Meral Akşener’in yeni partisinde bozkurt yasağı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Şubat 2020, 18:05:04


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Meral Akşener’in yeni partisinde bozkurt yasağı  (Okunma Sayısı 1723 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.384


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 31 Ağustos 2017, 17:26:46 »

Meral Akşener'in liderliğinde kurulacak parti için Koray Aydın'ın katılımıyla çalışmalar hızlanırken amblem ve işaret için arayış sürüyor. Yeni partide “bozkurt” işareti yapmak da yasaklandı.

Merkez Demokrat Parti adı altında birleşen ve MHP'den istifa eden Koray Aydın'ın da katılımıyla vitrini oluşturmaya başlayan MHP'li muhalifler, kurucular kurulu hazırlıklarını da sürdürüyor. “Siyasi merkeze yerleşmeyi hedefleyen” harekette tüzük, program, amblem, isim ve işaret çalışmaları devam ediyor.

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre partinin, Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet vurgusu üzerine kurulu olacak çizgisinin “hiçbir partide görülmeyecek şekilde” olacağı iddia edilen tüzük ve programa yansıtılmasının yanı sıra amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi isteniyor.

Tasarımcı firma ve ekip; Türk tarihine, Cumhuriyet'e, kadın ve erkek eşitliğine vurgu yapacak ve aynı zamanda da akılda kalacak, okuma yazma bilmeyenlerin de rahatlıkla oy pusulasında bulup tercihini yapabileceği basitlikte bir amblem üzerinde çalışıyor. AKP'nin ampulü, CHP'nin altı oku gibi akılda kalacak semboller aranıyor. Türk tarihinden bayraklar ve semboller üzerinde çalışma yapılıyor.

FOTO:DHA – Yeni parti çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
FOTO:DHA – Yeni parti çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
YENİ PARTİDE BOZKURT İŞARETİ YAPILMAYACAK

Öte yandan Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adaylığı etrafında birleşeceği açıklanan yeni yapıda, MHP'den ayrılanların öne çıkması, merkez iddialarına ilişkin soru işaretleri yarattı. Hareket, bu soru işaretlerini giderecek adımlar atacak. Kurucular kurulu açıklandığında merkez dengesinin açıkça görüleceği belirtilirken, Aydın'ın basın toplantısında salonun hazırlanışı ve salonu dolduran kalabalığın tezahüratlarına yansıyan bu değişim, merkez kaygısıyla vazgeçilen 2 simgeyi açıkça ortaya koydu. Yeni partide “bozkurt” işareti yapılamayacak. Alparslan Türkeş'in resmi de asılmayacak.

Aydın'ın “Yeni bir MHP açmak gibi tarihi bir hataya düşmeyiz” sözleriyle bu konunun özellikle altı da çizildi. “Bozkurt” selamını bir kenara bırakan eski MHP'iler, yeni parti çatısı altında yeni el işareti arıyor. Yeni partinin simgesi gibi kullanılacak, meydanlarda kalabalıklarla iletişimde etkili olacak yeni el işaretinin, “bozkurt” kadar etkili olabilmesi için görüşler alınıyor.
ALINTI
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2017, 20:35:32 »

Bozkurt sembolünü yasaklayanların milliyetçilikle alakası yoktur. Demirelci kırat modelini benimseyeceklerse onu da yüzlerine gözlerine bulaştıracaklardır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2017, 20:49:15 »

Bırakalım yapmasınlar. Türk olmayanda veya Türk düşmanlarında Bozkurt alerji yapar. Tıpkı geçmişte Bozkurt rozeti takan liseli gencin müdür tarafından dövülerek öldürülmesine benzemesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2017, 21:07:09 »

"Bozkurt İşareti Yasaklanacak" İddiasına Ümit Özdağ'dan Yanıt: Yasaklanamaz

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Meral Akşener önderliğindeki yeni partide bozkurt işareti yasaklanacak." haberleriyle ilgili mesaj yayınlayarak "yasaklanamaz." dedi

Öte yandan Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adaylığı etrafında birleşeceği açıklanan yeni partide "bozkurt" işareti yapılamayacağı, Alparslan Türkeş'in resminin de asılmayacağı iddia edilmişti.
Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ise, Twitter'dan yaptığı açıklamada iddiaları yalanlarak, "Bozkurt bir partinin değil, Türk milletinin tarih ve kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Yasaklanamaz" açıklaması yaptı.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

https://www.haberler.com/bozkurt-isareti-yasaklanacak-iddiasina-yanit-9985744-haberi/


Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Bunlar daha kendi aralarında bir olamıyorlar, nasıl devlet yönetecekler?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 9.060


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2017, 09:30:15 »

Meral Akşener ve yoldaşlarının yarın ne yapacağını bilemeyiz, ben biraz kestirebiliyorum ne olacaklarını lakin şaşırtabilirler beni.

Mevzu Bozkurt işareti.

Tarihimiz boyunca pek bilinmese de bazı hakanların ve uluların bu işareti kullandığı tarih sayfalarında kayıtlıdır, yüz yıllar içerisinde unutulan bu sembol Ebulfeyz Elçi beğ tarafından gündeme taşınmış sonrasında Türkeş tarafından mhp in el işareti olarak yerine oturmuştur.

Alparslan Türkeş bozkurt işaretinin anlamını şu sözlerle anlatır:
"Serçe parmak Türk’tür, şu işaret parmağı da İslam’dır. Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluk ise cihandır. Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür. Türk İslam Mührünü Dünyaya vuracağız''

Türkiye, Türkeli batmış gidiyor bizim tartıştığımız, saplandığımız mevzu bu mu olmalıdır, karşımızda fosası bile kalmamış bir parti olan mhp ve onun içerisinden çıkan bir başka parti. Şu aklınıza hiç gelmiyor mu? bütün cinliği kendisine düstur edinmiş bir akape az sonra ki seçimlerde ayağına çelme takacak olan şu yeni kurulacak partiyi rahat bırakır mı? Tartışılan mevzuya bir bakarmısınız, yeni kurulacak olan partinin kadrolarını görmeden işareti ne olacak!!! Nereden çıktı acaba bu saplantılı tartışma..

Akşenere hiç güvenmedim, ama yarın ne olacak onu bekliyorum şu an, örneğin chp de siyaset yapan Mahmut Esat Bozkurtun torunu gibi insanlar bu yeni kurulan parti içerisinde yer bulabilecekler mi, islamcı değil de Türkçü kimlikler siyaseti bu partide yapabilecekler mi? sadece bekliyorum!!!

Ha kadrolar benim olursa, bu el bende olduğu sürece  işaret diğerlerinin olsa da farkeden bir şey olacağını sanmıyorum!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Tengri Yolcusu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 146


Tengri Biz Menen


« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2017, 10:16:45 »

Her kesime göz kırpmak adına yapılmış bir kepazeliktir. Bozkurt yasaklanamaz. Kürtlerin oyunu almak için böyle girişimlere giriyorsa bizleri kaybeder.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Saygı olsun bu çelik atlıların demir tuğuna,
Tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna.
TÜRKÇÜGÖKHAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 352


%100 Türk!


« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2017, 10:41:18 »

Hiç şaşırmadım. Sonuçta bunlar siyasetçi.
Akşener bu açıklamasıyla, sadece bir kesime değil, her görüşten insanı kucaklayan bir parti olduklarını vurgulamak istemiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Tan Hu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 594


Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür


« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2017, 01:13:54 »

Şayet, "Dilek Birliği" islam alemine vakfedilmiş olursa, bu hareketin de karşısında duracağız.

Bu böyle biline...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.246 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.