Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: Alptarkan üzerinde 08 Ekim 2012, 17:35:01Konu Başlığı: Siyaset Yapmak Zorundayız
Gönderen: Alptarkan üzerinde 08 Ekim 2012, 17:35:01
Selam kandaşlarım,
  Şimdi bir konu gözümü çekti, Türkçülükten önce siyasi görüşümüz soruldu. Kanımı kaynatan ve beni kızdıran şey siyasi pasivliyimiz, bazı kandaşların apolitik olduğu ve genel olarak Türkçülerin sessizliyi. Bir kandaş Türkçülüyün siyasi akım olmadığını, yaşam tarzi olduğunu deyib, Türkçülüyün siyasallaştırılmasına tepki gösterdi. (Bunu yazan kardeşim, seni küstürmek istemiyorum amma gerçekten kızdım ki.)
  Türkçlük yaşam tarzi olmak dışında tabii ki bir siyasi akımdır. Atatürk-Atsız ekseninde siyaset yaparız Türkçü-devrimciyiz ve Turan`ın kurulmasını istiyoruz. Fakat siyasi akım olmamıza rağmen pasiviz, sessisiz. Bu çok zararlıdır hem bize hem de Türklüye, hem de Türk Vatanlarına. Biz siyasi ufuğun en aktiv elemanı olmalıyız ki! Sadece siyasette değil, sosyal hayatta olmamız lazım, güçlü sosyal kurullar kurmamız lazım. Biz Türkçü devrimciyiz, Turancıyız diyoruz amma bir şey yapmayız, Türkçülüyümüzü gardroplarda tutuyoruz. Zaten Turan böyle kendisinden kurulamaz onu kuracak biziz. Görürüz ki, bütün Türk Devletlerinin başına soysuzlar, vatansızlar gelmiş biz hala oturmaktayız, gücümüze inanmayız gibi... Türkçülük çok güçlü bir siyasi akım olmalıdır. Ben Azerbaycanlı Türküm, bildiyiniz gibi Azerbaycan açık bir rusçu-ermenici diktatörlüktür. Birkaç milliyetçi ve Türkçü denebilen parti var, Aliyevlerin diktatörlüyünden tarafından küçültülmüş parçalanmıştır bu partiler. Ben mesela VHP (sanarım Vatandaşların Dayanışma Partisi gibi tercüme edilmeli) üzvüyüm. Bu partinin lideri Sebir Rustemxanlı adlı bir şair-yazar. Kendisi milliyetçi, Türkçü, dünyevici. Parti ise milliyetçi, Türkçü diyebiliriz, Türk Birliyini kurmak istiyor. Tam bizim fikrimizde deyil, amma en azından Türklüyü savunur ve gençlere çok önem verir. Ben de bu rusçu-ermenici piç Aliyevlere karşı birkaç sene sonra bu partiye katıldım. Ne yapayım, saf Türkçü-Turancı parti yokken siyasi aktivliyimden vazgeçemem ve tam benim gibi olmayan amma benzer görüşlü insanların arasına girmekteyim. Ben siyasi hayatta yükselmek gibi birşey istemiyorum ve siyasi karyer yapmak da planlamıyorum, sadece Türkçülüyü bildirmek isterim. Karabağ göçmenleri için Türkçü bir kurs yapmıştım, arkadaşlarla beraber şimdi bir göçmen kampında gazete yapıyoruz.
  Türkiye ise bir adım daha demokratik ülke (o da çok demokratik deyil), fakat Türkçülüye yakın hiç bir parti yok. Bir HEPAR var, o devletçi ve milliyetçi amma Turan veya Türk Birliyi gibi hedefleri yok sanki. Bir de Ulusal Parti var, o milliyetçidir amma ideolojisi solcu, Türk Cumhuriyetlerindeki post-komünist rusçu rejimleri savunur, Turan gibi fikirleri yok. MHPyı tanıyoruz ki milliyetçilikle bir alakası kalmamış, iyice ümmetçi ve halk kardeşlikçi bir partidir.
  Böyle örgütsüz olduğumuz, sıfır etkimizin de sebebidir. Biz Turana nasıl ulaşacağımıza, Türkçü devrimi nasıl gerçekleştireceğimize karar vermeliyiz ve ortaya tamamlanmış bir program koymalıyız, bilgisayarda deyil, halkın içinde olmalıyız onu etkilemeliyiz. Bütün Türk Elleri şimdi çok kötü durumda, kurtuluş yolu tektir- güçlü örgütlenmiş Türkçülük. Ekonomi programlarımızı, görüşlerimizi, sosyal adalet inisyatiflerimizi, Türkçü görüşlerimizi halka söylemeliyiz. Tamamlanmış siyasi ideolojiyle çıkmalıyız.

Ne süşünüyorsunuz kandaşlar, gerçekten örgütenmek şart deyil mi?


Konu Başlığı: Ynt: Siyaset Yapmak Zorundayız
Gönderen: Başkurdistan üzerinde 04 Kasım 2015, 19:44:52
Siyaset insanları birbirine düşürür bu yüzden gerek yok.