Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: Bergütey üzerinde 15 Mayıs 2012, 20:33:25Konu Başlığı: Yunanistan gibi olurmuşuz!
Gönderen: Bergütey üzerinde 15 Mayıs 2012, 20:33:25
Geçtiğimiz hafta önemli açılış törenlerine ve programlara katıldıklarını belirten Başbakan Erdoğan, Ankara ve İstanbul'da çok sayıda misafiri ağırladıklarını anlattı. Almanya'dan, Ürdün'den, Kosova'dan, Irak'tan önemli konukları olduğunu dile getiren Erdoğan, ikili ve bölgesel meseleleri ele alma fırsatı bulduklarını kaydetti. Slovenya ve İtalya'ya yaptığı resmi ziyaretleri hakkında bilgi veren Erdoğan, İstanbul'da Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katıldığını ve uluslararası yatırımların daha fazla çekilmesi amacıyla, dünyanın en önemli firmalarından 17'sinin İstanbul'a geldiğini söyledi.

Türkiye'de 1954 yılından itibaren küresel yatırım çekebilmek için çalışmalar yapıldığını anımsatan Erdoğan, ''Ancak bizim dönemimize kadar bazı istisnalar dışında Türkiye'ye gelen uluslararası doğrudan yatırım miktarı 1 milyar doları aşamadı. Biz 2007 yılında 22 milyar dolar ile tarihi bir seviye yakaladık, bu söylediğim yıllıktır. 2008 ve sonrasında ekonomik kriz nedeniyle uluslararası yatırımlarda belli miktarda azalma oldu ama TÜrkiye 2008 yılında 18.5 milyar dolar, 2009 yılında 8.4 milyar dolar, 2010 yılında 9 milyar dolar yatırım çekti. Geçtiğimiz yıl ise yeniden bir toparlanma ve 2011 yılında Türkiye'ye 16 milyar dolar tutarında uluslararası yatırım yapıldı'' diye konuştu.

Uluslararası kuruluşların yatırımlar konusunda tahmininin yüzde 18,5'lik bir artış olduğuna dikkati çeken Erdoğan, yüzde 76 oranında bir artış kaydedildiğini söyledi. Erdoğan, ''İstanbul'u bir yandan uluslararası finans merkezi haline getirirken, bir yandan da uluslararası bir yönetim merkezine dönüştürüyoruz. Şu anda hedefimiz bu, çalışmalar başladı'' dedi. Bazı büyük firmaların bölge operasyonlarını İstanbul üzerinden yaptığını belirten Erdoğan, IMF'ye olan borcun da AK Parti Hükümeti döneminde 23,5 milyar dolardan 2,3 milyar dolara düşürüldüğünü anlattı. Erdoğan, ''Borcu tamamen ödeyeceğiz ve inşallah kapatacağız'' diye konuştu.

Erdoğan, yurtdışında yaşayan vatandaşların bulundukları ülkelerde oy kullanabilmeleri için gerekli çalışmayı yaptıklarını ve yasal değişikliğin gerçekleştiğini söyledi. Erdoğan ayrıca yurtdışındaki vatandaşların haklarını kaybetmemesi için ''Mavi Kart'' uygulamasına başladıklarını belirterek, söz konusu uygulama ile ilgili bilgi verdi.

Başabakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, memura 4 + 4 zam teklifiyle ilgili olarak "Hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz" dedi.

T Ü R K'ün notu: Yabancı sermaye Türkiye'den parayı çekerse zaten Yunanistan'dan bir farkımız kalmaz. Sıcak parayla bir yere kadar idare edilir. Ekonominin iyi gibi görünmesinin diğer sebebi de haddinden çok çok fazla olan vergiler...

Tayyip efendinin dediğine gelecek olursak, oğlunun yatına, meclis başkanının gezisine bilmem neyine para var da devlet için çalışan memura mı yok? Memura vereceğin zamla mı devlet batacak?


Konu Başlığı: Ynt: Yunanistan gibi olurmuşuz!
Gönderen: Tanrı Dağları Bozkurdu üzerinde 15 Mayıs 2012, 22:17:21
TÜRK kandaş ben özel sektörde çalışıyorum. Bizim maaşlarımız memurlardan da düşük.


Konu Başlığı: Ynt: Yunanistan gibi olurmuşuz!
Gönderen: Bergütey üzerinde 16 Mayıs 2012, 16:55:51
TÜRK kandaş ben özel sektörde çalışıyorum. Bizim maaşlarımız memurlardan da düşük.

Ben bu refah seviyesini, maaşları yeterli düzeyde bulmuyorum. Onlar orada sefa sürerken, devletin paralarını, milletin paralarını rahatça yerken, yediği öne yemediği arkasında iken milletin bu durumda olmasını kabul edemiyorum. Seda Sayan gibi 3-5 göbek atan bir ...... ayda 50-60 bin TL'ye yakın para alırken çalışmaktan canı çıkan Türk işçisine, ırgatına 900-1000 lira ver küfür eder gibi. Bu mu sosyal adalet?


Konu Başlığı: Ynt: Yunanistan gibi olurmuşuz!
Gönderen: Tata Tunga üzerinde 16 Mayıs 2012, 17:10:58
Türk milletinin bu şekilde sömürülmesine sonuna kadar karşıyım. Türk milletini sadece geçim derdine düşmüş bir güruh haline getiriyor  bu parazitler. Lâkin kandaşlar şunu bilin ki Türkiye dışında yaşayan Türklerin durumu daha kötü. Bulgaristan'dan, Yunanistan'dan tutun taa Irak'a, İran'a, Suriye'ye, Rusya Federasyonu'na, Gürcistan'a kadar. Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'nde ekonomi yavaş yavaş canlanmaya başladı.