Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Partiler ve Siyaset => Konuyu başlatan: Turanya üzerinde 24 Haziran 2012, 09:49:05Konu Başlığı: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Turanya üzerinde 24 Haziran 2012, 09:49:05
(http://www.bugun.com.tr/newsFiles/1/1/0/1/1/1/1/0/0/0/1/0/0/0/0/0/file/113728.jpg)


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki soy tartışmasına tarihçi Cezmi Yurtsever de katıldı.


Yurtsever, Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin akraba olduğunu iddia etti.

Rize'de yaşayan köklü ailelerin önemli bir kısmının Çukurova'daki Türkmen aşiretleri ile aynı kökenden geldiklerini belirten Yurtsever, Erdoğan'ın sülalesinin de Çukurova'dan Rize bölgesine gittiğini ileri sürdü.

Erdoğan ile Bahçeli'nin atalarının, Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethinden sonra Rize bölgesini İslamlaştırma çalışmalarına katıldığını anlatan Yurtsever, "Araştırmalarıma göre; Bahçeli'nin ataları olan Fettahlı Türkmen aşireti ile Erdoğan'ın ataları Rize yöresinin İslam-Türk belgesi olması tarihi uygulamasında görev aldı. Aşiret ve aileler arası evlilik dolayısı ile Rize yöresindeki Küçükalioğlu-Bakatlı-Fettahlı aileleri akrabadır. Bu bilgiler ışığında sayın Erdoğan ile Devlet Bahçeli'nin de akraba olduklarını söyleyebilirim." dedi.

Osmanlı Arşivinde bulunan 1850 tarihli MAD.d 07958 no'lu defterin sayfasında Rize'nin Pulihoz (Dumankaya) köyünde yaşayan ve köy kahyası Bakatoğlu Memiş Ağa'nın Başbakan Erdoğan'ın dedesi olduğunu açıklayan Yurtsever, "Ailenin Gürcü asıllı olmadığı defter kaydından anlaşılmaktadır. Bakatoğlu ailesinin izini sürmek için 1835 tarihli Rize nüfus defteri ile 1530 tarihine kadar olan tapu ve nüfus defterlerini de gözden geçirdim. Erdoğan'ın ataları Rize yöresini Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethinden sonra İslamlaştırma ve iskan yoluyla Türk-İslam beldesi yapma politikasında görev almış." diye konuştu.

Yurtsever şu açıklamalarda bulundu: "Osmanlı Arşiv uzmanı Muhammet Safi, 1850 tarihli Rize sülaleleri defterinin tıpkı basımını kaynak göstererek "Rize Tahrir-i Öşür Defteri" kitabını yayınladı. Sayın Safi ile Osmanlı Arşivinde yaptığım görüşmede Rize'de yaşayan köklü ailelerin önemli bir kısmının Çukurova'daki Türkmen aşiretleri ile aynı kökenden geldikleri bilgilerini elde ettim. Çukurova Tarihi ile bağlantılı Rize aile kökenleri belgelerinin Osmanlı arşivinden taramasını gerçekleştirdim. Bu araştırma sonuçlarına kitabımda yer verdim. Bulduğum belgeleri de yayımlayarak kamuoyunun sayın Erdoğan'ın kökenleri hakkında tarihi gerçekleri öğrenmesini istedim."


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Giray-han üzerinde 24 Haziran 2012, 12:14:19
Erdoğan, kendisi Türk olmadığını bir kaç yerde belirtti. Gürcü olduğunu kendi ağzından biliyoruz. Bahçeli'nin Türk soylu olup olmadığı konusunda bir yorum yapamayacağım, ama Türkiye'de varolan en büyük Türkmen oymaklarından birine mensup olduğunu duymuş idim.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Tanrı Dağları Bozkurdu üzerinde 24 Haziran 2012, 12:16:31
Seçimler öncesi yanlış hatırlamıyorsam Adana'da MHP'li bir milletvekili adayı, Benim Yörüklere ihtiyacım yok demişti.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: açina üzerinde 24 Haziran 2012, 15:48:56
Tayyip ve Bahçeliyi bilmiyorum ama bir yerden aldığım duyumlara göre D. Baykal ve B. Arınç öpöz teyze çocuklarıymış. Acaba doğruluk payı varmıdır?


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: KurtayKağan üzerinde 24 Haziran 2012, 16:43:13

Bana tayyip babanın Türklüğünü ve Yörüklüğünü kanıtlayan fiziksel bir delil gösteriniz şu örnek resimden. Türkmen-Yörük görmesek yutacağız. Başka da bir şey demem...
(http://www.itusozluk.com/image/tayyip-biyigi_79223.jpg)

Gürcü başkan Saakaşvili bile daha yakındır Tayyipten Türklüğe...
(http://www.turksolu.org/162/foto/mihail-saakasvili.jpg)

Tengiz kandaşım yine çok güzel bir ileti yollamışsın, ben de hep bunları ayrı ayrı gördüğümde birine benzetiyorum diyordum.Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: KurtayKağan üzerinde 24 Haziran 2012, 16:45:18
Tayyip ve Bahçeliyi bilmiyorum ama bir yerden aldığım duyumlara göre D. Baykal ve B. Arınç öpöz teyze çocuklarıymış. Acaba doğruluk payı varmıdır?

Sanmam. Bülent Arınç'ın Manisa'nın yerlilerinden olmadığını herkes biliyor oradaki. Kürt olduğu düşüncesi daha ağır basıyor sanırım. Deniz Baykal ise bir Yörüktür sanırım. Kesin bildiğim hiç bir şekilde akraba olmadıklar.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: YigitKam üzerinde 24 Haziran 2012, 16:47:13
Deniz Baykal Kan olarak Yörük, ruh olarak kürttür:)))


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 24 Haziran 2012, 16:57:47
Benim bildiğim Deniz Baykal Çerkez'dir. Ağzından da hiç, ben Türk'üm, diye bir laf duymadım.

Bahçeli'nin etnik kökeni hakkında konu;

http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turkcu-ulkucu-tartismalari/turkmen-beg'i-devlet-bahceli'nin-kutuk-durumu-(gercegini-bilen-varsa-onu-yazsin)/

  Bu konuda biraz hayâl kurmak gerekiyor. Ben, Bahçelinin yerine geçeceğim. Yani ben Ermeni kökenliyim, ya da  kanımda Ermenilik var. Araya şunu katmadan devam edilemez.  Türklüğe sempati duymayacak, dünyada belkide tek ırkdır Ermeniler. Hayâle devam edelim. Bana sorsalar, Ermenilik uğruna ne yapmak istersin diye. Derim ki; MHP genel başkanı olmak istiyorum. MHP nin genel başkanı olunca ilk işim, ülkü ocaklarının gücünü yok etmek olurdu. Zaten yıllardır ümmetçilikle, özü derin yara almış ocaklar, yeni bir darbe ile çay ocağına dönüştürülebilirdi. Bizler bu ocakları beğenmesek de, zamanında içinde milliyetçileri barındıran , tek örgütlü yerdi. Bir Ermeni için en tehlikeli örgüt.
  Bahçelinin ocaklarla ilgili sözlerine bir göz atalım; Sokağa çıkan bizden değildir,provokasyona gelmeyeceğiz. Tutuklanan ocakçılarla ilgili olarak, doğru dürüst sahip bile çıkmamıştır.
  Ne denir ki, vatana millete hayırlı olsun...


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: YigitKam üzerinde 24 Haziran 2012, 17:00:46
Bende çerkez diye biliyordum da Asal adam allahına kadar Türk. Akrabaları ile tanıştım Adanada, onlarda utanıyorlar kendisinden.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Tanrı Dağları Bozkurdu üzerinde 24 Haziran 2012, 17:03:02
Bahçeli'ye öyle kızıyorum ki, Adamın bir video'sunda "-MHP'de çok sayıda Kürt kökenli kardeşimiz var" dedi. MHP'nin köküne kibrit suyu döken adam. 2011 seçimlerinde ellerim titreyerek istemeye istemeye oy verdim. O da A.K.Partisi  anayasal çoğunluk sağlamasın diye. Seçim zamanı Türkçü kandaşlarım hangisinde karar kılarsa ona oy veririm. Türkçülük partilerden üstündür.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Karagerey üzerinde 24 Haziran 2012, 17:12:48
Deniz Baykal tip olarak Çerkeze benzemez. Zaten Antalyada fazla çerkez yok. En azından eskiden yoktu diyebiliriz. Tip olarak buranın Yörüklerine benzemektedir. Manavgat ta Kurtlar diye bir köy var, tip olarak onlara çok benzemektedir.
 Ben artık internet üzerinde dönen belgelerin bir çoğuna inanmaz oldum. Çünkü internetin gücünü bilen Fettullah ve tayfası istediği gibi sahte belge ile insan karalayabilirler.


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Tanrı Dağları Bozkurdu üzerinde 24 Haziran 2012, 17:21:59
Bahçeli'nin özeti. Şu samimiyete bak yahu... Nerdeyse ağzından "-PKK'lı kardeşlerimiz(!)" sözü çıkacaktı

Bahçeli'den PKK'lı gafı


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Turanya üzerinde 24 Haziran 2012, 20:04:40
Tayyipin oğulları .
(http://img850.imageshack.us/img850/1733/ahmetnecmettinerdogan.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Turanya üzerinde 24 Haziran 2012, 20:26:24
Tayyip babanın küçük oğlu tipe dikkat edin

(http://www.haberinyeri.net/images/news/42380.jpg)
(http://www.haber50.com/images/news/21824.jpg)
(http://www.kenthaber.com/Resimler/2004/11/18/bilal118.jpg)
(http://www.kartalgazetesi.com/wp-content/uploads/2011/06/bilal-erdogan.jpg)
(http://images.medyarazzi.com/haber/resim/erdogan-in-oglu-kesin-donus-yapti.jpg)

Adam sadece Laz - Gürcüyü benzemiyor Yahudiye de benziyor


Konu Başlığı: Ynt: Erdoğan ve Bahçeli akraba mı?
Gönderen: Aşina üzerinde 25 Ağustos 2012, 23:14:39
Aynen yahudi tipi var.