TÜM GENERALLER İSTİFA ETSİN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 20:04:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜM GENERALLER İSTİFA ETSİN  (Okunma Sayısı 11718 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 07 Temmuz 2011, 11:25:14 »

Hapisteki muvazzaf general ve amirallerin sayısı 42'yi buldu. Genelkurmay Başkanlığı'nda görev başında olanlardan daha fazlası şu anda Hasdal'da hapis yatıyor.

Yakında Yüksek Askeri Şûra toplanacak. Hükümetin niyeti hâlen tutuklu bütün generalleri emekli etmek, böylelikle en azından kadro, atama ve terfi sorunlarını en aza indirmek. Tutuklu generallerin hepsi de "anayasal düzeni değiştirmeye, hükümeti zor kullanarak yıkmaya teşebbüs etmekle" suçlanıyor.

TUTUKLU OLANLARIN HEPSİ DARBECİ Mİ
Kısacası tutuklu olanların hepsi darbeci.
Burada artık akıl ve mantığın durduğunu görmemek mümkün değil.

Davada tutuklu generallerin konumuna bakıldığında, darbenin aslında emir komuta zinciri içinde hazırlandığı anlaşılıyor.
Örneğin Deniz Kuvvetleri'nde Donanma Komutanı ve Kuvvet Komutanı dışında kalan en üst rütbeli bütün amiraller tutuklu. Kalan iki oramiral ise sanki her şeyden habersiz.
Hava Kuvvetleri'ne bakıyorsunuz, sadece Kuvvet Komutanı kaldı açıkta.

TUTUKLU OLANLAR EN KRİTİK GÖREVDELER
Kara Kuvvetleri'nde general sayısı çok fazla ama tutuklu olanlar en kritik noktalarda görev yapan isimler.
Bu durumda "42 generali darbeci olduğu için hapse atılan bir ordunun genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları o makamda nasıl oturur?" sorusunun sorulması gerekmez mi?
Deniz Kuvvetleri'nin tamamı darbeci ama iki oramiral her şeyden habersiz. Öyleyse görev ihmali yapmış olmuyorlar mı?
Hava Kuvvetleri Komutanı nasıl bir komutandır ki, kendi yerine gelecek iki isim de darbe yapmaya kalkmış ama onun haberi bile olmamış?

BUGÜNKÜ İKTİDAR ORDUNUN YAPISINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR
Artık kendi kendimizi kandırmanın âlemi yok. Darbe hazırlığı olmuş ya da olmamış, bugünkü iktidar ordunun yapısını değiştirmek istiyor. Bu konuda iktidara yön göstermeye çalışanlar aylar öncesinden "Bu ordu bitti, yepyeni bir ordu kurmak gerek" demişlerdi zaten.
Gördüğüm kadarıyla bunun farkına varamayan ve hâlâ oturdukları makamı hak ettiklerini düşünenler sadece Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve generaller.
Bunu bir türlü fark edemedikleri için de hemen hergün tek tek ayıklanıp hapse atılırlarken seslerini bile çıkaramıyorlar.

'NE YANİ DARBE Mİ YAPSINLAR'
Darbe paranoyası bezirgânları bu cümle üzerine "ne yani darbe mi yapsınlar" diye güya çok zekice bir saldırıda bulunabilir. Bunu kastetmediğimi normal zekânın altı bile anlar.

Generallerin artık görmesi gereken gerçek şudur: Bu ordu değişecek. İktidar kendi zihniyetine ve hedeflerine uygun olarak yeni bir orduyu kuracak.

Belli ki, son 20 yılda ordu içinde çok ciddi kadro faaliyetleri yapılmış, o kişiler şimdi daha üst makamlara gelmişler, ama henüz komuta kademesine çıkmaları için zaman var. Önleri kapalı.

Darbe operasyonlarıyla yapılan ayıklamalar sayesinde herhalde bazılarının önü açılıyor.

TÜM GENERALLER İSTİFA ETSİN
Eğer mevcut generallerin ordularına ve mesleklerine karşı sorumlulukları hâlâ varsa, Askeri Şûra toplantısını beklemeden istifa etmeleri ya da emekliliklerini istemeleri gerekir.

Bu topluca yapılırsa iktidar da rahatlar, kendi politikasına uygun orduyu kurar, hiç olmazsa sanki bir suç ortaya çıkarılıyormuş gibi yapılan tutuklama operasyonlarıyla ordunun her gün rezil edilmesi de sona erer.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2011, 11:26:05 »

CAN ATAKLI'DAN ALINTIDIR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2011, 11:38:47 »

Genel Kurmay hala neyi bekliyor anlamış değiliz. Sıranın kendilerinede geleceğini bilmiyor olamazlar. Onursuzca hala o koltukta oturan generallerin birazcık şeefleri kaldıysa istifa ederler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kopuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2011, 13:51:24 »

Onursuzca hala o koltukta oturan generallerin birazcık şeefleri kaldıysa istifa ederler.
Ben sizinle aynı görüşte değilim, Açina Kardeşim. Çünkü istifa etmekte kaçmak demektir ki bırakın şeref kurtarmayı şerefin hepten ayaklar altına düşmesi demektir.
Her ne kadar korkaklık ve pısırıklık gibi alğılansa da sabretmekte bir mücadele metodudur. Sabredilecek ve bulunulan mevzii elde tutulacak ki günü geldiğinde ve şartlar müsayitleştiğinde gereken yapılabilsin.
Sorumluluk, sahibinin üzerinde, ateşen bir elbise gibidir. Arkadaşlarımızın, sökonusu Türk Ordusu olduğunda, yazıp-çizdiklerine daha bir önem göstermeleri gerekmektedir. Türkçü olmak ayrı bir sorumluluk demektir.
Zaten Türk Ordusu üzerinde yürütülen psikolojik operasyonun amacı cumhuriyet değerlerine bağlı ve Atatürk İlkelerinin koruyucusu ve kollayıcısı askerleri safdışı bırakmak veya en azından pasivize etmektir. Şayet bu başlık altında yazılanlar gibi üst düzey askerler istifasını verirse bu sonuç Türk Devletine karşı yürütülen asimetrik harekatın planlayıcıları ve bu plan sahiplerinin becerikli taşeronu olan AKP si için "körün aradığı bir göz, Allah verdi iki göz" babından bir piyango olur. O nedenle genç Türkçü kardeşlerimize sağduyulu olmayı ve "ergene eş boşamak kolaydır" mantığındaki düşünce ve eylemlerini terketmeyi öğütlerim.
Türk Ordusu, Türk Ordusudur!
Bu gerçeği hiç bir zaman gözardı etmeyeceğiz.
Esen kalın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2011, 14:05:13 »

Mücadele ettiklerini bir  görsek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2011, 14:55:20 »

Türk Ordusuna kimsenin bir şey dediği yok. Ancak başımızdaki bırak mücadeleyi, kılını kıpırdatmayan generallere çok söylenecek şey var.Neyin sabrını gösteriyorlar. Komutanlar birer ikişer tutuklanırken, genç astsubaylar kalleşçe arkalarından vuruluyorken daha neyin sabrı bu?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2011, 14:57:27 »

Genel Kurmay hala neyi bekliyor anlamış değiliz. Sıranın kendilerinede geleceğini bilmiyor olamazlar. Onursuzca hala o koltukta oturan generallerin birazcık şeefleri kaldıysa istifa ederler.

                Yok andam. Sira kendilerine gelmez. Cumhuriyet ve Atatürk düsmanlarina hizmette kusur etmeyip,Bülent Arincin deyimi ile (eskiden bizi heryerde protesto ediyorlardi,simdi gördükleri yerde topuk selamina duruyorlar. Siz benim memurumsunuz oturun oturdugunuz yerde) generallerin tasfiyesine boyun egdikten sonra,emekli olduklarinda ,zati alilerine, zirhli mersedes bile hediye edilir. Büyükanita 4 yüz milyonluk araba hediye etmedilermi ? Döneminde askerinin basina amerikan donu gecirilen Hilmi Özköke dokunuyorlarmi ? Yahudi duvarlarinin yalakasi Ilker pasaya birsey diyorlarmi ? Demekki ordu ihanetci isbirlikci hainlere zorluk cikarmadiktan sonra mesele yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DAĞLICA KURDU
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 501« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2011, 18:43:23 »

kandaşlarım neden  vijdanamı geldiniz ki sadece istifa etsinler diyorsunuz ki  sizlere hiç yakıştıramadım kusura bakmayın. İstifa ederlerse  bütün değerlerini kaybederler olmaz öyle şey.

 Kafalarına sıksınlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KURT   OTAĞI  ÇAKAL   GİREMEZ
Bozca
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 122


Çün biz var idik,çün biz varız !


« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2011, 06:43:55 »

Daha yargılanmaya bile geçilemedi onbinlerce iddaanın okunmasından
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kopuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2011, 13:27:40 »

kandaşlarım neden  vijdanamı geldiniz ki sadece istifa etsinler diyorsunuz ki  sizlere hiç yakıştıramadım kusura bakmayın. İstifa ederlerse  bütün değerlerini kaybederler olmaz öyle şey.

 Kafalarına sıksınlar.
Türk ordusunun temsilcisi ve omurgası olan generallerimize karşı bu denli öfke duymanızı anlayamıyor ve komutanlarımız hakkında sizin gördüğünüz ama benim göremediğim şeyin ne olduğunu da merak ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.237 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.