PARTİLERDE ÜLKÜ YOKTUR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Temmuz 2020, 18:47:26


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: PARTİLERDE ÜLKÜ YOKTUR  (Okunma Sayısı 8274 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« : 27 Ekim 2015, 14:57:15 »

Zaman Her Daim Atsız Atamızı Haklı Çıkarır!

"Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Bu sebeple bir ana inanç ve ana düşünce olan ülkü asla değişmediği halde siyaset yani taktik her zaman değişir.

İnsanlar iktidara geçmek için partiler kurarak çalışırlar. İktidara geçmek oy kazanmakla mümkün olduğu için oy sahiplerinin fikrini ve gönlünü almaya uğraşırlar. Bunu sağlamak için taviz verirler; propaganda yaparlar; kendilerini beğendirmeye çabalayıp bol bol da yalan söylerler. Hatta rakiplerine iftira attıkları da olur.

Partilerde ülkü yoktur. İktidara geçmek veya orada kalmak için en aşırı tavizlerden çekinmezler.

Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiçbir parti Türkçü değildir.

Türkçülük bugün siyasî değildir. Fakat bir gün siyasî bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı. durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçeklerin yeniden gerçekleştirecektir.

İlerde şartlar hazır olunca, meşru partilerden biri Türkçü parti haline gelir veya bir Türkçü parti kurulursa Türkçülük o zaman siyasete girmiş olacaktır. Şu da unutulmamalıdır ki, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir."

Nihal ATSIZ, Ötüken, Şubat 1970, Sayı: 104
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.975


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2016, 00:04:44 »

Olamaz da.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2017, 16:20:13 »

İnsan hakları, demokrasi, hak ve özgürlüklerin işlevselliği hususlarında hassaslaşmış gibi görünen uluslararası kamuoyu ve bunları etkileyen diktacı aktörler; küreselleşmenin ulvi değerleri olarak gösterdikleri liberal siyasete ve partilere dış destekler veriyor, çeşitli uluslararası parçalayıcı anlaşmalar ve projeler ile iktisadi, siyasi, ticari, iç ve dış politika alanında her türlü yaptırımları uygulamayı sözde liderler aracılığı ile hayata geçiriyorlar.

Siyasetin yolu hiçbir vakit bilimle aydınlatılmadı. Cahiller ve talimli sınıflar siyaset sahnesini işgal etti. Tarih; ilim ve hakikatin, siyasetin oyuncağı olamayacağını bize göstermektedir.

Tek dünya düzencilerinin, Milli Devlet varlığına olan düşmanlığına üçüncü aktör olarak da mikro milliyetçilik, etnik, dini bölücülüğü eklemlemeleri, Türk Milletinin iç ve dış politik yapısını yeni kurdurdukları sirklerde tartışmaya açmaları bizce acayip karşılanmamaktadır. Her milli unsur, kendini meydana getiren uzak gayeleri gerçekleştirmek için, varlığını devam ettirmek ister.

Eski Türk inancına göre, Tanrı sadece siyasi iktidarı veren değil aynı zamanda verdiği iktidarı geri alan bir kudrete de sahiptir. Tanrı’nın bu gücü, Türk hükümdarının gözünde daima siyasi bir baskı aracı olmuştur. Bundan dolayı, Türk hükümdarları Tanrı’nın verdiği siyasi iktidarı ellerinde tutabilmek için idarede devamlı başarılı olmak zorunda idiler. Başka bir ifade ile söylemek gerekirse, Türk hükümdarları ancak hükümdarlığa layık oldukları müddetçe iş başında kalabilmekteydiler. Aksi takdirde Tanrı’nın verdiği siyasi iktidar (kut) yine Tanrı tarafından kendilerinden geri alınmaktaydı.

Ne diyelim Tanrı bize Türk ve Türkçü bir lider ile iktidar nasip etsin...amin..

Tan Hu
04.09.2017
turkcuturanci.com

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2017, 18:50:55 »


"Siyasetin olduğu yerde sırtını sırtıma ver deyip, vatanı arkadan vuranların zaferi vardır. O, dönüştürülmeyi, köleleştirilmeyi, ehlileştirilmeyi kabul ettirir. Türk ülküsünün düşmanı olan fikirler gelişip, siyasette hayat bulur. Aklı başkalarının elinde olanların ağızları da başkalarının keyfine ve hesabına uygun kimselerle birliktedir...."(Tan Hu)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2017, 19:38:33 »

Türkiye için istikrarsızlık sadece Pkk kullanılarak hedeflenmiyor, Işid, Fetö kullanılıyor, Türkiye içindeki Türk düşmanlığını savunan birtakım kimseler kullanılıyor. Örneğin bir taraftan emperyalist ülkeler ile diplomasi yürüteceksiniz diğer taraftan bunlar Türkiye’yi bölmeye çalışacak.

Anlamak başka bir şey, bilmek başka bir şey fakat bir de bilincine varmak daha başka bir şeydir. İşte bilincine varmak, millî şuurdur. Millî şuur uyanık olunca yabancı unsurlar geri plânda kalır, millet yabancı kimseyi kendisinden saymaz.

‘Millî şuur, bir ışıktır. Yurdu aydınlatır ve gizli köşelere sinmiş olan bütün akrepleri açığa çıkartarak, karanlıkta iş görmelerine engel olur.’ Atsız, Millî Şuur Uyanıklığı, Türk Ülküsü, s: 71

Teşekkürler Tan Hu
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.