MERAL AKŞENER ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 18:19:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MERAL AKŞENER ADAYLIĞINI AÇIKLADI  (Okunma Sayısı 3891 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 30 Kasım 2015, 14:15:53 »MHP'li Meral Akşener: Ülkücü hareketin yükleyeceği sorumluluğu almaya hazırız.

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, üst kurul delegelerine olağanüstü kurultay için noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulundu. Akşener, "Olağanüstü kurultay talebimiz bir hesaplaşma ilanı değil, topyekun doğrulma ve iktidar seferberliğidir" dedi. Akşener, doğrudan aday olduğunu açıklamadı ancak, "Ben ve arkadaşların her türlü sorumluluğu almaya hazırız" açıklamasında bulundu.


Meral Akşener, Etiler Le Meridien Otel'de basın toplantısı düzenleyerek, olağanüstü kurultay çağrısında bulundu. Akşener'e çok sayıda partili de destek verdi. "22 yıllık aktif siyasi hayatımın yeni bir safhasında MHP'nin bir mensubu olarak olağanüstü kurultay talebimi sizlerle paylaşmak üzere karşınızdayım." diye sözlerine başlayan Akşener, şunları söyledi:
"Parti tüzüğümüzün ve Siyasi Partiler Kanunu'nun bizlere tanıdığı demokratik bir hak olan ve parti mensuplarımızca dile getirilen olağanüstü kurultay talepleri bildiğiniz gibi medyada geniş bir şekilde yer aldı. Bu talepler, Sayın Genel Başkan tarafından Başkanlık Divanı'nda yapılan konuşma ile reddedildi. Kendisi kurultay'ın 18 Mart 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı. Bu açıklama sonucunda tek seçeneğimiz, olağanüstü kurultay çağrısı için, hikmet, basiret ve ferasetine güvendiğimiz delegelerimize başvurarak onların desteğini almaktır." ifadelerini kullandı. Seçimli olağanüstü kurultay yapabilmek için, parti tüzüğümüzün 63.maddesinin 4. Fıkrasının, 'Bu toplantılarda, toplantı gündeminde yer alan konular görüşülür ve karara bağlanır. Olağanüstü toplantılarda seçim yapılabilir.' şeklinde değiştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle üst kurul delegelerimize olağanüstü toplantı için noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulunuyoruz. Kurultay delegelerimiz, parti iradesi emanetinde olan ülküdaşlarımızdır. Ülkücülüklerinin gereğini yapacaklarına inancımız tamdır."

Olağanüstü kurultay talebinin bir hesaplaşma ilanı değil, topyekûn doğrulma ve iktidar seferberliği olduğunu vurgulayan Akşener, "Geçmişe takılıp, geleceği kaybedemeyiz. Bir şeylerin niçin gerçekleşmediği değil, neden ve nasıl gerçekleştiği önemlidir. Tarihin kaydettikleri, tarihi gerçekleştirenlerdir. Tüm kalbimle inanıyorum ki, üst kurul delegelerimiz partimizde, MHP'de bir ilki başaracaklar, olağanüstü kurultayımızı toplayarak iktidar yürüyüşümüzü başlatacaklardır. İnanıyor ve biliyoruz ki; İktidarın tek alternatifi MHP'dir" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir mensubumuz MHP'den daha büyük ve daha önemli değildir" diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bizler tesadüfen bir araya gelmiş insanlar değiliz. Birçoğumuz gençliklerinin en güzel günlerini, hatta canlarını ülküleri için feda ettiler. Bizim tavrımız parti içi muhalefet olarak değerlendirilemez. Bizler bir tercih değil, bir mecburiyet karşısındayız. Ne kaybedecek vaktimiz ne kıracak kalbimiz ne de dışlayacak ülküdaşımız var. Biz kirli ve gizli senaryoların bozulması için kararlıyız. Türkiye'nin bekası söz konusu olduğunda, girdiğimiz mücadeleye kazanmak ve kaybetmek üzerinden bakmayız. Bakmaya da müsaade etmeyiz. Bugün MHP'nin içine düştüğü durum Türkiye'nin içine düştüğü durumdan ayrı düşünülemez. Ülkücü hareketi yeniden dirilterek coşkun akan ırmağa çevirmek için tek tek isimlerin bir önemi yoktur. Tek tek o ırmağa akan yüreklerin önemi vardır."
Hedeflerini, Atatürk ve Alparslan Türkeş'in ilkelerini esas alan politikalar üreten, günlük amaçların ve siyasi çıkarların peşinde koşmayan, hukukun üstünlüğünü esas alan, iktidar olmak için siyaset yapan, yaşlıların tecrübesi ile gençlerin dinamizmini birleştiren, halkın sorunlarını dinleyen, gerektiğinde halka kulağını kaptırmaktan korkmayan, aklın eleştiri süzgecini kullanan, ortak akıl ve istişare yollarını açık tutan bir parti anlayışını tesis etmek olduğunu anlatan Akşener, "Kadın ve gençlerimizin aktif ve etkin olarak partimizin karar organlarında yer alması sağlanacaktır. Nefret dili parti içi ve dışı siyasetten uzak tutulacak, sevgi ve saygı her kademede tesis edilecektir" dedi.
Peygamber Efendimiz'in (sav) 'Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız' hadisini rehber edindiklerini kaydeden Akşener, sözlerini şöyle tamamladı:
"Milliyetçiliği yüreğinde duymayan, politikalarına geçirmeyen hiç bir millet tarih sahnesinde varlığını sürdüremez. Bu millet artık her şey bitti denilen anlarda hiç bir şeyin bitmediğini, en son Türk bitti demeden hiç bir şeyin bitmeyeceğini defalarca kanıtlamıştır. Ben, milletime ve ülküdaşlarıma güveniyorum."

Kaynak CHA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2015, 14:20:48 »

Asena ruhlu bir katun geliyor. Meral hanım bana Tomris Hatun gibi geliyor, inşallah başarılı olur. O ruhu taşıdığına emini bir sürü ayakta duramayan adamı cebinden çıkarır.

Mhp artık değişmeli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.752


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2015, 14:27:50 »

Bu mız mız Bahçeli gitsin de, yerine kim gelirse gelsin bence Bahçeliden daha başarılı olur. Meral hanım da,  Sinan Oğan bey'de o koltuğa yakışırlar. Yeter ki, 15 seçime girip de kaybeden Bahçeli gitsin, kendilerine Türkiyede Türk milliyetcilerin temsilcisiyiz diyen bir parti, k.rtçü partiden daha az milletvekili cıkarıyorsa eğer, o parti de değişim şart.
Benim, bir Türkçü olarak hiç bir partiye güvenim ve inancım yok ama gene de hayırlısı olmasını dilerim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2015, 14:43:06 »

Biz ne kadar eleştirsekte, Mhp gibi bir partinin kıroculardan geri düşmesi aslında milliyetçilerin bir hezimetidir. Mhp her alanda toparlanmalıdır ( ideolojik anlamda bile).

Milliyetçilik yerine bu islamcılık zaferi kazanıyorsa, milliyetçiyim diyenin bir düşünmesi gerek. Bakın, milliyetçiyim diyen birisinin en azından bazı milli duruşları olması gerekir.

Particilik yapmamız zaten fikriyatımızda yok, mühim olan milliyetçiyim diyen partinin gerçekten tam manada milliyetçileşmesi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.983


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2015, 22:55:46 »

Devlet Bahçeli artık o koltuğu bırakıp emekliliğe ayrılmalıdır. Meral Akşener ve Sinan Ogan gerek sosyal medyada gerekse mecliste Türklüğü savunuyor. Türk milliyetçisiler. Partinin başına ikisinden birinin geçmesini isterim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2015, 23:09:23 »

 Sinan Ogan'ın çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yüreğim Sinan beyden yana.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.650


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2015, 00:25:12 »

Akşener ilişkileri şüpheli biridir. Eğer ki Şia diye haksızlık edilmezse Ümit Özdağ aday olmazsa Milliyetçilerin liderliğine Sinan Oğan yakışır.

Türkçüler için tek aday SO konusudur o da, oğan dan başkası değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Tolga Akgöz
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 661


Kinimizin şiddetiyle gebereceksiniz!


« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2015, 20:36:52 »

Bahçeli, kasten olmasa da 3 adaydan birinin fetonun adamı olduğunu ileri sürdü. Büyük olasılıkla kast ettiği kişi Meral Akşener.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan, bize kılıcımızın ekmeğidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.148 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.