Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 18:05:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?  (Okunma Sayısı 6827 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Turanya
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 22


Türkiye Türklerindir


« : 24 Haziran 2012, 09:49:05 »
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki soy tartışmasına tarihçi Cezmi Yurtsever de katıldı.


Yurtsever, Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin akraba olduğunu iddia etti.

Rize'de yaşayan köklü ailelerin önemli bir kısmının Çukurova'daki Türkmen aşiretleri ile aynı kökenden geldiklerini belirten Yurtsever, Erdoğan'ın sülalesinin de Çukurova'dan Rize bölgesine gittiğini ileri sürdü.

Erdoğan ile Bahçeli'nin atalarının, Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethinden sonra Rize bölgesini İslamlaştırma çalışmalarına katıldığını anlatan Yurtsever, "Araştırmalarıma göre; Bahçeli'nin ataları olan Fettahlı Türkmen aşireti ile Erdoğan'ın ataları Rize yöresinin İslam-Türk belgesi olması tarihi uygulamasında görev aldı. Aşiret ve aileler arası evlilik dolayısı ile Rize yöresindeki Küçükalioğlu-Bakatlı-Fettahlı aileleri akrabadır. Bu bilgiler ışığında sayın Erdoğan ile Devlet Bahçeli'nin de akraba olduklarını söyleyebilirim." dedi.

Osmanlı Arşivinde bulunan 1850 tarihli MAD.d 07958 no'lu defterin sayfasında Rize'nin Pulihoz (Dumankaya) köyünde yaşayan ve köy kahyası Bakatoğlu Memiş Ağa'nın Başbakan Erdoğan'ın dedesi olduğunu açıklayan Yurtsever, "Ailenin Gürcü asıllı olmadığı defter kaydından anlaşılmaktadır. Bakatoğlu ailesinin izini sürmek için 1835 tarihli Rize nüfus defteri ile 1530 tarihine kadar olan tapu ve nüfus defterlerini de gözden geçirdim. Erdoğan'ın ataları Rize yöresini Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethinden sonra İslamlaştırma ve iskan yoluyla Türk-İslam beldesi yapma politikasında görev almış." diye konuştu.

Yurtsever şu açıklamalarda bulundu: "Osmanlı Arşiv uzmanı Muhammet Safi, 1850 tarihli Rize sülaleleri defterinin tıpkı basımını kaynak göstererek "Rize Tahrir-i Öşür Defteri" kitabını yayınladı. Sayın Safi ile Osmanlı Arşivinde yaptığım görüşmede Rize'de yaşayan köklü ailelerin önemli bir kısmının Çukurova'daki Türkmen aşiretleri ile aynı kökenden geldikleri bilgilerini elde ettim. Çukurova Tarihi ile bağlantılı Rize aile kökenleri belgelerinin Osmanlı arşivinden taramasını gerçekleştirdim. Bu araştırma sonuçlarına kitabımda yer verdim. Bulduğum belgeleri de yayımlayarak kamuoyunun sayın Erdoğan'ın kökenleri hakkında tarihi gerçekleri öğrenmesini istedim."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 12:14:19 »

Erdoğan, kendisi Türk olmadığını bir kaç yerde belirtti. Gürcü olduğunu kendi ağzından biliyoruz. Bahçeli'nin Türk soylu olup olmadığı konusunda bir yorum yapamayacağım, ama Türkiye'de varolan en büyük Türkmen oymaklarından birine mensup olduğunu duymuş idim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 583


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2012, 12:16:31 »

Seçimler öncesi yanlış hatırlamıyorsam Adana'da MHP'li bir milletvekili adayı, Benim Yörüklere ihtiyacım yok demişti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2012, 15:48:56 »

Tayyip ve Bahçeliyi bilmiyorum ama bir yerden aldığım duyumlara göre D. Baykal ve B. Arınç öpöz teyze çocuklarıymış. Acaba doğruluk payı varmıdır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KurtayKağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2012, 16:43:13 »


Bana tayyip babanın Türklüğünü ve Yörüklüğünü kanıtlayan fiziksel bir delil gösteriniz şu örnek resimden. Türkmen-Yörük görmesek yutacağız. Başka da bir şey demem...


Gürcü başkan Saakaşvili bile daha yakındır Tayyipten Türklüğe...


Tengiz kandaşım yine çok güzel bir ileti yollamışsın, ben de hep bunları ayrı ayrı gördüğümde birine benzetiyorum diyordum.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KurtayKağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2012, 16:45:18 »

Tayyip ve Bahçeliyi bilmiyorum ama bir yerden aldığım duyumlara göre D. Baykal ve B. Arınç öpöz teyze çocuklarıymış. Acaba doğruluk payı varmıdır?

Sanmam. Bülent Arınç'ın Manisa'nın yerlilerinden olmadığını herkes biliyor oradaki. Kürt olduğu düşüncesi daha ağır basıyor sanırım. Deniz Baykal ise bir Yörüktür sanırım. Kesin bildiğim hiç bir şekilde akraba olmadıklar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2012, 16:47:13 »

Deniz Baykal Kan olarak Yörük, ruh olarak kürttür:)))
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2012, 16:57:47 »

Benim bildiğim Deniz Baykal Çerkez'dir. Ağzından da hiç, ben Türk'üm, diye bir laf duymadım.

Bahçeli'nin etnik kökeni hakkında konu;

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-ulkucu-tartismalari/turkmen-beg'i-devlet-bahceli'nin-kutuk-durumu-(gercegini-bilen-varsa-onu-yazsin)/


  Bu konuda biraz hayâl kurmak gerekiyor. Ben, Bahçelinin yerine geçeceğim. Yani ben Ermeni kökenliyim, ya da  kanımda Ermenilik var. Araya şunu katmadan devam edilemez.  Türklüğe sempati duymayacak, dünyada belkide tek ırkdır Ermeniler. Hayâle devam edelim. Bana sorsalar, Ermenilik uğruna ne yapmak istersin diye. Derim ki; MHP genel başkanı olmak istiyorum. MHP nin genel başkanı olunca ilk işim, ülkü ocaklarının gücünü yok etmek olurdu. Zaten yıllardır ümmetçilikle, özü derin yara almış ocaklar, yeni bir darbe ile çay ocağına dönüştürülebilirdi. Bizler bu ocakları beğenmesek de, zamanında içinde milliyetçileri barındıran , tek örgütlü yerdi. Bir Ermeni için en tehlikeli örgüt.
  Bahçelinin ocaklarla ilgili sözlerine bir göz atalım; Sokağa çıkan bizden değildir,provokasyona gelmeyeceğiz. Tutuklanan ocakçılarla ilgili olarak, doğru dürüst sahip bile çıkmamıştır.
  Ne denir ki, vatana millete hayırlı olsun...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2012, 17:00:46 »

Bende çerkez diye biliyordum da Asal adam allahına kadar Türk. Akrabaları ile tanıştım Adanada, onlarda utanıyorlar kendisinden.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 583


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2012, 17:03:02 »

Bahçeli'ye öyle kızıyorum ki, Adamın bir video'sunda "-MHP'de çok sayıda Kürt kökenli kardeşimiz var" dedi. MHP'nin köküne kibrit suyu döken adam. 2011 seçimlerinde ellerim titreyerek istemeye istemeye oy verdim. O da A.K.Partisi  anayasal çoğunluk sağlamasın diye. Seçim zamanı Türkçü kandaşlarım hangisinde karar kılarsa ona oy veririm. Türkçülük partilerden üstündür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.