TÜRKİYE AKP İLE DAHA EŞCİNSEL OLDU
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 00:51:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE AKP İLE DAHA EŞCİNSEL OLDU  (Okunma Sayısı 5867 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« : 09 Şubat 2011, 19:00:43 »


TÜRKİYE AKP İLE DAHA EŞCİNSEL OLDU
08.02.2011 01:57


Alman Yeşiller Partisi’nin Türk asıllı eşbaşkanı Cem Özdemir, yazdığı makalede AKP’nin yaptıklarını överken, “Türkiye daha liberal, daha feminist ve daha eşçinsel (Schwul) oldu” dye yazdı.

TOTALİTER rejimlerle yönetilen Arap ülkelerinde, halk ayaklanmaları sürerken, batıda bununla ilgili yorumlar da devam ediyor.

Türkiye’nin sistemiyle Arap ülkelerine model olabileceği ve batı tarafından artık daha fazla dikkate alınması gerektiği savunulurken, bununla ilgili en ilginç yorumlardan biri Cem Özdemir’den geldi.

Alman Yeşiller Partisi’nin Claudia Roth’la birlikte eşbaşkanı olan Cem Özdemir, Der Spiegel Dergisi’nin internet portalı olan Spiegel.de’ye konuk yazar olarak bir makale gönderdi.

Cem Özdemir, “Mısır’da Devrim... Arap demokratların gözünü kim açabilir” başlıklı yazısında, Tunus ve Mısır’daki gelişmeleri değerlendirdi.

TÜRKİYE ONLARA ÖRNEK OLUR

İran’a Humeyni’nin gelişinden başlayarak bir değerlendirme yapan ve Hamas’ın Gazze Şeridi’nde seçim kazanmasına kadarki süreci değerlendiren Özdemir, konuyu Türkiye’ye getirdi.

“Türkiye, kıyıda köşede bir demokrasi” başlıklı bölümde Özdemir, “Arap ülkelerinde eksik olan demokratik hareketlere karşı örnek olabilecek bir ülke Türkiye’dir. Türkiye bir zamanlar, NATO üyesi, İsrail’le sıkı ilişkileri olan, içeride sol ve aşırı dinci muhalefeti bastıran bir ülke olarak görüldü. Bunun yanında, solculara, hristiyanlara, alevilere, tutucu sünnilere karşı sürdürlen baskısı ise batı tarafından genelde hoş görüldü” diye başladığı bölümde şöyle devam etti:

AKP, 1923’TEN SONRAKİ EN BÜYÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPTI

“Batılılar, bir süre rüşvetçi ya da kayırmacı olmasına rağmen, kendi istekleri doğrultusunda yürüyen Arap ülkelerinin diktatör yönetimlerini kabul etti. Bu yürümezken, artık bir Türkiye alternatifi var. Erdoğan’ın AKP’si, seçim zaferinden sonra Türkiye’yi, kuruluş tarihi olan 1923 yılından bu yanadaki en büyük değişiklikleri yaptı. Bu teze karşı çıkanlar, Arap ülkelerinin, Türkiye örneğindeki gibi demokrasi yoluyla islamlaşabileceğini söylüyor. Kamuya açık alanlarda daha fazla başörtüsü, daha fazla bıyıklı erkek ve artan muhafazakarlık ile İsrail’le ilişkilerdeki mesafe bu tezleri doğrular gibi görünüyor.”

ANKARA, BUNU GÖRMÜYORDU

Cem Özdemir, bazı kesimlerin bu bakış açısının pek doğru olmadığını belirterek, AKP’nin politikasından yana tavar alıyor. Özdemir, yorumuna şöyle devam ediyor:

“Ancak bu bakış açısı bir çok şeyi gözardı ediyor. Türkiye’nin geriye doğru yürüdüğü izlenimini veren olay aslında Anadolu’nun daha fazla ön plana çıkmasıdır. Eskiden de böyleydi ama sadece Ankara’da yoktu ve dikkat çekmiyordu.”

TÜRKİYE, DAHA FEMİNİST VE DAHA EŞCİNSEL

Özdemir’in bundan sonraki yorumu da hayli dikkat çekici nitelikte:

“Aynı zamanda Türkiye daha liberal, daha çok inanç çeşitliliği olan, çok kültürlü ve aynı zamanda daha feminist ve daha eşcinsel (Schwuler) oldu. Şu anda daha tutucu görünen Türkiye’de hristiyanların en özgür dönemini yaşadığı da reddedilemez bir gerçektir.”

Sol bir parti olan Yeşiller’in eş başkanı Cem Özdemir, Arap eylemcilerin, elitlerin, liberallerin, Türkiye’deki değişimin başarıyla devam edeceğini, Türk kemalizmine karşı bir alternatif çıkıp çıkmayacağını izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

Özdemir yazısında, bu durumdaki Türkiye’nin AB’ye alınmasının önemli olduğunu ve güvenli bir bölge yaratılacağını da ekledi.

HEMEN TEPKİLER GELDİ

Cem Özdemir’in bu yazısına çok sayıda tepki geldi. Hessen’de politika yapan Sedat Çakır, Özdemir’e cevap yazıp eleştirdi ve “Kendi partinin yeşili ile islami yeşili karıştırma” yorumun yaptı. Avrupa’da yaşayan çok sayıda Türk de Özdemir’in, AKP’ye yaptığı övgülerle Yeşiller’in politikasının nasıl olup da uyuştuğunu soruyor...

Ali Gülen

Odatv.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAYCU NOYAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2011, 19:09:30 »

Cem Özdemir Türk değil çerkezdir. Türkiyeden gelen herkes Türktür yanılgısı yüzünden Türk denir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
OGUZ-ALTAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 179


At olmak taydan, yigit olmak soydandir !!!


« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2011, 19:56:05 »

Cem Ozdemir, size Turk atalarinin bir sozunu aciklayayim; Misir'da sah olmaktansa, kendi ulkende dilenci ol !!! [ Turkmen atasozu ].

1. Yani Turkiye Misir'a, yani Araplara neden oncu olacakmis. Turkiye Cumhuriyeti neden Misir'a ''yardim'' etsin ?
2. Turkiye'nin durumu iyimi ki ? Turkiye'de ummetcilik ve demokrasi denen safsatalar iyi isliyormu ki oncu olacak Turkiye ?
3. Avrupa ve batililar kim oluyor ki Turkiye Cumhuriyeti Arap yobazlarina oncu ol diyor ?
4. Avrupa'da bu sozde feminizm ve escinsellik ilkeleri iyi korunuyormu ki Turklerdede bu degerler iyi korunsun ?
5. Turkler bu sozde degerleri irkina, kulturune, fikirlerine ve ilkelerine kabul ediyormu ki bundan soz ediyorsunuz ?
6. Avrupa o kadar demokratsa neden Turkiye Cumhuriyetinle bu kadar ugrasiyor ? Birak ta Turkler kendi degerlerini kendileri cizsinler ? Ustelik Turkler'in degerleri 7000 yillik degeler, sizin o g.tu b.klu degerlerinize mi kaldik ?

Yalniz bu Avrupalilarda hic bir suc yok; butun suc Erdogan ve Cem Ozdemir de. Bu yuce milleti ve degerlerini ayaklar altina aldiriyor.

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2011, 20:23:07 »

Bir bakıma doğru. Ama liberal derken, bu liberallik, gerçek anlamda "liberal" yani, ekonomik ve özgürlük alanında liberal olduğu anlamına gelmiyor.
AKP'nin liberalliği, Türk düşmanlığı, ve avamlığa dayanır. AKP cehaletin liberalliğini savunur. Cahil olmak serbest olsun der.
Ben derim ki, cehalet düşmanımızdır. Başbuğ Atatürk, cehaletle savaşmaya ömrünü adamıştır.
AKP ise, aksine, cahili cahil bırakmakta, onlara, "siz böyle kalın" demekte, ve gelişmelerinde fırsat vermemektedir.

Eşcinsellik için ise, belli başlı insanlarda baş gösteren, bir hastalık, ve bir hastalık gibi de görülmesi, ve bu insanların üzerine düşülmemesi gerekmektedir. Elbette, Türk budununda, böyle davranış bozukluklarının yerleri yoktur. Ve elbette insanların gözüne, avrupa ve amerika'daki gibi sokulmamalıdır.
Ama elinde olmayan birşeyden dolayı insanları cezalandırmak, manasızdır.


"1. Yani Turkiye Misir'a, yani Araplara neden oncu olacakmis. Turkiye Cumhuriyeti neden Misir'a ''yardim'' etsin ?
2. Turkiye'nin durumu iyimi ki ? Turkiye'de ummetcilik ve demokrasi denen safsatalar iyi isliyormu ki oncu olacak Turkiye ?
3. Avrupa ve batililar kim oluyor ki Turkiye Cumhuriyeti Arap yobazlarina oncu ol diyor ?
4. Avrupa'da bu sozde feminizm ve escinsellik ilkeleri iyi korunuyormu ki Turklerdede bu degerler iyi korunsun ?
5. Turkler bu sozde degerleri irkina, kulturune, fikirlerine ve ilkelerine kabul ediyormu ki bundan soz ediyorsunuz ?
6. Avrupa o kadar demokratsa neden Turkiye Cumhuriyetinle bu kadar ugrasiyor ? Birak ta Turkler kendi degerlerini kendileri cizsinler ? Ustelik Turkler'in degerleri 7000 yillik degeler, sizin o g.tu b.klu degerlerinize mi kaldik ?"

1. Etmemeliyiz. Sonuçta koskoca arap birliği denilen birşey var. Onlar kendi sorunlarını, kendiler çözsünler.
2. Durumumuz iyiye gitmiyor, elbette. Ama avrupanın/amerikanın işine geliyor, "ılımlı islam" saçmalığı, özellikle de Obama denilen o hıyarın.
3. AKP sayesinde, öncüleri olduk.
4. Avrupa'da ne ahlaki değerler kaldı, ne de kültürel değerler. Erkek ve Kadın eşitliğinden çok, iş hedonizme, ve taşkınlığa vardı. Onlar bundan bahsediyorlar.
5. Biz kabul etmesekte, halkımız cahil. Onlara safsatalar yediriliyor. Milliyetçi olduğunu iddia eden insanlar bile bu işleri kabulleniyormuş gibi görünüyorlar.
6. Bu dünyada iki türlü demokrasi vardır: Batı'nın demokrasisi. Ve doğu ülkelerine kakaladığı tepeden inme, sahte bir perde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2011, 20:54:21 »

Bu konuda bende hem fikirim. Herkesin kimlik belgelerinde hangi etnik kökenden olduğu ivedilikle işlenmelidir. Böylece kimlerin döküntü, kimlerin mankurtlaşmış olduğu açıkça belli olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2011, 21:59:45 »

   
TÜRKİYE AKP İLE DAHA EŞCİNSEL OLDU sözüne asla katılmıyorum ve bu sözü eden kişinin, kurumun, veya tüzel kişiliğin çarçına çomak sokarım, ve çokta söyleyecek sözüm olduğıu halde neden se ağzımdan çıkarmakta zorlanıyorum. Ne demek Türkiye daha eşcinsel oldu biz Tarihin her safhasında ne cenderelerden geçmişiz ki bu günlere gelmiş bir milletiz ve yüce kurtarıcımız Başbuğumuz Ulu Atatürkün kurduğu cumhuriyetimiz olan Türkiye ile gururumuz sansuzdur, Asla bu sözü kabul etmiyor ve sahibine teslim ediyoruz.
Konuyu okumadan bu iletimi sırf başlığa binaen atıyorum, başlık konunun sonucudur, Türkiye ye edilecek her kem sözün karşısında biz varız,idare değişebilir, bazı ihanet şebekelerinin de elinde olabilir ama Türkiye BİZİZ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2011, 22:06:04 »               Değerli Kam'a katılıyorum her şeye rağmen ve her durumda ülke bizimdir. Zaman içinde yönetim bozulsa da sıkıntılar olsa da, bu ülke her süreçte bizim kalacaktır. Depremde olsa selde olsa geminin kaptanı örneği burayı bırakmayacağız. Kanımızı toprağa döküp, gözlerimiz kapalı gideceğiz uçmaya. Birgün herşeyin düzelmesi dileğimizdir umudumuzdur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2011, 23:23:54 »

 Bu agir hakaretin muhatabi,AKP iktidaridir. Böyle bir ithama  cevap vermesi gereken yine AKP dir. Her halta laf yetistiren RTE, yüce bir irka,argo deyimle,g.tverenligi yakistiran,bu soysuza,ya gereken cevabi verecek,yada susarak kabullenmis sayilacaktir. Siradan bir insana bile kullanilmasi halinde,cinayet sebebi sayilan,böyle bir hakareti kullanmaya,nasil cüret ettiginin hesabini soramayan bir iktidar,bu milletin namusuna serefine,nasil sahip cikacagi,tartisma konusudur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2011, 23:47:20 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Canlı Para Ve Gençlere Kötü Örnek!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
OGUZ-ALTAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 179


At olmak taydan, yigit olmak soydandir !!!


« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2011, 02:18:31 »

Evet, ben bu bolumu izledim ve sinirden masalari kemirecektim. Bunlari buraya cikaranlar serefsizdir ! Turk ahlakini bozmak istiyorlar.

Bir soruda iki secenek geldi ve secenegin biriside ''TOPSUZ ALANDI''. Buna cok guldum, layik olan bir secenegi secti bu soysuzlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.