DİN DERSİ SEÇMEYENLERE TEHDİT
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ekim 2020, 06:03:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: DİN DERSİ SEÇMEYENLERE TEHDİT  (Okunma Sayısı 2104 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 05 Ekim 2013, 09:55:28 »

    Ankara Batıkent’te bulunan Kaya Beyazıtoğlu Anadolu Lisesi’nde öğrenciler, din derslerini seçmedikleri halde, “Temel Dini Bilgiler” dersini almak zorunda bırakıldı. Dayatma, 10. sınıf öğrencilerinin velilerine durumu anlatması sonucu ortaya çıktı. Veliler okula gidip ilgili müdür yardımcısı ile görüşürken idareci, velilere “Çocukların çoğunluğu din derslerini seçti. O yüzden sınıfın tamamına bu dersleri verdik. Diğer derslerin öğretmenleri yok” açıklamasında bulundu. Müdür yardımcısı, kaç kişinin din temelli derslerini seçtiğini öğrenmek için ders seçim listesini görmek isteyen veliye, listeyi göstermek istemedi.
‘Siz hangi partidensiniz?’
Yaşananlar üzerine listeyi isteyen veli, müdür yardımcısına, “Bu sınıfta din derslerini seçen 3-4 öğrenci olduğunu biliyorum. Bu sizin yönlendirmeniz. MEB’e ve iktidara yaranmak için siz bu dayatmayı yapıyorsunuz” dedi. Müdür yardımcısı ise iddiayı yanıtlamak yerine “siz hangi partidensiniz” şeklinde yanıt verdi. Velinin ısrarı üzerine müdür yardımcısının “O zaman siz de 12 kişi bulun, şu derslerden bazılarını alabilirsiniz” demek zorunda kaldı.
Tehdit telefonu
Bu gelişmelerin ertesi günü, müdür yardımcısına dayatmayla ilgili karşı çıkan öğrenci velisi, tanımadığı bir numara tarafından arandı. Telefondaki kişinin kendisine “Siz komünist misiniz, niye ortalığı karıştırıyorsunuz” dediğini aktaran veli, bu kişinin kendisinden hesap sormaya çalıştığını ifade etti. tanımadığı bu kişiye, numarasının müdür yardımcısı tarafından verilmiş olabileceğini söyledi. Aynı gün, okul müdürünün velilerle toplantı yapıp meseleyi halledeceğini söylediği iddia edildi.
Din dersi dayatması
Bu gelişmelerin ardından bölgede öğretmen olarak görev yapan bazı yurttaşlar, birkaç okulda da buna benzer olayların yaşandığını, okul idarelerinin seçmeli din derslerini sınıflara dayattığını ve velilerin itirazı olursa geri adım attıklarını, itiraz olmazsa devam ettirdiklerine dair bilgiler aldıklarını ifade ettiler.
 Eserin ile gurur duy ey Türk Halkı. YETMEZ AMA EVEEET!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2013, 10:45:47 »

 YÖK, yayımladığı genelge ile Suriye sınırındaki illerde bulunan 7 üniversitenin, Suriyeli mültecileri “özel öğrenci” statüsünde kayıt etmelerine olanak tanıdı. Genelgeye göre, mülteciler hiçbir belge göstermeden, yalnızca “beyanla” üniversitelere kayıt olabilecek. CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, “Bu insanlar öğrenci mi, terörist mi? El Kaide militanı mı, PKK militanı mı? Sırf beyanla bu kişileri üniversitelerimize sokmak ne mantıklı, ne de doğru bir yaklaşımdır. YÖK, bir an önce aldığı bu yanlış kararı gözden geçirmelidir” dedi.
Buna göre, Suriyeli mülteciler, Gaziantep, Kilis 7 Aralık, Harran, Mustafa Kemal, Osmaniye Korkut Ata, Çukurova ve Mersin Üniversitelerinde “özel öğrenci” olarak ders alabilecek. Öğrencilerin durumlarını belirten belgeleri olmaları halinde bu belgeler incelenecek, ancak belgelerinin olmaması halinde sadece beyanları dikkate alınarak, “özel öğrenci” kayıtları yapılacak.
     
      Bana göre çok yakın bir gelecekte, bırakın Orta Doğuyu, dünyanın en karışık ülkesi olacağız. Türk'ün yaşama alanı gittikçe yok oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2013, 15:04:24 »

Okul Yönetimi baskı yapmasa da çevre tarafından psikolojik bir baskı gelir. En azından öğrenci ve ailesi "din dersini seçmezsek bize dinsiz derler" korkusu ile seçmeye zorunlu hisseder kendilerini.

Devletin valisinin, kaymakamının emri ile cami imamının cemaati A-Kape toplantısına gitmeye davet ettiği yerde, Batıkent'teki müdürün yaptığının esamesi okunmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2013, 15:14:09 »

Bu hükümetin tüm iç siyaset dengelerini gerilimler ve kutuplaşmalar üzerine kurduğunu çok defa konuştuk. Bizim toplumsal yapımızı iyi okumuşlar, Ortadoğu etkisinde kalmış bir Uzak Asya medeniyeti olduğumuzu görmüşler. Tartışarak ve yarışarak yaşadığımızı anlamışlar. Bu yüzden Türk milletini birbirine düşürecek, küçük ve anlamsız ayrıntılarla uğraşarak öz varlığına kast eden asıl tehlikeleri görmezden gelmesini sağlıyacak işler yapıyorlar. Durmadan ikilik pompalıyor gerilim yaratmaya çalışıyorlar.

Işte biri daha, eğitimin her türlüsü hak olduğu halde din derslerini bir lütuf sunmuş gibi önümüze koydular. Kültürel gerekçelerle kimimizin seçecek kimimizin seçmeyecek olduğunun farkındalar. Kimi yerlerde seçenler seçmeyenlere, kimi yerlerde ise buna zıt yönde bir "mahalle baskısı" peyda olacak.

Biz bölüneceğiz, yabancı kaynaklı fikirler kazanacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.028s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.