HUZUR PARTİSİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 10:48:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: HUZUR PARTİSİ  (Okunma Sayısı 3995 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 02 Ağustos 2010, 13:33:38 »

Erbakan 6. partisini kuruyor

Saadet Partisi’nde olağanüstü kongre isteyen il başkanı sayısı 10’u bulmadı, Genel Başkan Numan Kurtulmuş rahatladı.

Necmettin Erbakan da, Milli Görüş çizgisinde 6. parti için düğmeye bastı. Yeni partiye ‘Huzur’ adı verilmesi bekleniyor.
 
Nevşehir’de toplanan il başkanlarının büyük bir çoğunluğu, “Kurtulmuş” deyince Erbakan altıncı partisi için düğmeye bastı. “Huzur” adı verilecek yeni partinin kurmayları arasında Erbakan’ın oğlu, kızı ve eski dava arkadaşları yer alacak

NECMETTİN Erbakan, yeni bir parti kuruluşu için çalışmalarını hızlandırdı. “Huzur Partisi” adında  kurulacak partinin kuruluş dilekçesi hafta içinde İçişleri Bakanlığı’na verilecek. 40 yıldır siyasetin içinde yer alan Erbakan, Milli Görüş çizgisindeki 6. partiyi kurdurmuş olacak.
Hafta sonunda yapılan il başkanları toplantısında ortaya çıkan sonuç, SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’u rahatlattı. Nevşehir Kozaklı’daki bir otelde kamp şeklinde geçen toplantılar sonunda olağanüstü kongre isteyen il başkanı sayısı 10’u bulmadı. Buna karşın 60’ı aşkın il başkanı “Olağanüstü kongre partiye zarar verir; bu yolda devamedelim” dedi.
“Hocamıza saygısızlık gibi algılanacak adımlardan uzak duralım” diyen ortayolcu il başkanı sayısı ise 10-15’i geçmedi. İl başkanlarının Numan Kurtulmuş’a desteği, toplantı sonrasında hazırlanan bildiriye “İl başkanları olarak birlik ve bütünlük içinde Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin gösterdiği hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadeleriyle yansıdı.

AKSAÇLILAR GÖREVE
Necmettin Erbakan, kritik toplantı öncesinde il başkanlarına, “Ramazan ayı bitmeden olağanüstü kongre yapmalıyız. Kongre olmazsa yeni parti hazır” mesajını verdi. Erbakan’ın, istediği desteği bulamadığı il başkanları toplantısı ardından da, “Yeni partiyi kurun” talimatı verdiği öğrenildi.
“Huzur Partisi”nin Kurucular Kurulu’nda Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve kızı Elif Erbakan’ın yanı sıra Erbakan’ın yakın kurmayları Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan, Ahmet Tekdal, Temel Karamollaoğlu, Mustafa Kamalak gibi “aksaçlı” diye tanımlanan isimler yer alacak.
Bu hafta içinde kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verilecek olan Huzur Partisi’nin adı Numan Kurtulmuş’un 2008 sonunda seçildiği kongre öncesinde de gündeme gelmişti. Ancak, Asiltürk, Erbakan’ın işaretiyle bu partiyi kurmaktan vazgeçmişti.

BİR SÜRE BEKLENECEK
Erbakan, Huzur Partisi’ni bir süre daha yedekte tutup, Milli Görüş tabanına, “Numan Kurtulmuş’tan kurtulmalıyız. Aksi halde SP, Milli Görüş partisi olmaktan çıkmıştır. Biz de kendi partimizle yola devam edeceğiz” baskısı yapacak. Bu süreçte, mahkemenin olaylı kongre ile ilgili vereceği karar beklenecek. Mahkemeden Erbakan’ın istediği yönde karar çıkmazsa, Erbakan yanlıları topluca SP’den istifa ederek, Huzur Partisi’ne geçecek.

İl başkanlarının Asiltürk tepkisi
İL başkanlarının Kurtulmuş’a desteğinin arkasında, Oğuzhan Asiltürk’ün SP kongresini mahkemeye taşımasının etkili olduğu konuşuluyor. Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce, parti yönetimini kayyuma devretme kararı verebilecek bir durumun ortaya çıkması da, il başkanlarının tepkisini çekti. Şevket Kazan’ın CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile görüşüp Kurtulmuş’u devirmek için taktik aldığı iddiası da, olağanüstü kongre isteyenleri bu kararlarından vazgeçirmek için Kurtulmuş ekibi tarafından kullanıldı. SP tüzüğüne göre yeterli sayıda imza toplansa bile olağanüstü kongreye il başkanları ve GİK karar veriyor.

TEK ENGEL MAHKEME
İl başkanlarından “olağanüstü kongreye gitmeme” desteği alan Kurtulmuş rahatladı. Kurtulmuş, olaylı 11 Temmuz kongresinde kendi yaptığı GİK listesinden de “olağanüstü kongre” kararı çıkmasını beklemiyor. Ancak, Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kurultayı geçersiz sayıp yeniden kongre kararı verme ihtimalinin bulunduğu da SP kulislerinde konuşuluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Motun_TR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2010, 20:06:45 »

Erbakan' dan parti yalanlaması


Saadet Partisi'nde Necmettin Erbakan, gergin kongrenin ardından yeni parti kuracağı iddialarını yalanladı. Erbakan, "Mücadelemiz parti içinde olacak" dedi.

Haftasonu Nevşehir'de biraraya gelen Saadet Partisi il başkanlarının 60'a yakını "Olağanüstü Kongre Partiye zarar verir" görüşünü savundu. Toplantının ardından hazırlanan bildiride "Birlik ve beraberlik içinde genel başkanımızın ve genel merkezimizin gösterdiği hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz" denildi.

'İDDİALAR MAKSATLI '

Bunun üzerine Necmettin Erbakan'ın yeni bir parti kuracağı iddia edildi. İddiaya göre, ""Huzur" adı verilecek partinin yönetiminde Erbakan'ın oğlu ve kızı ile dava arkadaşları da yer alacaktı. Erbakan, yeni parti iddialarını yaptığı yazılı açıklamayla yalanladı. Erbakan, bu tür iddiaları "maksatlı" bulduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan, mücadeleyi parti içinde sürdürme kararı aldı. Erbakan, yakın zamanda olağanüstü kongreye gidilmesini de istedi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2010, 20:38:07 »

Adam ayağa kalkamıyor daha parti kurma derdinde bu ne şeriyat aşkıymış be kardeşim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
BOZKURT KEMAL
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2010, 02:23:38 »

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğinde olaylar çıktı. Yaklaşık 200 kişilik Erbakancı grup, genel başkan Numan Kurtulmuş'un arabasını tekmeledi, iftar verilecek otelin içinde kavga yaşandı.

Numan Kurtulmuş, itfar saatinden 10 dakika önce eşi ile birlikte otele geldi. Kurtulmuş'un otomobili otelin önüne yaklaştığında 50 kişilik grup, ellerindeki ‘kırmızı kart’ları çıkarttı. Bir grup da Kurtulmuş'un otomobilini tekmeleyip, camlarını yumrukladı.

İftarın verileceği otel salonda ise Erbakancılar ile Kurtulmuşçular birbirlerine girdi.

Çıkan olaylar yüzünden Saadet Partisi Lideri Numan Kurtulmuş da salonu terk etti.


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınKöprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınMemleket elden gidiyor, yaptıklarına bakın. Orayı basacağınıza gidin Erdoğan'ı basın sözde anti amerikancı ve siyonizme karşı değil misiniz ? Bir başkanlık koltuğu mu mesele olunca sesiniz çıkıyor, oturacak koltuk kalmayacak haberiniz yok, yiğitlik yapıyorsanız bari adam gibi konuda yapın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.