Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: Gazan Han üzerinde 31 Mart 2014, 18:15:32Konu Başlığı: BİTLİS AHLAT'TA TÜRKMEN - KIRO ÇATIŞMASI ÇIKTI
Gönderen: Gazan Han üzerinde 31 Mart 2014, 18:15:32
kıroların BDP'si Türkmenlerin kalesi durumundaki Bitlis'in Ahlat belediyesini ( yoğun göç ve üreme sonucu ) MHP'den aldığı duyruldu. İlerleyen saatlerde BDP'lilerin Ahlat'ta AKP'ye karşı seçimi kaybetmesinin ardından SİLAHLI ÇATIŞMA HABERLERİ geliyor.

Azerbaycan Türklerinin yoğun olduğu Iğdır'da ne hikmetse kıroların BDP'si almış. Diyarbakır'da Türkmenlerin kalesi Cüngüş ve Çermik BDP'ye teslim olmadı. Erzurum'un güneyindeki tüm ilçeleri ( Çat hariç ) kırolar kapmış.

Mersin'in merkezindeki Akdeniz ilçesini utanç bir durumla kıroların BDP'si aldı.

Sonuç , kıroların üremesine ve yayılmasına çare bulmalıyız.


Konu Başlığı: Ynt: BİTLİS AHLAT'TA TÜRKMEN - KIRO ÇATIŞMASI ÇIKTI
Gönderen: Gazan Han üzerinde 31 Mart 2014, 18:25:24
AHLAT'TA SİLAHLI ÇATIŞMALAR ÇIKTI. İLÇE'DE TÜRKMENLERLE KIROLAR ARASINDA YÜKSEK GERGİNLİK...

AKP'li Belediye Başkan Adayı Mümtaz Çoban'ın 290 oyla seçimleri kazanmasının ardından Ergezen ailesinin kaldığı ev,  çevre illerden gelen BDP taraftarlarınca abluka altına alındı. Ergezen ailesinin bulunduğu eve çok sayıda merminin isabet ettiği ve çatışmaların sürdüğü bildirildi.
ÇEVRE İLLERDEN TAKVİYE İSTEDİK
Bitlis Valisi Orhan Öztürk, Ahlat'ta seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilçede yaşanan olaylara ilişkin, "Van, Diyarbakır ve diğer çevre illerden çok sayıda BDP sempatizanı ilçeye geldi. Oluşan bu kalabalığa müdahalede bazı sıkıntılar yaşandığı için Muş, Van ve Batman'dan takviye kuvvet istedik" dedi.
Vali Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahlat'taki seçimlerde partiler arasında büyük bir fark olmamasından dolayı ilçe merkezinde gerginlik yaşandığını belirtti.
Gerginlikte ilçe merkezindeki kamu binaları ile iş yerleri ve evlere taşlarla saldırıda bulunulduğunu anlatan Doğan, "Van, Diyarbakır ve diğer çevre illerden çok sayıda BDP sempatizanı ilçeye geldi. Oluşan bu kalabalığa müdahalede bazı sıkıntılar yaşandığı için Muş, Van ve Batman'dan takviye kuvvet istedik" diye konuştu.
Öztürk, güvenlik güçlerinin olaylara müdahale ettiğini bildirerek, kalabalığın yatıştırılması için siyasi parti il başkanlarının güvenlik güçlerine yardım etmesi gerektiğini kaydetti.
Eski AK Parti Bitlis Milletvekili ve Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen de seçim sonuçlarının BDP'nin beklediği şekilde olmamasından dolayı ilçe merkezinde büyük çaplı sorun yaşandığına değinerek, olaylarda AK Parti'ye yakın olan kişilere ait iş yerlerinin yakılıp taşlandığını ifade etti.
Ergezen, ilçede çok büyük bir baskı ve şiddetin söz konusu olduğuna değinerek, "Ahlat'ta yıllardır Kürt kökenli vatandaşlarımızla yıllardır kardeşçe yaşamışız. Ama nedense ilçemiz bu kez hedef seçildi. Sindirmek için her şeyi yapıyorlar. Seçimi kaybetmeyi hazmedemeyen ve ilçeye dışarıdan gelen provokatörler intikam almak için her şeyi yapıyor. Ahlat böyle bir şeyi hak etmemişti" ifadelerini kullandı.

DHA