TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ BÜROLARINA POLİS BASKINI...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 20:03:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ BÜROLARINA POLİS BASKINI...  (Okunma Sayısı 4574 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« : 14 Eylül 2011, 13:17:46 »

Siyasi parti liderlerine yapılan saldırılar ve üniversitede çıkan olaylarda aktif rol oynayan TKP'nin üniversitedeki faaliyetlerine yönelik önemli bilgiler ele geçirildi. Terörle Mücadele polisinin, Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi öğrencilerin evine yaptığı baskında ele geçirilen örgütsel dokümanlarda, öğrenci olaylarının tırmandırılmasında aktif rol alan TKP'nin üniversitelerde nasıl örgütlendiği hususunda önemli bilgiler içeriyor.
Ele geçirilen dökümanlara göre, üniversite olaylarında başrol oynayan TKP'nin, taraftar kazanması için üniversite teşkilatlarını profesyonelce kullandığı belirlendi. Polis tarafından ele geçirilen belgelerde, TKP'li gençlerin üniversitelerde taraftar avına çıktığı dikkat çekiyor.

Üniversitelerdeki kulüpler aracılığıyla eylemlerini yasal faaliyet üzerinde temellendirmeye çalıştığı belirlenen TKP'nin, ODTÜ'den sonra Bilkent Üniversitesi'ni yeni üs olarak kullandığı polis kayıtlarına da girdi. Dokümanlar, ayrıca, yeni eğitim öğretim yılından önce başlamadan önce harekete geçen TKP'nin yıl içinde yapacağı etkinlikler için de şimdiden düğmeye bastığını gösteriyor.

TKP üyesi öğrencilerin aralarında iletişim sağlarken aldıkları kararları, takip edilmeyi önlemek için mektuplaşma yöntemi ile parti mensuplarına ulaştırması dikkat çekiyor. Parti içinde gündeme alınan bir belgede, YÖK'ün kuruluşu ile ilgili partinin ÖDP, Öğrenci Kolektifleri, Halk Evleri ile temas kurması, YÖK'e, AKP'ye karşı Vişnelik'te bir şenlik düzenlenmesi talimatı veriliyor. Belge'de, 'yeni dönemde AKP'nin seçimleri kazandığı 3 Kasım 2002'den günümüze neler değişti?' başlığı altında bir panel düzenlenmesi de ifade ediliyor.

"TKP'NİN YENİ ÜSSÜ BİLKENT ÜNİVERSİTESİ"

Üniversitelerde öğrenci temsilcilikleri gibi yerleri ele geçirerek hareket kabiliyetlerini yasal sınırlar içinde tutmaya çalıştığı anlaşılan partinin, üniversitelerde ele geçirdiği kulüpler aracılığı ile de faaliyetler yürüttüğü saptandı. Ele geçirilen bir belgede, "Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Kulübü'nün düzenli toplantı almayan fakat gündem başlıkları altında paneller düzenleyen ve gündeme dair partinin sesini duyuran bir kulüp olması kararlaştırılmıştır." deniliyor.

Bu kulüpler aracılığı ile çeşitli etkinlikler düzenlemeye çalıştığı belirlenen parti mensuplarının, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Kulübü'nde bir panel düzenleyeceği tavsiyesinde bulunuluyor. Panele ise panelist olarak Milliyet Gazetesi Yazarı Fikret Bila'nın çağrılacağı ifade ediliyor.

Bir başka talimatın verildiği gündem maddesinde ise Sosyalist Düşünce Topluluğu'nun 'Sosyalizmde Ekonomi' ya da 'İşsizliğin olmadığı bir düzen mümkün mü?' başlığı altında, 'kamuculuğun' ve aydınlanmacılığında konuşulacağı bir panel düzenlenmesi kararlaştırıldığı belirtiliyor. Ayrıca, Metin Çuhaoğlu'nun panelist olarak davet edileceği 'Ulusalcılığın Günbatımı' ya da 'Cumhuriyetin 6 Oku' başlığıyla bir panel düzenleyeceği belirtiliyor.

"Belgede bir an önce yapılacakların listesi" başlığı altında ise partililerden şunların yapılması isteniyor: "Aziz Nesin haftası tamamlanacak, Öğrenci hakları broşürü bulunacak ve okunup tartışılacak, ÖTK seçimleri için düzenlenecek forumun hazırlıkları için diğer kulüplerle görüşülecek, Sosyalist Düşünce Topluluğu'nun düzenleyeceği 'Sosyalizmde Ekonomi' paneli için Bilkent Üniversitesi İktisat Bilimi Üyelerinden Erinç Y. ile konuşulacak."

"DAHA FAZLA İNSANA ULAŞMAK İÇİN KÜLTÜREL ETKİNLİKLER DÜZENLİYORLAR"

Belgede, parti üniversitede daha fazla insana ulaşmak için ise genellikle sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediği ifade ediliyor. Bu kapsamda, üniversite topluluklarının gündemleri başlığı altında, Sosyalist Düşünce Topululuğu'nun nasıl faaliyet yürütmesi gerektiği ifade ediliyor. 'Daha önce Nazım Hikmet Haftası' ile kendini tanıtan SDT'nin 12-16 Ekim tarihleri arasında 'Aziz Nesin Haftası' düzenlediği aktarılıyor. Belgede, şu bilgiler yer alıyor:

"Bilkent Üniversitesi Tiyatro Kulübü ile düzenlenen bu haftanın amacı 'Nazım Hikmet Haftası'ndan farklı olarak kulübün kendini tanıtmasından ziyade, daha fazla insana ulaşmaktır. Bu sebeple tiyatro kulüpleri ile görüşülecek, haftanın duyurusunun daha etkin yapılması için küçük skeçler hazırlanması önerilebilir. Buna ek olarak, bilgisayar binasındaki laboratuvarların tahtalarına etkinliklerin tarihi ve yeri yazılabilir. El ilanları hazırlanması ve öğrencilerin yoğun olduğu binalarda dağıtılması gerekmektedir."

"KULÜPLER ARACILIĞI İLE DAHA FAZLA KİŞİYE ALIŞILMASI HEDEFLENİYOR"

Belgede, üniversite topluluklarının uzun vadeli planları üzerinde de durulmuş. Bilkent Üniversitesi'nde ÖTK seçimleri dolayısıyla etkili bir etkinlik düzenlenmesi uyarısında bulunulan belgede, en az 100-150 kişinin katılması gerektiği bu etkinliğin diğer kulüplerle beraber sağlanması gerektiği üzerinde duruluyor. Belgede şu bilgiler yer alıyor: "Bu sebeple Müzik Kulübü, Bilim ve Sanat Topluluğu, Kültür ve İletişim Topluluğu, Tiyatro Kulübü, Kültür ve İletişim Topluluğu, Tiyatro Kulübü, Sinema Topluluğu, Münazara Topluğu, Genç Aydınlanma Kulübü vb. kulüplerle iletişime geçilmeli."

Dokümanlarda, partiye üye kazandırılması için belirlenen isimlerle irtibat kurulacağı ve partililiğin teklif edileceği belirtiliyor. 'İlişkilerin Değerlendirilmesi' başlığı altında, irtibat kurulması ve parti üyeliğinin teklif edilmesi düşünülen isimlerden bazıları ise şunlar:

Selin A: Merve (Matematik Bölümü), Ulaş (Hukuk Fakültesi) görüşülüp partililik teklif edilecek. Tuba G.: Hülya: (Felsefe Bölümü) partililik teklif edilmesi kararlaştırılacak. Merve (MSSF), Ceren (İngiliz dili ve Edebiyatı bölümü), Elif, (TOBB Üniversitesi-İşletme bölümü) sık sık görüşülmesi önemli, Uraz (Hukuk Fakültesi) Selin Albayrak ve Gül Karakaş yoldaşlara devredilecek. Özlem T: Burcu (Hacattepe), Deniz (Bilkent İktisat) Okan Celep yoldaşımız ile görüşme ayarlanacaktır. Çise D.: Burcu (Başkent) partililik teklif edilecektir. Doğukan (Başkent), Ezgi (Başkent).

Birçok üniversitede örgütlü olan ve zaman zaman olaylara karışan TKP'liler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rektörlerle toplantısını protesto etmek üzere 4 Aralık'ta başlayan olaylı öğrenci eylemlerinde aktif rol oynamıştı. TKP, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen 'Türkiye'de Anayasa' konulu konferans öncesi CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum'u konuşturmamış, ardından AK Partili Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya da yumurtalı saldırıda bulunmuştu.

Polisin üniversitelere müdahale ettiğini öne süren 400 civarında ODTÜ'lü öğrenci, önce AK Parti Genel Merkezi'ne yürümek isteyince olaylar çıkmıştı. Polis, gençlerin parti binasına yürüyüşüne izin vermezken, öğrenciler taş ve sopalarla polise saldırmıştı. Ellerinde 'Başkaldırıyoruz', 'Eşit, parasız, bilimsel anadilde eğitim istiyoruz' pankartları taşıyan öğrenciler, polis barikatını aşmak isteyince ODTÜ savaş alanına dönmüştü.
Emniyet'in hazırladığı istihbarat raporu da bu görüşleri doğruluyordu. Rapor, öğrenci olaylarına karışan TKP, Genç-Sen, Öğrenci Kolektifi, Gençlik Muhalefeti adı altında hareket eden grupların, organize hareket ettiğini gözler önüne seriyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2011, 13:21:58 »

Şerefsizler hem fakirlik Edebiyatı yapıyorlar hemde Bilkent Üniversitesi gibi Yıllık 20 bin Dolarlık paralı yerde Yuvalanmışlar... Nerden geliyor bu degirmenin suyu ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2011, 13:24:46 »

Türk Düşmanlarına karşı neden bu kadar pasifiz Ha??
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2011, 15:01:22 »

Tkp nin eti ne budu ne tkp ile ugrasacaklarina bdp nin genclik teskilati  yurtsever genclik dernegini bassinlar kürt evlerini bassinlar. Pkk da kürtcüler de  universitelerde tkp düsmanligi yapiyor. Tkp elbetet bizim ideolojimize ters olan bir teskilat bizimle hicbir bagi olamaz fakat su gercegide gözden kacirmamak gerek tkp bugün kürtcülerin pesine takilmayan ender sol teskilatalrdan bir tanesidir birdfe  Türk solu var ama o zaten sol olarak kabul edilmiyor . Tkp nin savunuculugunu yapmam ama daha büyük tehlikeler dururken neyle ugrastiklarini görünce sasiriyorum esek arisi duruken sen üvezle ugras .

Baskınların amacı ne TKP'nin komünist olması ne de illegal eylemler gerçekleştirmesi... Baskınların ana nedeni iktidar muhalifliğidir. TKP'nin canı cehenneme demek mümkün, fakat; sıranın artık son hamlelerden sonra yavaş yavaş milliyetçilere geldiğini de görebilmeliyiz.

BDP'ye dokunmaya hükümet şu an için korkuyor, çünkü; bir işaretle sokaklarda binlerce kişi toplanıp ortalığı yakıp yıkabiliyor. Bu teröriste taşla sopayla karşılık veren Türkleri tutukluyorlar iş BDP'lilere gelince ifadenin arkasından serbest bırakıyorlar. Yani, BDP'nin şehir terörü devleti esir almış durumda...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Attila - Temir
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2011, 17:34:43 »

En büyük rakip BDP, Yurtsever (??!?!?!?) Gençlik bilmem nesine baskın yapılmalı esas.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Önce vatan!
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2011, 19:32:10 »

Şerefsizler hem fakirlik Edebiyatı yapıyorlar hemde Bilkent Üniversitesi gibi Yıllık 20 bin Dolarlık paralı yerde Yuvalanmışlar... Nerden geliyor bu degirmenin suyu ?
Kandaşım, sana bir şey söyleyeyim. Şu ana kadar bir tane bile fakir komünist tanıdıysam, şu iki gözüm önüme düşsün. Hepsi paralıydı. 1 mayısta yürürler, ardından ise hafta sonuna Kıbrıs'a kumarhaneye giderlerdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.064 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.