî dairelerden resimlerini kaldırtan, mezarını yaptırtmayan İnönü’yü millî kahraman ilân ederek Anıtkabir’e gömdürdü."

- Atsız

 2 
 : Bugün 10:17:43 
Başlatan Göktürk Tuğra - Son ileti Gönderen: Göktürk Tuğra
Ben Türkçülerin korkusuz olması gerektiğini Atsız'dan öğrendim. Davasına sahip çıkmayı, ideolojisi uğruna tehlikeye gözü kapalı atlamayı, Türkçülüğü yaymaya çalışmayı onun duruşu bize öğretti.

Fetöcülerin Emniyette etkili olduğu yıllarda bile Atsız tişörtümü giyip Polis evinde gezerdim. Nöbet tutarken kar yağmış ekip otolarınım camlarına Göktürkçe Türk yazdığım günlerde insanlar Çince zannediyordu şimdi herkes omzuna arma olarak takıyor. Sosyal medyada yıllarca mücadele verdim., çok gencimiz mesaj atıp teşekkür etti sayemde Türkçülüğü, Atsız'ı tanıdıklarını söyleyip. Çözüm süreci denilen saçmalık varken ben yönü k*rt mahallesine bakan lojmandaki balkonuma Türk bayrağı, Göktürk bayrağı, Doğu Türkistan bayrağı asıyordum. Tabi bu dik duruş bana bir çok idari soruşturma olarak geri döndü ama hiç pişman olmadım. Yetmedi oğlumun ismini Göktürk Tuğra koyarak mücadeleye devam ettim.

Turan yolunda önümüzdeki engellerin birini temizlemeye katkım olduysa ne mutlu bana. Mücadelem son nefesime kadar sürecek.

Her şey Türklük için..

 3 
 : Bugün 10:05:53 
Başlatan yürekli-kam - Son ileti Gönderen: yürekli-kam
Son yıllarda Türkçemizi iyice bozarak anasının amına koydular örneğin TOP Türkçemizde ne demekti ne oldu.
TOP toplanmak CEM etmek anlamında bir sözcüktür. Bir Türk günde en az 20 kez bu kelimeyi kullanir, ben Veysel TOP  hayatımı bu deyim için harcadım Türkçüleri bir araya toplamak için hapiste yattım bedel de ödedim hala da ödemekteyim.
Siz de bir düşünün bakalım Türkçemizin en önemli bu kelimesini günde en az kaç kez kullanmaktasınız?
Toplamak fiili Top sözcüğünün türevidir
Yatağını topla, gül topla, hesabi topla, bir araya toplanalım, top yekün vs
Ha Veysel TOP'un Top kismi bazılarının anladığı dilden götüne girsin 😋☺🙄

 4 
 : Bugün 09:50:15 
Başlatan Kaan Ulas - Son ileti Gönderen: Göktürk Tuğra
Ayıdan post, Araptan dost olmaz dediğimizde bizi din düşmanı olmakla suçlayan zümre şimdi kendi lanetliyor bunları. Bu çomarlara yol göstermekten usandık ama onlar canları yanmadan gerçekleri görmemekte ısrarcı.

 5 
 : Bugün 05:53:19 
Başlatan Kaan Ulas - Son ileti Gönderen: Kaan Ulas
Bizimkiler ise 3 yıl önce Suudi arabistan kralı geberdi diye milli yas ilan etmişlerdi. Arap ise gene araplığını yapmış, yani genlerindeki kahpeliği, kaypaklığı uygulamış bence gayet doğaldır. Umarız, hükümetin bu araplar konusunda tutumu artık değişir. Arap tarihte de hainliğini yaptı, şimdi de yapıyor ve biz Türklere hainlik yapmaya devam edecektir.

 6 
 : Bugün 05:50:14 
Başlatan Kaan Ulas - Son ileti Gönderen: Kaan Ulas
•Suudi Arabistan'dan YPG/PKK'ya 100 milyon dolar bağış!

Suudi Arabistan, omurgasının PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin oluşturduğu, ABD destekli SDG'ye 100 milyon dolar yardımda bulunduğunu açıkladı. ALINTI BASINDAN

 7 
 : Bugün 04:30:13 
Başlatan Kaan Ulas - Son ileti Gönderen: Kaan Ulas
Ulu Atamız..

Tarihte Bugün

1167 senesinde Temuçin ismiyle dünyaya gelen ve rivayete göre elinde kan pıhtısıyla doğan, daha sonradan Cengiz lakabını alan, Çin’i himayesi altına alıp, o zamanki dünya nüfusunun %11,yani 40 milyon insan öldürdüğü kabul görülen Cengiz Han vefat etti, 1227.

 8 
 : Bugün 03:23:26 
Başlatan UralAltay - Son ileti Gönderen: UralAltay
Çungarya İli

13. yüzyılın sonu ve 14. yüzyılın başında Moğol topraklarının batısında, Cengiz'in oğu Juçi'nin soyuna atanmış Juçi Ulus birliği yitirerek Ak Ordu ve Altın Ordu olarak ikiye bölündü Bu dönemde, Altın Ordu çoktan muhammetçileşmeye bailamıştı ve çok geçmeden tümüyle muhammetçi oldu. Ak Ordu'nun sol kolu olan Çungarlarsa Ordu'dan tümüyle ayrılarak il tuttular. Çungarlar, muhammetçilik yerine burkancılığa eğlimliydi. Çungar, kağanlığın sol kolu demekti, Çungarlarsa kendilerini Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
oyrat
olarak adlandırırdı28.

Araştırmacılar arasında, Oyrat ilinde Altaylıların konumu ve Oyrat döneminin Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
humarusuyla
ilgili boşkural görüş ayrılıkları bulunur. L. P. Potapov (ve genel Sovyet Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ertekbetimi
) sürekli Oyratların sömürgeciler ve göçmenler olduklarını, Altayların yerli toplumunun büyük bir bölümünü güneybatıya (günümüz Doğu Türkistan'ına) ittiklerini söylerken29, Altaylı boşkurmanlarsa, Altay söyüklerinin Çungarlarla eşit ortaklar, ança oyratlar olduklarını söyler. Bu boşkurmanlara göre, Altaylılar Türk Çungarlardır ve her açıdan Moğol oyratlarından ayrıdırlar:

Oyrat ve çungar terimleri uyruksal değil, Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
kutalmasaldır
[...] Altay boyarları Oyratların diğer uyruklarıyla birlikte, Oyrat ilinin en üst yasama ve yürütme kurulu olan Eke Jurga'nın işleyişinde eşit konumdaydı.30.

Çungarlar, Orta Asya'da iki kez yönetici konuma çıkmıştır. İlki, 1368 (Çin'de Yuan ilinin dağılışı) ile Çungarya'nın Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
talaslarını
güneyde Tibet'e değin genişletip Pekin'i alan Esen Kağan'ın ölümüne değin geçen dönemdir31. İkincisiyse 17. yüzyılın başında Kula Kağan'ın Oyrat söyüklerini birleştirmesinden sonraki dönemdir. Kula Kağan'ın ardılları Galdan (1653-1697) ile Tsevan-Rabtan (1697-1750'ler) dönemlerinde Çungarya, Orta Asya'nın büyük bir bölümünü (günümüzdeki Doğu Türkistan), Tibet'i, Altay'ı, Moğolistan'ı, Hakasya'yı ve Tuva'yı yönetiyordu. Bu dönemde, eskiden beridir Çungarlara yükünen, Altaylıların ataları olan Tele'ler Oyrat birliğine tümüyle katıldı32. Bu son iki kağanın döneminde Tele ve Kırgız boylarının büyük bir bölümü Turfan (Teleler) ve günümüz Kırgızistan'ına (Kırgızlar) göçtü (L. P. Potapov'a göreyse sürüldü).

1756'da Çin (Ch'ing/Mançu) Kağanlığı Çungarya'yı yerlebir edip soykırıma başladı33. Yıllar boyunca Oyrat önderleri - içlerinde en ünlüsü Amursana'dır 34 - soykırıma direnmeye çabalamasına karşın, uğraşları boşunaydı. Tele boyları, Oyratlardan geriye kalanlarla birlikte Çin akınlarına karşı doğal bir kele olan Altay'a sığındılar. Oyratların bir başka bölümü olan Kalmıklarsa Etil'e (Volga) değin göçüp günümüz Rusya'sının Avrupa kısmına yerleştiler35.

Bu dönemde Rusya'nın, Altay üzerinde etkisi kısıtlıydı. Ancak 1756'dan sonra, Altay'ın bir bölümü Ruslarca sömürgeleştirildi ve Rusya Altay'ının talası Çin'e karşı genişlemeye başladı. 1863'te günümüz Altay Cumhuriyeti'nin tümü Rus toprağı oldu36.28 - L. Sherstova, Taina Doliny Tereng (Tereng Oprusunun Gizemi), 1997

29 - Bu görüşe göre, Rus sömürgeciliği gerçekte yerel toplumun kurtuluşudur.

30 - G. P. Samaev, Znachenie Dzhungarskogo perioda v istorii Altaiskogo naroda (Altaylıların Erteğinde Çungarya Döneminin Anlamı), 1999

31 - Istoriia Sibiri (Sibirya Erteği), 1968

32 - G. P. Samaev, Znachenie Dzhungarskogo perioda v istorii Altaiskogo naroda (Altaylıların Erteğinde Çungarya Döneminin Anlamı), 1999

33 - Çeşitli kaynaklara göre (örn. Sherstova, Taina Doliny Tereng) Çin akını sırasında her 10 Oyrattan (Kalmıklar, Altaylılar ve diğerleri) 9'u öldürülmüştür.

34 - Amursana daha sonra Altay, Tuva ve Batı Moğolistan'da Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ulungsal
bir bahadır olmuş ve Ak Jang'ın tözlerinden biri olarak da unanmıştır. Batı Moğolistan'da Amursana adına bir anıt bulunur.

35 - L. Sherstova, Taina Doliny Tereng (Tereng Oprusunun Gizemi), 1997

36 - Çungarya'dan ayrılmamış Telelere bugün Uryankay (Moğolca "sumlum") denmekte ve kuzeybatı Moğolistan (yaklaşık 30.000 kişi) ve kuzeybatı Çin'de yaşamayı sürdürmekteler. Geri dönmeyen Kırgızlar, bugünkü Kırgızistan'ı oluşturan başlıca uyruktur (ve muhammetçilerdir). Geri dönen (ve hiç ayrılmamış) Kırgızlarsa günümüz Hakaslarıdır. Telelerin bir bölümü, Sovyetlere ancak 1940'larda katılmış Tuva'da yaşamaktadır.

 9 
 : Bugün 01:57:58 
Başlatan Tanrının Kılıcı - Son ileti Gönderen: Kaan Ulas
Türk düşmanları hangi oyunlara başvururlarsa vursunlar, emellerine ulaşmaları imkansızdır. Çünkü; <Üstte gök basmadığı, altta yer delinmediği> takdirde Türk soyunun yurdunu ve türelerini hiçbir kuvvet yok edemez.

 10 
 : Bugün 01:32:25 
Başlatan Buga Yaktu - Son ileti Gönderen: Buga Yaktu
Bak ne güzel dedin mazlumdan kast bir Türk ise elbette biz onu tutacağız, mazlumun kendi ülkesine hayrı yok sahilde nargile içip avratları kestiriyor.
Türk ülkesinde Türk'e dikleniyor, severler öyle mazlumu.
Yada bize hiç bir fenalığı dokunmamış ve Türk'e seve seve biat etmiş yada faydası dokunmuşlar var. Eh heralde Türk de onlar için bir şeyler düşünür.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.034 Saniyede 14 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.