Solcuları tarafımıza çekme taktiği
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 03:32:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Solcuları tarafımıza çekme taktiği  (Okunma Sayısı 1816 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 18 Eylül 2017, 23:14:44 »

Kandaşlarım sağcı solcu dinci dinsiz çok tanrılı farketmez, kanı Türk olan herkes bizim kardeşimizdir. Biz Türkçüyüz , illa bizim gibi düşünmesine gerek yok soy bağımız olsun yeter. Solcu ve hatta Türkçü düşmanı bir Türk her zaman için vatansever bir etnikten daha değerlidir.

Türk kanı taşıyıp sol görüşe sahip olacağına bizler gibi ne sağcı ne solcu olsunlar, sadece Türkçü olsunlar diyerek bir uğraş vermeliyiz ve tarafımıza çekmeliyiz. Peki bunu nasıl yapacağız ?

Ben az buçuk işe yarar bir şeyler yazacağım deneyimleyip gözlemlediğim kadarıyla. Az buçuk işe yarasın kafi.

Hedef kitlemiz bizi faşist barbar ırkçı gören solcuyum diyen konuşulabilir kimseler olacak. Haksız da sayılmazlar aslında bizi böyle görerek ama biz barbar ırkçı olmaktan gocunan değil gurur duyan kişileriz.

Şimdi solcu kişilerin kafa yapısını detaylıca bilmeye gerek yok, bunlar temel bir kaç terime sığınıp bunlar üzerinden düşünür konuşur hareket ederler. Biz onların temel aldığı bu zemine dalacağız doğrudan.

Bu arkadaşlar 'eşitlik, özgürlük, adalet, hak ' gibi insani  Gülümseme terimlere çok önem verirler. Ve devlet yerine insanı tercih ettiklerini söyleyip devletin gereksizliğini, vergilerle halkı sömürdüğünü savunurlar.  

Yaklaşımımız şu şekilde olacak:

1- devletin gerekliliği ve devletin insan için var olduğunu söylemek

Devlet bir ihtiyaçtan doğmuştur, dünyada devletsiz bir toprak parçasında yaşam var mıdır ? Yaşanılabilir bir hayat için insanın ihtiyaçlarının sağlanması için bir teşkilatlanma ve işbölümü sağlanmalıdır. Kimi insanların güvenliğinden sorumlu olmalı kimi de sağlığını korumaya ve tedavisini sağlamalı. Devletsiz bir toprak parçasında doktorun maaşını halk kendi arasında para toplayıp verebilir mi , elbette kimi vermez kimi verir. Veren vermeyeni gördükçe ben neden veriyorum der o da vermez. Kaos çıkar sağlık sistemi çöker.

Veya kimsesiz çocukların bakımı için her gün yemek çıkartan bu sistem eğer olmasaydı acaba halk kendi arasında anlaşıp bu çocuklara 18 yaşına kadar her gün birimiz yemek versin der miydi ? Veya evine alıp büyütür müydü ?

Sel oldu diyelim, köylünün birinin ektiği harap oldu neyi var neyi yok gitti. Bu köylünün yanına giden hasarını tespit edip gerekli yardımı yapan devletin yerini halktan kim dolduracaktı.

İşte devlet bu nedenle var. Vergiler bu nedenle var, gerekli yere harcansın veya harcanmasın vergilerin toplanma amacı da devletin halka hizmeti için var. Gerekli hizmetin olup olmaması başka tartışma konusudur ama devlet halk için vardır. Devletsiz halk bu dünyada yoksa bunun nedeni insanın devlete , işbölümüne , hizmet kalitesinin artmasına ve daha yaşanılabilir bir hayat sürmesine olan ihtiyacından dolayıdır.

Devlet olmasa, ekmeği yapan istediği fiyata satar, güçlü olan güçsüzü ezer, suçlu olan sorgulanmaz da yargılanmaz da, ezilen halk olur.

Devlet gereklidir ve halk içindir deyip solcu kardeşimizi devletin gerekli olduğuna ikna etmek ilk yapılması gerekendir. Çünkü bizim solcu arkadaşlar sağcıları devlet hassasiyeti olan, kendilerini de insan hassasiyeti olan kişiler olarak tanımladıkları için ilk bundan bahis açılmalı ve algısına bir giriş yapmalıyız.

Bizim bakışımızda devlet de insan da gereklidir olmalıdır. Devlet Türk için var, Türk de devlet için var.

2- eşitlik

Bu solcu arkadaşlar herkesin eşit olması gerektiğini savunan kimselerdir. Bu arkadaşlar eğitimde eşitsizlik , maaşta eşitsizlik, kanunlarda ayrımcılık der durur.

Ona diyeceğimiz şey biz de eşitlikten yanayız demektir ilk önce.

Ama eşitlikten kastı ne onu da sorun ve siz de cevaplayın. Mesela eğitimde eşitsizlik meselesi, herkes aynı sınava girme hakkına sahip. Ortaokul öğrencisi teog'a lise öğrencisi aynı üniversite sınavına girebilir. Kanun önünde herkesin böyle bir hakkı var. Ama kimi dershaneye gidiyor özel ders alıyor kimi para sıkıntısı çekiyor gidemiyor.

Aynı sınava girmek eşitliktir ama dershaneye gidip gidememe şartların farklı olmasıdır. O halde eşitlik var ama şartlar aynı değil diyebiliriz. Cebinde aynı miktar parası olan iki aileden biri çocuğunu dershaneye götürüyor ama araba almıyorsa, diğer aile çocuğunu dershaneye yazdırmayıp araba için kredi çekiyorsa bu iki ailenin farklı tercihlerinden dolayıdır. Yani aynı miktar paraları olsa bile, aynı sınava girilebilse bile eğitimdeki bu eşitsizlik gibi algılanan olay aslında eşitliğin olmamasından kaynaklanmıyor, şartların ve tercihlerin farklı olmasından kaynaklanıyor.

Diyelim ki bir özel şirket eleman alacak belli bir göreve. Herkese eşit yaklaşabilir mi, hayır. En iyi özellikte işine en yetkin ve donanımlı kim varsa onu almak isteyecektir. Bu şirketin personel alım bölümü 'yok hayır bizim gözümüzde herkes eşittir o yüzden biz kura çekip şanslı olanı işe alacağız ' diyebilir mi ? Hayır.

Devlet bir kurumuna eleman alacak diyelim, kadınların işe katılımı için önce kadınlardan yana tercihini kullansa bu ayrımcılıktır , eşitsizlik diyebilir miyiz ? Hayır. Çünkü toplumun yararına olan kadınların iş hayatına katılımı için pozitif ayrımcılık gerekiyorsa bu yapılmalıdır ve bunu eşitsizlik olarak değerlendirmemek gerekmektedir.


3- adalet

Bu başlı başına kimsenin karşı çıkmayacağı bir terimdir. Adalet olmazsa kaos olur karmaşa olur. Herkes adaletten yanadır. Adaletten yana olmayan sadece sermayeymiş, güçmüş mevkiymiş bundan nemalanan opurtunist kişilerdir.

Solcu arkadaşlara diyeceğimiz şey tam olarak budur. Sermayeye , kapitalizme iki laf çakın gönüllerini fethedin Gülümseme

4- özgürlük

Ben bir Türkçü olarak fikir beyan etme özgürlüğüne de seyahat etme özgürlüğüne de istediğim dine de mezhebe de inanma özgürlüğüne de sahibim. Aynı şekilde sen solcu arkadaşım sen de istediğini düşünme özgürlüğüne sahipsin. Biz sekter değiliz normal sıradan kişileriz. Niye farklı düşüncelere sahibiz diye birbirimizi kıralım, niye birbirimizi kısıtlayalım diyelim. Her ne kadar bizden farklı düşünenlere karşı pek sıcak bakmasak da öyleymiş gibi yapalım. Maksat karşımızdaki bizi öyle sansın da bize kendini yakın görsün 'bak bu da benim gibi düşünüyor, bana karşı çıkmıyor ' deyip bizi tehlike olarak görmesin.


Solcunun yanında solcu sağcının yanında sağcı olun. Onları tarafımıza çekin. Bir kişi bir kişidir. Bakın yukarda yazdıklarım Türkçü bir şeyler değil ama biz Türkçülere bakışını değiştirmek için önce onların baz aldığı kalıplara hitap etmek gerekiyor. İlk aşama için yani. Bizi bağnaz olarak görmeyip yenilikçi, devrimci olarak görsünler kendilerine az buçuk yakın hissetsinler bize yakınlaşmaya, bizim düşünce tarzımızı merak edip bizi akıllarındaki zihinlerindeki tanımlamadan ayrı görmeleri yeter. Bu ilk aşama olacak ki, bundan sonraki Türkçü aşılama sağlam olabilsin.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2017, 23:45:38 »

Fark eder. Biz Mevlana gibi ne olursan ol gel demeyiz. Türk Olsun. Adam olsun! Türkçülüğe düşman birisi zaten Türklüğünü yitirmiştir. Onu kazanmaya çalışmak beyhude bir çaba.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2017, 23:50:28 »

Biz onları gel demediğimiz için kaybettik aslında, biz kazanmaya çalışmadığımız ama yağı kazanmaya çalıştığı için kaybettik ve onların mankurt oluşunu izledik. Çaba olsun da beyhudesiyle birlikte olsun kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2017, 00:16:06 »

Biz onları gel demediğimiz için kaybettik aslında, biz kazanmaya çalışmadığımız ama yağı kazanmaya çalıştığı için kaybettik ve onların mankurt oluşunu izledik. Çaba olsun da beyhudesiyle birlikte olsun kandaşım.
Öncelikle şunu bilmelisin ki biz hiçbir şey kaybetmedik!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2017, 00:16:39 »

Eğer yapılan iş yarar sağlamıyorsa gereksizdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2017, 01:27:08 »

Sen de haklısın kandaşım ama sen de şunu bilmelisin bir şey kazanmadık da.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2017, 07:21:05 »

Kandaşlarım sağcı solcu dinci dinsiz çok tanrılı farketmez, kanı Türk olan herkes bizim kardeşimizdir. Biz Türkçüyüz , illa bizim gibi düşünmesine gerek yok soy bağımız olsun yeter. Solcu ve hatta Türkçü düşmanı bir Türk her zaman için vatansever bir etnikten daha değerlidir.

Budur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2017, 10:23:31 »

Solculuk milliyetçi olmamak demektir. Dolayısıyla bir solcudan kesinlikle Türkçü olmaz.

Bazıları, solculuğu gelir adaleti ve emekçinin korunması sanıyor. Oysaki solculuk hiç bir zaman bunları sağlamamıştır. Solculuk her zaman için soysuzluk peşinde koşmuştur.

Bunların dışında gelir adaleti ya da emeğinin karşılığını kazanmak gibi toplumsal ekonomik düzenle ilgili en iyi çözüm yolu milliyetçiliktir. Türkçüler kendi soydaşlarını severler ve kayırırlar. Bütün Türkçüler bütün Türklerin iyi yaşam koşulları ile yüksek maddi varlıklı bir düzende mutlu yaşamasını ister. Aynı ırktan olmak kardeşliktir, ve bilindiği gibi kardeşler birbirlerini gözetirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2017, 14:30:10 »

Türkiye’deki sol düşüncenin ve İnönü’nün Türkçülere karşı sesini yükseltmesi 31 Ocak 1943’da Alman ordularının Stalingrad önlerinde Sovyetlere yenilmesiyle başlamıştır.

Milli şef çok hızlı u dönüşü yapabilme kabiliyetini bu yıllarda çok iyi göstermiştir. Tabi bir anda Sovyet hayranı kesilen sol münevverler batılılaşmayı da savunmayı ihmal etmemişlerdir.

İlerleyen dönemlerde toplumun milli kimliği ve şuuru idrak edebilmesi için batılaşmayla beraber sekülerleşme de, solculuğun harcına katılmıştır. Solcu cenah görüşlerini, yıllar içinde Kemalist düşünce doktrini bünyesine eklemleyerek devlet sistemini kullanmış, milletimize komünist bir takım düşünceleri yedirerek, devletin resmi milliyetçiliği hüviyetine bürünmüştür. Bu akıl tutulması asla bizce kabul edilebilir değildir.

Atatürk’ün o dönemin siyasi argümanından başka bir şey ifade etmeyen “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” vecizesi kültürel kimlikle vatandaşlık kimliğinin birleştirilme gayretlerinin örneğini teşkil etmesi yönü ile bile bizlerce kabul görmezken nasıl olur da solcu cenahı Türkçülük saflarına katmayı düşünebiliriz.

Bir misalle temellendirecek olursak, siyasi bir milliyetçilik olan ve millet mefhumunu siyasi bir toplum olarak tanımlayan Atatürk milliyetçiliği ve bu milliyetçiliğin siyasi hedefleriyle; milliyetçiliği, milleti soy ve dil temelinde tanımlayan Atsız Atanın milliyetçiliğinin siyasi hedefleri, milliyetçilik kimliğinde birleşseler de birbirleriyle her daim çatışma halinde olmuştur.

Atatürk milliyetçiliği Misak-i Milli sınırlar içinde, barışçıl bir milliyetçiliktir. Türkçülerin milliyetçiliği ise Turancılık temelinde ve asla barışçıl olmayacaktır. Solcularda Misak-i Milli sınırları şeklinde bir mevhum bile yer almamaktadır.

Türk Kimliği bir ikilem değildir. Bunun ortadan kaldırılması için kültürel homojenlik sağlanmaya çalışan solcu düşüncenin asla yanında olmayacağız.

Pek tabi yukarıdaki ifadelerimin yanlış anlaşılmasını istemeyiz.

Türk kimliğinde ırksal temellerden ziyade modernleşme çizgisinin yakalanması iddiası kemalist ideolojinin bir kimlik modellemesi olduğundan biz Türkçüler Atatürk’ü değil, onu sapık düşüncelerine alet eden solcu ideologları eleştirmekteyiz.

Şartlarımızı kabul eden ve bize boyun eğen her ideoloji, izin verdiğimiz nispette nimetlerimizden yararlanabilir.

Tan Hu
19.09.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.