ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ekim 2018, 01:11:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ  (Okunma Sayısı 12167 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bergütey
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 484


Türkiye Türklerindir!


« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2017, 16:16:52 »

''Laik, Demokratik ve Çağdaş Cumhuriyet  yapılanması içinde,  Türk’ün örf, adet ve Töresine göre yaşamasını sağlamak."

Türk'ün töresinde var mı bunlar ki Türk Töresini anıyorlar!

Bunları almazsa veya karşı olduğunu söylerse anayasal olarak açılamaz parti. Pratiğe, gerçeklere bakmak lazım biraz. Bana kalsa hiç beklemeye gerek yok, şu an Türkçülük hakim olsun, hatta Turan kurulsun. Bu tarz söylemlerin pratikte bir karşılığı var mı şu an için? Hayır. Adamların aksini düşünse bile parti programlarına, tüzüğe bunları alması normal yani. Böyle herkesi dışlaya dışlaya, direk kestirip atarak gidersek çok dövünür dururuz niye bir avucuz diye.

Konuya gelirsek, Türkçülüğü hakim kılmayı hedefleyen bir parti kurulacaksa bu şekilde olmamalı. Tıpkı şu anki iktidarın ilk dönemleri gibi keskin ideolojik söylemlerde bulunmamalı, her kesimden oy alabilecek kısaca gücü ele geçirebilecek bir yapıda olmalı. Türkçülüğü geçelim, milliyetçiliği bizimkinin yanında devede kulak kalacak, hatta işin içine dini de katan MHP'nin bile aldığı maksimum oy %18 bunca senede, o da Apo yakalandı diye. O olay olmasaydı muhtemelen %12-13'lerde kalacaktı en fazla. Hep iktidar olan partiler belli, Demokrat Partidir, Adalet Partisidir, ANAPtır, Doğru Yoldur, Refahtır AKPdir hep yakın çizgideki partiler. Kimi yumuşak kimi sert muhafazakar, iktisadi açıdan liberal-kapitalist partiler. Hadi eskiden bir sürü merkez sağ parti vardı böyle, MHP, AKP'nin tek sağ alternatifi olduğu dönemde bile merkez sağ oylarını alamadı, onlara alternatif olamadı. Komple AKP'ye gitti o oylar. Demek ki bu ülkede sadece milliyetçi söylemler kullanmanın oy olarak hiçbir getirisi yok. Ekonomik meselelerden de bahsedeceksin, muhafazakar söylemlerde de bulunacaksın. Bu çağın da icapları bu. İktidar gücünü ele geçirdikten sonra asıl mesele başlıyor zaten. Ondan sonra kürsüde Ne Mutlu Türk Doğana! de istersen, iki ayyaş dediler de ne oldu hani hiçbir şey olmadı. Oraya geldikten sonra gerisi basit yani.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılığın sebebi yoktur, sebep arayan varsa da ırkçı değildir.
AttilaHunTürk
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.506


« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2017, 21:19:21 »

İktidarın yolu parti liderinin imajından geçer. 100 sene öncesine kadar tek bir hükümdarın yönetmesine alışmış bir millet , demokrasiye adapte olmuş gibi görünse de , bir ekibin, partinin, meclisin topyekün olarak ülkeyi yönetmesine alışık değildir. Kendimizi kandırmayalım, seçim var diye demokratik bir ülke olmuyoruz. Bu halk demokrasiyi sadece seçimlerden ibaret sanıyor ve oy verdikleri partilerle kendilerinin mecliste temsil edildiğini zannediyor . Halbuki cumhuriyet deyince, milli egemenlik deyince halkın her durumda yönetime dahil olması, ülke içinde alınan kararlara doğrudan olmasa da halkın dolaylı olarak müdahil olabilmesi akla gelir. Eğer siyasiler bir yasa çıkarırken halkın isteğini göz önüne almıyorsa, nabza göre değil de kişisel çıkarlara uygun hareket ediyorsa , zaten demokrasi işlemiyor demektir.

Demokrasinin işleyebilmesi için devletin kendine ait bir anket kurumunun sürekli bir biçimde halkın genelini temsil eden kitlelerden, anket, şikayet, öneri gibi istekleri, talepleri toplayıp , derleyip meclise sunması gerekir.Devlet  kritik durumlarda referandum yapacak, sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışacak, stk'ların üstündeki baskıyı kaldıracak, fikir özgürlüğü ortamını sağlayacak. Bu şekilde halkın talepleri daha kolay bir şekilde meclise gelebilecek. Protestolar dikkate alınacak, protestolar ve halk hareketleri bir meydan okuma veya tehdit olarak değil, milletin düşüncesini , sıkıntısını, şikayetini öğrenmek için bir fırsat olarak değerlendirilecek (Kastettiğim Türk soyluların önerileri, talepleri, sıkıntılarıdır. Etniklerin lehinde olan bir demokrasi istemiyoruz. Yoksa, etniklerin protestoları da stk'ları da tehdittir, tehlikedir. Demokrasi , Türk'ün çıkarınaysa kabul edilebilir,.değilse istemiyoruz öyle demokrasiyi )

Demokrasi demek, halkın uzlaşması demekse, işleyiş de böyle olacak. Meclis, kavgaların yeri değil uzlaşının merkezi olacak.
Bu ortam var mı bu ülkede ?

Hayır

Demokrasi siyasilerin birbirini kandırdığı, laf sokanın öne geçtiği , fikirlerin birbiriyle tartışıp doğru olanın aranıp bulunduğu değil , sayıca çok olanın az olana hükmettiği, kaliteli düşüncelerin sayıca az olmasıyla yok sayıldığı bir sistem olmuş.

Seçmen de parti liderlerinin kavgalarıyla tatmin olan, yönlendirilen kitlelerden oluşuyor iken sistemin tıkırında gittiğinden nasıl bahsedebiliriz.

Doğruya doğru bir gerçek var. Biz daha demokrasiye alışmış bir millet değiliz. 200 yılda , meşrutiyetle başlayan bu macera en fazla günümüzdeki haline kadar ilerleyebildi.
Totaliter rejimlerden çoğulcu demokrasilere geçişte yaşanan sorunları henüz atlatabilmiş değiliz.
Şimdi ortam böyleyken Türkçü bir parti olarak kurulan Ötüken Birliği Partisinin başarı şansı nedir ?

En başında dediğim gibi bu ülkede bir partinin liderinin imajı başarısının büyük çoğunluğunu oluşturur. Bu partinin başındaki isim kimdir o bile muamma.

İkincisi , bu parti söylem olarak neyi seçecek ? Eğer ırkçı bir politika güderse barajı bile aşamayacak. Bu oyunu kazanmak istiyorsa bunun yolu herkese hitap edip herkesten oy kapmayı başarmaktır. Merkez bir politika izlemekten başka çare yok.


Eğer ki başa geçmek gibi bir hedefleri varsa dinciye dinci, laik'e laik, cumhuriyetçiye cumhuriyetçi, milliyetçiye milliyetçi gibi görünecek, hatta etniklere onlardanmış gibi yaklaşıp oylarını alacak.

Amaç fazla oy ise, çok yönlü olacak ve her konudan bahsedecek, her kesime hitap edecek. Sadece Türkçülerin oyuyla bir yere varılmaz.  Yeni parti ihtiyacı doğmuşken bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekir. Aksi takdirde milleyetçilerin oylarını bölmekten başka hiçbir işe yaramaz.
Yine de, güvenebilirsek, iyi niyetlerle  kurulduğuna, Türk soyunun menfaati için çalışacağına inanırsak destekler oy veririz.

Her ne kadar demokrasinin Türk'ün en büyük düşmanlarından biri olduğuna inansam bile bu tarz ırkçı partilerin kurulması gönül okşuyor .

Demokrasi, Türk soyu diğer yabancı soylardan sayıca çok iken kabul edilebilir ve işimize yarar. Sayıca azınlığa düştüğümüz veya çoğunluk kandaşımızın uykuda olduğu , yönlendirildiği anda aleyhimize işler ve Türk için büyük tehlikedir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 594


Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür


« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2017, 12:56:38 »

Atillahunturk düşüncelerine tamamen katılıyorum.

Kesinlikle de Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Yani siyasetin varlığı, seçme ve seçilme hakkı gibi bir takım başlıklar bizleri daha bir demokrasi zengini yapmış olmuyor. Son yıllarda türlü teknik ve kanuni oyunlar ile yürütülen oy sayım hileleri demokrasi denen çukuru daha da çok derinleştirmiştir. Seçmenin oy verdiği partinin ne kadar oy aldığı ve seçmenini mecliste hangi oranda temsil ettiği ise de tartışma yaratacak bir temsil hakkı doğurmaktadır.

Demokrasilerde, yönetenin kendisini iktidara getiren milletini karar sürecine katması gerekliliği, çağdaş yönetim anlayış süreçlerinin önemli özelliklerinden bir tanesi olarak servis edilirken seçim denilen hileli oyunların içinde türlü propagandalar ile türlü kalabalıkları kendine asker edinen sistemler bir milletin kaderine hükmedebilmektedir.

Bugün iktidara getirilen birçok sistem kapitalist düzen için küresel güce bağımlı bir yönetim yapısı teşekkül edilmesine dayalıdır. Teşekkül edilen siyasi yapı bu güçler adına milletinin gelirlerini toplar, ele geçirilen milli kaynaklar kurdukları siyasi teşekküller tarafından merkez finans kurumlarına aktarılır, devredilir ve kullandırılır. Tıpkı Osmanlı Hükümeti temsilcileri ile Avrupalı alacaklıların temsilcilerinin 1 Eylül 1881 günü başlayan ve yaklaşık 4 ay süren çalışma ve görüşmeler sonucu ortak bir metin üzerinde anlaştıkları gibi!

O dönemde de şimdi olduğu gibi bu metin hükümet tarafından bir kararname şekline getirildi ve bu karar kimseye danışılmadı. Kararname, 20 Aralık 1881’de Padişah tarafından İrade-i Seniyye olarak yayınlanarak resmi bir nitelik kazanmış oldu. İrade-i Seniyye’nin yayın tarihi Hicri 28 Muharrem 1299 yılına rastladığından bu kararnameye Muharrem Kararnamesi denilmektedir. Kararnamede Osmanlı borçlarının yönetimi için bir kurum oluşturulması konusunda anlaşılmıştı. İleride de çok tartışmalara sebep olan bu kuruma “Düyun-u Umumiye-i Varidat-ı Muhassasa İdaresi,” kısaca “Düyun-u Umumiye İdaresi” denilmiştir. Böylece ilk dış borçlanmasını 1854 yılında gerçekleştiren Osmanlı, II. Abdülhamid’in padişahlığı döneminde kurulan Düyun-u Umumiye İdaresi ile borçlanma serüveninde yeni bir sayfa açıyordu.

Bu dönemi niye dile getirme gereği duyduk? Partilerde ya da iktidarlarda ülkü yoktur. İktidara geçmek veya orada kalmak için en aşırı tavizlerden çekinmezler. Devletçilik ilkelerinin baş düşmanı olan siyasi iktidarlar ve getirdikleri demokrasiler ilk önce dışa bağımlı bir yapı meydana getirir; değerleri, geçmişi, tarihi ve milleti birer rakama döndürür, ruhları çürütür, akılları satın alır.

Demokrasi özgürlüğe, oligarşi zenginliğe, aristokrasi ise seçkinlerin yönetimine atıfta bulunurken ne kadar ikiyüzlüdür. Bizim muhafazakar demokrasimiz ise ne kadar daha varlığını korur göreceğiz. Demokrasi söylemini siyasi meşruiyet arayışı çerçevesinde ele alan yaklaşımların önemli bir kısmında iktidarlar siyasal sistem, seçmen kitlesi ve uluslararası kamuoyu düzeyinde üç alana vurgu yaparak varlıklarını sürdürürler.

Adalet, temel hak ve özgürlükler, sosyal dayanışma, hoşgörü gibi asırlar boyunca insanlık vicdanının kabullendiği ve bugüne taşıdığı ‘ortak iyi’ denilen değerleri korumayı amaçladığını dile getiren şuursuz demokrasi sistemini bu ifadeler ile asla kabul etmeyeceğiz.

Tan Hu
04.11.2017
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 594


Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür


« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2017, 12:58:00 »


“Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülükten sapan veya taviz veren hiçbir parti Türkçülerce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiçbir parti Türkçü değildir.

Türkçülük bugün siyasî değildir. Fakat bir gün siyasî bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı, durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçeklerini yeniden gerçekleştirecektir.

İlerde şartlar hazır olunca, meşru partilerden biri Türkçü parti haline gelir veya bir Türkçü parti kurulursa Türkçülük o zaman siyasete girmiş olacaktır. Şu da unutulmamalıdır ki, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir.”

Gök Bilge Nihal ATSIZ, Ötüken, Şubat 1970, Sayı: 104

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 351


« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2017, 15:49:47 »

"Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir."

ATSIZ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.229


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #15 : 09 Kasım 2017, 16:44:41 »

ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ
Programı
Madde : 37

                 37-) İÇ VE DIŞ GÜVENLİK :     
             Ülkemizde İç ve Dış güvenlik kevgire dönmüş durumdadır,
a- Milli istihbarat teşkilatımız yeniden yapılandırılacaktır
b- İç ve dış istihbarat özel polis gücü birimleri kurulacaktır.
c- Polisimiz yalnızca Türk milletinin tarafsız ve adaletli polisi durumuna getirilecek Türk milletinin polisi olacaktır.
d- Asker ve Polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.
e- Askerlerimizin ,Polislerimizin, Kamu ve Devlet memurlarımızın görevlerini kötüye kullanmasının tespiti halinde Görevlerinden alınacak suç unsuruna göre hapis cezalarına çarptırılacaktır
f- Ülkemizin aleyhine ajanlık faaliyetinde bulunanların tespiti halinde vatandaşlıktan çıkartılacak, sınır dışı edilecektir.
g- Vatana ve Bayrağa ihanet edenler kesinlikle af edilmeyeceklerdir.
h- Şehitlerimizin  çocuklarının eğitimleri Devlet tarafından sağlanacaktır.
i- Gazilerimizin sağlık hizmetleri, protezleri Devlet tarafından karşılıksız sağlanacaktır.
j- TSK kendi içinde Askeri mahkemelerini kuracak Mahkemelerde devlet tarafından birer gözlemci bulundurulacaktır.
k- Askeri okullarımız yeniden açılacak öğrenci alımları çok sıkı kontrol denetim mekanizması çalıştırılacaktır.
l- TSK yeniden yapılandırılacak
m- TSK içinde görev yapan Askerlerimiz komutanlarının özel işlerinde çalıştırılmayacaktır. Tespiti halinde soruşturma başlatılacaktır.
n- GATA ve diğer Askeri hastahanelerimiz  düzenlenecek TSK emrine girecektir.
o- TSK  kendi yemeklerini kendi bünyelerinde yapacaklar, TSK içine bu konuda sivil yemek firmaları giremeyecektir.
p- Karasularımız içinde bulunan adalarımızın hepsi tavizsiz geri alınacaktır.
q- Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.
r- İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.229


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #16 : 05 Ocak 2018, 14:34:01 »

Irkçılığı esas alan parti kuruldu: Ötüken Birliği Partisi
Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi parti sayısı, son kurulan Ötüken Birliği Partisi ile 88'e yükseldi. Irkı esas alarak Türkçülük düşüncesiyle yola çıktığını açıklayan partinin programında, “Türk’ü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk” ifadesi yer alıyor.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı faaliyette bulunan siyasi parti listesini güncelledi. 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle Türkiye’de 88 siyasi parti faaliyette bulunuyor. Listeye göre 2017 yılında 4 siyasi parti kuruldu. Bu partiler sırasıyla Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, İyi Parti, Türkiye İşçi Partisi ve en son 20 Aralık tarihinde kurulan Ötüken Birliği Partisi oldu.

KISA ADI ‘ÖTÜKEN’

Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre kısa adı Ötüken olan partinin kurucusu ve tüzüğü henüz Yargıtay sitesine yüklenmedi. Partinin sosyal medya hesabında yer alan bilgilere göre kurucu genel başkanı M. Hakan Semerci oldu. Yine burada yer alan programa göre parti “Türk milletinin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hâkim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünü” olarak kuruldu.

Tek başına iktidara gelme amacı ile yola çıktığını belirten partinin programında Türk milleti, “anne ve baba soyu olarak Türk ırkına mensup, ana dili Türkçe, Türk kültürüne mensup ve Türk ırkına mensup olanlar kadar Türkleşen (Türk olduğunu hatırlayan ve uyanan) kişilerin, bir araya geldiği bir kitle” olarak tanımlandı.

‘TÜRKÜ DÜNYADA EN ÜSTÜN IRK OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN’

Partinin iç ve dış politikasının temelini de bu kitlenin her açıdan faydasını sağlamak üzere oluşturduğu belirtildi. Parti programında yer alan kuruluş amaçları içinde “Türkü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk” ifadeleri dikkat çekti.

PROGRAMDA YER ALAN HEDEFLER

Parti programında yer alan hedeflerden bazıları şöyle:

-Irkı esas alan Ötüken Birliği Partisi’ne göre millet, ırk demektir. Bizler ırkımızı (milletimizi) daha çok yükseltmek için çalışmalar yapmayı kutsal görev kabul ederiz. Türk ırkının varoluş gayesi dünyaya hakim olmaktır, Türkçülük görüşünün kaynağında din mezhep birlikteliğini ölçü kabul etmeyiz kan birliği esastır. Türkçülüğü devletimizin temel felsefesi yapmak temel hedefimizdir.

-Devletin resmi makamlarında Türklük şuuruna sahip olmayanların görev almasını reddeder.

-Türkiye Cumhuriyeti siyasetine yine Türkler karar verecekler ve uygulayacaklardır. Türk siyasetinde, Türk milletvekilleri ve Türkçü millet vekilleri olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatanının bekası Türk olmayanların idaresinde olmayacaktır.

ASKER VE POLİSLER TÜRK KÖKENLİ OLACAK’

-Asker ve polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.

-Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.

-İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.

‘İMAM HATİPLER KAPATILACAK’

-Ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. Kalan imam Hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.

-İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda ‘Andımız’ın ve ‘İstiklal Marşımız’ın’ okunması yeniden mecburi hale getirilecektir.

-Cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır.

-Türk devletleri dilleri okullara seçmeli ders olarak verilecektir. Yabancı dillerde tedrisat ancak liselerde başlayacaktır.

-Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. İlkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır. ALINTI CUMHURİYET GAZETESİ
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #17 : 05 Ocak 2018, 20:58:01 »

Türkçülerin şu an, adam gibi tek kalesi burasıdır.

Bu Otağ hariç her tarafta ya melez var yada çıfıt çarşısı beyinler var.

Tek güvenilecek KALE burası
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
AttilaHunTürk
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.506


« Yanıtla #18 : 05 Ocak 2018, 21:03:56 »

779 ziyaretçi konuyu inceliyor. Daha önce böylesini görmedim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
yam_tar
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #19 : 06 Ocak 2018, 14:30:56 »

Karluk Han değerli kardeşim.Çok doğru söylüyorsun.Kafaların yıkanmışlığı en büyük sorun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.079 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.