Hak ve Eşitlik Partisi(HEPAR)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mayıs 2020, 17:39:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hak ve Eşitlik Partisi(HEPAR)  (Okunma Sayısı 5922 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CengizHan(Temuçin)
Ziyaretçi
« : 09 Ağustos 2014, 17:00:27 »

Osman Pamukoğlu ve partisi hakkındaki fikirleriniz nelerdir?
Osman Pamukoğlu'nu gerek kişilik gerek askerlik yönünden severim ve partisinin siyasi farklılıkları bitirmek için siyaset yaptığını düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.022


« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2014, 17:15:08 »

Çevremden duyduğum, herkesin ortak kanısı 'iyi bir asker ama siyaset bilmiyor' herkes bunu diyor. Ben bir kez mitingine gittim, gayet güzel konuştu. Kendine güveni tam, diğer parti liderleri gibi de değil. Miting sonrası aşağı indi az bir kalabalık vardı onların yanına indi. Hiçbir şeyden korkmuyor bu güzel bir özelliği. Her engeli küçümsüyor bu hem iyi hem kötü özelliği. Her şeyi askeri açıdan değerlendirip çok yönlü bakamıyor bu kötü özelliği. Elbette siyasetçi olabilir, Osman Pamukoğlu hepsinden daha iyi olur ama onun siyasetçi olması yerine, devletin kurduğu ve yetkileri çok, herkesten bağımsız bir askeri kurum oluşturulursa, onun başında olması daha iyi olur. Kurulur mu bilinmez, başımızdakiler kurmaz zaten ama Pamukoğlu uzman olduğu bir konuyla ilgilense daha iyi olur.

Ya da, milliyetçi bir partiye geçmesi daha iyi olur. Karakteri buna engel, tek lider, tek söz sahibi olmak yapısı gereği ama başka da bir seçenek yok daha iyi bir sonuç için.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
CengizHan(Temuçin)
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2014, 17:21:35 »

Mitinglerdeki konuşmaların da sorun yok ancak tartışmaya girdiğinde büyük sorun çıkıyor sinirlendiğinden olacak söyleyeceği sözleri unutuyor fakat güçlü duruşu en büyük artısı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.022


« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2014, 17:27:01 »

Bir tartışmada, krtçe ile ilgili bir konuda taviz verebilecek biri olduğunu da görmüştüm. Sunucu zorlatmıştı gerçi ama tereddüt edebileceği aklımdan geçmemişti. Belki yıllarca korucularla birlikte iç içe olduğundan kalbi yumuşamış içine merhamet tohumları ekilmiştir ya da oy için bir şeyler düşünmüştür, bu bilinmez ama orada net olamamıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2014, 17:33:21 »

 MHP'nin oylarının bölünmesi açısından kötü buluyorum. Arapseverler hamur kafalılar AKP'yi yüzde ellilerde uçururken bizler bölünmemeliyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
CengizHan(Temuçin)
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2014, 18:08:28 »

MHP Türkçü tavırdan bayağı uzak hatta bana göre MHP'nin Türkçü bir parti olma şansı 1969'da bitti.O yüzden oylar bölünmesin felsefesini doğru bulmuyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.022


« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2014, 18:25:56 »

Mhplilerin düzenlediği bir anma etkinliğine katıldım. Seyid ahmet arvasi diye biri. İsmini duymuştum, Türkeş' in arkadaşı diye biliyordum. Oraya bir gittim, milliyetten çok peygamberin soyundan biri sözlerini duydum. Zaten sonra, neler yazmış diye araştırdım bir yerlerden. Türk-İslam sentezi olmuşsa yüzde ellisi buna aittir. Zaten diğer sentezciler hoca derler. Şimdi, bu sentezi yapanlar Türklüğü nasıl savunabilir?

Müslüman biri kendi soyundan olanı değil kendi dininden olanı kayırır. Mesela sentezci birinin hristiyan, musevi ya da Tengrici bir Türk soylusunu kabul edeceklerine inanmıyorum. Bazı sohbetlere katılmıştım. Sohbetini dinlediklerimiz Türk lafını bir kez demezler ama başka soyları över dururlar. Hadi sentezcilik diyelim buna, bari bir orantı kurun. İnançsız olun demiyoruz, her inanca saygımız vardır ama Türkçülüğün sentezlenmesine karşıyız. Sentez hem Türkçülüğe zarar verir hem de bir dinin soyculuğa alet edilmesine ve ona saygısızlığa sebep olur. Mhp de, bbp de aynı yolun yolcusu. Onların oyu bölünmüş zaten bölüneceği kadar, Pamukoğlunun aldığı oyun zaten onlar için bir değeri yok. Zaten mhp' de pek oy kovalama gibi derdinin olduğunu da düşünmüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
CengizHan(Temuçin)
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2014, 18:34:07 »

Bazı MHP'li arkadaşlarla kısa bir sohbet yapmıştık onlara:Siz Turan'a müslüman olmayan Türkleri de katmayı düşünüyor musunuz? diye sordum.İdeolojilerinin en önemli kısımlarından birisini oluşturan Turan konusunda bile ortak fikire sahip olamadılar bazıları müslüman olmayan Türkleri de katacaklarını diğerleri de müslüman olmayan Türklerin katılamayacağını söyledi.Bana da keyifle seyretmek kaldı Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.077 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.